ERP ürünleri için 2.44.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

 

 

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına - (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına - (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.12.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

2.12.00.00 sürümüyle birlikte ek paket ve ana paket kurulumları birleştirilip tek bir kurulum dosyası haline getirilmiştir. Kurulum sırasında girilen anahtar değerlendirilerek ek paket veya ana paket olmasına göre kurulum gerçekleştirilmektedir.

2.13.00.00. Versiyonuna Özel Uyarılar :

2.13.00.00 sürümü ile birlikte ürünlerimizin veritabanına eklediği kayıtlar bir anahtar ile şifrelenmeye başladı. Bu anahtar sayesinde veritabanına ürünlerimiz ve araçlarımız (Logo Objects, Logo Object Designer ve XML) ile eklenen kayıtlar, farklı yöntemler kullanılarak eklenen kayıtlardan ayırt edilebiliyor. Dış ortamdan eklendiği anlaşılan kayıtlar için uygulamalarımızda bu sürüm için herhangi bir engelleme yapılmamıştır. Sadece kayıtların dış ortamdan geldiği ilgili kayıt browser’ında farklı şekilde (üzeri çizili olarak) gösterilerek ayırt edilmiştir.

Oracle veritabanı kullanan firmalarda bu versiyon kullanılmamalıdır. Oracle veritabanı kullanan firmalar için ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Logo BI Basic ürünleri 20 Mart 2012 tarihinden itibaren ana paket ve geçiş paketleri ile birlikte bundle olarak sunulmaktadır. Uygulamanın setupları 2.13.00.00 sürümü ile birlikte yeniden düzenlenerek otomatik kurulur olması sağlandı. Bundle BI Basic ürünü hakketmiş bir ana paket veya geçiş paketi kurulumu sırasında BI Basic ürünü de otomatik olarak kurulabilmektedir. Logo BI yükleme detayları için güncellenen yükleme dokümanından (Yükleme Dökümanı) yararlanabilirsiniz.

İK programları ile entegrasyon kurulduğu durumlarda hem İK programının hem de ERP programının sürümleri 2.13.00.00 olmalıdır, sürüm farklılığı olmamalıdır.

2.12.01.00 ara sürüm içeriğine ait maddeler de hatırlatma amaçlı olarak madde listesinin sonuna eklenmiştir.

2.14.00.00 Versiyonuna Özel Uyarılar :

Sql2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view'lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view'lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.19.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.19.00 versiyonu ile bilikte Malzeme ve Hizmet toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view'lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alacaktır. Data büyüklüklerine göre farklılaşacak veritabanı güncelleme sürelerinin  tespiti için, güncellemenin öncelikle test ortamında yapılması önerilir.

LV_FFF_DD_SRVNUMS

LV_FFF_DD_SRVTOT

LV_FFF_DD_STINVENS

LV_FFF_DD_STINVTOT

LV_FFF_DD_VRNTINVENS

LV_FFF_DD_VRNTINVTOT

Bu versiyonla birlikte LG_ başlayan eski tablolara işlem yapılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor yada form tasarımlarındaki stok toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar kontrol edilerek view'lardan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir. 

2.25.00.00 versiyonuna özel uyarılar :

2.25.00.00 sürümüne geçişle birlikte mevcut tablolara yeni kolonların eklenmesi gerekmektedir. Kolon eklenmesi ve kolonların güncellenmesi sırasında performans sorunu yaşanmaması için sürüm güncelleme işlemi öncesinde aşağıdaki sorguların çalıştırılması gerekmektedir.

FFF : firma numarası (001,002 gibi); DD : dönem numarası (01, 02, 03 gibi).

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE DISABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE  ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE  ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES  ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC  ADD "EMFLINEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE  ADD "CODEREF" int NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ADD "LINETYPE" smallint NULL

UPDATE LG_FFF_DD_CLFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_BNFLINE SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_KSLINES SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC SET EMFLINEREF=0 WHERE EMFLINEREF IS NULL

UPDATE LG_FFF_DD_EMFLINE SET CODEREF=0, LINETYPE=0 WHERE LINETYPE IS NULL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_CLFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_BNFLINE ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_KSLINES ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC ENABLE TRIGGER ALL

ALTER TABLE LG_FFF_DD_EMFLINE ENABLE TRIGGER ALL

2.31.00.00 sürümüne özel uyarı :

Ürün görsel altyapısındaki güncellemelerden dolayı 2.31.00.00 ve sonrasındaki sürümlerde Tema kullanılmaması gerekmektedir.

2.34.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.34.00 versiyonu ile birlikte Cari Hesap toplam tabloları View yapısına dönüştürülmüştür. Yeni view'lar veri tabanı güncelleme işlemi sırasında aşağıdaki isimler ile oluşturulacaktır. Bu nedenle veri tabanı güncelleme işlemi önceki sürüm geçişlerine göre daha fazla zaman alabilir.

LV_FFF_DD_CLTOTFIL

LV_FFF_DD_CLTOTFILV1

LV_FFF_DD_GNTOTCL

Bununla birlikte; LG_FFF_DD_GNTOTCL, LG_FFF_DD_CLTOTFIL  tabloları artık kullanılmayacaktır. Bu tablolar veritabanından silinmeyecektir. Rapor ya da form tasarımlarındaki cari hesap toplam tablolarından bilgi alan tanımlı alanlar (SQLINFO) ve raporlar kontrol edilerek view'lar dan bilgi alacak şekilde yeniden düzenlenmelidir.   

2.35.00.00 sürümüne özel uyarı : 

Cari hesap toplamlarının view yapısına dönüştürülmesi ile birlikte Oracle veri tabanı kullanan müşterilerimizde işyeri bazında Cari hesap toplamlarının düzgün listelenebilmesi için versiyon değişimi sonrası cari hesap toplam servis çalıştırılmalıdır.

2.36.00.00 sürümüne özel uyarı : 

-  Toplu gerçekleşen üretim emri maliyet hesaplamada performans arttırımı sağlamak için  Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi sırasında LG_FFF_DD_STFICHE tablosunda olan bazı kolonlar LG_FFF_DD_STLINE tablosuna yazılmaktadır.  Tabloları sürüme göre güncelleme sırasında performans sorunu yaşamamak için öncesinde;

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "PORDERFICHENO" varchar(17) NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "QPRODFCREF" int NULL

ALTER TABLE LG_ FFF_DD _STLINE ADD "RELTRANSFCREF" int NULL

UPDATE

       LG_FFF_DD_STLINE

       PORDERFICHENO = STFIC.PORDERFICHENO, QPRODFCREF = STFIC.QPRODFCREF, RELTRANSFCREF = STFIC.RELTRANSFCREF

       LG_ FFF_DD _STLINE STRNS 

       LEFT OUTER JOIN LG_FFF_DD _STFICHE STFIC ON (STRNS.STFICHEREF  =  STFIC.LOGICALREF)

       STRNS.QPRODFCREF IS NULL 

       AND ((STFIC.PORDERFICHENO '') OR (STFIC.QPRODFCREF > 0) OR (STFIC.RELTRANSFCREF > 0)) 

UPDATE

       LG_FFF_DD_STLINE

       QPRODFCREF = 0, RELTRANSFCREF = 0

       QPRODFCREF IS NULL

İlgili Queryler firmada numarasına göre çalıştırıldıktan sonra Tabloları sürüme göre güncelleme işlemi yapılmalıdır.

- Skonsol.exe üzerinden e-Arşiv faturası gönderimi ve e-Arşiv Formatında yazdırılabilmesi sağlanmış olup otomatik e-Arşiv gönderimi yapabilmek için aşağıdaki düzenlemelerin yapılması gerekecektir; 

• Sistem işletmeni/Firma detaylarındaki e-devlet tabına eklenen "e-Arşiv Entegratör Bilgileri" alanları doldurulmalıdır. 

• İşyeri bazında e-Arşiv uygulaması kullanılması durumunda, İşyeri tanımındaki e-devlet tabına eklenen "e-Arşiv Entegratör Bilgileri" alanları doldurulmalıdır. 

• Ticari Sistem Yönetimi/Satış ve Dağıtım parametrelerindeki "Otomatik Fatura Basımı:Evet" olarak seçilmeli. 

• Cari hesap kartında “Perakende Cari Hesap” checkbox seçeneği işaretli olan cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda F9 - e-Arşiv bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunludur.

-  e-Arşiv uygulaması kapsamında; tek seferlik satış yapılan cari hesaplar için e-Arşiv bilgilerinin cari hesap kartından değil fatura içerisindeki e- Arşiv bilgileri alanından girilebilmesi sağlanmıştır. 

Bunun için Cari Hesap Kartı’ndaki LogoConnect tabı altında bulunan e-Arşiv Bilgileri alanına “Perakende Cari Hesap” seçeneği eklenmiş ve bu seçeneğin işaretli olduğu cari hesap kartları fatura içerisinde seçildiği durumda, fatura içerisindeki F9 - e-Arşiv Bilgileri alanındaki cari hesaba ait alanların girilmesi zorunlu hale getirilmiş ve buradaki bilgilerin e-Arşiv uygulamasında dikkate alınması sağlanmıştır. 

2.37.00.00 sürümüne özel uyarı :

Firma üzerinde "Tabloları Sürüme Göre Güncelle" işlemi yapıldığında; Procedure, Trigger, view ve viewlara ait indexler için "Veritabanı araçlarını oluşturulacaktır" mesajı gelmektedir. Vazgeç işlemi yapıldığı zaman Procedure, Trigger , view ve viewlara ait indexler oluşturulmamaktadır. Bir versiyon öncesinden geçiş yapılıyorsa performans sorunu yaşamamak için "Vazgeç" ile geçilmelidir. 

Tabloları sürüme göre güncelleme sonrasında Procedure, Trigger ve Viewların oluşması isteniyorsa Dönem üzerinde "Veritabanı Araçlarını Oluştur" işlemi yapılabilir  

2.39.00.00 sürümüne özel uyarı :

EBOOKDETAILDOC Tablosunda mükerrer e-Defter belge detayının uygulama dışından aktarımının engellenmesi için Firma üzerinde "Tabloları Sürüme Göre Güncelle" işlemi yapıldığında; EBOOKDETAILDOC tablosunda IXXX_XX_EBOOKDETAILDOC_I5 index'i eklenecektir.  

DELETE LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE LOGICALREF IN (

SELECT TMP.LOGICALREF FROM ( SELECT ROW_NUMBER() OVER(PARTITION BY EMFICHEREF ORDER BY LOGICALREF ASC) AS 'Row',

EMFICHEREF,LOGICALREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 AND EMFICHEREF IN 

(SELECT EMFICHEREF FROM LG_FFF_DD_EBOOKDETAILDOC WHERE EMFLINEREF=0 GROUP BY EMFICHEREF HAVING  COUNT(EMFICHEREF)>1)

GROUP BY EMFICHEREF,LOGICALREF ) TMP

WHERE TMP.Row1

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.  

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

ERP 2 Mayıs 2017 Sürümü :

altaltaltaltaltalt

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

WINERP-64679

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler - Talep Fişleri

Dönem Kapama Yapılmış Bir Malzemeye Dönem Kapama Tarihleri İçerisinde Bir Talep Fişi Girilip Talep Karşılama Yapıldığında 16419 Dönem Kapama Yapıldığından Kaydedilememiştir Uyarısı Vermektedir.

Dönem kapatma yapılmış malzemeler için talep fişi üzerinden kapatma tarihi öncesine satınalma siparişi ve satınalma emri oluşturulabilmesi sağlanmıştır.

2

WINERP-64504

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - İş Emirleri

İş Emirleri Durum Bilgisi Değiştirildiğinde Access Hatası Alınmaktadır.

Üretim emrine bağlı iş emrinin durum bilgisi değiştirildiğinde access alınıyordu,düzeltildi.

3

WINTLS-5794

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 

3 Serisi Ürünlerde Bazı Terminallerde Program İçerisinden Rapor Alınırken LENGINE Çalışmayı Durdurdu Hatası Alınıyor

3 Serisi ürünlerde masa üstüne tanımlanan raporlar, tablo ya da ekrana alınmak istendiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.

4

WINERP-64148

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Yönetim - Firmalar

Malzeme Özelliklerinin tutulduğu CHARVAL tablosundaki VALNO kolonu INT olmalı.

Malzeme özelliklerinin tutulduğu LG_xxx_CHARVAL tablosundaki özellik değerinin tutulduğu "VALNO" kolonu veri tipi int olarak değiştirlmiştir.

5

WINERP-64115

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Fason Cari Hesaba Manuel Ambar Fişi Kesip Hızlı Üretim ya da Üretim Emri No Bağlandığında STLINE tablosunda CLIENTREF Kolonu Update Edilmiyor

Fason cari hesaba manuel eklenen ambar fişlerinin raporlara yansıması sağlanmıştır.

6

WINERP-64112

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Sabit Kıymet Kartları

Alternatif Amortisman Tablosunda Hesaplanan Dövizli Amortisman İle Normal Amortisman Tutarı Farklı İse Alternatif Dönemsel Amortisman Hatalı Hesaplanıyor.

Alternatif amortisman tablosunda hesaplanan dövizli amortisman ile normal amortisman tutarı farklı ise alternatif dönemsel amortisman tutarı hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.

7

WINERP-64108

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Banka Kredileri

Banka Kredisine İncele İle Girilip F9 Menüden Taksit Hareketleri Ekranına Ulaşıldığında Taksit Hareketleri Listelenmiyor.

"Ödemeler hareketlerden oluşsun" seçeneği işaretlenerek kaydedilmiş olan banka kredileri içerisine incele ile girilip, F9 menüden taksit hareketleri açıldığında krediye ait taksit hareketleri listelenmiyordu, düzeltildi.

8

WINERP-64043

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartındaki Fason Üretim Checkboxı, Cari Hesap Bazında Fason Toplamları ve Malzeme Bazında Fason Toplamları CheckBoxı Hızlı Üretim Flagine Bağlanmalıdır

Cari hesap kartındaki fason üretim checkboxı, cari hesap bazlı stok toplamları ve malzeme bazlı stok toplamları checkboxı hızlı üretim flagine bağlanmıştır.

9

WINERP-63896

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Hareket Aktarımı Toplu Yapıldığında Sistem Kitleniyor

Cari hesap hareket aktarımı toplu olarak yapıldığında access alınıyordu,düzeltildi.

10

WINERP-63824

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Emanet Malzeme Sevkinde İrsaliye Tarihi ve İrsaliye Fiş Numarası Değiştirilebilmelidir.

Emanet malzeme sevk işleminde fiş başlık alanında, irsaliye tarihi, irsaliye numarası ve ambar bilgisinin değiştirilebilmesi sağlanmıştır.

11

WINERP-63766

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Ürün Reçete Ağacına Yarı Mamuller Patlatılsın Checkboxı Eklenmelidir.

Ürün reçetesi ağacı oluşturma ve ürün reçetesi ağacına "Yarı Mamuller Patlatılsın" checkbox eklenmiştir.

12

WINERP-63708

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Banka Kredileri

Banka Kredileri Taksit Hareketleri Ekranı Edit Edilemiyor

Banka kredisi içerisinden ulaşılan F9- Taksit Hareketleri ekranına veri girişi yapılamıyordu, düzeltildi. 

13

WINERP-63600

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

2.43.00 Sürümde, Eklenen Cari Hesap Fişlerine (Borç Dekontu, Alacak Dekontu, Açılış Fişi, Tahsilat Fişi …) Değiştir İle Girilip Tutar Değiştirildiğinde Borç Takipten’de Tutarlar Güncellenmiyor.

Eklenen cari hesap fişlerine değiştir ile girilip tutar değiştirildiği durumda borç takip penceresinde ilgili fişe ait tutar güncellenmiyordu, düzeltildi.

14

WINERP-63596

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Maliyetlendirme Servisi

Girişlerin Ortalaması Maliyet Yöntemine Göre Data Üzerinden Hızlı Üretim Sonucu Oluşan Üretimden Giriş Fişine Maliyet Ataması Yapmıyor.

Hızlı Üretim sonucu oluşan Üretimden Giriş Fişleri için maliyet hesaplaması yaparken Sarf ve Fire Fişlerindeki maliyetleri mi kullansın yoksa onlar için de maliyetlendirme servisi çalıştırılması için

Ticari Sistem Yönetimi ==> Malzeme Yönetimi Parametreleri içerisinde; 

"Maliyetlendirme Servisinde Hızlı Üretim Sarf/Fire Fişleri için var olan maliyetleri kullan = Evet/Hayır" parametresi eklenmiştir.

15

WINERP-63526

GoPlus

GO3

 1. Finans
  alt alt Teminat Raporları - *

Go3'te Teminat Raporları Alınmak İstendiğinde Perakende Modülü Yoksa "Raporlanacak Kayıt Bulunamadı" Uyarısı Alınmaktadır, Raporlar Perakende Modülüne Bağlı Olmadan Alınmalı.

Go3 / GoPlus ürünlerinde Teminat Raporları alınmak istendiğinde Perakende Modülü yoksa "Raporlanacak Kayıt Bulunamadı" uyarısı alınıyordu, düzeltildi.

16

WINERP-63524

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Kuruluş Bilgileri - Adres Bilgileri

Oracle Veritabanında SYS' e girip Kuruluş Bilgileri altında yer alan Adres Bilgileri ve Banka Bilgileri gibi alanlara geldiğimiz zaman boş geliyor.

Oracle veritabanında sistem işletmeni (SYS) Kuruluş bilgileri altında yer alan adres ve banka bilgileri alanlarının düzgün listelenmesi sağlandı.

17

WINERP-63523

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartı Üzerinden Yaz Mutabakat Ba-Bs Alındığında İndirimleride Düşmeden Rapora Getiriyor.

Cari hesap kartı üzerinden yaz mutabakat ba-bs alındığında indirimler dikkate alınarak tutar bilgisinin getirilmesi sağlandı.

18

WINERP-63522

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler - Sabit Kıymet Hareketleri

Alternatif Amortisman Tutarı Toplu Muhasebeleştirme İle Muhasebeleştirildiğinde, Muhasebe Fişine Farklı Tutar Yansıyor.

Alternatif amortisman tutarı toplu muhasebeleştirme işlemi ile muhasebeleştirildiğinde muhasebe fişine tutarların doğru yansıması sağlanmıştır.

19

WINTLS-5740

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Herhangi Bir Fiş İçerisinden Kart Browserlarına Ulaşılıp Kartlar Üzerinden F9 Menüden Herhangi Bir Rapor Alınmak İstendiğinde Program Kilitleniyor.

Herhangi bir fiş içerisinden kart browserlarına ulaşılıp rapor alınmak istendiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.

20

WINTLS-5752

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

"... Gün İçerisinde Lisans Yenileme Yapmalısınız." Uyarısı Yalnızca Programa Girişte Verilmelidir.

"... Gün İçerisinde Lisans Yenileme Yapmalısınız." Uyarısının sadece uygulama giriş sırasında verilmesi sağlanmıştır.

21

WINERP-63455

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Alım Faturaları

Satınalma Faturası Muhasebe Kodları Penceresinde KDV Satırındaki Masraf Merkezi Bilgisi Görüntüsel Olarak Silinemiyor.

Satınalma faturası muhasebe kodları penceresinde KDV satırındaki masraf merkezi bilgisi görüntüsel olarak silinemiyordu, düzeltildi.

22

WINERP-63453

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Muhasebe Parametrelerinde "Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi" Silinecek Olarak Seçilmiş Ve Muhasebe İçin Kayıt Revizyon Yapılmaması Durumda Muhasebeleşen Fiş Değiştirilip Kaydedilmek İstendiğinde Access Violation Hatası Alı

Mahasebe parametrelerinde "Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi" silinecek olarak seçili olduğu durumda, Muhasebeleşen fiş değiştirilip kaydedilmek istendiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.

23

WINERP-63283

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - Millileştirme Fişleri

Millileştirme Fişi içerisinde "İthalat Faturası Aktar" özelliği ile aynı dosyaya ait birden fazla fatura seçildiyse işaretle işlemi ile aktarılabilmelidir.

Millileştirme Fişi içerisinde "İthalat Faturası Aktar" özelliği ile aynı dosyaya ait birden fazla faturanın işaretle işlemi ile seçilerek aktarılması sağlanmıştır.

24

WINERP-63241

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Geçici Vergi Beyannamesinde 2016/4 Dönemine Ait Gelir Geçici Vergisi Beyannamesinin Ekler Kısmında Bulunan "Sınai Mülkiyet Haklarında İstisna Tablosu" Alanı Beyannameden Çıkarılmalıdır

Geçici vergi beyannamesinde ekler kısmında bulunan "sınai mülkiyet haklarında istisna tablosu" alanı beyannameden çıkarılmıştır

25

WINERP-63240

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV1 Nolu Katma Değer Vergisi Beyannamesinde "Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemler" Kulakçığında 405 Ve 406 Kodları, 406 Kodu Altında Birleştirilmelidir

Katma değer vergisi beyannamesinde "İstisnalar-Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemler" kulakçığında 405 ve 406 kodları birleştirilerek. 406 ve 408 kodları eklenmiştir.

26

WINERP-63239

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV1 Nolu Katma Değer Vergisi Beyannamesinde "Matrah" ve "Sonuç Hesapları" Bölümlerine, 6736 Sayılı Kanunun (6/2-a) maddesine istinaden eklenen bilgiler Kaldırılmalıdır

Katma değer vergisi beyannamesinde "matrah" ve "sonuç hesapları" bölümlerine, 6736 sayılı kanunun (6/2-a) maddesine istinaden eklenen bilgiler kaldırılmıştır.

27

WINERP-63228

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt İşlemler - Ödeme Sihirbazı

Ödeme Sihirbazı içerisinde Kasa ve Cari hesap Nakit Ödeme fişi oluşturulabilmeli ve Cari nin IBAN numarası gelmesi sağlanmalı.

Ödeme sihirbazında Ödeme Hareketleri, Banka Bilgileri ve Kasa Bilgileri seçenekleri eklenmiştir. Cari hesap ve kasa fişi oluştur işleminde tek bir ödeme fişi oluşur. Banka fişi oluştur işleminde cari hesap kartına tanımlı ilk banka bilgisinin IBAN numarası yazılır.

28

WINERP-63198

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Manuel Eklenen Üretimden Giriş Fişinde Üretim Emri Seçildiğinde STLINE tablosunda ki POLINEREF Alanı Update Edilmiyor

Malzeme sınıfına bağlı açılan bir üretim emrine ana ürünleri aynı oluşturulmuş bir üretimden giriş fişi bağlandığında STLINE tablosundaki PRODORDERREF alanı update edilirken POLINEREF alanı güncellenmiyordu, güncellenmesi sağlandı.

29

WINERP-63147

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar - Satış Kampanya Kartları

Kampanya Kartı İçerisinde Satırdaki Malzemelerin Miktar, Tutar ve Ağırlık Gibi Seçeneklere Göre Fiş genel Toplamı Kontrol Edikten Sonra Her Ürünün Kendi Satırına Kampanya Uygulama İşlemi Yapılabilmeli.

Kampanya kartları içerisine satırdaki malzemelerin miktar, tutar ve ağırlık gibi seçeneklere göre fiş genel toplamı baz alınarak satırlara kampanya uygulanabilmesi için "FUINFOCLC" fonksiyonu eklenmiştir.  

Fonksiyon ile ilgili dokümana aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

Kampanya Kartında Fuinfoclc Fonksiyonu Kullanımı

30

WINTLS-5690

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Turkcell Akıllı Fax Gönderiminde An Invalıd Character Was Found In Text Content Hatası Alınmaktadır.

Turkcell Akıllı Fax gönderiminde "An Invalıd Character Was Found In Text Content " hatası alınıyordu, düzeltildi.

31

WINERP-63059

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar - Maliyet Muhasebesi Parametreleri

Maliyet Muhasebesinde Kapasite Birimi Miktar Olduğunda, Ürünlerin Hacim, Ağırlık Toplamları Üzerinden Miktar Kapasitesinin Hesaplanıp Dağıtım Yapılabilmelidir.

Maliyet muhasebesi parametrelerinde yer alan 'Kapasite Sürücüsü Miktar olduğunda Fiili G.G Yükleme' parametresi seçeneklerine malzeme birim setinde yer alan boyut bilgileri seçenekleri eklenmiştir. Bu seçeneklere göre kapasite sürücüsü miktar seçildiğinde fiş ebat bilgilerine göre fiili genel gider yükleme işleminin yapılabilmesi sağlanmıştır. 

32

WINERP-63024

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV 1 Beyannamesinde Kısmi Tevkifatlı Faturaların İndirimsiz Tutarı Gelmektedir.

KDV1 beyannamesinde ekler kısmında yer alan 'Kısmi Tevkifat Uygulaması Kapsamındaki İşlemlere Ait Bildirimler' de veri al ile tevkifatlı satış faturaları listelenirken indirim uygulanmış faturanın indirimsiz tutarı gelmekteydi, düzeltildi.

33

WINERP-62978

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Hızlı Üretim Fişinde Kayıt Numara Şablonu Yıl, Ay, Gün Formatında Çalışmıyor

Hızlı üretim fişleri kayıt numaralama şablonları gruplandırılmış artırımlı olarak seçildiğinde hatalı çalışıyordu,düzeltildi.

34

WINERP-62856

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

KDV Beyannamesinde, Vergi Toplamı Alanlarına Seçilen Muhasebe Hesap Kodlarının Toplamı Getiriliyor.

Katma değer vergisi beyannamesinde tutar yerine hesap,hesap aralığı veya hesap listesinden hesap seçilerek işlem yapılmak istenildiğinde seçilen hesabın kodunu tutar olarak görüyordu, seçilen hesabın istenilen bakiye değerinin getirilmesi sağlandı.

35

WINERP-62842

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 

3 Serisi Ürünlerde (Tiger enterprise3,Tigerplus3,Go3) Programa İngilizce Girildiğinde Bazı Seçenekler Türkçe Geliyor.

3 serisi ürünlere ingilizce dilinde giriş yapıldığında yaşanan çeviri eksiklikleri giderilmiştir.

36

WINERP-62622

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üst Menü (ikonlar)
alt alt Yönetici Konsolu

Yönetici Konsolunda Banka Nakit Bakiyesi Bölümünde Banka Hesaplarının Statüsünü Dikkate Alınmıyor.Statüsü Kullanım Dışı Olan Hesapların da Bakiyesini Toplama Dahil Ediyor

Yönetici Konsolunda Banka Nakit Bakiyesi bölümünde 'Banka Hesapları'nın statüsü dikkate alınmıyordu, düzeltildi.

37

WINERP-62614

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Fatura Tasarımına Değiştir İle Giriş Yapıp Miktar Alanı Yeniden Seçildiğinde Ondalıklı Kısımları Listelemiyor

Fatura tasarımında, Standart alan tanımına (miktar) değiştirle girilip hiç bir değişiklik yapılmadan kaydedildiğinde format ve metin yaslanma alanlarının default değerlere dönmesi engellendi.  

Not: Format tabında yer alan 'Gösterim formatı: Sistem öndeğeri ' seçildiğinde 'kesir' alanına yazılan değere göre listeleme yapılması sağlanmıştır.

38

WINERP-62612

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Ana Kayıtlar - Alınan Hizmet Kartları

Hizmet Kartı Üzerinde Hareketler Denildiğinde Satırdaki İşyeri No Sadece 3 Hane Göstermektedir. Örnek Olarak; 2901 Nolu İşyeri İçin Hizmet Kartı Üzerinde Hareketler 290 Göstermektedir.

Hizmet kartı üzerinden hareketler ekranı açıldığında işyeri,ambar ve bölüm bilgisi en fazla üç hane olarak listeniyordu, düzeltildi.

39

WINERP-62607

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Cari Hesap Fişlerinde Yer Alan Serbest Meslek Makbuzu Ve Vade Farkı Faturası Formları Tam Ekran Yapılabilmeli

Cari hesap fişleri içerisinde yer alan serbest meslek makbuzları ve vade farkı fatura formlarının tam ekran yapılabilmesi sağlanıştır.

40

WINERP-62606

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Fatura Tasarımında Bulunan Standart Alan Listesine Tevkifat Pay Payda Alanları Eklenmeli.

Sipariş,İrsaliye ve Fatura tasarımlarında bulunan standart alan listesine tevkifat pay ve payda alanları eklenmiştir.

41

WINERP-62478

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler - Muhasebe Fişleri

Mahsup Fişinde Satırdaki Belge Detayını F4 İle Kopyaladığımızda Veri Tabanı Sunucusu Hazır Değil Hatası Alınmaktadır.

Muhasebe fişlerinde satır belge detayı F4 ile kopyalanırken boş satırlar içinde kopyalama yapıldıysa kaydetme işleminde hata alınıyordu, düzeltildi.

42

WINERP-62473

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Aynı Ay İçerisinde Bir Adet Perakende ve Bir Adet Toptan Satış Faturası Girildiğinde Beyannameye Hatalı Tutar Yansımaktadır.

Aynı ay içerisinde perakende ve toptan satış faturası girildiğinde beyannameye tutar hatalı geliyordu, düzeltildi.

43

WINERP-62389

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Satınalma Emirleri

Faturaya İrsaliye Aktarıldıktan Sonra Kaydedilirken "LG_FFF_DD_STLINE 1.Mıcrosoft Cursor Engıne : Row Cannot Be Located For Updatıng. Some Values May Have Been Changed Sınce It Was Last Read (8004e38) Natıve Error: (32)" Hatası Alınıyor

Satınalma Emir Fişi üzerinden sipariş fişi eklenmesi durumunda emir fişinde malzeme satırının silinmesi veya miktarın sıfırlanması engellenerek, siparişin sevkedilmesi ile oluşan irsaliyenin faturalama sırasında hata alınması engellenmiştir.

44

WINERP-62380

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Banka Raporları - Banka Ekstresi

Personel Firma Kataloğuna Ulaşılamadığında,Banka Hesap Kartı Üzerinden Ekstre Alındığında "Access violation " Hatası Veriyor.

Personel Yönetim kataloğuna ulaşılamadığında,banka hesap kartı üzerinden ekstre alındığında "Access violation " hatası alınıyordu, düzeltildi.

45

WINERP-62333

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartı Kopyalandığında Kopyalanan (Master) Kartın İçerisindeki Hesap Kodu Ve Masraf Merkezi Siliniyor.

Cari hesap kartı kopyalama işlemi yapıldıktan sonra kopyalanan ana kart içerisindeki hesap kodu ve masraf merkezi kodu alanları siliniyordu,düzeltildi.

46

WINERP-62322

GoPlus

GO3

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Tiger3 ve Tiger3 Enterprise Ürünlerinde Satınalma Parametrelerinde Yer Alan "Talep Fişi Satırları" Parametresi Go3 Ürününde de Eklenmelidir.

Go 3 ve GoPlus ürünlerinde Stok parametrelerine "Talep Fişi Satırları" parametresi eklenmiştir.Parametre seçenekleri "Koda Göre Birleştirilecek" ve "Ayrı Ayrı Basılacak" şeklindedir.

47

WINERP-62145

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler - Talep Fişleri

Talep Fişi Üzerinden Talep Karşılama Yapıldığında Ambardaki Miktarı, Çevrim Katsayına Göre Dikkate Almıyor.

Talep Fişi üzerinden 'Talep Karşılama' yapıldığında ambardaki miktarı, çevrim katsayına göre dikkate almıyordu, düzeltildi.

48

WINERP-62053

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Red Edilen E-fatura İrsaliyesi Yeni Bir Faturaya Aktarılıp Kaydedildiğinde Faturanın Statüsü Reddedildi Oluyor

Red edilen E-fatura irsaliyesi yeni bir faturaya aktarılıp kaydedildiğinde faturanın statüsü reddedildi oluyordu,düzeltildi

49

WINERP-62036

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Fatura Satırında Barkod Okuyucu İle Malzeme Bulunduğunda Satırdaki Ambar Bilgisi Başlıkta Ambar Bilgisi Olarak Değişiyor.

Fatura satırında barkod okuyucu ile malzeme bulunduğunda ilgili satırdaki ambar bilgisi başlıktaki ambar bilgisi olarak değişiyordu, düzeltildi.

50

WINERP-61994

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri F9-Ardışık Malzeme Temini İşleminde Access Hatası Alınıyor.

Üretim emri F9-Ardışık Malzeme Temini işleminde access hatası alınıyordu, düzeltildi.

51

WINERP-61969

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - Millileştirme Fişleri

İthalat Operasyon Fişi ile Girilen malzeme Aynı gün Dolaşım Fişi ile başka ambara çıkıp ve Millileştirme Fişi ile Merkez ambara alındığı zaman Millileştirme Fişinin saat daha önceyse Dağıtım işlemi hatalı yapıyor.

İthalat operasyon fişi ile girilen malzeme aynı gün dolaşım fişi ile başka ambara çıkıp ve millileştirme fişi ile merkez ambara alındığı zaman millileştirme fişinde girilen saat bilgisi daha önceyse dağıtım fişine hem dolaşım fişi hem de millileştirme fişi geliyordu, dağıtım fişi içerisine işlemler getirilirken işlem sırasına göre en son girilen fişin gelmesi sağlanmıştır.

52

WINERP-61887

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Fatura İçerisinde Malzeme Açıklamasına ABC* Yazılıp F10 Tuşuna Basıldığında İçerisinde ABC Geçen Tüm Malzemeler Listelenmektedir, Sadece ABC ile Başlayanlar Listelenmeli.

Fiş içerisinden malzeme ve cari hesap browserına ulaşılırken kodu yada açıklama alanında aranacak kelimenin bir bölümü yazılıp F10 tuşu ile ilgili browsera ulaşıldığında kayıtlar aşağıda belirtilen koşullarda listelenmesi sağlanmıştır.

Fiş içerisinde F10 tuşuna basıldığı zaman ; 

ABC yazıldığında = İçerisinde ABC geçen bütün kayıtlar listelenir ve uygun ilk kaydın üzerine konumlanır. 

ABC* yazıldığında = ABC% şeklinde çalışır ve sadece ABC ile başlayanlar kayıtlar listelenir. 

*ABC* yazıldığında = %ABC% şeklinde çalışır ve içerisinde ABC geçenler kayıtlar listelenir. 

CTRL+F ile arama yapıldığında;

*ABC* veya ABC yazıldığında = İçerisinde ABC geçen tüm kayıtlar listelenir. 

53

WINERP-61881

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Kartı Üzerinden Ulaşılan Sipariş Hareketleri Ekranından Sipariş Fişi İçerisinde Yapılan Değişiklikler Kaydetme İşlemi Sonrası Sipariş Hareketleri Ekranına Yansımıyor.

Malzeme kartları F9 menü ile açılan sipariş hareketleri ekranından sipariş fişi içerisinde yapılan değişiklikler sipariş hareketleri ekranına yansımıyordu. Düzeltildi.

54

WINERP-61872

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Kasa İşlemleri

Kasadan Kesilen Satış Faturası Muhasebeleştirildikten Sonra F9 - Smm Muhasebe Kodu Girildiğinde Yada Smm Mahsup Fişi Oluşturulduğunda Fişin Başındaki M Harfi E Harfi Olarak Değişiyor.

Kasadan kesilen satış faturası muhasebeleştirildikten sonra F9 - Smm Muhasebe Kodu girildiğinde veya Smm Mahsup Fişi oluşturulduğunda fişin başındaki M harfi hatalı olarak E harfi olarak değişiyordu, düzeltildi.

55

WINERP-61858

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt İşlemler - Toplu Hesap Dağıtımı

Toplu Hesap Dağıtımında, Hesap Dağıtım Şablonundaki Öncelik Bilgisi Dikkate Alınmıyor.

Toplu hesap dağıtımı işleminde, hesap dağıtım şablonunda öncelik bilgisi 0 (boş) olan şablon dikkate alınmıyordu, düzeltildi.

56

WINERP-61846

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Çek/Senet Raporları - Müşteri Çek/Senetleri

Devir Çekleri,Müşteri Çek /Senetleri Raporunda,Genel Durum İşyeri Filtresi Kullanıldığında Listelenmiyor.

Müşteri Çek/Senetleri raporunda "Genel Durum Tarihindeki İşyeri" filtresi kullanıldığında ilgili işyerine ait devir çekleri listelenmiyordu, listelenmesi sağlandı. 

57

WINERP-61827

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri Satırlarında Sanal Yarı Mamul Tanımlı Olduğunda ve Farklı Birimden Üretim Emri Verildiğinde Gerçekleşen Miktar Girişinde Girdi Ürünlerin Miktarları Yanlış Hesaplanıyor

Üretim emirlerinde birden fazla birime sahip bir ürünün alt biriminden üretim emri verilirse ve ilgili ürünün girdilerinde sanal yarı mamul olarak birden fazla varyantlı mamul ve girdi türünde ürünler olduğunda gerçekleşen miktar girişi sırasında sanal yarı mamul olmayan girdi türündeki ürünlerin miktarı yanlış hesaplanıyordu, doğru hesaplanması sağlandı.

58

WINERP-61810

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - Millileştirme Fişleri

İthalat Dağıtım ve Millileştirme Fişleri Filtrelerine "Muhasebeleşme Durumu" Filtresi Eklenmelidir

İthalat dağıtım fişleri ve millileştirme fişleri filtrelerine "Muhasebeleşme Durumu" filtresi eklendi.

59

WINERP-61725

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler - Kasa Defteri

Kasa İşlemlerinde Toplu Muhasebeleştirme İle Oluşan Tediye /Tahsil Fişi Kasa Defterinde Listelenmemektedir

Toplu muhasebeleştirme sonucu oluşan kasa tahsil ve tediye fişleri kasa defterine yansımıyordu,düzeltildi.

60

WINERP-61707

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Ana Kayıtlar - Alış Kampanya Kartları

Satınalma Parametrelerinde Bulunan Kampanya Yapılan İşlemlerde Değişiklik Yapılırsa Parametresi Çalışmıyor

Satınalma parametrelerinde bulunan "Kampanya uygulanmış işlemlerde değişiklik yapılırsa" parametresi hatalı çalışıyordu,düzeltildi.

61

WINERP-61706

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler - Muhasebe Fişleri

Kullanım Dışı Olan Bir Muhasebe Kodu Mahsup Fişinde Kullanılabiliyor.

Kullanım Dışı olan bir muhasebe kodunun Mahsup Fişinde kullanılması hatası düzeltilmiştir.

62

WINERP-61705

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Ek Vergi Kartları

Fatura İçerisinden Ötv Oranı Değiştirilebilmelidir.

Ek vergi kartlarına Fiş özel kodu,Hareket özel kodu ve Hareket özel kodu 2 alanları eklenmiştir.Kullanıcının bu yeni alanlar aracılığıyla tek ek vergi kartı üzerinden farklı koşullarda; farklı oran veya tutar uygulayabilmesi sağlanmıştır.

63

WINERP-61631

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

3 Serisi Ürünlerde,Özel Kod Tanımlı Kart /Fiş/Fatura Browserda Koyu Renkte Listeleniyor,Listelenmemeli.

Özel kod tanımında renk seçimi yapılmamışsa bu özel kodun kullanıldığı kayıtların browserda koyu renk listelenmesi düzeltildi.

64

WINERP-61389

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Defterler 

e-Defter Uygulamasında, Çok Parçalı Ve Çok Kuruşlu Yevmiye Yada Defter-i Kebir (Büyük Defter) Oluşturulurken Borç, Alacak Eşit Olmasına Rağmen GİB'in Şematron Uygulamasında “Borç-Alacak Eşit Değil” Hatası Alınıyor.

Çok parçalı ve çok kuruşlu yevmiye ya da defter-i Kebir (büyük defter) oluşturulurken borç, alacak eşit olmasına rağmen şematron kontrolleri sırasında “Borç-Alacak Eşit Değil” hatası alınıyordu,düzeltildi.

65

WINERP-60502

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Araçlar
alt alt Kullanıcı İzleme Raporu

Toplu Kayıt Ekleme Özelliği İle Eklenen Birden Fazla Banka Ve Kasa İşlemleri Silindiğinde Kullanıcı İzleme Raporuna Sadece Üzerinde Silme İşlemi Yapılan Fişin Bilgileri Yansımakta, Diğer Silinen Fişler Yansımıyor.

Toplu kayıt ekleme özelliği ile eklenen birden fazla banka ve kasa işlemleri silindiğinde açıklama 2 alanına toplu kayıt ve işlem no gelmesi sağlanmıştır.

66

WINERP-60489

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - Malzeme Dolaşım Fişleri

İthalat Dolaşım Fişi İçerisinde Birden fazla Dosya ile birleştirme yapılmış İthalat Dosyasını seçtikten sonra Başlık kısmında "Genel" diye bir seçenek olmalı. Sağ klikte "İthalat Faturası Aktar" gibi bir seçenek olmalı.

İthalat dolaşım fişi içerisinde birden fazla dosya ile birleştirme yapılmış ithalat dosyasını seçtikten sonra başlık kısmında "Genel" diye bir seçenek eklenerek sağ klikte "İthalat Faturası Aktar" özelliği ile aynı dosyaya ait birden fazla fatura varsa bu seçenek ile seçilerek Dolaşım fişine aktarılabilmesi sağlanmıştır.

67

WINERP-60441

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar

Sistem İşletmeni’nden Tanımlanan Zorunlu Alanlara Veri Girilmediğinde Ve Programa Farçsa Dilinde Login Olunduğunda Uyarı Alınmamaktadır.

Farsça kullanımlarda zorunlu alan uyarısı alınmadan fiş kaydedilebiliniyordu,düzeltildi.

68

WINERP-60344

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Cari Hesap Raporları - Borç/Alacak Durum Raporu

Cari Hesap Borç Alacak Durum Raporuna İşyeri Filtresi Eklenmelidir.

Cari hesap borç alacak durumu raporuna işyeri filtresi eklenerek toplamların filtrede verilen işyerlerine göre alınabilmesi sağlanmıştır.

69

WINERP-59557

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Maliyetlendirme Servisi

Dönemsel Ortalama Maliyet Yöntemine göre Dönem kapatma yaptıktan sonra Maliyet servisi çalıştırıldığı zaman Dönem kapatma tarihini dikkate almadan sonraki tarihlere maliyet atıyor.

Dönem kapatma yaptıktan sonra Maliyet servisi çalıştırıldığı zaman Dönem kapatma tarihini dikkate almadan sonraki tarihlere maliyet atıyordu, düzeltildi.

70

WINERP-59372

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

0 Nolu Ambar Yetkisi Olmayan Kullanıcı Alınan Vade Farkı Faturası Kaydetmek İstediğinde 0 no'lu Ambarı Kullanma Yetkiniz Yoktur Uyarısı Alınıyor.

Merkez ambara yetkisi olmayan kullanıcı ile alınan veya verilen vade farkı faturası eklenmek istendiğinde "0 no'lu ambarı kullanma yetkiniz yoktur" uyarısı alınıyordu,düzeltildi.

71

WINERP-58652

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişlerinde İade Al Yapılabilmeli.

İhracat/İthalat operasyon fişlerine F9 menüye iade al / iade et seçenekleri eklenmiştir..

72

WINERP-57938

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Çek/Senet Raporları - Müşteri Çek/Senetleri

Iran Mevzuatında Şemsi Takvim Kullanan Firmada Müşteri Çek/Senet Raporu Alınırken ‘Ara Toplam’ Filtresinde ‘Aylık’ Değeri Seçilir İse, Ay Bilgisi Miladi Takvim Olarak Geliyor.

Iran mevzuatında şemsi takvim kullanan firmada müşteri çek/senet raporunda ‘Ara Toplam’ filtresinde ‘Aylık’ seçildiğinde ay bilgisi miladi takvim olarak geliyordu. Düzeltildi.

73

WINERP-56843

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Maliyetlendirme Servisi

International setlerde, Genel Parametrelerde Maliyet Yöntemi FIFO Seçili Olmasına Rağmen, Maliyetlendirme Servisi Başlatıldığında Ekrana Gelen Pencerede Maliyet Yöntemi LIFO Olarak Görünmektedir.

International setlerde, Genel Parametrelerde Maliyet Yöntemi FIFO seçili olmasına rağmen, maliyetlendirme servisi başlatıldığında ekrana gelen pencerede Maliyet Yöntemi LIFO olarak görünmekteydi, düzeltildi.

74

WINERP-56754

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
alt alt Hareketler - Sabit Kıymet Hareketleri

Farklı Ay ve İşyerine Aynı Sabit Kıymet Kartı İçin Satınalma Yapılıp Amortisman Hesaplatıldığında Kayıtların Amortisman Tablosunda Bazı Aylarda İşyeri Bilgisi Hatalı Listeleniyor.

Aynı sabit kıymet kartına ait farklı işyeri ve farklı aylara sabit kıymet kayıtları olduğunda sabit kıymet kayıtları amortisman hesaplaması yapılırken bazı aylarda işyeri bilgisi hatalı listeleniyordu, amortisman tablosunda doğru işyerinin listelenmesi sağlandı.

75

WINERP-56328

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Ürün Reçete Browserında F9-Ürün Reçetesi Ağacı Penceresinde Sol Tarafta Listelenen Tüm Mamül, Ym, Hm Için Seviye Seviye Miktar Ve Birim Fiyat Listelensin Ve Kırılımlı Yapıda En Üstte Mamül Birim Fiyatı Seviyeli Olarak Görülebilsin.

Ürün reçetesi ağacında seçilen birim fiyat (ilk ve son satış/satınalma) seçilerek mamül,ym ve hm için seviye seviye miktar ve birim fiyatlar listelenmiştir. F9 menüye "Reçete Maliyeti Hesaplama","Standart Reçete Maliyetleri" ve "Fiyatları Excele Gönder" seçenekleri eklenmiştir.

76

WINERP-55091

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

WRNUM Fonksiyonunda Fransızca Dilinde Kullanıldığında, Yanlış Değer Geliyor.

Wrnum fonksiyonu Fransızca kullanıldığında hatalı yazıyordu,düzeltildi.

77

WINERP-54898

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi - Satış Faaliyetleri

Satış Faaliyetleri Altında Sözleşmelerde Özel Koda Göre Renklendirme Özelliği Çalışmıyor.

Satış faaliyetleri altında Sözleşmelerde özel koda göre renklendirme özelliği çalışmıyordu, düzeltildi.

78

WINERP-54714

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Browserlarda CTRL+A İle Tüm Kayıtlar Seçilip Toplu Kilitle İşlemi Yapıldığında Kilitli Olan İşlemler İçin De Kilitleme İşlemi Yapılıyor Ve Kayıt Bilgisi Ekranına Yazılıyor.

Browserlarda kilitleme ve kilit kaldırma işlemi yapılmadığı halde kayıt bilgisinde yapıldığına dair bilgi tutuluyordu,düzeltildi.

79

WINERP-54179

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Döviz Kur Girişi Bölen Olarak Ayarlandığında, Faturalarda İlk Kur Girişi Sonrası Doğru Hesaplama Yapılırken, Faturanın Detay Tabına Girildiğinde Dövizli Birim Fiyatlar Değişmektedir.

Döviz kur girişi bölen olarak ayarlandığında fatura işlemlerinde bazı durumlarda döviz türünü çarpan olarak hesaplamaktaydı , düzeltildi.

80

WINERP-53916

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Ambar Sayımı

Ambar Sayım İşleminde Sabit Kıymet İçin Miktar Girilip Sayım Fazlası Fişi Oluşturulduğunda Oluşan Fişin Satırlarında Tür Malzeme Olarak Geliyor ve Sabit Kıymet Kaydı Oluşmuyor.

Ambar sayım işlemi ile oluşan malzeme fişlerinde sabit kıymet türündeki kayıtlar için fiş satır türü hatalı oluşuyor ve sabit kıymet kaydı oluşmuyordu. Fiş satır türünün doğru gelmesi ve sabit kıymet kaydının oluşması sağlandı.

81

WINERP-53615

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım

Satış Elemanı Cari Hesap Bağlantı Kontrolü Yapılacak İşlemlerde Teklif Fişi Seçili Olmamasına Rağmen Teklif Fişi Üzerinde Satış Elemanını Değiştirdiğimizde "Cari Hesap Satıcı Bağlantısı Uygun Değil Cari Hesabın Satıcılarından Biri Seçilmeli" Uyarısı Veriy

Teklif ve sözleşme fişleri üzerinden 'Satış Elemanı Değiştir' işleminde cari hesap - satıcı bağlantı uyarısının, Satış Dağıtım parametrelerindeki 

"Satış Elemanı Plasiyer ve Satış Temsilcisi Cari Hesap Bağlantı Kontrolü Yapılacak İşlemler" seçimine göre yapılması sağlanmıştır. 

82

WINERP-53498

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Durum Raporları - Malzeme Ambar Durum Raporu

Malzeme Ambar Durum Raporunda Gerçekleşen Diğer Çıkışlar Standart Alanı Değer Getirmiyor

Malzeme Ambar Durum raporunda "Gerçekleşen Diğer Girişler" ve "Gerçekleşen Diğer Çıkışlar" standart alanlarına tanımlı malzeme fişlerinden değer getirilmesi sağlandı.

83

WINERP-53489

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Fatura Raporları - Satış Faturaları KDV Raporu

Faturanın Toplam Matrahı Kadar Net İndirim Uygulandığında Üstlenilen KDV Tutarı KDV Raporuna Yansımalıdır.

Satış ve Satınalma Faturaları KDV raporlarına net indirim sonucu üstlenilen KDV ve indirim tutarlarının yansıtılabilmesi için standart alan listesine "Üstlenilen KDV Tutarı" ve "Üstlenilen İndirim Tutarı"alanları eklenmiştir.

84

WINERP-53488

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Satınalma Emirleri

Satınalma Emirleri Fişi Girildiğinde Fişin İçerisinde Miktarlar Kontrolü Yapılsın Check İşareti Atılmasına Rağmen İlgili Emir Onay Bilgisi Onaylandı Seçilip Siparişe Çevirip Tamamı Sevk Edildiğinde İlgili Emirde F7 Tuşu İle ilgili Bekleyen Miktar Yanlış

Satınalma emirleri browserında F7 ile satır detay bilgileri açıldığında bekleyen miktar hatalı geliyordu, düzeltildi.

85

WINERP-39798

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar - Otomatik Muhasebeleştirme Parametreleri

Otomatik muhasebeleştirme parametrelerine eksik olan ithalat ve ihracat fişleri eklenmelidir.

Otomatik muhasebeleştirme parametrelerine otomatik muhasebeleşecek ithalat ve ihracat fişleri parametreleri eklenmiştir.

86

WINERP-53270

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Satış Sipariş Fişinde İşyeri Bazında Kayıt Numaralandırma Şablonu Varsa, "Satış Siparişi İçin Uygun Fiş Numarası Oluşturulamadı" Mesajı Alınıyor.

Satış sipariş fişinde işyeri bazlı kayıt numaralama şablonu kullanıldığı durumda fiş numarası otomatik oluşmuyordu,düzeltildi.

87

WINERP-52974

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

İşlem Dövizli Girilen Faturanın Kaydedilmesi Sonucu Ödeme Tipine Bağlı Olarak Eklenen Kredi Kartı Fişinde Tutarlar Yanlış Oluşuyor

İşlem dövizli girilen faturanın kayıt edilmesi sonucu ödeme tipine bağlı olarak açılan kredi kartı fişinde, kredi kartı hesabının döviz türü ile faturadaki işlem döviz türü farklıysa tutarlar yanlış oluşuyordu, düzeltildi.

88

WINERP-52849

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi - *

Satınalma Emri Fişleri ve Satınalma Teklifi Browserlarında Tutar Kolonundaki Veriler Sola Dayalı Geliyor.Sağa Dayalı Gelmeli

Satınalma Emirleri ve Satınalma Teklifleri browserlarında tutar kolonundaki verilerin sağa dayalı olarak gelmesi sağlandı.

89

WINERP-52571

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Varyantlı Malzemeye Ait Varyantlar İçin Öndeğer Stok Yeri Fişlerde Gelmemektedir.

Malzemeye ait varyantlar üzerinde ambar parametrelerinde tanımlanan öndeğer stok yeri bilgisinin fişlere yansıması sağlanmıştır.

90

WINERP-52566

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar - Malzeme (Sınıfı) Satış Fiyatları

Fiyat Kartları Browser Filtreleri Arasına Cari Hesap Özel Kod 1, 2, 3, 4, 5 Filtreleri Eklenmelidir.

Satınalma ve satış modülleri altında bulunan malzeme ve hizmet fiyat kartları browser filtrelerine özel kod,özel kod2,özel kod3,özel kod4 ve özel kod5 filtreleri eklenmiştir.

91

WINERP-52266

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Satış Teklif Yönetimi - Satış Faaliyetlerim

Sözleşme Satırlarında Bekleyen Miktar Bilgisi Fiş Yazdırıldığında Hatalı Gelmektedir.

Sözleşme satırlarında 'Bekleyen Miktar' bilgisi fiş yazdırıldığında hatalı geliyordu, düzeltildi.

92

WINERP-51868

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (Excel’den)

International Setlerde Programa Türkçe Login Olunduğunda F12 İle Excel'e Aktarma İşleminde Rusça Karakterlerde Bozulmalar Yaşanıyor.

International setlerde programa Türkçe login olunduğunda F12 ile Excel'e aktarma işleminde Rusça karakterlerde bozulmalar oluıyordu, düzeltildi.

93

WINERP-51834

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Malzeme Üzerinden Alınan F9-Alımlar Listesinde Konsinye Çıkış İrsaliyeleri de Listeleniyor.

Konsinye çıkış irsaliye toplamları malzeme ve ambar toplamları üzerinden açılan "Alımlar" ekranına yansıyordu. Yapılan düzenleme kapsamında konsinye çıkış ve konsinye giriş irsaliyelerinin alımlar ve satışlar ekranına gelmemesi sağlanmıştır.

94

WINERP-51499

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Yaz Etiket Tasarımında Arayüz Uyarlama İle Malzeme Kartı Browserına Eklenen Alanlar Değer Getirmiyor.

Yaz Etiket Tasarımında Arayüz Uyarlama İle malzeme kartı browserına eklenen alanlar değer getirmiyordu, düzeltildi.

95

WINERP-51228

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Yönetim Karar Destek
alt alt Ana Kayıtlar - Rapor Üretici

Kart Browser Ekranlarında Rapor Üretici Raporlarından Eklenen Rapor Seçeneği F9 Menüye Gelmiyor

Rapor üretici raporları kart browserları sağ tuş menüde gelmiyordu,gelmesi sağlandı.

96

WINERP-51164

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Fatura İptal Edildiğinde Bağlı Sipariş Fişinin Statüsü Parametreye Bağlı Olarak Öneri / Sevkedilemez Ya Da İptal Yapılabilmeli.

Fatura iptal edildiğinde, Satınalma ve Satış Dağıtım Parametrelerine eklenen "Fatura İptal Edildiğinde Bağlı Sipariş Fişinin Statüsü : Değiştirilmeyecek /Öneri/ Sevkedilemez/ Sevkedilemez ve Sipariş iptali" seçeneği ile bağlı sipariş fişinin statüsünün değiştirilmesi sağlanmıştır.

Eklenen parametre, "Fatura İptal Edildiğinde Bağlı İrsaliye İptal edilsin" parametresi "Evet" seçili olduğunda çalışmaktadır..

97

WINERP-51147

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Banka Hareketleri

Kilitli Banka Alınan Hizmet Faturası ve Alınan Serbest Meslek Makbuzu Kopyalandığında, Oluşan Fiş Kilitli Olarak Kaydediliyor

Kilitli Banka Alınan Hizmet Faturası ve Alınan Serbest Meslek Makbuzu kopyalandığında, oluşan fiş kilitli olarak kaydediliyordu, düzeltildi.

98

WINERP-51144

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Dosya
  alt alt Fiş Numaralama - Faturalar

Fiş Numaralama İşlemi ile Muhasebeleştirilmiş Kayıtlar Yeniden Numaralandırılmamalı.

Fiş numaralama işlemi ile muhasebeleştirilmiş kayıtlar yeniden numaralandırılıyordu,"Muhasebeleşmiş fişler bulundu.Muhasebeleşmiş fişler numaralandırılmayacaktır" uyarı mesajı verilerek muhasebeleşmiş fişlerin yeniden numaralandırılması engellendi. 

99

WINERP-51097

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler - Muhasebe Fişleri

Muhasebeleşen Fiş Değiştirildiğinde/İptal Edildiğinde Mahsup Fişi: Silinecek seçili Durumda İken Hızlı Üretim Fişlerine İle Oluşan Malzeme Fişleri Muhasebeleştirildikten Sonra Hızlı Üretim Fişi Değiştirildiğinde Muhasebe Fişleri Silinmeli.

Hızlı Üretim Fişleri ile oluşan 'Malzeme Fişleri' muhasebeleştirildikten sonra, hızlı üretim fişinde yapılan değişiklik sonrasında parametreye göre Muhasebe Fişlerinin silinmesi sağlanmıştır.

100

WINERP-51079

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

İşyeri Bazında Tanımlanan Kayıt Numaralama Şablonu Çalışmıyor.

Sipariş,irsaliye ve faturalar için işyeri bazlı kayıt numaralama şablonu çalışmıyordu,düzeltildi.

101

WINERP-51060

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Skonsolda Fatura Eklendiğinde Varyantlı Malzemenin Stok Miktarı Görüntülenmiyor.

Skonsol kullanımlarında varyantlı malzemeler için varyant seç ekranında stok miktarı görüntülenmiyordu,düzeltildi.

102

WINERP-51053

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler - Talep Fişleri

Talep Fişi Formunda Tanımlı Alan Eklerken Kullanılan Ek Bilgi Alanı Seç Bölümü Çalışmıyor.

Talep fişi form tasarımında tanımlı alan ekleme işleminde "ek bilgi tanımı seç" işlemi yapılamıyordu, düzeltildi.

103

WINTLS-5549

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

International Setlerde Azeri Dilinde Giriş Yapıldığında, Tablo Olarak Alınabilen Raporlarda Ters E (ə) Harfleri Kolon Başlıklarında Düzgün Görüntülenemiyor.

International Setlerde Azeri dilinde giriş yapıldığında, Tablo olarak alınabilen raporlarda ters e (ə) harfleri kolon başlıklarında düzgün görüntülenemiyordu, düzeltildi.

104

WINERP-51025

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Farklı Bir İşyerinde Karşılıksız Yapılan Müşteri Çeki Tahsil Edilemiyor Statüsüne Çekilemiyor

İşyerleri arası işlem bordrosu ile farklı bir işyerine aktarılan çeklerin karşılıksız çıkması sonrası tekrar ilk işyerine aktarıldığında, Tahsil Edilemiyor bordrosu içerisinde ilgili çekler listelenmiyordu, düzeltildi.

105

WINERP-51015

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

İndirim Satırı Girilmiş Siparişlerde Proje Analiz Raporunda İndirim Girilmemiş Tutarıyla Geliyor.

Proje analizi raporunda İndirim uygulanmış siparişler için indirim uygulanmamış tutar yansıyordu, düzeltildi.

106

WINERP-50819

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Planlama
  alt alt Üretim Planlama - Malzeme İhtiyaç Planlama (MRP)

MRP Filtrelerinde Sipariş Özel Kodu Filtresine Tıklandığında Satınalma Sipariş Özel Kodu Ekranı Geliyor Satış Siparişi Özel Kodu Ekranı Gelmeli.

MRP ve MPS filtrelerinde sipariş özel kodu filtresine girildiğinde satınalma sipariş özel kodu ekranı geliyordu, satış siparişi özel kodu ekranı gelmesi sağlandı.

107

WINERP-50816

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Kullanıcı Yetkilerinde Malzemeler İçin "Seç" Yetkisi Verildiğinde Malzeme Türlerinde Sadece Karma Koli Gözüküyor.

Kullanıcı yetkilerinde malzemeler için "Kayıt Türü" yetkisi altında "Karma Koli" yetkisi kısıtlanmış olsa dahi malzeme browserında listede Karma Koli seçeneği görünüyordu, düzeltildi.

108

WINERP-50812

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Toplu Karşı Sipariş Oluşturma İşleminde Sipariş Fişlerinde Özel Kod Belirtildiği Durumda, Fişlerde Kullanılan Özel Kodlardan Biri Oluşan Karşı Siparişe Taşınmaktadır.

Toplu karşı sipariş oluşturma işleminde fişlerde özel kod, yetki kodu,proje kodu girildiği durumda, fişlerde kullanılan kodların oluşan karşı siparişe taşınması engellenmiştir.

109

WINERP-50743

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Kullanıcının, Satınalma Teklif Yönetimi Altında "Satınalma Sözleşme Fişi" Yetkisi Yoksa Sipariş, İrsaliye Ve Faturalarda F9-Ek Malzemeleri Uygula Penceresinde "Seç" Butonu Disable Geliyor.

Kullanıcının satınalma teklif fişi olmadığı durumlarda sipariş,irsaliye ve fatura içerisinden erişilen ek malzeme uygula penceresinde "seç" butonu pasif geliyordu,düzeltildi.

110

WINERP-50307

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Teminat Bordroları

İşlem Bordrosu(Müşteri Senedi) Portföyde Tahsil Edilerek Muhasebeleştirildiğinde Protestolu Senetler Muhasebe Kodu Geliyor.

İşlem Bordrosu(Müşteri Senedi) portföyde tahsil edilerek muhasebeleştirildiğinde 'Protestolu Senetler Muhasebe Kodu' geliyordu, 'Eldeki Senetler Muhasebe Kodu' gelmesi sağlanmıştır.

111

WINERP-50222

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

International Setlerde Tüm Dil Seçimlerinde Sipariş Fişi İçerisinde F9 Menü'de Yer Alan 'Toplu Statü Kapat' Seçeneği Türkçe Olarak Görünmektedir.

Sipariş fişleri içerisinden F9 menü ile erişilen "toplu statü kapat" seçeneğinin ingilizce çevirisi yapılmıştır.

112

WINERP-50008

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Sipariş Form Tasarımında Birim Fiyat Standart Alanı Üzerinde Belirtilen Kesir Hanesi Dikkate Alınmıyor

Sipariş form tasarımında standart alanlar içerisinde bulunan "Birim Fiyat" alanı için verilen kesir hanesinin form yazdırma işleminde dikkate alınması sağlandı.

113

WINERP-50004

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Hareketleri

Cari hesap hareketleri Penceresinde Yetki Kodu Verilmemiş Diğer Hareketlerde Görülebilmektedir.

Kullanıcılarda yetki kodu kontrolü yapıldığında Cari hesap hareketleri penceresinde yetki kodu verilmemiş hareketlerin listelenmemesi sağlanmıştır.

114

WINERP-49785

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış

Skonsolda Fatura Kaydedildikten Sonra Açılan Yeni Fatura Ekranında Cursor Barkod Alanına Konumlanmıyor

Skonsol ürününde İzle-Seçenekler menüsü Kullanıcı Öndeğerleri bölümünde öndeğer cari seçili olan kullanıcı için;fatura kaydedildikten sonra açılan yeni fatura ekranında imleç barkod alanına konumlanmıyordu, düzeltildi.

115

WINERP-49599

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım

Malzeme Satış ve Satınalma Fiyat Kartlarında Malzeme Miktarına Göre Koşul Tanımlanıp Fiş Satırında Miktar Bilgisi Yazıldığında Fiyat Güncellenmiyor

Tanımlı satış ve satınalma fiyat kartında miktar koşulu tanımlanıp fiş satırında miktar bilgisi değiştirildiğinde satırdaki birim fiyat güncellenmiyordu, düzeltildi.

116

WINERP-49539

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Alım Faturaları

Satınalma Faturası Üzerinde F9-Barkod Yaz Yapıldığında Faturadaki Sıraya Göre Yazsın İsteniyor.Şu An Items Tablosundaki Logicalrefe Göre Yazıyor.

Barkod yazdırma işleminde Satış/Satınalma sipariş ,irsaliye ve faturalarında girilen sıraya göre yazdırılması sağlanmıştır.

117

WINERP-49468

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi
alt alt Tanımlar - *

Ticari Sistem Parametrelerine Bulunan Kayıtlarda Revizyon Takibi Ekranında Muhasebe Fişleri Seçeneklerinde Kapanış Fişi Seçeneği Bulunmuyor.

Kayıt revizyon takibi parametrelerinde muhasebe fişleri seçeneklerine kapanış fişi de eklenmiştir.

118

WINERP-49428

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartına Öndeğer Tanımlanan Proje Kodu Fişte Cari Kod Değiştirildiğinde X Carinin Kartında Proje Kodu Yoksa Silinmiyor,Kalıyor.

Fiş içerisin cari değişikliği yapıldığında yeni seçilen cari hesap kartında tanımlı proje kodu bilgisi olmadığı durumda proje kodu alanını boşaltmıyor,eski cari hesap kartına ait proje kodu bilgisi kalıyordu,düzeltildi.

119

WINERP-49389

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Navigator
  alt alt Çek Senet Fonksiyonları - CSCALC

Cscalc Fonksiyonunda Bnac Ve Dst Filtreleri Birlikte Yanlış Değer Getiriyor

Cscalc fonksiyonu Bnac ve Dst filtreleri verilerek alındığında hatalı tutar getiriyordu,düzeltildi.

120

WINERP-49342

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Fatura Basımında Grup Koduna Göre Birleştirme Var İse Grup İndirim Oranı Standart Alanı Son Satırda Değer Getiriyor.

Fatura basımında 'Grup Koduna Göre Birleştirme' olduğunda, "Grup İndirim Oranı" standart alanı tüm satırlarda basılmıyordu, düzeltildi.

121

WINERP-49285

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesaplar browserında “F9-Yaz (Mektup) Grup Şirketleri” tasarımında Cari Hesap Dövizli Bakiyesi Hatalı Tutar Getiriyor.

Cari hesap browserında F9-Yaz (Mektup) Grup Şirketleri form tasarımında "Cari Hesap Dövizli Bakiyesi" hatalı değer getiriyordu, düzeltildi.

122

WINERP-49281

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Yüklenilen KDV Listesinde, Satınalma Faturasındaki Seri Numarası Alanı Alış Faturasının Seri Numarası Alanına Gelmiyor.

Yüklenilen KDV listesi satınalma filtrelerine 'Alış faturasının serisi kısmına basılacak değer- Belge Numarası/Seri Numarası' filtre seçeneği eklenmiştir. Seçilen değere göre 'Alış Faturasının Serisi' alanına seçilen değerin gelmesi sağlanmıştır.

123

WINERP-49189

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Banka Fişleri-Bankadan Çek Ödemesi İle Eklenen Bordro Muhasebeleştiriliyor Fakat Çek Senet Bordroları Browserında Muhasebeleştirilmemiş Bordrolar Filtrelendiğinde Bu Bordro da Listeleniyor

Bankadan Çek-Senet Ödemesi ile oluşan banka fişinin muhasebeleştirildiği durumlarda, çek ve senet bordroları ekranında oluşan ilgili bordro için de "M" harfinin atanması sağlandı.

124

WINERP-48987

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Manuel Lot Numarası Girişinde Açıklaması Aynı Olan Farklı Lot Numarası Girilemiyor.

Giriş hareketlerinde daha önceden giriş yapılmış lota ait açıklama ile aynı açıklamaya sahip yeni bir lot girişine imkan sağlanmıştır. 

Eğer aynı açıklamaya sahip lot varsa mevcutlardan getirilecektir uyarısı veriliyor evet derse o lot seçiliyor hayır derse açıklama değiştirilecektir uyarısı ile açıklamada değişiklik yapılabiliyor.

125

WINERP-48887

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Kısıtlı Kullanıcı,Satış İrsaliyesinde Manuel Birim Fiyat Girişi Yapabiliyor Fakat Kullanıcı Tanımlı Satış İrsaliyesinde Birim Fiyat Girişi Yapamıyor.

Kısıtlı kullanıcı, kullanıcı tanımlı satış irsaliyesinde birim fiyat girişi yapamıyordu, düzeltildi.

126

WINERP-48409

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

"Kart Browserlarında Listelenecek Özel Kod Seçeneği" Parametresinde Seçilen Özel Kod Bilgisi Browserda Listelenmiyor

Malzeme Yönetimi parametrelerinde bulunan "Kart Browserlarında Listelenecek Özel Kod Seçeneği" parametresi çalışmıyordu,düzeltildi.Ayrıca cari hesap browserına da, öndeğer seçili özel kod bilgisinin listelenmesi için "Özel Kodu" kolonu eklenmiştir.

127

WINERP-47617

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

İrsaliye Üzerinde Faturala Seçeneği ile Oluşturulan Fatura Otomatik Basım Parametresine Bağlı Olarak Yazdırılıdığında Cari Hesap Kartında Seçilen Formu Kullanmıyor.Öndeğer Tasarım Kullanılıyor.

Fatura otomatik basım parametresi evet iken fatura basımında cari hesap kartında seçilen tasarımın kullanılması sağlanmıştır.

128

WINERP-47604

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Alınan Serbest Meslek Makbuzu Cari Hesap Üzerinde Yaz(Mutabakat-BA BS)’de BA Raporunda Gelmemektedir.

Kasa işlemlerinden eklenen alınan ve verilen serbest meslek makbuzları işlemleri ilgili cari için form ba-bs yazdırıldığında listelenmiyordu,düzeltildi.  Kasadan girilen alınan ve verilen serbest meslek makbuzları TC kimlik no yada vergi kimlik no alanalarına göre beyannameye yansımaktadır.

129

WINERP-47596

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler - Muavin Defter

Muavin Defter Tarih Aralığı Verilerek Alındığında “İşlem Dövizli Tutar” Kolonunun Bakiyesi Hatalı Listelenmektedir

Muavin defter raporu tarih aralığı verilerek alındığında “İşlem Dövizli Tutar” kolonunun bakiyesi hatalı listeleniyordu,düzeltildi.

130

WINERP-47593

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Satış Faturaları İçin Onay Tarihi Varsa, Onay Tarihinden Öncesinde Düzenlenen Bir İrsaliye Faturalanmak İstendiğinde “Onay Tarihi Ve Öncesine İşlem Yapılamaz.” Uyarısı Alınıyor.

Satış faturaları için onaylama işlemi yapıldıktan sonra irsaliye faturalandırılmak istendiğinde fatura tarihi yerine irsaliye tarihini dikkate alıyordu,faturalandırma tarihini dikkate alması sağlandı.

131

WINERP-47585

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
alt alt Hareketler - İthalat Operasyon Fişleri

Muhasebeleşmiş Bir İthalat Operasyon Fişi Üzerinde İthalat Bilgileri Değiştir Denilip Kaydedildiğinde M harfi Kalkıyor Ama Muhasebe Fişi Silinmiyor Tekrar Muhasebeleştirme Yapıldığında Mükerrer Kayıt Oluşuyor

Muhasebeleşmiş ithalat operasyon fişi üzerinde ithalat bilgileri değiştir denilip kaydedildiğinde M harfi kalkıyor muhasebe fişi silinmiyordu. Düzeltildi.

132

WINERP-47581

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ödeme/Tahsilat Raporları - Kapanmamış Faturalar

Kapanmamış Faturalar Listesinde; Listeleme Şekli Açıklamaya Göre Çalışmıyor.

Kapanmamış faturalar listesi raporunda listeleme=açıklamaya göre seçildiği durumda yanlış listeleme yapıyordu,düzeltildi.

133

WINERP-47569

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Yönetim - Kullanıcılar

Kullanıcıya Genel Muhasebe Modülü İçin Hiçbir Yetki Verilmemiş Olmasına Rağmen, Muhasebeleşmiş Bir Fatura Üzerinden Hesap Planına Ulaşabilmektedir.

Muhasebe modülüne yetkisi olmayan kullanıcı;muhasebeleşmiş bir fiş üzerinden ilgili muhasebe fişi ekranından hesap planına erişebiliyordu,yetki kontrolünün doğru çalışması sağlandı.

134

WINERP-47564

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Durum Raporları - Malzeme Ambar Durum Raporu

Malzeme Ambar Durum Raporu Tabloya Alındığında Hareket Görmeyenler "Listelenecek" Filtresi Verildiğinde Hareket Görmeyen Malzemeler Listelenmiyor.

Malzeme ambar durum raporu hareket görmeyenler listelenecek filtresi ile tablo olarak alındığında hareket görmeyen malzemeler listelenmiyordu, düzeltildi.

135

WINERP-47267

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Stok Yeri Takibi Yapılan Bir Malzeme İçin Ambar Fişinde Seri Lot Stok Yeri Bilgilerinde Seçtiğim Çıkış Ambarı Stok Yeri Kodu Bilgisini Değiştirmek İçin İlgili Satırı SHIFT+DELETE ile Silmek İstediğimde Bu Satır Sevk Edilmiş Uyarısı Veriyor

Stok yeri takibi yapılan seri/lotlu malzemede ambar fişinde giriş hareketlerinden seçilen bilgileri değiştirmek için satırı SHIFT+DELETE ile silme işleminde bu satır sevk edilmiş uyarısı veriyordu. Düzeltildi.

136

WINERP-46995

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Yönetim - Kayıt Numaralama Şablonları

Fiş Numaralama İşlemlerinde, Numara Şablonunda Fabrika Seçildiğinde Kayıt Numaralama Şablonuna Uygun Numaralama Yapmamaktadır.

Sipariş ve fatura numaralandırma şablonlarında sabt/özellik fabrika seçildiğinde numara ver işlemi ile uygun numara atanamamıyordu, düzeltildi.

137

WINERP-46951

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Verilen Siparişler

Ödemeli Satınalma Ve Satış Sipariş Fiş Satırlarında Girilen Proje Kodu Borç Takip Ekranına Yansımıyor.

Ödemeli satınalma /satış siparişlerinde "ödeme hareketleri satır bazında oluşturulsun" parametresi "evet" iken borç takip ekranında ilgili satıra fiş satırındaki proje kodunun yansıması sağlandı.

138

WINERP-46825

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
alt alt Hareketler - Talep Fişleri

Talep Fişine Değiştir İle Girildiğinde Masraf Merkezi Siliniyor.

Talep fişinde girilen masraf merkezi kaydedilmiyordu, düzeltildi.

139

WINERP-46742

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Banka Fişleri

Banka Fişleri Toplu Kayıt Ekleme Sırasında Döviz Kur bilgisi Sistem Tarihinden Gelmektedir.

Banka fişleri toplu kayıt ekleme işleminde fiş başlığında verilen tarih yerine sistem tarihindeki kuru baz alarak dövizli fiyat hesaplıyordu,düzeltildi.

140

WINERP-46735

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Döküman izleme numarası olan fişler kopyalandığında döküman izleme numarası yeni fişe aktarılmamalı

Sipariş,irsaliye ve fatura kopyalama işlemlerinde döküman izleme numarasının kopyalanmaması sağlanmıştır.

141

WINERP-46481

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Malzeme Raporları - Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı Raporunda Satış Tutarı Alanında Net Satış Tutarı Listeleniyor

Cari Hesaplara Göre Satış Dağılımı raporunda satış tutarı alanında indirimler düşülmüş olarak net satış tutarını listeliyordu,düzeltildi.

142

WINERP-46465

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Alım İrsaliyeleri

Alım İrsaliyesi Üzerinden İade Et İşlemi Yapıldığında Alım İrsaliyesine Bağlı Kets Doküman Bağlantısı İade İrsaliyesine Taşınıyor. İade İrsaliyesine Farklı Bir Doküman Bağlanabilmeli.

İrsaliye üzerinden oluşturulan iade irsaliyesine kets döküman yönetim sistemi ile bağlanmış olan döküman taşınıyordu,irsaliye ve iade irsaliyesine farklı dökümanlar bağlanabilmesi sağlanmıştır.

143

WINERP-46253

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Farsça Dili'nde Login Olunan Programda Malzeme Kartı'nda Arayüz Uyarlama Seçeneği Çalıştırıldığında Access Violation Hatası Alınmaktadır.

Programa Farsca girildiğinde malzeme kartı arayüz uyarla işlemi açılırken hata alınıyordu, düzeltildi.

144

WINERP-46169

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Kullanıcıya Sadece Sipariş Modülü için Yetki Verip Bu yetki Ağacı Altındada Sadece İncele Yetkisi Verdiğimizde Sipariş Fişine İncele İle Girildiğinde Satırdaki Hareket Özel Kodu 2 Kolonu Görünmüyor

Yetki ağacında sipariş fişleri altında incele - kolonlar - hareket özel kodu2 yetkisi olan kullanıcı fişi incele ile açtığında hareket özel kodu2 alanını göremiyordu,düzeltildi.

145

WINERP-45651

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emirleri Browser'ında Kayıtlı Ön Değer Filtre Yok İse Ctrl+F Seçeneklerinde Sadece 7 Seçenek Listeleniyor. Tanımlı Filtre Var İse Tüm Alanlar Geliyor.

Üretim emirleri browserda tanımlı öndeğer filtre olmadığı durumlarda Ctrl+F arama ekranında tüm seçeneklerin gelmesi sağlandı.

146

WINERP-45594

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Plasiyer Satış Raporları - Hedef Analizi

Satış Elemanlarının Satış Hedefinde Tanımlanan Malzemenin Kodu Değiştirildiğinde Hedef Kartında Malzeme Kodunda Değişiklik Olmuyor Ve Bununla Birlikte Değişiklik Yapılan Zamana Kadar Yapılan Satışlar Hedef Gerçeklemesine Yansımıyor.

Satış elemanlarının satış hedefinde tanımlanan malzemenin kodu değiştirildiğinde hedef kartında malzeme kodunda değişiklik olmuyor ve değişiklik zamanına kadar yapılan satışlar hedef gerçeklemesine yansımıyordu. Düzeltildi.

147

WINERP-45436

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek/Senet Browserında İşyeri Numarasının 4. Karakteri Çıkmamaktadır.3 Karakter Browserda Listelenmektedir.

Çek senet hareketleri browserda işyeri bilgisi sadece 3 hane olarak yazılıyordu,dört haneli olarak yazdırılabilmesi sağlandı.

148

WINERP-45073

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Satış Faturası Dövizli Ve İndirimli Olarak Girildiği Zaman Dövizli Son Satış Fiyatı Net Olarak Getirmektedir.

Dövizli birim fiyat alanında birim fiyat atama işlemi yapıldığında son alış ve son satış seçenekleri net fiyatı getiriyordu, düzeltildi. 

149

WINERP-44994

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Banka Fişleri

Müşteride Tahsil Edilen Çek İşlemi Sonrası Girilen Banka İşlem Fişine Numara Şablonundan Yanlış Numara Geliyor

Müşteride tahsil edilen çek işlemi ile oluşan banka işlem fişinden sonra tekrar banka işlem fişi eklenmek istendiğinde şablondaki numarayı bir atlayarak getiriyordu,düzgün numara atanması sağlandı.

150

WINERP-44875

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım

Firma Bazında Database Kullanımı Olduğu Durumda Cari Hesap Emanet Malzeme Durumu Raporu Alındığında "Invalid Object Name lg_xxx_xx_Stline" Hatası Alınıyor

Firma bazında database kullanımının olduğu durumlarda Cari hesap emanet malzeme durumu raporu alındığında hata alınıyordu, düzeltildi.

151

WINTLS-5725

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Cari Unvanı Uzun Olan Bir Fatura,Fiş Formu PDF Olarak Yazdırıldığında Cari Unvan Alanı Dikey Olarak Genişletilse Dahi Tamamını Yazmıyor Kesiyor

Cari hesap unvanı uzun olan firmalara ait fiş ve fatura formu Pdf olarak yazdırıldığında cari unvan alanı dikey olarak genişletildiğinde unvanın tamamı forma yazmıyordu. Düzeltildi.

152

WINERP-44584

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar - Satış Masraf Kartları

Programa Farsça Giriş Yapıldığında, Satış Masraf Kartındaki "Tutar/Oran Değiştirilebilir" Kısmı İngilizce Olarak Görünüyor.

Farsça kullanımlarda satış masraf kartındaki çeviri hatası giderilmiştir.

153

WINERP-44469

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzeme Sınıfları

Malzeme Sınıfına Tanımlanan Fiyat Kartları Kullanım Dışı Yapıldığında Alt Malzemelere Ait Fiyatlar Kullanımda Gözükmektedir.

Malzeme sınıfına ait tanımlı fiyat kartları kullanım dışı ya da kullanımda yapıldığında “xxx kodlu malzeme sınıfının fiyatlarında yapılan değişikler alt malzeme /malzeme sınıfını güncelleyecektir.” Güncelle / Bağlantıları Kopart/ Vazgeç uyarısı gelmesi ve Güncelle seçeneği ile sınıf bağlantılı malzemelere ait fiyat kartlarının da güncellenmesi sağlanmıştır.

154

WINERP-44454

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Malzeme Virmanı İle Oluşan Sarf Ve Üretimden Giriş Fişlerine Kartların İçerisinden Tanımlanan Muhasebe Kodları Gelmiyor

Malzeme virman işlemi ile oluşan Sarf ve Üretimden Giriş fişlerine malzeme kartlarında tanımlanan muhasebe kodları gelmiyordu, gelmesi sağlandı.

155

WINERP-44448

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Malzeme Değer Raporu Filtrelerinde Ambar Toplamları Birleştirilecek Seçilip Tablo Olarak Alındığında, Malzeme Kodu Ve Malzeme Açıklaması Sütunları Rapora Gelmemektedir.

Malzeme Değer Raporu ambar toplamları birleştirilecek filtresi ile alındığında malzeme kod ve açıklaması basılmıyordu. Sorun giderildi.

156

WINERP-44434

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Cari Hesap İhtar İşlemleri Filitre Satırlarına Cari Özel Kod 2, 3 , 4, 5 Alanlarının Eklenmesi İsteniyor.

Cari hesap ihtar işlemleri filtre satırları arasına Cari Hesap Özel Kodu2, Cari Hesap Özel Kodu3, Cari Hesap Özel Kodu4 ve Cari Hesap Özel Kodu5 filtreleri eklenmiştir.

157

WINERP-44388

GoPlus

GO3

Satış ve Dağıtım
alt alt İşlemler - Malzeme Fiyat Güncelleme

İşyeri Özelliği Kapalı Olan Setlerde Malzeme Fiyat Güncelleme İşleminde İnvalid Pointer Operation Hatası Alınıyor.

İşyeri özelliği kapalı olan setlerde malzeme fiyat güncelleme işlemi sırasında hata alınıyordu,düzeltildi.

158

WINERP-44293

GoPlus

GO3

Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları - Ayrıntılı Maliyet Analizi

GoPlus ve Go3 Ürünlerinde de Ayrıntılı Maliyet Analizi Raporunda "Seri Lot Stok Yeri Bilglieri: Listelenin/Listelenmesin" Filtresi Olmalıdır.

Go3 ve GoPlus ürünlerindeki Ayrıntılı Maliyet Analizi raporuna "Seri/Lot ve Stok Yeri Bilgileri" filtresi eklenmiştir.

159

WINERP-44187

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek Üzerinden Yazdırıldığında Standart Tasarımda "Çeki veren" Alanı Max 26 Karakter Listeliyor.

Çek senet bordrosu üzerinden yazdırma işlemi yapıldığında standart alanlarda bulunan "Çeki veren" alanının maximum karakter sınırlaması arttırıldı.

160

WINERP-44119

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Yönetim - Kullanıcılar

Kullanıcı Yetkilerinde İlgili Kullanıcıya Sadece Genel Muhasebe Yetkisi Verildiğinde Muhasebe Fişlerinde TFRS Düzeltme Fişinde Değiştir Seçeneği Gelmiyor Full Yetki Verildiğinde Geliyor

Kullanıcı yetkilerinde ilgili kullanıcıya sadece 'Genel Muhasebe' yetkisi verildiğinde muhasebe fişlerinde TFRS Düzeltme Fişinde "Değiştir" seçeneği gelmiyordu, düzeltildi.

161

WINERP-44031

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Browserından Hareketlere Gelinerek Ara Yüz Uyarlama Denildiğinde "Tasarım Öncesi Detay Formlar Kapatılmalıdır!Cari Hesap Hareketleri " Uyarısı alınıyor.

Cari Hesap üzerinden ulaşılan hareketler penceresinde arayüz uyarlama seçeneği kaldırılmıştır.

162

WINERP-44001

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış İrsaliyeleri

Sipariş Öneri İrsaliyeye aktarıldığında Lot kullanılıyorsa Lot Miktarından düşmüyor.

Sipariş Öneri İrsaliyeye aktarıldığında Lot kullanılıyorsa Lot Miktarından düşmüyordu, düzeltildi.

163

WINERP-43976

TigerPlus

Tiger3

İthalat
alt alt Raporlar - İthalat Envanter Raporu

Tiger Plus Ürününde İthalat Envanter Raporunda Fiş Tarihi Filtresi Gelmiyor.

Tiger Plus ve Tiger3 ürünlerinde İthalat envanter raporu filtrelerine "Fiş tarihi" filtresi eklenmiştir.

164

WINERP-43879

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Malzemeler

Malzeme Sipariş Hareketleri Penceresinde Sipariş Statüsü Sadece Kapanmayanlar geliyor Kapananlarda seçili olarak öndeğer gelmeli.

Malzeme kartı üzerinden ulaşılan sipariş hareketleri penceresi filtrelerinden sipariş statüsü filtre öndeğerine "kapananlar" statüsü eklenmiştir.

165

WINERP-43867

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
alt alt Ana Kayıtlar - Ürün Reçeteleri

Ürün Reçetesi Satırında Reçete Sabiti Varsa ve Ana Ürün Varyantlıysa Ürün Reçetesi Ağacı Hesaplamasında Hata Var

Ürün reçetesi satırlarında reçete sabiti kullanımı olduğunda ve ana ürün varyantlıysa , ürün reçetesi üzerinden ürün reçete ağacı hesaplatıldığında reçete sabiti kullanılan girdi satırı için hesaplama yapılmıyordu,hesaplama yapılması sağlandı.

166

WINERP-43699

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Siparişe Sabit Kıymet Seçilebiliyor Fakat Sipariş Sevkedilmek Veya Faturalanmak İstenildiğinde 'Uygun Sipariş Satırı Bulunamadı' Uyarısı Alınıyor.

Sabit kıymete ait sipariş üzerinden sevket ve faturala işleminde "Uygun Sipariş Satırı Bulunamadı" uyarısı alınıyordu,düzeltildi.

167

WINERP-43553

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Penceresinde "Hiyerarşi Kodlarını Düzenle" Yetkisi Kaldırılmasına Rağmen Sağ Mouse Menüde (F9) Geliyor

Kullanıcının "Hiyerarşi Kodlarını Düzenle" yetkisinin olmamasına rağmen cari hesap kartı browser ekranında F9 menüde ilgili seçenek geliyordu, düzeltildi.

168

WINERP-43271

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Satış Faturalarında Satıra İndirim Uygulamak İçin Üç Noktadan ulaşılan İndirim Kartları Penceresinde CheckBox'lar İşaretlenip Seç Butonuna Basıldığında, İndirimler Genele Uygulanacakmış Gibi Genel indirim Satırlarına Geliyor.

Fiş satırında indirim seçilip uygulandığında satıra değil genele indirim işlemi uygulanıyordu,düzeltildi.

169

WINERP-43117

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Üzerinde Yaz Mutabakat Ba-Bs Gelen Tutar İle E-Beyannamelerde Toplam Bedel İle Aynı Olması İsteniyor.(Tutar+Ekvergi )

Cari üzerinde Yaz Mutabakat Ba-Bs de gelen tutar ile E-Beyannamelerde 'Toplam Bedel'in aynı olması sağlanmıştır.(Tutar+Ekvergi )

170

WINERP-42972

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Grup Şirketine Bağlanan Cari Hesaba Ait "Unvanı 2" Alanına Grup Şirketinin "Unvanı 2" Bilgisi Yansıyor.

Grup şirketine bağlanan cari hesaba ait "Unvanı 2" alanına bağlandığı grup şirketinin "Unvanı 2" bilgisi yansıyordu, düzeltildi.

171

WINERP-42961

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Navigator
  alt alt Fatura Fonksiyonları - INVCALC

Faturada Cari Hesap Bilgisi Girilmemiş İse Navigator Smart INVCALC Fonksiyonunda Cari Hesap Bilgisi Girilmeyen Faturaların Tutarları Hesaplamaya Dahil Edilmiyor.

Navigator Smart INVCALC Fonksiyonunda cari hesap bilgisi girilmeyen faturaların tutarlarının hesaplamaya dahil edilmesi sağlanmıştır.

172

WINERP-42892

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Satınalma Emirleri

Satış Sözleşmesine F9 Kampanya Temizle Seçeneği Eklenmeli.

Satış ve satınalma teklif yönetiminde emir,teklif ve sözleşme fişlerinde F9 menüye kampanya temizle seçeneği eklenmiştir.

173

WINERP-42694

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Leasing İşlemleri

Ödemesi Yapılan Leasing Hareketinin İşyeri Bilgisi Merkez Olarak Değişiyor.

Ödemesi yapılan leasing hareketine bağlı olarak oluşan banka fişinde işyeri bilgisi hatalı geliyordu, düzeltildi.

174

WINERP-42583

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

"Kontrol Edildi" İşareti Konulan Fatura İade Edildiğinde İade Faturası Da"Kontrol Edildi" Konumuna Geliyor,Gelmemeli.

Satınalma ve satış faturalarında, "kontrol edildi" işareti konulan fatura, F9 menüden iade al ve iade et işleminde iade faturası da"kontrol edildi" konumuna geliyordu. Düzeltildi.

175

WINERP-42183

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim Emri İçerisinde F9-Üretim Sabitleri Ondalıklı Rakam Olarak Girilemiyor.

Üretim emri satırlarında F9 sağ tuş menüde yer alan Üretim Sabitleri değer alanına ondalıklı olarak veri girilebilmesi sağlanmıştır.

176

WINERP-42175

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - Özellik Setleri

Kayıt Revizyon Takibi kullanıldığında performans sorunu yaşanıyor. LG_002_CHANGELOG tablosuna index eklenmeli.

Kayıt Revizyon Takibi kullanıldığında performans sorunu yaşanıyordu, LG_XXX_CHANGELOG tablosuna IXXX_CHANGELOG_I3 index eklenerek sorun giderildi..

177

WINERP-42142

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Browser'nda Filtre Verip Öndeğer Olarak Kaydettiğimizde, Programdan Çıkış Yapıp Tekrar Girilidikten Sonra Alttaki Combo Box Tan Hepsi Seçildiğinde Filtre Dışında Kalan Cari Hesaplar Da Listeleniyor.

Malzeme ve Cari hesap browserlarında öndeğer filtre varken combo box dan hespi seçimi yapıldığında filtre dışında kalan kayıtlarda listeleniyordu, düzeltildi.

178

WINERP-42122

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Alınan Hizmet Faturası Satırlarında Hizmet Kartı Kodu Elle Yazılıp Girildiğinde Masraf Merkezi Kolonu Dolmuyor

Satınalma ve Satış faturaları hizmet satırlarında hizmet kartının toplu seçimi veya manuel kod girişi ile fatura satırına seçilmesi durumunda kart üzerinde tanımlı bulunan masraf merkezi bilgisi muhasebe kodları ekranına yansımıyordu, düzeltildi.

179

WINERP-42070

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Hızlı Üretim Fişine Bağlı Üretimden Giriş Fişine Maliyet Dağıtım Fişi İle Dağıtım Yapılıp Hızlı Üretim Fişi Silindiğinde LG_FFF_DD_COSTDISTPEG Tablosunda Satır Bilgileri Kalıyor.

Maliyet dağıtımı yapılmış hızlı üretim fişleri çıkarılmak istenildiğinde programın uyarı vermesi sağlanmıştır.Yapılan seçime göre Maliyet dağıtım fişi bağlantısı koparılarak hızlı üretim fişinin silinmesi sağlanmaktadır.Bağlı malzeme fişleri, maliyet dağıtımı yapıldığından kalmaktadır.

180

WINERP-41677

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Kartı Yetki Kodu Tanımlandığında, Cari Hesap Girilmeden Kesilen Faturalar Malzeme Ekstresinde Raporlanmıyor.

Cari hesap kartı yetki kodu tanımlandığında, cari hesap girilmeden kesilen faturalar malzeme ekstresinde raporlanmıyordu. Düzeltildi.

181

WINERP-41619

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Maliyet Raporları - Envanter Raporu

Envanter Raporunda Konsinye Çıkış Miktarı Alanı Konsinye Çıkış İade Miktarını Dikkate Almıyor.

Envanter raporunda konsinye çıkış miktarı alanı, konsinye çıkış iade miktarını dikkate almıyordu, düzeltildi.

182

WINERP-41566

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Fiş Dökümleri ve Ekstreler - Hareket Özel Koduna Göre Giriş/Çıkış Toplamları

Hareket Özel Koduna Göre Giriş-Çıkış Toplamları Raporu Tablo Olarak Alınamıyor

Hareket Özel Koduna Göre Giriş-Çıkış Toplamları raporu Tablo olarak alınamıyordu , düzeltildi.

183

WINERP-41377

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Sipariş Fişi Detaylar Tabındaki Müşteri Sipariş No Alanı Karakter Sayısı 50 Olmalıdır

Sipariş fişleri detaylar sekmesinde bulunan "Müşteri Sipariş Numarası" alanının maksimum karakter sayısı 50 olarak değiştirilmiştir.

184

WINERP-41337

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Mamül Alt Malzemelerinde Aynı Malzemeler Kullanıldığında Eldeki Stok, Malzeme İhtiyaç Listesinde Yanlış Listeleniyor.

Mamül alt malzemelerinde aynı malzemeler kullanıldığında eldeki stok, malzeme ihtiyaç listesinde yanlış listeleniyordu, düzeltildi.

185

WINERP-41065

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İş Akış Yönetimi
alt alt Ana Kayıtlar - İş Akış Kartları

Birden Fazla İş Akış Kartı Tanımı Varsa, Son Kaydedilen İş Akış Kartındaki Mail Adresi, İlk Akış Kartındaki Mail Adresine Gelmektedir.

Birden fazla iş akış kartı tanımı varsa, son kaydedilen iş akış kartındaki mail adresi, ilk akış kartındaki mail adresine geliyordu, düzeltildi.

186

WINERP-40990

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

Cari Hesap Browserında F9-Yaz (Mektup) Grup Şirketleri Ekranında, Borç Bakiye Aralığı-Alacak Bakiye Aralığı Filtresi Çalışmıyor.

Cari hesap browserda F9 menüde gelen "Yaz (Mektup) grup şirketleri" işleminde borç bakiye aralığı ve alacak bakiye aralığı filtreleri yanlış çalışıyordu,düzeltildi.

187

WINERP-40978

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
alt alt Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri

İhracat Operasyon Fişine F9-Sipariş Hareketi Aktar Yapıldığında Malzeme Kartındaki Yurtdışı Muhasebe Kodu Gelmiyor.

İhracat operasyon fişine "sipariş hareketi aktar" işlemi ile getirilen malzeme kartında yurt dışı satışlar muhasebe hesap kodu gelmiyordu,düzeltildi.

188

WINERP-40951

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Fiş Browser Filtrelerinde Muhasebeleşme Durumu Filtresi Muhasebeleştirilmemiş Olarak Tanımlandığında Fiş Browserında Kalan Son Fiş Muhasebeleştirilsede Browser Güncellenmiyor.

Fiş browserlarında "Muhasebeleştirme Durumu" filtresi "Muhasebeleştirilmemiş" seçilerek listelenen fişlerden kalan son fiş muhasebeleştirilse de browser güncellenmiyordu, düzeltildi.

189

WINERP-40829

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - Muhasebe Bağlantı Kodları

Farklı Teminat Türleri İçin Ayrı Ayrı Muhasebe Bağlantı Kodu Tanımlandığında Teminat Bordrosunda Teminat Türü Ne Olursa Olsun İlk Tür İçin Tanımlanan Muhasebe Kodu Geliyor.

Farklı teminat türleri için ayrı ayrı muhasebe bağlantı kodu tanımlandığında, ilk tanımlanan muhasebe kodu geliyordu. Düzeltildi.

190

WINERP-40827

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Banka Fişleri

Muhasebe Bağlantı Kodlarından Tanımlanan "Nakit Tahsilat Ödeme Kasası"nda "Fiş Özel Kodu"na Göre Bağlantı Kodu Çalışmıyor.

"Nakit Tahsilat ve Ödeme Kasası" muhasebe bağlantı kodu tanımlanırken koşul olarak verilen "Fiş Özel Kodu" filtresinin,fiş satırında girilen "Hareket Özel Kodu" 'nu dikkate alması sağlandı. 

Not :Hareket Özel Kodu girilmemiş banka fişi satırları için fiş başlığında girilmiş olan özel koda göre muhasebe kodu atanacaktır.

191

WINERP-40814

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Plasiyer Satış Raporları - Ayrıntılı Malzeme Satış Raporu

Satış Elemanı Performansı Raporu Hatalı Listelenmektedir.

Satış Elemanı Performansı Raporu ve Ayrıntılı Malzeme Satış Raporunda hatalı listeleme yapılıyordu,düzeltildi.

192

WINERP-40795

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
alt alt Hareketler - Alım Faturaları

Seri/Lotlu Malzemelerin Girildiği Satın Alma İade Faturasında Satırda İade Maliyeti Girilemiyor.İlgili Alan Pasif.

Seri veya lotlu malzeme satırı için iade faturalarında İade maliyeti alanı pasif geliyordu,düzeltildi.

193

WINERP-40758

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Yönetim Karar Destek
alt alt Ana Kayıtlar - Rapor Üretici

Tam Yetkili Kullanıcı Finans Cari Hesap Raporlarında "Ticari İşlem Grubu Hesap Özeti" Raporunu Görmüyor.

Rapor Üretici kullanıcı haklarına yeni kullanıcının yansıtılması için , sistem işletmeni firma tanımı F9 seçeneklerine "Standart rapor üretici raporları oluşturulsun" seçeneği eklenmiştir.

194

WINERP-40745

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler - Kasa Defteri

Kasa Defteri Raporu Tablo Olarak Alındığında Hareket Görmeyen Günler Listelenecek Seçili Değilse Bilgi Getirmiyor

Kasa Defteri raporu hareket görmeyenler listelenmeyecek filtresi "evet" iken tablo olarak alınamıyordu. Sorun giderildi.

195

WINERP-40685

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Yönetim - Firmalar

Ticari Sistem Yönetimi (SYS) Firma Tanımları Ekranındaki F9 Ara Seçeneği Çalışmıyor, Ara Seçeneği İle Tanımlı Firmalar Hızlı Bir Şekilde Bulunabilmeli.

Terminal / Grup / Kullanıcı / Firma ekranlarında F9 - Ara özelliğinin çalışması sağlanmıştır.  Bu kapsamda; (Ctrl + F) ile "Ara" edit alanının açılması sağlanmakta olup Arama işleminde; 'adı' alanı için içinde geçen harfler/ sayılar, 'kodu' alanı için yazılan sayının bütünü kontrol edilmektedir. (->) ile arama sonucundaki bir sonraki kayıda geçilmektedir.

196

WINERP-40613

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Varyantlı Mamül İçin Otomatik Malzeme Çekişi ;Üretim Emri Başladığında Seçili Olduğunda Gerçekleşen Miktar Girişi Ekranında Mamül Ve Girdi Listelenmiyor.

Malzemenin varyant kartında fabrika parametresi seçili ise öncelik olarak çalışması, seçili değil ise malzeme kartına girilen fabrika parametrelerine göre çalışması sağlandı.

197

WINERP-40612

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Mamül İçin Otomatik Malzeme Çekişi;Üretim Emri Başladığında Seçildiğinde Gerçekleşen Miktar Girişi Ekranı Açılmıyor.

Mamül için otomatik malzeme çekişi seçimi üretim emri başladığında seçildiğinde gerçekleşen miktar girişi ekranı açılmıyordu. Düzeltildi.

198

WINERP-40565

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Defter ve Dökümler - Ayrıntılı Fiş Listesi

Ayrıntılı Fiş Listesi Tablo Raporu Olarak Alındığında Masraf Merkezi Bilgisi Girilmemiş Fiş Satırları İçin Masraf Merkezi Bilgisi Listeleniyor

Ayrıntılı Fiş Listesi raporu hesap dağıtım detayları listelenecek şekilde tablo olarak alındığında masraf merkezi girilmemiş satırlarda masraf merkezi bilgisi listeleniyordu, düzeltildi.

199

WINERP-40533

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Alınan Siparişler

Satış Siparişindeki Ödemeli Seçeneğini Kullanıcı Yetkilerinden Kaldırıldığında F9 Menüsünde Sözleşme Aktar Seçeneği Gelmiyor.

Kullanıcı yetki ağacı sipariş yetkileri ekle ve değiştir yetkilerinde yer alan ödemeli seçeneği yetkisi kullanıcıdan kaldırıldığında yeni sipariş eklerken veya değiştirle içerisine girildiğinde sağ tuş F9 menü seçeneklerinde sözleşme aktar seçeneği gelmiyordu, düzeltildi.

200

WINERP-40458

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Üretimden Giriş Fişinde Hareket Özel Kodu Gelmemektedir.

Malzeme fişleri,irsaliye ve faturalarda seri/lot/stok yeri takibi yapılan malzemelere ait satırlarda hareket özel kodu(1,2) seçimlerinin satıra yansıması sağlandı

201

WINERP-40420

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Çek/Senet Bordroları

Çek Çıkış Cari Hesaba(Kendi Çekimiz),(Ciro) Bordrosu Muhasebeleştirildiğinde Karşı Hesap Muhasebe Kodları Gelmiyor.

Çek çıkış cari hesaba (kendi çekimiz ve ciro) bordrosu muhasebeleştirildiğinde karşı hesap muhasebe kodları gelmiyordu. Düzeltildi.

202

WINERP-40397

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Banka Kredileri

Çek Karşılığı Kredi İçin Bankaya Çıkışı Yapılan Çek Bankadan Portföye İade Edildiğinde Krediye Bağlı Çek/Senetler Güncellenmiyor.

Çek karşılığı kredi için bankaya çıkışı yapılan çekler bankadan portföye iade edildiğinde, krediye bağlı çek/senetler ekranında listelenmeye devam ediyordu, listelenmemesi sağlandı.

203

WINERP-40361

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

"Cari Hesap Fişlerindeki Boş Muhasebe Kodlarını Otomatik Doldur" Parametresi "Hayır" Olmasına Rağmen "Verilen/Alınan Vade Farkı Faturası" Muhasebeleştirilirken; "Muhasebe Bağlantı Kodları"nda Tanımlı Olan Hesaplar Otomatik Gelmeye Devam Ediyor.

"Cari Hesap Fişlerindeki Boş Muhasebe Kodlarını Otomatik Doldur" parametresi "Hayır" olmasına rağmen Alınan ve Verilen Vade Farkı faturaları muhasebeleştirilirken fişe, bağlantı kodlarında tanımlı muhasebe hesap kodları geliyordu, düzeltildi.

204

WINERP-40360

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Fatura İçerisinden Sipariş Fişi Aktar İşleminde Açılan Seçim Penceresinde Toplu Fiş Seçilebilmeli ve Ctrl+A Veya Hepsini Seç Seçeneği Uygulanabilmelidir.

Fiş içerisinde sözleşme aktar ve sipariş fişi aktar işlemleri ile açılan seçim ekranlarında sağ mouse ya da F9-Hepsi seçeneği ile tüm fişlerin seçilebilmesi sağlanmıştır.

205

WINERP-40358

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Araçlar
alt alt Veri Aktarımı (içeri)

Talep fişleri Xml İle Aktarım Yapıldığında İçeriye Alınan Firmada Fiş İçerisine Girilen Detay Bilgi Aktarılmıyor.

Talep fişlerinin Xml ile aktarımı yapıldığında içeriye alınan firmada fiş içerisine girilen “Detaylı Bilgi“ aktarılmıyordu, düzeltildi.

206

WINERP-40296

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Kullanıcı Öndeğerlerindeki Yetki Kodu İrsaliye Faturalandığında Fatura Başlığına Yansımıyor

İrsaliye üzerinden yapılan faturalama işleminde kullanıcı öndeğerindeki yetki kodu bilgisi faturaya yansımıyordu, yansıması sağlandı.

207

WINTLS-5730

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Satış Faturalarında Arayüz Uyarlama Alan Eklenip, Bu Alanlara Veri Girilen Faturalar Kopyalandığında Kaydedilemiyor. Eklenen Arayüz Uyarlama Alanlarındaki Veriler Silindiğinde Fatura Kaydedilebiliyor.

Faturalarda arayüz uyarlama ile eklenmiş olan alanlar dolu olduğu durumda fiş kopyalandıktan sonra kaydetme işlemi yapılamıyordu,düzeltildi.

208

WINERP-39992

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

İzleme Yöntemi Seri/Lot Olan Malzemelerin Olduğu, 0 Numaralı Merkez Ambarı Dışındaki Ambarlar İçin Kesilen Satış Faturası Üzerinde İade Al Denildiğinde "Eski ambara ait seri/lot numaraları silinecektir" Hata Mesajı Alınıyor

İzleme yönetimi seri/lot olan malzemeler için merkez dışındaki ambara ait faturalar üzerinde iade al işlemi yapıldığında "eski ambara ait seri/lot numaraları silinecektir" mesajı alınıyordu, düzeltildi.

209

WINERP-39890

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Banka Fişleri

Gelen Ya da Gönderilen Havale Fişi İçerisinde "Masraf Tutarı" Girip "Masraf=Hariç/Dahil" Seçilse Bile Banka Toplam Servisi Çalıştırıldığında "Masraf=Hariç" Olarak Toplam Yazıyor

Havale fişlerinde “Masraf Tutarı” girip “Masraf= Hariç/Dahil” seçilse bile Banka toplamı servisi çalıştırıldığında “Masraf=Hariç” olarak toplamlara yazıyordu, düzeltildi.

210

WINERP-39870

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Alt Birim Kullanılan Satış Siparişi Faturalandırılıp İptal, Geri Al İşlemleri Sonrasında "Sipariş Satırları Sevk Edilmiş Fatura Geri Alınamaz" Mesajı Alınıyor.

Alt birim kullanılan sipariş fişi faturalandırılıp İptal, Geri Al işlemleri sonrasında "Sipariş Satırları Sevk Edilmiş Fatura Geri Alınamaz" mesajı alınıyordu, düzeltildi.

211

WINERP-35997

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Malzeme Temini ve Ardışık Malzeme Temini Gerçek Stok Miktarına Göre Yapılabilmeli

Malzeme temini ve ardışık malzeme temini işlemlerinin Üretim Kontrol parametrelerine eklenen 'Üretimde Kullanılan Malzemelerde Stok Seviye Kontrolü : Fiili Stok Üzerinden Yapılsın / Gerçek Stok Üzerinden Yapılsın ' parametresiyle gerçek stok üzerinden kontrol edilerek yapılabilmesi sağlanmıştır.

212

WINERP-33326

GoPlus

GO3

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Cari Hesap Kartları

GoPlus ve Go3 Ürünlerinde Kullanım Yeri Olmadığı İçin Yeni Cari Kart Açıldığında Satış ve Satınalmada Kullanılamıyor.

Go3 ve GoPlus ürünlerinde 2.44 versiyona geçiş yapılıp tablolar sürüme göre güncellendiğinde cari hesap kartlarında ürün özelliğine bağlı olarak görünmeyen kullanım yeri bilgilerinin otomatik olarak seçili hale gelmesi sağlandı.

213

WINERP-33246

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Banka Kredileri

Rotatif Kredide Faiz Ödemesi Yapıldığında Banka Kredi Hesabının Bakiyesi Değişiyor.

Rotatif kredide faiz hesaplamalarının banka kredi hesabının bakiyesini etkilememesi sağlanmıştır.

214

WINERP-28997

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi

Otomatik İrsaliye ve Fatura Basımı Parametresi İle Bağlantılı Olarak Satış İade İrsaliye/Faturalarının Satınalma Parametrelerinden,Satınalma İade irsaliye/Faturalarının İse Satış Dağıtım Parametrelerinden Seçiminin Yapılması Sağlanmalıdır.

Otomatik irsaliye ve fatura basımı parametresi ile bağlantılı olarak satış iade irsaliye/faturalarının satınalma parametrelerinden,satınalma iade irsaliye/faturalarının ise satış dağıtım parametrelerinden seçiminin yapılması sağlanmıştır.

215

WINERP-28363

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Tahsilat ve Ödeme Fişlerindeki Satış Elemanı Kodunun Zorunlu alan olması isteniyor.

Cari hesap fişlerinde satış elemanı kodunun başlıkta veya satırda zorunlu alan olarak seçilebilmesi sağlanmıştır.

216

WINERP-28016

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Mali Tablo Tanımları - Bilanço Tablosu

Bilanço Tablosu Başlık Bilgileri Bold olarak Gelmeli.

Bilanço Tablosu tanım ekranındaki başlık bilgilerinin bold olarak görüntülenmesi sağlanmıştır.

217

WINERP-27353

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Muhasebeleşen Kayıtlarda Fiş Matrahını Bozmayacak Tüm Alanların Yetkiye Bağlı Olarak Güncellenmesi Sağlanabilmelidir.

Ticari Sistem Yönetimi-Tanımlar başlığı altına "Muhasebeleşmiş Fiş Parametreleri" seçeneği eklenmiştir. İlgili parametreye malzeme, satınalma, satış, cari hesap, çek/senet, banka, kasa, ithalat, ihracat ve teminat fiş türleri eklenmiştir. Seçilen fiş türlerine değiştir ile girildiğinde tutar değişikliğine izin verilmeyerek tutarı etkilemeyen alanların edit edilmesi sağlanmıştır. Fiş kayıt edildiğinde muhasebe bağlantısının kopması engellenmiştir. 

218

WINERP-26868

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt İşlemler - Malzeme Fiyat Güncelleme

Malzeme Fiyat Güncellemede, Malzeme Özel Kodu 2,3,4,5 Göre Güncelleme Yapılabilsin.

Satınalma ve Satış malzeme fiyat güncelleme işlemi filtrelerine malzeme özel kodu 2,3,4,5 seçenekleri eklenmiştir ve bu filtre seçeneklerine göre fiyat güncelleme işlemi yapılabilmesi sağlanmıştır.

219

WINERP-12257

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Ana Kayıtlar - Verilen Hizmet Kartları

Alınan ve Verilen hizmet kartları browserına arayüz uyarlama yapılamıyor.

Alınan ve verilen hizmet kartlarında arayüz uyarlama işlemi yapılabilmesi sağlanmıştır.

220

WINERP-10259

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar

Sipariş, İrsaliye ve Fatura içerisinde girilen Detay bilgi alanları Zorunlu alan olarak tanımlanabilmeli.

Sipariş,irsaliye ve faturalarda detaylı bilgi alanının başlık ve satırlarda zorunlu alan olarak kullanılabilmesi sağlanmıştır.

221

WINERP-10194

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. USYS
  alt alt Kuruluş Bilgileri - Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar

Fatura detaylar tabında yer alan açıklama alanı fatura zorunlu alanları arasına eklenmeli.

Sipariş,irsaliye ve faturalarda detaylar sekmesinde bulunan açıklama alanlarının zorunlu alan yapılabilmesi sağlanmıştır.

222

WINERP-10100

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Ambar Sayımı

Malzeme yönetiminde yapılan ambar sayım işlemi fltrelerine malzeme için statü filtresi eklenmeli.Malzemelerin sayımı yapılırken statü: kullanımda - kullanım dışı seçeneğine göre listeleme yapılabilmeli.

Malzeme yönetiminde yapılan ambar sayım işlemi fltrelerine malzeme statüsü filtresi eklenerek kullanımda-kulanım dışı seçeneğine göre listeleme yapılması sağlandı.

223

WINERP-10083

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt İşlemler - Cari Hesap Kur Farkı Hesapları

Cari hesap kur farkı işlem filtrelerinde Cari hesap özel kodu 2-5 filtre olarak tanımlanabilmelidir.

Cari hesap kur farkı hesaplama işlemi filtrelerine cari hesap kartında tanımlanan tüm özel kod tanımları (2,3,4,5) filtre olarak eklenmiştir.

224

WINERP-32278

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim emirleri browserında arayüz uyarlama kullanılabilmelidir.

Üretim emirleri browser ve formuna arayüz uyarlama özelliği eklenmiştir.

225

WINERP-8678

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Hızlı üretim fişi için genel açıklama alanı talep ediliyor.

Hızlı üretim fişlerine genel açıklama alanı eklenmiştir.

226

WINERP-7958

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Malzeme Yönetimi Fişleri

Malzeme Fişlerinde Malzeme Fişinin Açıklaması Standart Alanlara Eklensin.

Malzeme fişleri form tasarımı standart alanlar arasına "Fiş açıklaması" eklenmiştir.

227

WINERP-7954

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt Hareketler - Hızlı Üretim Fişleri

Hızlı üretim fişinde mamülün resmi eklenebilsin.

Hızlı Üretim Fişi Yaz/Form tasarımı tanımlı alanlara "Mamul Resmi" ve "Mamul Resmi 2" alanları eklenmiştir.

228

WINERP-6506

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Ana Kayıtlar - Banka Kartları

Banka Kartlarında Arayüz Uyarlama Yapılabilsin.

Banka kartlarında arayüz uyarlama yapılabilmesi sağlandı.

229

WINERP-6286

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Hareketler - Muhasebe Fişleri

Maliyet Dağıtım Fişinin Muhasebeleştirilmesi Sonucu Oluşan Mahsup Fişinden İlgili Belgeye Ulaşılamıyor.

Maliyet dağıtım fişi bağlantılı muhasebe fişinden ilgili belgeler ile maliyet dağıtım fişine ulaşılması sağlanmıştır.

230

WINERP-5932

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
alt alt İşlemler - Ambar Sayımı

Ambar Sayım İşleminde Malzeme Kartının Tüm Özel Kodları Filtre Olarak Seçilebilmeli

Ambar sayımı işlemi filtrelerine malzeme kartının tüm özel kodları (1,2,3,4,5) filtre seçeneği olarak eklenmiştir.

231

WINTLS-5705

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 

3.0 Serisi Ürünlerde Arapça ve Farsça Dil Kullanımında Ana Menü ve Alt Menü Seçenekleri Sağdan Sola Listelenmelidir.

3.0 Serisi Ürünlerde Arapça ve Farsça Dil Kullanımında Ana Menü ve Alt Menü Seçenekleri Sağdan Sola Listelenmiyordu, düzeltildi.

232

WINTLS-5703

GO3

Tiger3

Tiger3Enterprise

 

3.0 Serisi Ürünlerde Farsça ve Arapça Dil Kullanımında Loagin Penceresinde Bilgiler Sağdan Sola Listelenmiyor

3.0 Serisi Ürünlerde Farsça ve Arapça dil kullanımında login penceresinde bilgiler sağdan sola listelenmiyordu, düzeltildi.

233

WINERP-63225

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Kayıt Numaralandırma Şablonunda Gün/Ay/Yıl Kullanıldığında Çalışma Tarihinden Okuması Sağlanmalıdır.

Üretim emrine ait tanımlanmış olan gün/ay/yıl şeklindeki numaralama şablonunun tarih bilgisini sistem tarihi yerine çalışma tarihinden alması sağlandı. 

Not: Planlama, Malzeme temini ve Ardışık malzeme temininde çalışması için Planlama parametrelerinde "Öneri Gerçekleştirmede Fiş Tarihi :Günün Tarihi" seçili olmalıdır.

234

WINERP-63194

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt İşlemler - Toplu Sipariş Onaylama

Toplu Sipariş Onaylama İşleminde Cari Hesap Bazında Öncelik Tanımlanabilmeli

Toplu sipariş onaylama işleminde cari hesap kartlarında belirlenen önceliğe göre filtrelere bakarak sipariş onaylama ve rezerv işlemlerini yapabilmesi sağlanmıştır. Bu özelliğin çalışabilmesi için; Toplu sipariş onaylama işleminde kontrol edilecek kriterler "Filtreden Okunacak" seçilmelidir. 

235

WINTLS-5650

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 

Kets Doküman Yönetimi Tiger Wings / Tiger Entegrasyonunun Dll Üzerinden Yapılması İle İlgili Düzenlemeler

Kets döküman yönetim sisteminin exe yerine dll üzerinden çalıştırılması sağlanmıştır.

236

WINERP-60931

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları

Verilen Hizmet Faturası kur farkı olarak işaretlendiğinde genel ve satır alanlarında işlem dövizi checkbox’ı işaretli olarak kaydedilmemeli.

E-fatura olarak kaydedilen verilen ve alınan hizmet faturasında detaylar tabındaki "Kur Farkı "checkbox'ı işaretlendiğinde kullanılacak para biriminin "Genel(Raporlama Dövizi)" ve "Satırlar(YerelPara Birimi )" olarak set edilmesi sağlanmıştır. 

237

WINERP-57432

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
alt alt Ana Kayıtlar - E-Beyannameler

Kasa işlemlerinden girilen serbest meslek makbuzu hizmet alanın adı bilgileri alanına cari unvan yanlış yazıldığında cari üzerinden alınan form-ba-bs yansımıyor. E-Beyanname Ba-Bs formalarına yansıyor.

Kasa işlemlerinden girilen alınan ve verilen serbest meslek makbuzlarında hizmet alan ünvanı manuel giriş yapıldığından hataya sebep vermemek adına vergi kimlik numarası yada TC kimlik numarası alanları girilmediği takdirde Form BA-BS ye yansımaması sağlanmıştır.

238

WINERP-55652

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Cari Hesap Fişleri

Kredi kartı fişi işlemi yapıldıktan sonra banka kredi kartı hesap özeti toplamlarında kuruş farkı oluşmaktadır.

Kredi kartı fişi işleminde cari döviz türü yerel para biriminde farklı olduğunda kredi kartı hesabı hesap özeti toplamlarına bakıldığında kur hesaplamasından kaynaklı olarak kuruş farkı oluşuyordu,düzeltildi.

239

WINERP-41888

GoPlus

GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

 1. Finans
  alt alt Hareketler - Kasa İşlemleri

Kasa İşlemlerinden Eklenen Faturalar Üzerinden Mail Gönderimi Yapılabilmelidir

Kasa İşlemleri browserındaki faturalar üzerinden mail gönderimi yapılabilmesi sağlanmıştır.Bu kapsamda faturalar üzerinde F9 menüye "Gönder" ve "Toplu Gönder" seçeneği eklenmiştir. 

240

WINERP-39958

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri

Üretim emri içerisinde üretim emri satırlarından çoklu malzeme seçimi sağlanmalı.

Üretim emri içerisinde satırlarda çoklu malzeme seçimi yaparak malzemelerin aktarılabilmesi sağlanmıştır.

Saygılarımızla,

Logo Yazılım