29 Temmuz 2013 tarihi itibari ile İK ürünleri için 4.20.00.02 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden  erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

       

 

 Uyarılar:
 Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

HR 29 Temmuz 2013 Sürüm Maddeleri

1.     WINHR-12945  2013/4966 sayılı karar ile gelen Hazine Ek %6 İstihdam Prim Teşviği uygulaması.

        Sicil Kartı / Bordro Bilgileri - İstihdam Yasası seçeneklerine "Hazine %5 + %6" seçeneği  eklendi.

        Bordro / Hesapla işleminde "Hazine %5 + %6" seçili olan sicil için istihdam teşvik tutarları hesaplanırken:

  •  SGK Matrahı üzerinden %5 teşvik tutarı hesaplanır.
    • Mevcut durumda hesaplanan Hazine %5 teşviği ile aynı şekilde hesaplanır.
  • Asgari Ücret üzerinden hesaplanan tutar ile sınırlı olmak üzere %6 ek teşvik tutarı hesaplanır. %5 ve %6 ek teşvik için hesaplanan tutarların toplamı Puantaj Kartı / Hesaplar üzerinde "Hazinece karşılanacak olan işveren primi" alanında gösterilir.
    • Asgari Ücret Matrahı değerini geçmeyecek şekilde Matrah * 6 / 100 şeklinde hesaplanıyor.  

 2.     WINHR-12973 Sosyal güvenlik statüsü emekli olan personel, 10000 tl ve üzeri ücret alıyorsa APHB de tavan kontrol yapılmıyor.