İK ürünleri için 4.38.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden  erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Uyarılar:
 Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.
4.38.00.00 Sürüm Maddeleri;
 
 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINHR-13878

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

4A Yabancı Personellerde Mal./Yaşl./Ölüm Sigorta Primi de Kesilmeli

Sicil kartı eklenirken Sosyal Güvenlik Statüsü "4/a Yabancı" seçildiğinde, tabi olduğu Sgk primlerinde "Mal./Yaşl./Ölüm Sigorta Primi" 'nin seçili gelmesi ve puantaj kartı eklendiğinde ilgili primin hesaplanması sağlandı.

2

WINHR-14652

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

Çalışılan Sayısı Kontrolü Kapsamına Çıkış İptali ve İşe Geri Alma Seçenekleri De Alınmalıdır.

İşe geri alma ve çıkış iptali seçeneği ile çalışan sayısı kontrolü yapılmaksızın aktif çalışan sayısı arttırılabiliyordu.Çalışan sayısı kontrolünün bu seçenekler için de yapılması sağlandı.

3

WINHR-14731

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

Ar-Ge Yasasında Yapılan Değişiklik Programa Yansıtılmalıdır.

Ar-ge yasasında yapılan değişiklik kapsamında; Sicil kartı Ar-Ge Yasası oranlarına %95 seçeneği eklenerek bu orana göre hesaplama yapılabilmesi sağlanmıştır.

4

WINHR-14495

alt

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Özel Sigorta Gelir Vergisi İstisnası Hesaplamasında Kullanılan Brüt Ödemeler Toplamına Sürekli ve Ayni Olarak Verilen Yemek Yardımının Muafiyet Dışında Kalan Rakamı Dahil Edilebilmelidir.

Özel sigorta gelir vergisi istisnası hesaplamasında kullanılan brüt ödemeler toplamına sürekli ve ayni olarak verilen yemek yardımının muafiyet dışında kalan rakamının dahil edilebilmesi sağlanmıştır.Madde kapsamında bordro parametrelerine "Özel Sigorta Brüt Ödemeler Toplamına Ayni İçin Vergi İstisnası Fazlası Tutar :Eklenecek/Eklenmeyecek" parametresi eklenmiştir.

5

WINHR-14554

alt

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Puantaj Kartında Eksik Gün Girildiğinde Gelen, "Uyarı Parametre seçiminden dolayı işlem durdurulmuştur" Mesajında Durdurulma Nedeninin, SGK Ve /Veya İşkur Eksik Çalışma Nedeninden Kaynaklandığı Mesajda Görülebilmeli.

Puantaj kartında eksik gün girildiği durumda gelen uyarı mesajlarının SGK ve İşkur için ayrı ayrı ve açıklayıcı bir şekilde gelmesi sağlandı. 

Uyarı parametreleri "İşlem Durdurulacak" olarak seçilirse"SGK eksik çalışma nedeni girilmediği için işlem durdurulmuştur." ve " İşkur eksik çalışma nedeni girilmediği için işlem durdurulmuştur." mesajı verilmektedir. 

Uyarı parametreleri "Kullanıcı Uyarılacak" olarak seçilir ise, "Eksik çalışma gün nedeni girilmelidir.(Sgk) " ve "Eksik çalışma gün nedeni girilmelidir.(İşkur)" mesajı verilmeye başlanmıştır. 

6

WINHR-14707

alt

 1. Bordro
  alt alt Raporlar - Tahakkuk Toplamları

Asgari Ücret Teşviği Kapsamında Hesaplanan Teşvik Tutarı İçin Yuvarlama Yapılmamalı

Asgari ücret teşviği kapsamında hesaplanan "Teşvik Tutarı" için yuvarlama yapılıyordu,yapılmaması sağlandı.

7

WINHR-14633

alt

 1. Bordro
  alt alt Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

APHB Alınırken Sicil Kartındaki Sosyal Güvenlik Numarası Alanını Kontrol Etmemeli

APHB alınırken sicil kartında "TC. Kimlik No" alanı dolu olmasına rağmen "Sosyal Güvenlik Numarası" alanı boş olduğu için "Sigortalı Sicil 2008-09 dönem ve öncesi için Boş Geçilemez." uyarısı alınıyordu.Sosyal Güvenlik Numarası alanının kontrol edilmemesi sağlandı.

8

WINHR-14635

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

Bordro Plus da sicil kartına uyarlama yapıldığında kart da bulunan alan açıklamaları kayboluyor.

Programa rol ile giriş yapıldığı durumda, sicil kartı içerisinde bulunan kısayol hintlerindeki açıklamalar görünmüyordu,düzeltildi.

9

WINHR-14687

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

BP - Sicil Kartı / Çalışma Bilgileri / "Yetki Grubu Tanımı" değiştirilip kaydedildiğinde REPPASSWORD alanı database de şifresiz gözüküyor.

Sicil Kartı / Çalışma Bilgileri / "Yetki Grubu Tanımı" değiştirilip kaydedildiğinde sicil kartı için tanımlanmış şifre bilgisi bozuluyordu, bozulmaması sağlandı.

10

WINHR-14807

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

Bordro Plus Setinde Maksimum Çalışan Sayısı 32.750 Olmaktadır, Daha Fazla Kullanıcı Sayısı Hakkı Olan Setlerde Yeni Bir Datada Bile Yeni Sicil Eklenememektedir.

Bordro Plus setinde maksimum çalışan sayısı 32.750 oluyor ve daha fazla kullanıcı sayısı hakkı olan setlerde yeni sicil eklenemiyordu, düzeltildi.

11

WINHR-13748

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Kayıtlar - İşten Çıkış Kayıtları

Brüt maaş alan personel için ibranameye konulan "Yıllık izin ücreti-net " alanı yanlış değer hesaplıyor.

Brüt maaş alan personel için ibranameye konulan "Yıllık izin ücreti-net " alanı yanlış değer hesaplıyordu, düzeltildi.

12

WINHR-14637

alt

Sicil Yönetimi
alt alt Kayıtlar - İşten Çıkış Kayıtları

İşten Çıkış Kayıtlarında Sicil Kartı Seçilmek İstendiğinde "Kayıt Başka Bir Kullanıcı Tarafından Kullanılıyor" Mesajı Alınıyor

İşten çıkış kayıtlarında sicil kartı seçilmek istendiğinde "Kayıt Başka Bir Kullanıcı Tarafından Kullanılıyor" mesajı alınıyordu, düzeltildi.

13

WINHR-13827

alt

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Öncelikleri Farklı Olan Borç Kayıtlarının Geri Ödeme Tutarları Hatalı Hesaplanıyor

Öncelik değerleri farklı olan borç kayıtlarının ilk aydan sonraki geri ödeme tutarları hatalı hesaplanıyordu.Doğru hesaplama yapması sağlandı.

14

WINHR-14753

alt

 1. Bordro
  alt alt Raporlar - Tahakkuk Toplamları

Tahakkuk Toplamları Raporunda Asgari Ücret Teşvik Tutarları Hesaplanırken Kurum/İşyeri Kontrolü Yapılmıyor.

Tahakkuk toplamları raporunda Asgari Ücret Teşvik Tutarları hesaplanırken Kurum/İşyeri kontrolünün yapılması sağlandı. Not:Tahakkuk toplamları raporunda Gruplama filtresi "Kurum/İşyeri" olarak seçilmelidir.

15

WINHR-14628

alt

 1. Bordro
  alt alt Raporlar - Kıdem/İhbar Yükü

Kıdem İhbar Yükü Raporu Filtrelerinde Sicil Numarası İçin Detay Filtre Çalışmıyor.

Kıdem İhbar Yükü raporunda "Sicil Numarası" filtresinde detay filtre özelliği çalışmıyordu, çalışması sağlandı.

16

WINHR-13828

alt

 1. Bordro
  alt alt Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Fiili Hizmet Uygulamasına Bağlı Olarak Alınan APH Bildirgesinde Resmi Tatil İçin Katsayı 1 den Farklı Verildiğinde Resmi Tatil Tutarları Ek Ödeme Kolonuna Yansıyor, Ücret Bölümüne Yansımalı.

Fiili Hizmet uygulamasına bağlı olarak alınan Aylık Pirim ve Hizmet Bildirgesinde Resmi Tatil için katsayı 1 den farklı verildiğinde resmi tatil tutarları Ek Ödeme kolonuna yansıyordu, Ücret kolonuna yansıması sağlandı.

17

WINHR-14627

alt

Ücret Similasyonu
alt alt Raporlar - Ücret Bütçe Simülasyon Sonuçları

Ücret Simülasyon Sonuçları Raporunda Eksik Personel Listeleniyor

Senaryo kaydının eklenmesi sonucu SCRESULT tablosuna bazı personellerin kaydı yansımıyordu ve buna bağlı olarak "Ücret Simülasyon Sonuçları" raporu eksik raporlama yapıyordu.SCRESULT tablosuna sicil kartlarının eksiksiz olarak yansıması ve raporun doğru sonuç getirmesi sağlandı.

18

WINHR-14654

alt

 1. Ayarlar
  alt alt Parametreler - Bordro Parametreleri

Bordro parametrelerine eklenen parametrenin adı "İşyeri değişikliğinde Devreden SGK Matrahı Aktarılsın=Hayır/Evet" şeklinde olmalı.

4.37.00.00 versiyon ile bordro parametrelerine eklenen "İşyeri Değişikliğinde Devreden SGK Matrahı Aktarılmasın" parametresinin adı "İşyeri Değişikliğinde Devreden SGK Matrahı Aktarılsın" olarak değiştirilmiştir.Parametre adının değişmesi ile önceki kullanımı bozmamak adına versiyon değişimi sonrasında parametre seçeneği değişecektir.

19

WINHR-14486

alt

 

Bordro Plus Sys’de Vergi Daireleri Aktarılamıyor.

Bordro Plus Sys’de Vergi Daireleri aktarılamıyordu, aktarılması sağlandı.

 
Saygılarımızla,
Logo Yazılım