22 Eylül 2014 tarihi itibari ile İK ürünleri için 4.27.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden  erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

 Uyarılar:
 Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

HR 22 Eylül Sürüm Maddeleri   

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINHR-13627 IK Bordro Plus Bordro
alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları
AR-GE Hesaplamaları "Ar-GE Teşvik Tutarı Hesaplamaları Etkilemeyecek " Parametresi ile Hesaplatıldığında Brüt Tutar Hatalı Hesaplanıyor.
AR-GE Hesaplamaları "Ar-GE Teşvik Tutarı Hesaplamaları Etkilemeyecek " Parametresi ile Hesaplatıldığında Brüt Tutar Hatalı Hesaplanıyordu, düzeltildi.
 
2 WINHR-13573 IK Bordro Plus IKSYS
altalt Dosya - Kullanıcılar
BordroPlus Kullanıcı Yetkilerinde Browserlar İçin Kolon Gizle/Göster Yetkileri Olmalı
Sistem İşletmeninde; Kullanıcılar - Çalışma Alanları - İşlem yetkileri - Genel Tanımlar kısmına "Kolon Gizle ve Göster" seçeneği eklendi.
3 WINHR-13572 IK Bordro Plus Bordro
altalt Formlar - Bordro Zarfı
Sicil Kartı Ödeme Bilgilerindeki Banka Bilgisi Belirli Bir Aydan Sonra Değiştirilip Sonra Değişiklik Öncesine Ait Bordro Zarfı Alındığında Yeni Girilen Banka Bilgisi Geliyor
Bordro Zarfı Raporunda Banka bilgisinin, personele ait tarihçe satırından alınması sağlandı.
4 WINHR-13570 IK Bordro Plus Sicil Yönetimi
altalt Raporlar - Personel Listesi
Personel Listesinde Sosyal Güvenlik Statüsü "4C- Emekli Sandığı (Çalışan)(5434)" Olan Personeller Listelenmiyor
Personel Listesinde Sosyal Güvenlik Statüsü "4C- Emekli Sandığı (Çalışan)(5434)" Olan Personellerinde listelenmesi dağlandı.
5 WINHR-13569 IK Bordro Plus Bordro
alt alt Kayıtlar - Puantaj Kartları
Sicil Kartında Ar-Ge Yasası %100 Olup Puantaj Kartında Ar-Ge Gün Sayısı Sıfır (0) İse Puantaj Kartında Gelir Vergisi Tutarı Hatalı Geliyor.
Sicil Kartında Ar-Ge Yasası %100 Olup Puantaj Kartında Ar-Ge Gün Sayısı Sıfır (0) İse Puantaj Kartında Gelir Vergisi Tutarı Hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.
6 WINHR-13567 Bordro Plus Sicil Yönetimi
altalt İşlemler - Toplu Tabilik Düzenleme
Toplu Tabilik Düzenleme İşlemi İle Çalışma Kanunu Değiştirilemiyor
Toplu Tabilik Düzenleme işlemi ile çalışma kanununun değiştirilebilmesi sağlandı.
7 WINHR-13566 IK Bordro Plus Yönetim Karar Destek
altalt Tanımlar - Rapor Üretici
Bordroplus Rapor Üreticide Kurum Bazında İşyeri Filtresi Yapılmak İstendiğinde, İşyeri Filtrelerinin Kodu ve Açıklamasının aynı olması Durumunda Sadece İlk Kuruma Ait İşyerlerini Listeliyor.
Rapo üreticide tanımlama aşağıdaki gibi yapılmalıdır. "İş yeri Numarası" yerine "Kurum Numarası * 1000 + İş Yeri Numarası" alanı kullanılması. Yani sorguda İş yeri Numaraları 1000 1001 1003 2000 2001 3000 3001 3002 şeklinde, kurumu da belirtir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunu bu şekilde kullanabilmek için, Rapor Üretici de sorguya (FIRMNR * 1000 + LOCNR) AS FIRMLOCNR şeklinde alan eklenmelidir. Örnek olarak sicil kartları için : Select *, (FIRMNR * 1000 + LOCNR) AS FIRMLOCNR from LH_001_Person sorgusu kullanılmalıdır. Rapor üreticide tanımlanan "İş Yeri Filtresi" içinde, bu tanımlanan "FIRMLOCNR" alanı seçilmelidir. Bu şekilde kullanıldığında "İş Yeri Filtresi" düzgün şekilde çalışmaktadır.
8 WINHR-13554 IK Bordro Plus Bordro
altalt Raporlar - Tahakkuk Toplamları
Tahakkuk Toplamları Raporu Tablo Olarak Alınıp Kolonları Göster Yapıldığında Ascıı Karakterler Oluşmaktadır
Tahakkuk Toplamları Raporu Tablo Olarak Alınıp Kolonları Göster Yapıldığında Ascıı Karakterler Oluşuyordu, düzeltildi.
9 WINHR-13553 Bordro Plus Sicil Yönetimi
altalt İŞ-KUR Bildirgeleri - İşten Ayrılma Bildirgesi
Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Ve Kurum Değişikliği Olması Durumda, İşten Ayrılış Bildirgesinde İşe Giriş Tarihi Hatalı Listeleniyor.
Ay İçerisinde İşyeri Değişikliği Ve Kurum Değişikliği Olması Durumda, İşten Ayrılış Bildirgesinde İşe Giriş Tarihi Hatalı Listeleniyordu, düzeltildi.
10 WINHR-13494 IK Bordro Plus Bordro
altalt Kayıtlar - Puantaj Kartları
Ar-geli Personel İşyeri Değişikliği Durumunda Teşvik Başlangıç Tarihinin Seçilebilmeli ve Teşvik Bu Tarihe Bağlı Olarak Hesaplanmalı.
Sicil kartında ARGE Başlangıç tarihi girilebilmesi sağlandı. Sistem başlangıç tarihinden itibaren 5 yılını dolduran personelleri belirleyecek.
11 WINHR-13487 IK Bordro Plus  
Raporlarda, Standart AlanIardan Bulunan "Birim" Alanı İlk Satırda Hatalı Olarak "Hepsi" Değerini Getiriyor.
Satırda tanımlanan "Bölüm adı ve Birim adı" tanımlı alanlarının doğru değeri listelemesi sağlandı.
12 WINHR-13369 IK Bordro Plus  
Bordro, Sicil Yönetimi Raporlarında Devreden Kümülatif Vergi Matrahları Toplam Olarak Gösterilebilmeli.
Bordro, Sicil Yönetimi Raporlarında Devreden Kümülatif Vergi Matrahları Toplam Olarak Gösterilebilmesi sağlandı.
       

  Saygılarımızla,

Logo Business Solutions