Sayın İlgili,

LogoConnect ürünü için 2.44.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz. Sürümleri kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.
NOT : CP ile başlayan maddeler sürüm bağımsız olarak kullanılabilir. Değişikliklerin LogoConnect üzerinde kullanılabilmesi için LogoConnectSYS’den Güncelleme Sihirbazının çalıştırılması gerekmektedir.

 

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

CP-937

 LogoConnect

e-Fatura - Gelen Kutusu

Gelen e-Fatura UBL'inde Note alanındaki bilgilerin sadece ilk 50 karakteri XML'e aktarılıyor.

Gelen e-Fatura UBL'inde Note alanındaki bilgilerin sadece ilk 50 karakteri XML'e aktarılıyordu, 200 karakterin 4 NOTE alanına bölünmesi sağlanarak fatura detaylar kısmında bulunan not alanının gelen fatura içerisindeki bilgi ile doldurulması sağlandı.

2

CP-1307

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

D1 ve D2 dönüşüm şablonları ile içeri alınan faturalarda satırda birden fazla indirim olduğunda satır tutarından sadece son indirim düşülerek tutar hesaplanıyor.

Gelen faturalar için kullanılan D1 ve D2 dönüşüm şablonları ile içeri alınan faturalarda satırda birden fazla indirim olduğunda satır tutarından sadece son indirim düşülerek tutar hesaplanıyordu, fatura satırında gönderilen tüm indirimlerin satır tutarından düşmesi sağlanarak sorun çözüldü.

3

CP-1322

 LogoConnect

e-Fatura - Gelen Kutusu

Genele indirim yansıtmayan diğer özellikleri öndeğer şablon (GIB2Logo) ile aynı olan hazır şablon tasarlanmalı.

Gelen faturalar "UBL'den Şablon ile Oku" işlemi ekranına genele indirim uygulamayan yeni dönüşüm şablonu eklenmiştir.

4

CP-1358

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Gelen faturalarda "cac:PaymentExchangeRate" ve "cac:PricingExchangeRate" tag'lerinin birlikte gönderilmesi durumunda döviz kuru 1 TL olarak hesaplanıyor.

Gelen faturalarda "cac:PaymentExchangeRate" ve "cac:PricingExchangeRate" tag'lerinin birlikte gönderilmesi durumunda döviz kuru 1 TL olarak hesaplanıyordu, döviz kuru alanına gelen fatura üzerinde belirtilen tutarın getirilmesi sağlandı.

5

LDXC-6845

 LogoConnect

Bankacılık/MT940 – Hesap Özeti

Bankadan gelen hesap özetleri içerisindeki Kredi Kartı Tahsilat(CCP) hareketleri ERP'de kayıtlı olan cari hesap kredi kartı fişleri ile eşlenebilmeli.

Bankadan gelen hesap özetleri içerisindeki Kredi Kartı Tahsilat(CCP) hareketlerinin ERP'de kayıtlı olan cari hesap kredi kartı fişleri ile eşlenebilmesi sağlandı.
Özelliğin kullanılabilmesi için;

  • Doküman Parametreleri/Elektronik Hesap Özeti ekranına eklenen "Kapatılacak kredi kartı hareketleri seçilebilsin" parametresinin işaretlenmesi gerekmektedir.

İşlem sırası;

  • Gelen hesap özeti içerisindeki işlemler kayıt edilirken kredi kartı tahsilat(CCP) işlemi için "İşlem No" alanı açılır. Bu alanda manuel kapatılacak kredi kartı fişi seçilebilir veya alan boş bırakılarak eski işleyiş ile devam edilebilir. Seçim yapılması durumunda kredi kartı fişi için bloke satırı otomatik olarak oluşturulur ve banka işlem fişi kayıt edildiğinde kredi kartı fişi kapanır.
  • ERP/Finans Parametreleri altında “Kredi Kartı Fişi ve Ödemesi ile Oluşan Banka Fiş Tutarı Değiştirilebilsin” parametresi “Evet” seçili ise açılan ERP Banka Bilgi Fişi ekranında Kredi Kartı Bloke satırı için tutar alanı manuel değiştirilebilir. Kredi kartı fişi içerisindeki tutar kapanana kadar fiş "İşlem No" alanından seçilebilir olmaya devam edecektir.

NOT : Özellik MT940 ve LogoConnect Bankacılık modülü içinde çalışmaktadır.

6

LDXC-7028

 LogoConnect

LogoConnectSYS - Devir

Devir işlemi sırasında MyLogo hesap bilgileri kontrol edilirken devir başarısız hatası alınıyor.

Devir işlemi sırasında MyLogo hesap bilgileri kontrol edilirken devir başarısız hatası alınıyordu, hata alınmadan devir işleminin tamamlanması sağlandı.

7

LDXC-7033

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Devir sonrası çalışma alanına gelen uygulama yanıtlarının tarih kontrolü yanıtın oluşturulduğu tarih üzerinden yapılıyor.

Devir sonrası çalışma alanına gelen uygulama yanıtlarının tarih kontrolü yanıtın oluşturulduğu tarih üzerinden yapılıyordu, uygulama yanıtının bağlı olduğu faturanın tarihinin kontrol edilmesi sağlanarak uygulama yanıtlarının doğru çalışma alanlarına düşmesi sağlandı.

8

LDXC-7044

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Tek zarfta birden fazla fatura varken "Belgeler ilgili çalışma alanına taşınsın" işlemi yapıldığında faturalardan bazıları kaynak çalışma alanında kalmaya devam ediyor.

Devir işlemi sonrası tek zarfta birden fazla fatura varken "Belgeler ilgili çalışma alanına taşınsın" işlemi yapıldığında faturalardan bazıları kaynak çalışma alanında kalmaya devam ediyordu, zarf içerisindeki tüm faturaların ilgili çalışma alanına taşınması sağlandı.

9

LDXC-7082

 LogoConnect

LogoConnectSYS - Devir

Devir işlemi sonrası "Belgeler ilgili çalışma alanına aktarılsın" işleminde önceki veya sonraki dönem bilgisi boş ise belgelerin aktarılması engellenmeli.

Devir işlemi sonrası "Belgeler ilgili çalışma alanına aktarılsın" işleminde önceki veya sonraki dönem bilgisi boş ise belgelerin aktarılması engellendi.

10

LDXC-7118

 LogoConnect

Eşleme Tabloları – Birim Eşleme

Gelen fatura üzerinde ilk kez birim seti eşlemesi yapıldığında birim eşleme tablosuna kayıt atılmıyor.

Gelen fatura üzerinde ilk kez birim seti eşlemesi yapıldığında birim eşleme tablosuna kayıt atılmıyordu, ikinci eşleme sonrasında veri kayıt ediliyordu, ilk eşleme sonrasında tabloya verinin yazılması sağlandı.

11

LDXC-7133

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Satınalma FF faturaları satınalma faturasına çevrilemiyor.

Gelen satınalma fiyat farkı faturalarının satınalma faturasına çevrilmesi sağlandı.

12

LDXC-7143

 LogoConnect

Cari Hesap Parametreleri – e-Arşiv

Cari Hesap Parametrelerinden e-Arşiv tasarımı kaydı sırasında "Tasarımda imza olduğuna emin olun" şeklinde uyarı verilmesi sağlanmalı.

Cari Hesap Parametrelerinden e-Arşiv tasarımı seçildikten sonra "Seçtiğiniz görüntü şablonunun imza içerdiğinden emin olunuz" şeklinde uyarı verilmesi sağlandı.

13

LDXC-7176

 LogoConnect

LogoConnectSYS - Yetkiler

e-Fatura Gönder ekranında Uygulama Yanıtı ve e-Fatura gönderim işlemleri yetkiye bağlanmalı.

e-Fatura Gönder ekranında Uygulama Yanıtı ve e-Fatura gönderimi yetkiye bağlandı.

14

LDXC-7256

 LogoConnect

e-Arşiv – e-Posta Gönder

LogoConnect e-Arşiv faturaları üzerinde çoklu seçim yapılarak cari hesap kartında bulunan e-posta adresi dışında bir adrese e-posta göndermek istenildiğinde kartta tanımlı olan e-posta adresine gönderim yapılmaktadır.

LogoConnect e-Arşiv faturaları üzerinde çoklu seçim yapılarak cari hesap kartında bulunan e-posta adresi dışında bir adrese e-posta göndermek istenildiğinde kartta tanımlı olan e-posta adresine gönderim yapılmaktaydı, ekranda girilen e-posta adreslerine gönderim yapılması sağlandı.

15

LDXC-7265

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Gelen e-Fatura UBL'inde tasarım adında '/' işareti gönderildiğinde inceleme işlemi sırasında hata alınmaktadır.

Gelen e-Fatura UBL'indeki tasarım adında '/' işareti gönderildiğinde inceleme işlemi sırasında hata alınmaktaydı, hata alınmadan faturanın görüntülenebilmesi sağlandı.

16

LDXC-7277

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

LogoConnect posta kutusuna gelen "Toptan Satış İade" faturası "Alınan Hizmet Faturası" 'na çevrilirken hata alınıyor.

Gelen "Toptan Satış İade" faturasının "Alınan Hizmet Faturası" 'na çevrilmesi sağlanmıştır.

17

LDXC-7312

 LogoConnect

Araçlar – Otomatik Paketleme

Otomatik Paketleme işlemi fatura üzerinde sadece onaylama işlemi yapmaktadır.

"Otomatik Paketleme" işlemi faturalar üzerinde sadece onaylama işlemi yapmakta, faturalar "Paketlenecek" sekmesinde kalmaktaydı. e-Arşiv, e-Fatura ve Uygulama Yanıtları için otomatik paketleme işleminin doğru çalışması sağlandı.

18

LDXC-7327

 LogoConnect

Gönder - Al

J-Guar ile entegre olan LogoConnect'te Gönder-Al işlemi sırasında "Abstract Error" hatası alınıyor.

J-Guar ile entegre çalışan LogoConnect'te Gönder-Al işlemi sırasında "Abstract Error" hatası alınıyordu, hata alınmaması sağlandı.

19

LDXC-7346

 LogoConnect

e-Arşiv – Paketlenen Faturalar

e-Arşiv "Paketlenen Faturalar" ekranı F9 menüsündeki "Gönderildi olarak işaretle" seçeneği çıkmamaktadır.

e-Arşiv "Paketlenen Faturalar" ekranı F9 menüsüne "Gönderildi olarak işaretle" seçeneği eklendi.

Saygılarımızla,
Logo Elektronik