Sayın İlgili,

LogoConnect ürünü için 2.42.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

 

 

 

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

LDXC-5589

 LogoConnect

Araçlar – Kural Tanımları

e-Fatura Kural tanımlarında "ITEXT" alanı için tanımlanan Basit Kural çalışmamaktadır.

ITEXT Detay Bilgi alanı için yazılan Basit Kurallar çalışmıyordu, Script Kural yazılması gerekiyordu, ITEXT alanı için Basit Kural tanımının çalışması sağlandı.

2

LDXC-6250

 LogoConnect

e-Fatura/e-Arşiv Gönder

LogoConnect'ten gönderilen e-Fatura ve e-Arşiv faturalarında Cari Hesap Kartlarında tanımlı Ticari İşlem Grubu dikkate alınmamalı. Sadece e-Fatura ve e-Arşiv faturaları üzerinde seçilmiş olan Ticari İşlem Grupları dikkate alınmalı.

Cari Hesap Kartlarında tanımlı ticari işlem grubu tanımının fatura girişi sırasında silinmesi halinde bu fatura için ticari işlem grubu tanımının dikkate alınmaması sağlandı.

3

LDXC-6295

 LogoConnect

e-Fatura – Giden Kutusu/Arşiv Giden Kutusu

Uygulama yanıtı verme süresi geçmiş ticari faturaların ve temel faturaların KEP üzerinden iptal edilebilmesi sebebi ile LogoConnect Giden Kutusu ve Arşiv Giden Kutusu F9 menüsüne "Harici yollardan (kep, noter) iptal edildi" seçeneği eklenmeli.

Faturaların KEP üzerinden iptal edilebilmesi sebebi ile LogoConnect Giden Kutusu ve Arşiv Giden Kutusu F9 menüsüne "Harici yollardan (kep, noter) iptal edildi" seçeneği eklendi, bu işlem ile faturanın ERP ve LogoConnect statülerinin değiştirilmesi sağlandı. İşlem, başarı ile gönderimi yapılmış temel faturalar ve başarı ile gönderimi üzerinden 8 gün geçmiş ticari faturalar için çalışmaktadır.

4

LDXC-6493

 LogoConnect

LogoConnectSYS/Araçlar – e-Posta Ayarları

ERP'de tanımlı olan e-Posta Bilgileri ile LogoConnect'ten e-Posta Gönderimi yapılamıyor.

ERP'de tanımlı olan e-Posta Bilgileri ile LogoConnect'ten e-Posta Gönderimi yapılamıyordu, e-Posta gönderiminde ERP'nin altyapısı kullanılmaya başlanarak bu sorun çözüldü.

5

LDXC-6512

 LogoConnect

FDA/B2B – Fatura Gönderimi

FDA/B2B ile gönderimi yapılan faturaların irsaliye numaraları, hedef firmaya aktarıldığında "İrsaliye Numarası Değiştirilecek" parametresi işaretli olmamasına rağmen değişiyor.

FDA/B2B ile fatura aktarımında, hedef firma Doküman Parametreleri/Fatura "Kayıt yeniden numaralandırılsın" parametresi dikkate alınmadan fatura ile beraber aktarılan irsaliyenin numarası değiştirilmekteydi, fatura ile beraber aktarılan irsaliyelerde bu parametrenin dikkate alınması sağlandı.

6

LDXC-6623

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Gelen İhraç Kayıtlı Satınalma Faturaları Satınalma Faturasına çevrilemiyor.

Gelen İhraç Kayıtlı Satınalma Faturalarının F9 "Satınalma Faturasına Çevir" işlemi ile satınalma faturasına çevrilebilmesi sağlandı.

7

LDXC-6625

 LogoConnect

e-Arşiv Gönder - Hazırlanacak

e-Arşiv Gönder/Hazırlanacak ekranından e-Fatura Hazırlanacak ekranında olduğu gibi faturanın XSLT görüntüsü alınabilmeli.

e-Arşiv Gönder/Hazırlanacak ekranında listelenen faturalar üzerinde "İncele" işlemi ile e-Arşiv fatura görüntüsünün alınabilmesi sağlandı.

8

LDXC-6659

 LogoConnect

e-Fatura/e-Arşiv - Gelen/Giden Kutusu

Gönderilen faturalar için yapılan "Durum Sorgula" ve "Belge durumunu otomatik sorgula" işlemleri ile alınan durum kodları F7 “Fatura İzleme Kayıtları" ekranına Log kaydı olarak yazılmalı.

Gönderilen faturalar için çalıştırılan "Durum Sorgula" ve "Belge durumunu otomatik sorgula" işlemleri ile alınan durum kodları F7 “Fatura İzleme Kayıtları" ekranına log kaydı olarak yazılmaya başlanmıştır. Fatura üzerinde F7 tuşuna basıldığında bu faturaya ait yapılan tüm işlemlere ulaşılabilmektedir.

9

LDXC-6680

 LogoConnect

e-Fatura – Gönder/Al

Uygulama yanıtı gönderim şekli "Web Portal" olduğunda "Belge durumunu otomatik sorgula" parametresi dikkate alınmadan gelen tüm faturalar için uygulama yanıtı durumu sorgulanıyor.

Uygulama yanıtı gönderim şekli "Web Portal" seçili iken durum sorgulama koşuluna;

- 8 gün kontrolü eklendi.

- Gelen faturaların uygulama yanıtı durum sorgusunun "Belge durumunu otomatik sorgula" parametresine bağlı olarak çalışması sağlandı.

Bu eklemeler sayesinde uygulama yanıtını Web Portal üzerinden veren kullanıcılarda Gönder/Al işleminde performans iyileştirmesi yapılmış oldu.

10

LDXC-6681

 LogoConnect

LogoConnectSYS - Kullanıcılar

Gelen Kutusu'na sadece "İncele" yetkisi verildiğinde Gelen sekmesinde faturalar listelenmiyor.

Gelen Kutusu'na sadece "İncele" yetkisi verildiğinde bu ekranda faturalar listelenmiyordu, sorun düzeltildi.

11

LDXC-6682

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Eşleme ekranı "Benzer Bütün Eşlemeleri Güncelle" parametresi sadece gelen fatura carisinin faturaları için çalışır hale getirilmeli.

Fatura üzerinden açılan eşleme ekranında eşlemeler yapıldıktan sonra "Benzer Bütün Eşlemeleri Güncelle" parametresi seçildiği durumda gelen kutusundaki tüm faturalar için arama yapılıyor ve bu işlem uzun sürüyordu, parametrenin sadece gelen fatura carisinin faturaları için çalışması sağlanarak sorun çözüldü.

12

LDXC-6689

 LogoConnect

e-Fatura – Doküman Parametreleri

e-Fatura "Tanımlı Muhasebe Kodlarını Kullan" parametresi işaretli olmamasına rağmen fatura ERP'ye muhasebe kodları dolu olarak kaydedilmektedir.

e-Fatura "Tanımlı Muhasebe Kodlarını Kullan" parametresi işaretli olmamasına rağmen fatura ERP'ye muhasebe kodları dolu olarak kaydedilmekteydi. Parametre pasif olduğunda muhasebe kodlarının getirilmemesi, aktif olduğunda öncelikle bağlantı kodlarında tanımlı kodlara bakılması burada değer yoksa muhasebe kodlarının kartlardan okunması sağlandı.

13

LDXC-6710

 LogoConnect

LogoConnectSYS/Araçlar – Ağ Dosyalarını Temizle

Çalışma Alanı bazında birden fazla database tanımı yapıldığında SYS'de "Ağ Dosyalarını Temizle" işlemi sadece LConfig dosyasında yazılı database için işlem yapıyor.

Çalışma alanı bazında birden fazla database kullanımı var ise, LogoConnectSYS'de "Ağ Dosyalarını Temizle" işlemi yapıldığında sadece LConfig dosyasında tanımlı olan database için işlem yapılıyordu, tanımlı olan birden fazla database içinde işlemin çalışır hale getirilmesi sağlandı.

14

LDXC-6712

 LogoConnect

e-Fatura – e-Fatura Gönder

Yolcu Beraber e-Fatura Düzenlemeleri (Taxfree)

Yolcu beraber(TaxFree) faturalarının LogoConnect e-Fatura Gönder ekranından gönderilebilmesi sağlandı. İsteğe bağlı olarak kullanıma başlanabilir.

Uygulama ile ilgili dokümanlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

Yolcuberaber faturaların e-fatura olarak gönderimi

15

LDXC-6717

 LogoConnect

e-Fatura/e-Arşiv - Yazdır

LogoConnect "Yazdır" işleminde her fatura için yazıcı seçimi yapılması gerekiyor.

LogoConnect "Yazdır" işlemi ekranı her fatura için "Öndeğer Yazıcı Kullan" parametresi işaretli olarak açılmaktaydı, ekranın son yazdırma işlemi sırasında seçilen işlem ve yazıcıya göre açılması sağlandı. Bu şekilde her yazdırma işlemi sırasında ekranda değişiklik yapılmasına gerek kalmadı.

16

LDXC-6735

 LogoConnect

e-Fatura/e-Arşiv – İncele/Standart Şablon ile İncele

Fatura üzerinde "İncele" ve "Standart Şablon ile İncele" işlemleri kullanılarak açılan görsel ekranına "Yazdır" butonu eklenmeli.

Fatura üzerinde "İncele" ve "Standart Şablon ile İncele" işlemleri kullanılarak açılan görsel ekranına "Yazdır" butonu eklenerek görsel üzerinden faturanın yazdırılabilmesi sağlandı.

17

LDXC-6764

 LogoConnect

Seçenekler – Cari Hesap Parametreleri

Cari Hesap Parametrelerinden e-Fatura/e-Arşiv faturaları için tasarım seçilirken belli bir KB'tan büyük dosyalar için uyarı verilmeli.

Faturaların paketlenme performanslarını artırmak için faturaya eklenen xslt tasarımlarına KB kontrolü eklendi. Cari Hesap Parametrelerinden e-Fatura/e-Arşiv faturaları için tasarım seçilirken 150 KB'tan büyük dosyalar için "Seçtiğiniz dosyanın boyutu .... e-Fatura/e-Arşiv görüntüleme şablonu boyutunun 150 KB'tan küçük olması önerilir. Firma amblemi ve varsa diğer resimleri küçülterek görüntü şablonunuzun boyutunu düşürebilirsiniz." uyarısı verilmesi sağlandı.

18

LDXC-6797

 LogoConnect

FDA/B2B – Cari Hesap Fişleri

FDA/B2B ile Cari Hesap Fişleri aktarılırken hedef firma parametrelerinde "Fişler Yeniden Numaralandırılsın" parametresi işaretli olmasına rağmen fiş numarası değiştirilmiyor ve "XML Import" hatası alınıyor.

FDA/B2B ile Cari Hesap Fişleri aktarırken LogoConnect Doküman Parametrelerinde "Fişleri Yeniden Numaralandır" işaretli olmasına rağmen fiş numarası değişmediği için "XML Import" hatası alınmaktaydı, fişlerin hedef firmaya göre yeniden numaralandırılması sağlanarak sorun çözüldü.

19

LDXC-6805

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

İhracat Flag'i Kapalı Olan Kullanıcılar için Yapılması Gereken Geliştirmeler.

İhracat flag'i kapalı olan kullanıcılarda gelen ihraç kayıtlı faturaların programa kaydı sırasında sorun yaşanıyordu, bu kullanıcılara gelen ihraç kayıtlı faturalar otomatik olarak satınalma faturasına çevrilerek gelen kutusuna alınacak ve sorun yaşanmaması sağlanacaktır.

20

LDXC-6826

 LogoConnect

e-Fatura – e-Fatura Gönder

Yabancı Bölgeye İhracat Faturaları e-Fatura olarak gönderilmelidir.

Yabancı Bölgeye İhracat Faturalarının e-Fatura olarak gönderilmesi sağlanmıştır. İsteğe bağlı olarak kullanıma başlanabilir.

Uygulama ile ilgili dokümanlara aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

İhracat faturalarının e-fatura olarak gönderimi

21

LDXC-6885

 LogoConnect

e-Fatura/e-Arşiv – Giden Kutusu

"Sunucuya iletildi" statüsü "Sunucuya iletildi - İşlenmeyi bekliyor" şeklinde güncellenmelidir.

e-Fatura ve e-Arşiv fatura "Sunucuya iletildi" statüsü "Sunucuya iletildi - İşlenmeyi bekliyor" olarak değiştirildi.

22

LDXC-6936

 LogoConnect

MT940 – Al İşlemi

Hareket içermeyen MT940 dosyalarına "LogoConnect/Al" işlemi sırasında "Data Okunamadı" hatası veriliyor.

Hareket içermeyen MT940 dosyalarının alımı sırasında "Data okunamadı" uyarısı veriliyordu, uyarının "MT940 dosyası hareket içermiyor." olarak değiştirilmesi ve hareket içermeyen dosyaların al işlemi sonrası klasörden silinmesi sağlandı.

23

LDXC-6944

 LogoConnect

e-Fatura – Gelen Kutusu

Gelen fatura üzerinden açılan eşleme ekranı "Kodu" alanının karakter sayısı "Açıklaması" kolonunun karakter sayısı ile aynı olmalıdır.

Eşleme ekranı "Kodu" kolonu gelen bazı faturalardaki malzeme kodları için yeterli olmuyor, malzeme kodları bu kolonda eksik gösteriliyordu. Kodu kolonunun karakter sayısı 50'ye çıkartıldı.

24

LDXC-6960

 LogoConnect

Bankacılık – Posta Kutusu

Banka'dan gönderilen elektronik hesap özeti işlemleri ''Seçili İşlemleri Kaydet'' buton'u ile kayıt edilememektedir.

Banka'dan gönderilen elektronik hesap özeti üzerinde ''Seçili İşlemleri Kaydet'' butonu ile açılan ekranda değişiklik yapılıp kayıt işlemi yapılamıyordu (Örnek : havale işlemi için cari seçimi yapılması veya gelen eft tipindeki kaydın virman tipi olarak değiştirilmesi vs.), kayıt üzerinde değiştir işlemi ile gerekli değişikliklerin yapılıp sonrasında ''Seçili İşlemleri Kaydet'' butonu ile kayıt işlemi yapılması gerekiyordu. ''Seçili İşlemleri Kaydet'' işleminin gelen kayıtlar üzerinde değişiklik yapılabilmesi ve bu değişikliğe uygun olarak ERP'ye kayıt işleminin yapılması sağlandı.

25

LDXC-6966

 LogoConnect

Seçenekler – Cari Hesap Parametreleri

Cari hesap parametrelerinde cari bazında hazır şablonlar tanımlanmasına rağmen fatura onaylama sırasında öndeğer'de tanımlı olan şablon üzerinden işlem yapılıyor.

Cari hesap parametrelerinde cari bazında hazır dönüşüm şablonu tanımlanmasına rağmen fatura oluşturulurken öndeğer için tanımlı olan dönüşüm şablonu üzerinden UBL oluşturuluyordu, cari bazında seçilmiş olan dönüşüm şablonu üzerinden UBL oluşturulması sağlandı. (ÖRN : Migros, Metro vs.)

26

LDXC-6970

 LogoConnect

FDA/B2B – Üretim Sarf Fişi

FDA/B2B ile Üretim Sarf Fişi aktarımında "Eski ambara ait seri-lot kaydı silinecektir." uyarısı alınıyor.

FDA/B2B ile Üretim Sarf Fişi aktarımında "Eski ambara ait seri-lot kaydı silinecektir." uyarısı alınıyordu, uyarı verilmeden seri-lot bilgilerinin aktarılması sağlandı.

27

LDXC-6986

 LogoConnect

Eşleme Tabloları – Ürün Eşleme

2.41 LogoConnect sürümünde gelen faturaların eşlemesi olmasına rağmen eşleme bilgilerinden veri okunamıyor.

2.41 LogoConnect sürümünde gelen faturaların eşlemesi olmasına rağmen eşleme bilgilerinden veri okunamıyordu, LG_XXX_MAPPINGCODES tablosu SECONDKEY alanın boş olarak oluşması sağlanarak sorun çözüldü. 2.41 sürümünde olan kullanıcılar aşağıdaki query'i çalıştırarak bu sürümde eşlemeleri sorunsuz kullanmaya devam edebilirler.

UPDATE

LG_XXX_MAPPINGCODES

SET

SECONDKEY =''

WHERE

SECONDKEY is null or SECONDKEY = 0

28

LDXC-7013

 LogoConnect

Bankacılık – Kolay Ödeme

Bankacılık Kolay Ödeme ekranından girilen fişlerde Cari Hesap Banka Türü ve Gönderici Banka Türü "TL" olmasına rağmen ERP'de fişler döviz para cinsinden oluşmaktadır.

Bankacılık Kolay Ödeme ekranından girilen fişlerde Cari Hesap Banka Hesap Türü ve Gönderici Banka Hesap Türü "TL" olmasına rağmen ERP'de fişler dövizli oluşuyordu, fişin banka hesap türüne göre oluşması sağlanarak sorun çözüldü.

29

LDXC-7025

 LogoConnect

LogoConnectSYS – Güncelleme Sihirbazı

Sadece e-Arşiv Flag'i Açık Olan Kullanıcıda Güncelleme Sihirbazı çalıştırıldığında e-arşiv dosyaları oluşmuyor.

LogoConnectSYS'de Çalışma Alanı üzerinde Güncelleme Sihirbazı çalıştırıldığında sadece e-Arşiv lisansı olan kullanıcılarda e-arşiv dönüşüm ve şematron dosyaları oluşmuyordu, Güncelleme Sihirbazı ile dosyaların Resource klasörü altında oluşturulması sağlandı.

Saygılarımızla,

Logo Elektronik