İK ürünleri için 4.37.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden  erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Uyarılar:
 Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.
4.37.00.00 Sürüm Maddeleri;
 
 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINHR-14390

BordroPlus

Sicil Yönetimi
alt alt Tanımlar - Sicil Kartları

Personel kartı eklerken tüm çalışma alanlarındaki aktif personellerin sayısı lisansdaki çalışan sayısı aşılmış ise personel kartı eklettirilmeyecek.

Sicil kartının kaydedilmesi esnasında, tüm çalışma alanlarındaki çalışan statüsündeki sicillerin sayısının kontrol edilmesi ve çalışan sayısı aşılmış ise "Tüm çalışma alanlarındaki aktif personel sayısı çalışan sayısı lisans hakkını aşmıştır, çalışan sayısı lisans artırımı yapılmalıdır" mesajının verilmesi sağlandı.Bu mesaj ile beraber sicil kartının kaydedilmesi engellenmiştir.

2

WINHR-14485

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Devreden Sgk Matrahı İşyeri Değişikliği Sonrası İsteğe Bağlı Olarak Sıfırlanmamalı

Ay içinde işyeri değişikliği olması durumunda, ilk işyerinde girilmiş olan puantajdaki sgk matrahı tutarının, diğer işyerinin puantajına "Devreden Sgk Matrahı" olarak yansıması kullanıcı kontrolünde sağlanmıştır. Bu kapsamda bordro parametrelerine "İşyeri Değişikliğinde Sgk Matrahı Aktarılmasın" parametresi eklenmiş olup öndeğer seçeneği "Evet" olarak gelecektir."Hayır" olarak seçildiğinde, devreden sgk matrahı tutarı ikinci puantaja yansıyacaktır.

3

WINHR-14583

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Raporlar - Tahakkuk Toplamları

2016 Kanun Parametresine Göre Asgari Ücret Alanlar İle İlgili Yapılan Değişiklik Programa Yansıtılmalıdır.

2016 kanun parametresine göre asgari ücret alanlar ile ilgili yapılan değişiklik kapsamında tahakkuk toplamları rapor filtrelerine "Teşvike Esas Ay",rapor alan listesine ise "Geçmiş Yıl Teşvike Esas Gün Sayısı","Rapor Yılı Teşvike Esas Gün Sayısı","Destekten Faydalanılacak Gün Sayısı","Teşvikin Hesaplandığı Ay Bilgisi","Teşvikin Hesaplandığı Yıl","Teşvik Tutarı" alanları eklenmiştir.

4

WINHR-14531

BordroPlus

İzin Yönetimi
alt alt Tanımlar - İzin Tanımları

Bordro Plus - Insan Kaynakları ürününün izin tanımı içindeki "Toplam Üst Sınır" ve "Üst Sınır Süre" alanları BP de de olmalı.

Bordro Plus ürünü İzin tanım kartına "Toplam Üst Sınır " ve "Üst Sınır(Süre)" alanları eklenmiştir.

5

WINHR-14489

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

% 80 Ar-Ge li Personelin Fazla Mesai İçin Arge Gv ve Dv istisnası Yapılmadığı Halde Fazla Mesai Girildiğinde Ar-ge İstisnası Tutarı Değişiyor.

% 80 Ar-Ge'li personelin fazla mesaisi için Ar-ge,gelir vergisi ve damga vergisi istisnası yapılmadığı halde, puantaja fazla mesai değeri girildiğinde Ar-ge gelir vergisi istisnası tutarı değişiyordu, değişmemesi sağlandı.

6

WINHR-14492

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Şahıs Sigortası Ve Hayat Sigortası Aynı Anda Puantajda Uygulandığında SGK İstisnası Hatalı Hesaplanıyor

Şahıs Sigortası ve Hayat Sigortası aynı anda puantajda uygulandığında SGK istisnası hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.

7

WINHR-14552

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Nete Dahil Bir Ek Ödeme veya Ek Mesai Verildiğinde Hesaplar Ekranındaki Net İstihkak Değişmiyor Fakat Mesailer Tabında Bulunan Normal Mesainin Neti Değişiyor.

Nete dahil bir ek ödeme veya ek mesai verildiğinde, hesaplar ekranındaki net istihkak tutarı değişmemesine rağmen, puantaj kartının mesailer sekmesinde bulunan mesai türündeki parametrenin net tutarı değişiyordu,düzeltildi.

8

WINHR-14553

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Net Ücret Alan Personele Ayni Sosyal Yardım (Özel Sigorta) Verildiğinde Sicilin Net İstihkakı Sosyal Yardımın Damga Vergisi Tutarı Kadar Değişiyor.

Net ücret alan sicil kartına sosyal yardım olarak aynı özel sigorta verildiğinde, sicil kartının aldığı net istihkak tutarı sosyal yardımın damga vergisi tutarı kadar değişiyordu,düzeltildi.

9

WINHR-14593

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Vergi İstisnasının Sgk Primi Hesaplamasına Fazla Mesaiyi Tutarı Dahil Edilmiyor,Gelir Vergisinden Muaf Olan Ek Mesai Tutarı da Hesaplamaya Dahil Edilmeli.

Vergi İstisnasının Sgk Primi hesaplamasına gelir vergisinden muaf olan ek mesai tutarının da dahil edilmesi sağlandı.

10

WINHR-14604

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Devreden Sgk Matrahının Olduğu Bir Puantajda Net-Ayni Şahıs Sigortasının Sgk istisna Rakamı Hatalı Hesaplanıyor.

Devreden Sgk matrahının olduğu bir puantajda Net-Ayni şahıs sigortasının sgk istisna rakamı hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.

11

WINHR-14605

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Devreden SGK Matrahı ve Ayni-Net Sosyal Yardım Verildiğinde Personelin Net Ücret Tutarı Değişiyor

Devreden sgk matrahının olduğu bir puantajda net ve ayni sosyal yardım (özel sigorta) verildiğinde, puantajdaki net istihkak tutarı değişiyordu, düzeltildi.

12

WINHR-14631

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları

Devreden SGK Matrahı Varsa 6322 Sayılı Ekonomi Bakanlığı'nca Karşılanacak İşveren Primi Hatalı Hesaplanmaktadır.

Devreden SGK matrahı varsa 6322 Sayılı Ekonomi Bakanlığı'nca Karşılanacak İşveren Primi hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.

13

WINHR-14484

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Formlar - Bordro Zarfı

Bordro Plusta E-Posta Ayarları Smtp Olarak Ayarlanıp Bordro Zarfı Gönderilmek İstendiğinde "Must issue a STARTTLS command first. Iy4sm4250992wjb.4-gsmtp" Uyarısı Veriyor

Bordro Plusta E-Posta ayarları Smtp olarak ayarlanıp Bordro Zarfı gönderilmek istendiğinde "Must issue a STARTTLS command first. Iy4sm4250992wjb.4-gsmtp" hatası alınıyordu,düzeltildi.

14

WINHR-14507

BordroPlus

 1. Bordro
  alt alt Sosyal Sigorta Bildirgeleri - Aylık Prim ve Hizmet Belgesi

Fiili Hizmet Kapsamında Çalışan Personelin Puantaj Kartında Normal 18,5 Hafta Tatili 7 Resmi Tatil 4 Gün Olarak Seçilirse APHB sinde Gün Bilgisi Hatalı Listeleniyor.

Fiili hizmet kapsamında çalışan personelin puantajda girilen toplam gün sayısı APHB'ne yanlış yansıyordu,düzeltildi.

15

WINHR-14543

BordroPlus

Borç / Avans Yönetimi
alt alt Kayıtlar - Borç Kayıtları 

Taksitli Borç Tanımı İçerisinden Taksit Bilgileri Ekranına Ulaşıldığında Fark İçin Yeni Taksit Ekle, Farkı Eşit Dağıt vb. İşlemler Kaydedilemiyor.

Taksitli borç tanımı içerisinden Taksit Bilgileri ekranına ulaşıldığında fark İçin Yeni Taksit Ekle, Farkı Eşit Dağıt vb. işlemler kaydedilemiyordu, düzeltildi.

16

WINHR-14504

BordroPlus

 

İbranamede Yıllık İzin Ücreti Net ve Brüt Alanları Yanlış Değer Getiriyor.

Net ücret alan personel için İbranamede Yıllık İzin Ücreti Net ve Brüt alanları yanlış değer getiriyordu, düzeltildi.

 
Saygılarımızla,
Logo Yazılım