1-      LOGOBI ürünleri nelerdir?

    a. LOGO BI  : Web ortamında raporlama ve analiz uygulamasıdır. Görsel dashboardlar sayesinde internet üzerinden anlık şirket bilgilerinize ulaşabilir, kendi yazmış olduğunuz SQL cümleciklerini bağlayıp görsel dashboard tasarımları yapabilirsiniz. Uygulama internet veya intranet ortamında çalışır. Hazır dashboard paketleri bulunmaktadır.

     b.Performa Bütçe  : Esnek, kolay bütçeleme uygulamasıdır. Hedef, gerçekleşen, sapma, senaryo, dövizli bütçe raporları, revizyonlar, bilanço, gelir-gider ve nakit akışı tablolarını kolay bir şekilde anlık takip edebilirsiniz.

     c.Performa XLSmart Pro  : Hızlı ve esnek raporlama ve analiz uygulamasıdır. Rapor tasarımlarınızı Excel ortamında ve özel görüntüleme ekranlarında yapabilirsiniz. Hazır Tiger ve Go segmentine uygun  tablo bağlantıları bulunmaktadır. Model tasarım bölümünde kendi modellerinizide (tablolar arası bağlantı) oluşturabilirsiniz. Konsolide raporlar, raporların gece çalışmasını veya istediğiniz raporları otomatik olarak göndermesini sağlayabilirsiniz. LOGO BI ve Performa Bütçe entegrasyonlarında kullanılacak tablo ve bağlantıların altyapısını oluşturur.

 2-   Bayi/Çözüm ortağı iç kullanım setleri için

Bayi iç kullanım paketinizi LOGO 2.14’e yükselttiğiniz zaman LOGO klasörünün altında

    a.  LOGO BI kasörürünün yüklü olduğunu göreceksiniz. Web uygulaması için LOGOSPHERE’den bayi iç kullanım siparişi verdikden sonra aktivasyonu yapıp kullanabilirsiniz.Uygulamanın çalışması için internet browser(IE, Chrome, Mozilla…) açmanız ve IP (LOGO BI’ın kurulmuş olduğu bilgisayarın IP adresini), port numarasını ve /dashboard ifadesini eklemeniz yeterli olacakdır. (http://127.0.0.1:8080/dashboard gibi)
   b.  Performa Bütçe uygulamasını çalıştırmak için LOGO/LOGO Enterprise/Budget klasörünün altında PerformaBudget.exe çalıştırmanız yeterli olacakdır. LOGOSPHERE’den iç kullanım için sipariş vermenize gerek yok.
   c.  Performa XLSmart Pro uygulamasını çalıştırmak MS Excel’i açıp Add-ins menüsünün altından XLSmart’ı seçerseniz çalışır. Özel rapor görüntüleme bölümü ile çalışacaksanız LOGO/LOGO Enterprise/XLSmart Pro klasörünün altında Analyzer.exe çalıştırmanız yeterli olacakdır. LOGOSPHERE’den iç kullanım için sipariş vermenize gerek yok.

3-   Müşteri demo kurulum seti için

   a. LOGO BI için LOGOSPHERE’den 30 günlük demo siparişi verebilirsiniz.

   b. Performa Bütçe için LOGOSPHERE’den 30 günlük LOGO ürün demo siparişini verirseniz LOGO ürünümüzle birlikte Bütçe’de kurulmuş olarak gelir.

   c. Performa XLSmart Pro için LOGOSPHERE’den 30 günlük LOGO ürün demo siparişini verirseniz LOGO ürünümüzle birlikte Bütçe’de kurulmuş olarak gelir.

4-   Fiyat listelerini LOGO fiyat listemizden veya www.logo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

5-  Eğitim ihtiyacımızı nasıl giderebiliriz?

LOGO eğitim departmanımız zaman zaman eğitimler düzenlemektedir. Duyuru ve LOGO Eğitim sayfamızdan takip edebilirsiniz.

6-   LOGO BI için genel bilgilendirici dökümanları

   a.  LOGO BI için gerekli dökümanları indirmek için linki tıklayınız

   b. Performa Bütçe için gerekli dökümanları indirmek için linki tıklayınız

   c. Performa XLSmart Pro için gerekli dökümanları indirmek için linki tıklayınız

7-   Müşterinin bazı raporları var. Bunları LOGO BI ile yapabilir miyim?
Müşteriye daha önce hazırlamış olduğunu SQL query’leri varsa bunları bağlayıp dashboard tasarımları yapabilirsiniz. Ayrıca LOGO veritabanımıza doğrudan bağlanıp tablo ve viewlere ulaşabilirsiniz.
8-  LOGO BI hazır dashboardlarda neler var?
6.a da ki pdf dosyası içerisinde excel dosyasında gerekli tablo isim ve alanları bulabilirsiniz.

9-  Müşterilerimizde eski Linx, Focus veya Performa Online ürünlerimiz var bunlara ne olacak?

Bu ürünlerinizi Performa XLSmart Pro’ya geçiş yapabilirsiniz. Geçiş fiyatları için LOGO BI ekibi ile temasa  geçebilirsiniz.