j-guar ürünü için v.2.45.7.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

 

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side'da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

 

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

 

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack'ler mutlaka kurulmalıdır.

 

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

 

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin - Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin - Administrator) yapılması gerekmektedir.

 

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

 

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

 

j-Guar'a giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/login

 

Sistem Yöneticisine Giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/admin

 

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

 

Lisanslama :

 

 http://localhost:8080/logo/Activation

 

Lisans Yenileme :

 

 http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

 

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias'ı veya ip'si ile değiştirilmelidir.

 

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel'den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

 

* Diğer Tanımlar - İşlemler - "Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

 

1.9. Windows - Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) - Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) - Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki "Path" satırına JDK 'nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

 

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

 

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

 

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri "Status" [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no"] ekranından yapılmaktadır.

 

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

 

1.12. 

 

* Programa "Sorgu Zamanlama Yönetimi" özelliği eklenmiştir.

 

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

 

* Finans modülüne "Kredi Kartı Hareket Raporu" eklenmiştir.

 

* Malzeme Değer Raporu "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

 

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

 

1.13.

 

DİKKAT!!
UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

Bu özellik öndeğer olarak açık olarak ayarlanmıştır. Özelliğin kapatılması için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden "Log and Config Management\Config" yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.

 

Bu düzenlemeden sonra 2.45 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

 

Saygılarımızla,
Logo Yazılım

 

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 UOD-95033 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişe ait SHIPMENTTRANS satırındaki SHIPPEDQUANTITY alanları eski fişin miktarını alıyor.
İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişe ait SHIPMENTTRANS satırındaki SHIPPEDQUANTITY alanları eski fişin miktarını alıyordu. Düzeltildi.
2 UOD-95032 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişin "Teslim Tarihi" alanı eski fişin teslim tarihini alıyor.
İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişin "Teslim Tarihi" alanı eski fişin teslim tarihini alıyordu. Düzeltildi.
3 UOD-95030 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişin TRANSDATE,SLIPDATE,TRANSSHPSTARTDATE,TRANSSHPENDDATE alanları eski fişin tarihini alıyor.
İçerisinde sıcak satış hareketi/leri olan sevkiyat fişi kopyalandığında yeni fişin TRANSDATE, SLIPDATE, TRANSSHPSTARTDATE, TRANSSHPENDDATE alanları eski fişin tarihini alıyordu. Düzeltildi.
4 UOD-94524 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Slip Lists and Extracts - Daily Summary Extract
Özet Günlük Ekstre Raporunda Tarih Filtresi Kullanıldığında Malzemelere Ait Devreden Miktar Ve Her Hareket Satırının Yanında Kalan Miktar Bilgisini Listeleyen Bir Alan Talep Ediliyor.
 
5 UOD-94048 JGUAR BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Dövizli bütçelerde bütçe satırları hesaplamaya başladığında ikinci uyarıda vazgeç dediğinde bütçe satırları sıfırlanıyor.
Dövizli bütçelerde bütçe satıları hesaplamaya başladığında ikinci uyarıda vazgeç dediğinde bütçe satırlarındaki planlanan değerlerin sıfırlanma hatası düzeltilmiştir.
6 UOD-94035 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi içerisindeki satırlar "Toplu İşaretleme" ile işaretlenmeye çalışıldığında aşağıdaki hata alınıyor.
 
7 UOD-93959 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe - Tanımlar - e-Beyannameler - Form BA Girişler Sonunda Oluşan XML Dosyası GIB Tarafında Tc Kimlik No Hatası Alıyor.
e-Beyannameler / Form BA için oluşturulan XML dosyası GIB' e yüklenirken TC Kimlik No hatası alınıyordu, kimlik ve vergi numarası olmaması durumunda XML taginin oluşmaması sağlandı
8 UOD-93870 JGUAR MM (Materials Management)
Malzeme Yönetimi - Aynı tarihler arasında alınan Malzeme ekstresi ile envanter raporundaki miktarlar arasında tutarsızlık var.
 
9 UOD-93655 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Detail Cost Analysis
Özet/Ayrıntılı Maliyet Analizi Raporlarında, Tasarımda Rapora Bağlı Değişken Ekleme Ekranında Tablolar Görünmüyor.
Özet/Ayrıntılı Maliyet Analizi Raporları tasarımlarında, rapora bağlı değişken ekleme ekranında tablolar görünmüyordu düzeltildi.
10 UOD-93410 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Actual/Nominal Wage Increase Calculation
Personel Ay İçerisinde Eski İşyerine Tekrar Giriş Yaptığında APHB'de Bilgiler Hatalı Getiriyor
Personel ay içerisinde eski işyerine tekrar giriş yaptığında APHB'de bilgiler hatalı getiriyordu. Personel, işyeri değişikliğinin olduğu aydan önceki bir ay da veya yıl da işe girmiş ise, rapor tek satır alınıyordu. Gün sayısı da , önceki puantaj ile birlikte toplanarak geliyordu. Sorun giderildi.
11 UOD-93395 JGUAR LO (Purchasing Management)
Satınalma dosyaları üzerinden ulaşılan satınalma fiyat tekliflerinde, girilen fiyat teklifine ait cari hesap bilgileri, satınalma fiyat teklifleri browsernda cari hesap kolonuna yazılmıyor.
Satınalma dosyaları üzerinden ulaşılan satınalma fiyat tekliflerinde, girilen fiyat teklifine ait cari hesap bilgileri, satınalma fiyat teklifleri browsernda cari hesap kolonuna yazılmıyordu, hata düzeltildi.
12 UOD-93389 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Faturanın tarihini değiştirdiğimiz an, ilk satır hariç, diğer satırların birim fiyatları sıfırlanıyor.
Fatura tarihi değiştirildiğinde, ilk satır hariç, diğer satırların birim fiyatları sıfırlanma hatası düzeltilmiştir.
13 UOD-93388 JGUAR DE (Demand Management)
alt alt Transactions - Demand Slips
Talep fişlerinde malzeme seçildikten sonra birim fiyat alanında bulunan ve fiyat belirleme ekranını açan (...) bulunmamaktadır.
Talep fişlerinde malzeme seçildikten sonra birim fiyat alanında bulunan ve fiyat belirleme ekranını açan (...) nokta olmama hatası düzeltilmiştir.
14 UOD-93331 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Transactions - Person Work In Browser
İşe Giriş Kayıtları/SGK Sayfasına Aktarımda Personelin Mahalle/Semt Bilgisi SGK Sayfasına Gelmiyor
İşe Giriş Kayıtları/SGK sayfasına aktarımda personelin Mahalle/Semt bilgisi SGK sayfasına gelmiyordu.Sorun giderildi.
15 UOD-93311 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Transactions - Leave Transactions
İşten Çıkış Kayıtları/SGK Sayfasına Aktarıldığında Personelin İşten Çıkış Öncesinde Kanuni Değişikliği Var İse Personel İçin İşten Ayrılma Tarihi Hatalı Listeleniyor.
İşten Çıkış Kayıtları/SGK Sayfasına aktarıldığında personelin işten çıkış öncesinde kanuni değişikliği var ise personel için "İşten Ayrılma Tarihi" hatalı listeleniyordu.Sorun giderildi.
16 UOD-93287 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
e-Fatura tipindeki satış faturaları xml ile içeri alınamıyor.
e-Fatura tipindeki satış faturaları xml ile içeri alınamıyordu, düzeltildi.
17 UOD-93136 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Satınalma ve toptan satış faturaları ile atamaları yapılarak girişi ve çıkışı yapılan varlıkların, bu hareketler esnasında oluşan işletmeye çıkış ve işletmeden giriş fişlerine RPB tutarları yazılmıyor.
Satınalma ve toptan satış faturaları ile atamaları yapılarak girişi ve çıkışı yapılan varlıkların, bu hareketler esnasında oluşan işletmeye çıkış ve işletmeden giriş fişlerine RPB tutarları yazılmıyordu, hata düzeltildi.
18 UOD-93115 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Devir fişleri ve satınalma faturaları üzerinden varlık atama ekranlarında giriş yapılırken, ilgili ekranda satırda RPB tutarını toplam tutar ile çarparak getiriyor
Devir fişleri ve satınalma faturaları üzerinden varlık atama ekranlarında giriş yapılırken, ilgili ekranda satırda RPB tutarını toplam tutar ile çarparak getiriyordu, hata düzeltildi.
19 UOD-93090 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Summary Cost Analysis
Malzeme yönetimi, maliyet raporları özet maliyet analizi raporunda ambar filtresine '*' değeri verilerek ve listeleme şekli ambarlara göre seçildiğinde listelenecek kayıt bulunamadı uyarısı alınıyor.
Malzeme yönetimi, maliyet raporları özet maliyet analizi raporunda ambar filtresine '*' değeri verilerek ve listeleme şekli ambarlara göre seçildğinde listelenecek kayıt bulunamadı uyarısı alınıyordu, hata düzeltildi.
20 UOD-92903 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Contracts Browser
Taslak Durumdaki Sözleşmelere Hakediş Kaydı Yapılmamalı.
Taslak durumdaki sözleşmelere hakediş kaydı yapılmaması sağlandı.
21 UOD-92863 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Receipts
Satınalma İrsaliyesi ve faturası browserinde Gönder(Etiket) ile açılan browserde Özel Ayarları Kullan - Yeni Standart Tasarım oluşturuluyor ancak bu tasarımdan rapor alınmak istendiğinde herhangi bir sonuç vermiyor
Satınalma İrsaliyeleri ve faturaları browserinde Gönder(Etiket) ile açılan browserde özel ayarları kullan seçeneği ile eklenen tasarımın döküm yapması sağlanmıştır.
22 UOD-92840 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Cari hesap özetleri 2016 yılını göstermemektedir.
Cari hesap özetleri 2016 yılı hatalı göstermi düzeltilmiştir.
23 UOD-92819 JGUARIK PC (Performance Management)
alt alt Transactions - Performance Records
Performans Kaydında Çalışan ve Yönetici Onaylarının Kaydedilebileceği Alanlar Olmalı.
Performans Kaydında çalışana atanan hedefler ile ilgili çalışan onayının kaydedilebilmesi için Performans Kaydı ekranına Değerlendirilen Onayı ve Onay Açıklaması alanları eklenmiştir.
24 UOD-92627 JGUAR SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları / İşlemler/ Onaylama İşleminde Kopyala Seçeneği Çalışmıyor.
Sistem Ayarları / İşlemler/ Onaylama işlemindeki kopyala seçeneğinin çalışması sağlandı.
25 UOD-92541 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Bazı Faturalarda, Birden Fazla Fatura Yazdırılırken, İlk Faturaya Ait Satırlar İkinci Faturanın Satırlarına Eklenerek Yazdırılıyor.
 
26 UOD-92520 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - Debit/Credit totals
Finans Yönetimi - Borç / Alacak Toplamları - "Fiş Durumu" filtresi ters çevrildiğinde hatalı veri listelenmektedir.
"Fiş Durumu" filtresi ters çevrildiğinde hatalı veri listelenmekteydi. Düzeltildi.
27 UOD-92466 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Muhasebe fişlerinde İPB türü seçildikten sonra günün tarihinden farklı bir tarihe kur seçilmek istendiğinde hata alınıyor.
Muhasebe fişlerinde İPB türü seçildikten sonra günün tarihinden farklı bir tarihe kur seçilmek istendiğinde hata alınıyordu, ilgili durum düzeltildi.
28 UOD-92162 JGUARIK VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Requests
Bir Personel İzin Talebi Eklediğinde Kendi Yöneticisi Yoksa Yerine Bakan Vekil Personel İzin Talebini Onaylamalı
Bir personel izin talebi eklediğinde kendi yöneticisi yoksa yerine bakan vekil personel izin talebini onaylaması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
29 UOD-92074 JGUARIK HR Self Service
SelfServis-Saatlik İzin Girişimde Başlangıç değeri ve süre bilgisi girildikten sonra bitiş tarihi sistem tarafından otomatik hesaplanmalı.
Self Servis- Saatlik İzinlerde,bitiş tarihi dolu olduğunda ve süre saat olarak girildiğinde bitiş tarihinin hesaplanması sağlanmıştır.
30 UOD-91686 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Kaynak harekette Analiz boyutlarında %100 giriş kontrolu olması ve dağıtım şablonu otomatik dağıtılacak evet durumunda %100 üstünde kayıt girilebilmektedir.
Kaynak harekette Analiz boyutlarında %100 giriş kontrolu olması ve dağıtım şablonu otomatik dağıtılacak evet durumunda %100 üstünde analiz boyutu dağılımı oluşması hatası düzeltilmiştir.
31 UOD-91592 JGUARIK PC (Performance Management)
alt alt Definitions - Performance Criteria
Kişiye Özel Hedef Tanımı Yapılabilmeli.
Performans Hedef Tanım Kartına Kulllanım Şekli alanı eklenerek Kullanım Şekli “Kişiye Özel” seçili olduğunda en az bir personel seçimi yapılacak ve böylelikle kişiye özel hedef tanımlamabilecektir.
32 UOD-91292 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - General Ledger Connection Groups
Genel Birim veya Işyeri Bazında Bordro Tahakkuklarını Muhasebeleştirme İşlemi Yapıldığında Farklı Muhasebe Bağlantı Grupları İçin Ayrı Ayrı Fiş Oluşturmamalı
Genel Birim veya Işyeri Bazında Bordro Tahakkuklarını Muhasebeleştirme işlemi yapıldığında farklı muhasebe bağlantı grupları için ayrı ayrı fiş oluşturmaması gerekiyordu. Arkaplanda yapılan düzenleme ile farklı bağlantı gruplarına sahip fakat aynı işyeri - birim olan fişler tek bir fişte birleşiyor.
33 UOD-91221 JGUAR EM (Employee Management)
alt alt Transactions - Batch Make Work Out
Personel Yönetimi-İşlemler-Toplu İşten Çıkarma İşleminde Borç ve Zimmet Kontrolü Yapılmıyor.
Öndeğer ve Parametrelerde İşten Çıkış İşleminde Borç Kaydı Kontrolü Ve Zimmet Kontrolü parametreleri "İşlem Durdurulsun" seçili olduğunda, İşten Çıkış İşleminde Olduğu gibi,Toplu İşten Çıkarma İşleminde de borç kaydı ve zimmet kaydı kontrolü yapılması sağlanmıştır.
34 UOD-91069 JGUAR LO (Sales Management)
Satış Fiyatları Browser'ından Excel' e veri aktarımı işlemi yapılamıyor, Excel dosyası oluşmuyor.
Satış Fiyatları Browser'ından Excel' e veri aktarımı işlemi yapılamıyor, Excel dosyası oluşmuyordu, düzeltildi.
35 UOD-91048 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Definitions - Material Class Tree
Malzeme Sınıfı Ağacı Browserinin Ekran Boyutunu Değiştirmek İstediğimizde Browser Refresh Oluyor ve Sınıf Ağacı İlk Açıldığı Biçime Dönüyor.
Malzeme Sınıfı Ağacı Browserinin ekran boyutu değiştirildiğine browser refresh oluyor ve sınıf ağacı ilk açıldığı biçime dönüyordu, düzeltildi.
36 UOD-90862 JGUAR BU (Budget Management)
Bütçe Yönetimi - Kısmi sevkedilen tek kalem siparişlerde sevkedilen kadarı gerçekleşen değere yansımalı.
Bütçe Yönetimi - Kısmi sevkedilen tek kalem siparişlerde sevkedilen kadarının gerçekleşen değere yansıması sağlandı.
37 UOD-90829 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Genel Muhasebe - Muhasebe Fişleri - Muhasebe fişi satırında satır eklemek için klavyedeki OK tuşları kullanıldığında satıra "Türü" bilgisi gelmediği için hesap kodu seçilemiyor.
Muhasebe fişi satırında satır eklemek için klavyedeki OK tuşları kullanıldığında satıra "Türü" bilgisi gelmediği için hesap kodu seçilemiyor. Düzeltildi.
38 UOD-90797 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Definitions - Material Classes
Malzeme Sınıfları Üzerinden verilen muhasebe bağlantı grubu kodları, malzeme sınıflarına bağlı malzemeler için kullanılamıyor.
Malzeme Sınıfları Üzerinden verilen muhasebe bağlantı grubu kodlarının, malzeme sınıflarına bağlı malzemeler için de kullanılması sağlandı.
39 UOD-90772 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
e-Fatura ve e-Arşiv faturalarında satış faturası ve satınalma iade faturaları aynı numara ile kaydedilememelidir.
e-Fatura ve e-Arşiv faturalarında satış faturası ve satınalma iade faturalarının aynı numara ile kaydedilememesi sağlandı.
40 UOD-90770 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
"Satış Yönetimi - Satış İrsaliyeleri - F9 - Genel - Gönder" Browserdaki Filtre Malzeme Fişleri Ekranında da Olmalı
Satış İrsaliyeleri gönder seçeneği ile açılan raporlama ekranındaki filtreler, Malzeme Fişleri Gönder raporlama filtrelerine eklenmiştir..
41 UOD-90704 JGUAR BU (Budget Management)
alt alt Definitions - Calculation and Control Criteria
Bütçe Yönetimi- Hesaplama Kontrol Kriterleri xml ile veri aktarımı yapılamıyor, aktarım yapılabilmeli.
Bütçe Yönetimi- Hesaplama Kontrol Kriterleri xml ile veri aktarımı yapılabilmesi sağlandı.
42 UOD-90702 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Other Assets
Ayın son günü satışı yapılan diğer varlık tipindeki varlığa amortisman hesaplatıldığında ilgili aya ya da sonraki aya satış miktarı kadar olan değer düşüklüğü yansımıyor ve varlık miktarı 0 kalmış olsa bile yıllık amortisman hesaplamaya devam ediyor.
Ayın son günü satışı yapılan diğer varlık tipindeki varlığa amortisman hesaplatıldığında ilgili aya ya da sonraki aya satış miktarı kadar olan değer düşüklüğü yansımıyor ve varlık miktarı 0 kalmış olsa bile yıllık amortisman hesaplamaya devam ediyordu, hata düzeltildi.
43 UOD-90688 JGUAR BU (Budget Management)
alt alt Definitions - Budget Items
Bütçe Yönetimi- Bütçe kalemleri- veri aktarımı ile açılan LBS veri aktarım sihirbazında açıklama kolonu ile özellik adı kolonu yanlış eşleşiyor.
Bütçe Yönetimi- Bütçe kalemleri- veri aktarımı ile açılan LBS veri aktarım sihirbazında açıklama kolonu ile özellik adı kolonu yanlış eşleşiyordu. Sorun düzeltildi.
44 UOD-90677 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Proposals
Satınalma Sözleşmesi Üzerinden Açılan İlgili Kayıtlar / Teminatlar Browserında, Yeni Teminat Girişi Sadece Alınan Teminat (Cari Hesap) İçin Yapılabiliyor.
Satınalma Sözleşmesi üzerinden açılan İlgili Kayıtlar / Teminatlar browserında, yeni teminat girişi sadece Alınan Teminat (Cari Hesap) için yapılabiliyordu, düzeltildi.
45 UOD-90673 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Definitions - Materials
Standart numaralama şablonu bulunan malzeme kayıtlarında, önceki kayıtlardan kopyalamada, ilk kopyalama işleminden sonra yeni numara üretilmiyor.
Standart numaralama şablonu bulunan malzeme kayıtlarında, önceki kayıtlardan kopyalamada, ilk kopyalama işleminden sonra yeni numara üretilmiyordu, hata giderildi.
46 UOD-90532 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - Credits
Finans yönetimi-tanımlar-kredilerden dövizli olarak oluşturulan bir kredinin tahsilatı yapıldığında, oluşan banka fişinin muhasebe fişine ödenmesi gereken kredi faizinin 3 katı yansıyor.
Finans yönetimi-tanımlar-kredilerden dövizli olarak oluşturulan bir kredinin tahsilatı yapıldığında, oluşan banka fişinin muhasebe fişine ödenmesi gereken kredi faizinin 3 katı yansıyordu hata düzeltildi.
47 UOD-90527 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Inventory Report
Malzeme yönetimi-maliyet raporları-envanter raporunda ambar koduna * verilerek çalıştırıldığında, malzemenin ilgili ambarda hareketi olsa bile hareketlerini listelemiyor.
Malzeme yönetimi-maliyet raporları-envanter raporunda ambar koduna * verilerek çalıştırıldığında, malzemenin ilgili ambarda hareketi olsa bile hareketlerini listelemiyordu; hata düzeltildi.
48 UOD-90522 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
e-fatura olarak kaydedilen bir satınalma faturasına değiştir ile tekrar girilerek fatura üzerinden toptan satış faturası oluşturacak şekilde çapraz hareket girildiğinde, satış faturasının e-fatura durumu kabul edildi olarak geliyor.
E-fatura olarak kaydedilen bir satınalma faturasına değiştir ile tekrar faturaya girilerek fatura üzerinden toptan satış faturası oluşturacak şekilde çapraz hareket girildiğinde, satış faturasının e-fatura durumu kabul edildi olarak geliyordu, hata giderildi.
49 UOD-90505 JGUAR FI (Finance)
Finans Yönetimi - Finans raporları altına "Açık Hesap Raporu" isteniyor.
Finans raporları altına "Açık Hesap Raporu" eklenmiştir.
50 UOD-90413 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Verilen hizmet faturasından çapraz hareket olarak oluşturulan alınan hizmet faturasının onayı kaldırılarak kaynak çapraz hareketi silmeden kendisi silindiğinde hizmet kartı üzerinde boş hareket satırı bırakıyor
Verilen hizmet faturasından çapraz hareket olarak oluşturulan alınan hizmet faturasının onayı kaldırılarak kaynak çapraz hareketi silmeden kendisi silindiğinde hizmet kartı üzerinde boş hareket satırı bırakıyordu, hata düzeltildi
51 UOD-90409 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Personel Kartları/Kullanıcı Oluştur İle Kullanıcı Oluşturulurken Şifre "Sicil Numarası" Seçilip Admin'de Değiştir-Kaydet Yapıldığında "Şifre,Kullanıcı Adını İçeremez" Hatası Veriyor
Personel Kartları/Kullanıcı Oluştur İle Kullanıcı Oluşturulurken Şifre "Sicil Numarası" Seçilip Admin'de Değiştir-Kaydet Yapıldığında "Şifre,Kullanıcı Adını İçeremez" Hatası Veriyordu. Bu sebeple yapılan düzenleme ile sicil şifresi personel kartı içindeki şifre alanından alınmaktadır.
52 UOD-90399 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Bank Slips
Banka çek ödemesi türünde banka fişi girildiğinde muhasebe fişinde tutar iki katı olarak geliyor.
Banka çek ödemesi türünde banka fişi girildiğinde muhasebe fişinde tutar iki katı olarak geliyordu, düzeltildi.
53 UOD-90273 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - Financial Tables
Genel Muhasebe - Bilanço Tablosu - Bilanço tablosu raporu alınırken "Basic Platform Exception" hatası alınmaktadır.
Bilanço tablosu raporu alınırken "Basic Platform Exception" hatası alınmaktaydı. Düzeltildi.
54 UOD-90268 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Record and Assignment List - G/L Account Assignments List
Malzeme yönetimi/raporlar/Muhasebe hesabı atamaları listesi muhasebe bilgilerini getirmiyor.
Malzeme yönetimi/raporlar/Muhasebe hesabı atamaları listesi muhasebe bilgilerini getirmeme hatası düzeltilmiştir.
55 UOD-90245 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış faturası tasarımında standart değişkenler arasında bulunan "Toplam Brüt Ağırlık" ve "Toplam Net Ağırlık" alanları değer getirmiyor.
Satış faturası tasarımında standart değişkenler arasında bulunan "Toplam Brüt Ağırlık" ve "Toplam Net Ağırlık" alanları değer getirmiyordu. Düzeltildi.
56 UOD-90242 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış faturası tasarımında standart değişkenler arasına "Satır Toplam Net Ağırlık" ve "Satır Toplam Brüt Ağırlık" değişkenleri eklenmelidir.
Satış faturası tasarımında standart değişkenler arasına "Satır Toplam Net Ağırlık" ve "Satır Toplam Brüt Ağırlık" değişkenleri isteniyordu. İlgili değişkenler eklenmiştir.
57 UOD-90238 JGUARIK GENERAL
Öndeğer ve Parametreler/Genel/Öndeğer ve Parametrelerdeki Parametreler Sekmesindeki Kullanıcı Tanımlı Gruplama Alanına SGK Statüsü,Personel Statüsü Alanları Eklenmeli
Öndeğer ve Parametreler/Genel/Öndeğer ve Parametrelerdeki Parametreler Sekmesindeki Kullanıcı Tanımlı Gruplama Alanına SGK Statüsü,Personel Statüsü Alanları Eklendi.
58 UOD-90198 JGUAR PC (Performance Management)
alt alt Transactions - Performance Records
Performans Yönetimi > Hareketler > Performans Kayıtları- Performans Kaydı içerisinde Satırlarda sağ klik "Toplu Durum Değişikliği" Yapıldığında Değerlendirme Sonucu Hesaplanmıyor.
Performans Yönetimi > Hareketler > Performans Kayıtları- Performans Kaydı içerisinde Satırlarda sağ klik "Toplu Durum Değişikliği" Yapıldığında Değerlendirme Sonucu Hesaplanmıyordu, düzeltildi.
59 UOD-90029 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satış Siparişlerinde, Satırlarda KDV Tutarı Görünmesi İsteniyor.
Satış ve Satın Alma Siparişleri satırlarında KDV Tutarı alanının görünür olması sağlandı.
60 UOD-90012 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Satınalma Faturası ve Devir Fişi ile işletmeye alınmış diğer varlıklara ikinci kez atama yapılamıyor.
Satınalma Faturası ve Devir Fişi ile işletmeye alınmış diğer varlıklara ikinci kez atama yapılamıyordu,düzeltildi.
61 UOD-89981 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi satırlarında sayfanın en altına ve en üstüne gitmek için kullanılan Ctrl+Home / Ctrl+End tuş kombinasyonları yanlış çalışıyor.
Sevkiyat fişi satırlarında sayfanın en altına ve en üstüne gitmek için kullanılan Ctrl+Home / Ctrl+End tuş kombinasyonları yanlış çalışıyordu. Düzeltildi.
62 UOD-89712 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Satınalma faturaları ve devir fişleri ile satırlarda yapılan varlık atamaları işlemlerine, varlık ataması penceresinde 1 den fazla satır eklenemiyor.
Satınalma faturaları ve devir fişleri ile satırlarda yapılan varlık atamaları işlemlerine, varlık ataması penceresinde 1 den fazla satır eklenemiyordu, eklenebilir hale getirildi.
63 UOD-89705 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Devir fişine bağli bir işletmeye alma fişi silinmek istendiğinde faturaya bağli kayitlar var uyarisi veriliyor, verilen uyari mesaji hatali, devir fişi/malzeme fişine bağlidir uyarisi verilmelidir.
Devir fişine bağli bir işletmeye alma fişi silinmek istendiğinde faturaya bağli kayitlar var uyarisi veriliyor, verilen uyari mesaji hatalıydı, devir fişi/malzeme fişine bağlidir uyarisi verilmesi sağlandı
64 UOD-89612 JGUAR PJ (Project Management)
alt alt Transactions - Projects
Proje Yönetimi/Projeler/aktiviteler ekranında alt-üst aktivite bazında renklendirme yapılması isteniyor
Proje Yönetimi/Projeler/aktiviteler ekranında alt-üst aktivite bazında renklendirme yapılabilmesi sağlandı.
65 UOD-89564 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Malzeme yönetimi-devir fişlerinde, satırlara birden fazla varlık seçilerek atama yapılmadan fiş kaydedildikten sonra devir fişine tekrar girilip satırlara atama yapılıp fiş kaydedildiğinde, ilk satır haricinde işletmeye alma fişi oluşmuyor.
Malzeme yönetimi-devir fişlerinde, satırlara birden fazla varlık seçilerek atama yapılmadan fiş kaydedildikten sonra devir fişine tekrar girilip satırlara atama yapılıp fiş kaydedildiğinde, ilk satır haricinde işletmeye alma fişi oluşmuyordu, hata düzeltildi
66 UOD-89484 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi satırlarında "Bu siparişin satırlarını işaretle/Bu siparişin satırlarının işaretini kaldır" işlemleri sevkiyat fişi "Toplam" alanını güncellemiyor.
Sevkiyat fişi satırlarında "Bu siparişin satırlarını işaretle/Bu siparişin satırlarının işaretini kaldır" işlemleri sevkiyat fişi "Toplam" alanını güncellemiyordu. Düzeltildi.
67 UOD-89472 JGUAR SS/ST (System Settings)
Organizasyon Şemasına Excel İle Aktarımda Hata Oluyor.
Organizasyon Şemasının xml olarak aktarılabilmesi sağlandı.
68 UOD-89361 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Personelin Ücreti 1177.46(Net) tl Olarak Değiştirilip Değişiklik Ekranında Tarih Girişi Yapıldığında Uyarı Veriyor
Personelin Ücreti 1177.46(Net) tl Olarak Değiştirilip Değişiklik Ekranında Tarih Girişi Yapıldığında Uyarı Veriyordu, düzeltildi.
69 UOD-89340 JGUAR EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Sicil Kartlarında Statü Değişikliği Yapıldığında SGK Primleri Tabilikleri Değişmiyor.
Sicil Kartlarında Statü Değişikliği Yapıldığında SGK Primleri Tabilikleri Değişmiyordu, düzeltildi.
70 UOD-89338 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Devir fişleri ile ataması yapılarak işletmeye alınmış olan varlıkların, varlık hareketlerine gidilerek işletmeye alma fişi silindiğinde, devir fişine tekrar girilerek varlık ataması silinemiyor ve tekrar atama yapılarak işletmeye alınamıyor.
Devir fişleri ile ataması yapılarak işletmeye alınmış olan varlıkların, varlık hareketlerine gidilerek işletmeye alma fişi silindiğinde, devir fişine tekrar girilerek varlık ataması silinemiyor ve tekrar atama yapılarak işletmeye alınamıyordu, hata düzeltildi.
71 UOD-89325 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Check&P.Note Slips
"Finans-Hareketler-Çek Bordroları" Çek bordrosunda çekin banka bilgisi rapora yazdırılamıyor
Çek bordrosu basımında, çekin banka bilgisi rapora yazdırılamıyordu, düzeltildi.
72 UOD-89284 JGUAR FI (Finance)
alt alt Payment / Collection Reports - Detailed Payment List
Finans Yönetimi - Ayrıntılı ödeme listesi "Ayrıntılı Tahsilat/Ödeme Listesi", Ayrıntılı tahsilat listesi ise "Ayrıntılı Tahsilat/Ödeme Listesi" olarak listeleniyor.
Ayrıntılı ödeme listesi "Ayrıntılı Tahsilat/Ödeme Listesi", Ayrıntılı tahsilat listesi ise "Ayrıntılı Tahsilat/Ödeme Listesi" olarak listeleniyordu. Düzeltildi.
73 UOD-89283 JGUAR FI (Finance)
alt alt Payment / Collection Reports - Detailed Payment List
Finans Yönetimi - Ayrıntılı Tahsilat Listesi - Rapor default tasarım ile excel'e alındığında başlık bilgileri yok ve rapor okunaklı değil.
Rapor default tasarım ile excel'e alındığında başlık bilgileri yoktu ve rapor okunaklı değildi. Okunaklı bir duruma getirildi.
74 UOD-89277 JGUAR GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - e-Defterler - e-Defter XML dosya parça boyutu 30 MB olarak ayarlı iken şematron hatası geliyor. 20 MB olarak değiştirildiğinde eDefter oluşturuluyor.
Parametre 30 MB olarak ayarlı iken e-Defter oluşturulmaya çalışıldığında şematron hatası geliyor. 20 MB olarak değiştirildiğinde e-Defter oluşturuluyordu. Düzeltildi.
75 UOD-89210 JGUAR HR Self Service
Self Servis Üzerinden Atanan Hedef Satırlarında Yönetici Referansı Boş Geliyor.
Self Servis Üzerinden Atanan Hedef Satırlarında Yönetici Referansı Boş Geliyordu, düzeltildi.
76 UOD-89147 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Fatura form tasarımı değişkenlerinden "Satır Türü","Malzeme Türü (Sözel)", "Satır Sayısı (Malzeme)","Satır Sayısı (Hizmet)" standart değişkenleri değer getirmemektedir.
Fatura form tasarımı değişkenlerinden "Satır Türü","Malzeme Türü (Sözel)", "Satır Sayısı (Malzeme)","Satır Sayısı (Hizmet)" standart değişkenleri değer getirmemekteydi. Düzeltildi.
77 UOD-89051 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Browser üzerinden "Toplu Gönder" diyerek filtre vermeksizin işlem başlatıldığında sistem kilitleniyor.
Browser üzerinden "Toplu Gönder" diyerek filtre vermeksizin işlem başlatıldığında sistem kilitleniyordu. Düzeltildi.
78 UOD-88967   EM (Employee Management)
alt alt Reports - Employee List
Personel Listesi Raporunda Değişkenlerden İşten Çıkış Nedeni Seçildiğinde Rapor Hatalı Çalışıyor
Personel Listesi Raporunda Değişkenlerden İşten Çıkış Nedeni Seçildiğinde Rapor Hatalı Çalışıyordu, düzeltildi.
79 UOD-88765 JGUAR PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Realization List
Puantaj Öndeğerde Ek Kesintiye Saat Değeri Girildiğinde Tahakkuk Listesine Değer Getirmiyor
Puantaj Öndeğerde Ek Kesintiye Saat Değeri Girildiğinde Tahakkuk Listesine Değer Getirmesi Sağlandı.
80 UOD-88761 JGUAR MR (Maintenance Management)
alt alt Transactions - Maintenance Orders
Bakım Yönetimi-Bakım emirleri-Arızi bakım emri girilirken bakım planı tabında İrsaliyeAktar işleminde seçilen malzemeleri getirmiyor.
Bakım Yönetimi-Bakım emirleri-Arızi bakım emri girilirken bakım planı tabında İrsaliye Aktar işleminde seçilen malzemeleri getirmiyordu.Sorun giderildi.
81 UOD-88717 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - Main Chart of Accounts
Genel Muhasebe - Ana Hesap Planı - İlgili hesap üzerinden ilişkili kayıtlar ekranı ile Onaylı Muhasebe Hareketlerine de ulaşılabilmelidir.
İlgili hesap üzerinden ilişkili kayıtlar ekranı ile Onaylı Muhasebe Hareketlerine de ulaşılabilmesi sağlanmıştır.
82 UOD-88691 JGUARIK  
Kurumsal Portal-İptal Edilen İzin Talepleri Takvime Yansımamalı.
İptal edilen izin ve Eğitim Talepleri takvimde gelmemesi sağlanmış.
83 UOD-88687 JGUAR VM (Vacation Management)
alt alt Definitions - Vacation Definitions
İzin Tanımında En Az Süre Girildiğinde İzin Talebi Kaydedilirken Süre Bilgisi Uyumsuzdur Mesajı Alınıyor.
İzin Tanımında En Az Süre Girildiğinde İzin Talebi Kaydedilirken Süre Bilgisi Uyumsuzdur Mesajı Alınıyordu, düzeltildi.
84 UOD-88665 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - "Toplu Durum Değiştir" işlemi ile Toptan satış iade faturaları taslak duruma alınmak istendiğinde (ya da Toptan Satış Faturaları Onaylı duruma alınmak istendiğinde) Risk durumu by-pass edilebilmelidir.
"Toplu Durum Değiştir" işlemi ile Toptan satış iade faturaları taslak duruma alınmak istendiğinde (ya da Toptan Satış Faturaları Onaylı duruma alınmak istendiğinde) Risk durumunun by-pass edilebilmesi sağlanmıştır.
85 UOD-88662 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Montly Premium and Service Documents
Aylık Prim Hizmet Belgesi Raporu, Verileri Kanun Parametresi Yerine Personelin Puantajından Almalı.
Aylık Prim Hizmet Belgesi Raporunda, Değerlerin Personelin Puantajından alınması sağlandı.
86 UOD-88656 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Proposals
Satış Yönetimi- Satış teklifleri browser ve kartta doküman kataloğu açılmıyor, doküman eklenemiyor.
Satış Yönetimi- Satış teklifleri browser ve kartta doküman kataloğu açılmıyor, doküman eklenemiyordu, düzeltildi.
87 UOD-88479 JGUAR PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Calculation
Puantaj Kartı Oluştur İle Eklenen Puantaj Kart Tipi "Kıst Maaş" Seçildiğinde Çalışma Günü 30 Gelmeli ve Pasif Olmalı.
Puantaj Kartı Oluştur İle Eklenen Puantaj Kart Tipi "Kıst Maaş" Seçildiğinde Çalışma Günü 30 Gelmesi ve Pasif Olması sağlandı.
88 UOD-88471 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Genel Muhasebe - Muhasebe Fişleri - Muhasebe fişleri browser'ında PgUp / PgDn ile hareket ederken performans sorunu yaşanıyor.
Muhasebe fişleri browser'ında PgUp / PgDn ile hareket ederken performans sorunu yaşanıyordu. Düzeltildi.
89 UOD-88426 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Slip Lists and Extracts - Input / Output totals
Malzeme yönetimi, fiş dökümleri ve ekstreler, giriş/çıkış toplamları raporunda alınan/verilen hizmet faturaları ile hareket görmüş hizmet kartları basılıyor.
Malzeme yönetimi, fiş dökümleri ve ekstreler, giriş/çıkış toplamları raporunda alınan/verilen hizmet faturaları ile hareket görmüş hizmet kartları basılıyordu, hata düzeltildi.
90 UOD-88425 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Slip Lists and Extracts - Input / Output totals
Malzeme yönetimi, fiş dökümleri ve ekstreler, giriş/çıkış toplamları raporu excele alındığında hücrelerde bunları tanımla olarak gelen alanlar mevcut.
Malzeme yönetimi, fiş dökümleri ve ekstreler, giriş/çıkış toplamları raporu excele alındığında hücrelerde bunları tanımla olarak gelen alanlar mevcuttu, ilgili alanlar tespit edilerek düzeltildi.
91 UOD-88410 JGUAR EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Sicil Kartı Atama Kaydında Bulunan "Kazanılmış Hak Derecesi " Alanının Adı "Kadro Derecesi" Olarak Değiştirilmeli.
Sicil Kartı Atama Kaydında Bulunan "Kazanılmış Hak Derecesi " Alanının Adı "Kadro Derecesi" Olarak Değiştirildi.
92 UOD-88409 JGUAR  
Sicil Kartı Bölümünde Öndeğer Kolon Başlıklarına Ünvan Kolonu Eklenmeli.
Personel Kartları Browser'ında "Birim" kolonunun sağına "Ünvan" kolonu eklendi. Alana personelin "ünvan açıklaması" gelmesi sağlandı.
93 UOD-88408 JGUAR EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Personel Kartı/Ücret Bilgileri Bölümünde Seçili Görev Sınıfına Bağlı Ek Gösterge Değeri Listelenmeli.
Görev Sınıfı değişince ek gösterge değişmiyordu. Düzeltildi. Gösterge rakamı; derece ve kademe değiştiğinde güncellenmesi sağlandı.
94 UOD-88316 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - Bank Accounts
Finans Yönetimi - Banka Hesapları - Sistemde herhangi bir banka şubesi tanımı olmadığı durumda banka hesabı tanımlamaya çalışıldığında ".... Account type is mandatory ....." hata mesajı alınıyor.
Sistemde herhangi bir banka şubesi tanımı olmadığı durumda banka hesabı tanımlamaya çalışıldığında ".... Account type is mandatory ....." hata mesajı alınıyordu. Düzeltildi.
95 UOD-88314 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden fatura oluşturulup, akabinde iptal ediliyor. Browser kapatılmadan sevkiyat fişi üzerinden yeniden fatura oluşturuluyor. Browser'da "Yenile" yapılmasına rağmen fatura gelmiyor.
Sevkiyat fişi üzerinden fatura oluşturulup, akabinde iptal ediliyor. Browser kapatılmadan sevkiyat fişi üzerinden yeniden fatura oluşturuluyor. Browser'da "Yenile" yapılmasına rağmen fatura gelmiyordu. Düzeltildi.
96 UOD-88308 JGUAR JGuar Administrator
alt alt Users
Admin - Bir kullanıcı eklenip siliniyor. Aynı UserNr ile yeni bir kullanıcı eklenip bu kullanıcıya tekrar Değiştir-F2 yapıldığında ".... BEFORE PARENT noktasında......hata oluştu :\njava.lang.ClassCastException...." hatası alınıyor.
Bir kullanıcı eklenip siliniyor. Aynı UserNr ile yeni bir kullanıcı eklenip bu kullanıcıya tekrar Değiştir-F2 yapıldığında ".... BEFORE PARENT noktasında......hata oluştu :\njava.lang.ClassCastException...." hatası alınıyordu. Düzeltildi.
97 UOD-88122 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Summary Cost Analysis
Malzeme Yönetimi-Maliyet Raporları- Özet maliyet analizi ve Ayrıntılı maliyet analizi raporlarında, önce maliyetlendirme çalıştırılsın mı filtresi hayır seçili olmasına rağmen lock tablosuna cost satırı atıyor.
Malzeme Yönetimi-Maliyet Raporları- Özet maliyet analizi ve Ayrıntılı maliyet analizi raporlarında, önce maliyetlendirme çalıştırılsın mı filtresi hayır seçili olmasına rağmen lock tablosuna cost satırı atıyordu, hata giderildi.
98 UOD-88084 JGUARIK HR Self Service
SelfServis-Onaylanmamış Puantajlara Ait Bordro Zarfı Alınmak İstendiğinde Uyarı Verilmeli.
Bordroları onaylanmamış dönemlere ait Bordro Zarfı alınmak istendiğinde "Raporlanacak kayıt bulunamadı" uyarısı verilmesi sağlandı.
99 UOD-87910 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Contracts Browser
Sözleşme üzerinden yapılan avans ödemesinde karşı hesap banka seçilemiyor. İşlemin banka fişi üzerinden yapılması durumunda sözleşme üzerindeki avans ve geri ödemeler tabına veri yansımıyor.
Sözleşme avanslarının banka fişleri aracılığıyla ödeme/tahsilat işlemlerinin yapılması sağlanmıştır.
100 UOD-87908 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchasing Contracts Browser
Satış/Satınalma Sözleşmesi üzerinden ilgili faturaların gösterilmesi gerekmekte.
Satış/Satınalma Sözleşmesi üzerinden bağlı faturalara ulaşılabilmesi sağlanmıştır.
101 UOD-87804 JGUARIK  
İşten Çıkış Kayıtları/Ibraname'ye Kıdem ve İhbar Tazminatı Gibi İzin Ücretininde Net Tutarı Getirilmeli
İşten Çıkış Kayıtları/Ibraname formuna Kıdem ve İhbar Tazminatı Gibi İzin Ücretininde Net Tutarının Getirilmesi sağlandı.
102 UOD-87786 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Sicil Kartı Üzerinde Alt Birim Bilgisi Girilebilmeli.
Sicil Kartı Üzerinde Birime bağlı olarak alt birim eklenebilmesi sağlandı.
103 UOD-87689 JGUAR PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Data Import From Excel
Excel'den Puantaja Veri Aktarımı İle Puantaj Eklendiğinde,Hesaplama Da Olmalı.
"Excel'den Puantaja Veri Aktarımı" ve "PDKS'den Puantaja Veri Aktarımı" pencerelerinde Parametreler tabına; "Puantaj hesaplama yapılsın" seçeneği eklendi. Öndeğer seçili olmayacaktır.
104 UOD-87673 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Cari hesap Kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda performans geliştirmesine ihtiyaç vardır.
Cari hesap Kartları üzerinden gönder form ba/bs mutabakatı raporunda performans geliştirmesi yapıldı.
105 UOD-87669 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Sipariş fişlerinde bulunan notlar bölümünün sipariş formu üzerinde çıkması isteniyor.
Sipariş fişlerinde bulunan notlar bölümünün sipariş formu üzerinde çıkması sağlanmıştır.
106 UOD-87613 JGUAR HR Self Service
Personeller SelfServis Üzerinden Borç-Alacak Dökümünü Alabilmeli
Çalışan portali üzerinden, Borç-Alacak Dökümünü Alabilmesi sağlandı.
107 UOD-87443 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - Bank Accounts
Banka hesaplarına ait IBAN numaralarının görüntülendiği ekran ve satırlarda, IBAN numaralarının 4'er li haneler şeklinde görüntülenmesine ihtiyaç vardır.
Banka hesaplarına ait IBAN numaralarının görüntülendiği ekran ve satırlarda, IBAN numaralarının 4'er li haneler şeklinde görüntülenmesi sağlanmıştır.
108 UOD-87318   HR Self Service
Hedef değerlendirmeleri gibi yetkinlik değerlendirmeleri girişinin de yeniden ele alınması talep ediliyor. (Çalışan Portalı)
Çalışan Portali üzerinde yetkinlik değerlendirme ekranları düzenlendi.
109 UOD-87175 JGUAR JGuar Administrator
Satış Elemanları için tanımlanan yetki kodları çalışmıyor.
Satış elemanlarının, kullanıcıya tanımlanan yetki koduna göre listelenmesi sağlanmıştır.
110 UOD-86608 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
Unilever loglarında sürekli olarak "FileNotFoundException: TRTR/LOXFOrderSlip%2.jfm.rights!" ile karşılaşılıyor.
Unilever loglarında sürekli olarak "FileNotFoundException: TRTR/LOXFOrderSlip%2.jfm.rights!" ile karşılaşılıyordu. Düzeltildi.
111 UOD-86535 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Account Status - Periodic Trial Balance
Genel Muhasebe-Hesap Durumları-İki Tarih Arası Mizan raporu, listeleme şekli organizasyonel birime göre olacak şekilde raporlanabilmelidir.
Genel Muhasebe-Hesap Durumları-İki Tarih Arası Mizan raporu, listeleme şekli organizasyonel birime göre olacak şekilde raporlanabilmesi için filtre eklendi.
112 UOD-86340 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
İşlemler - İşlemler ekranında "Borç/Alacak Kapatma" işleminin "İşlem Durumu - Hata Oluştu" olmasına rağmen hatanın nedeni konusunda bilgi verilmiyor.
İşlemler ekranında "Borç/Alacak Kapatma" işleminin "İşlem Durumu - Hata Oluştu" olmasına rağmen hatanın nedeni konusunda bilgi verilmiyordu. Bilgi verilmesi sağlandı.
113 UOD-86099 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Faturalarda satır ya da genele yapılan indirim/ler sonrasında malzemelerin "Net Tutarları" yine satırlarda görülebilmeli.
Faturalarda satır ya da genele yapılan indirim/ler sonrasında malzemelerin "Net Tutarları"'nın da satırlarda görülebilmesi sağlanmıştır.
114 UOD-86058 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Ledger and Lists - Journal
Genel Muhasebe - Defter ve Dökümler - Yevmiye defterine "Ticari Sistem Fiş Bilgileri"'nin bir filtreye istinaden basılıp basılmayacağı belirtlenebilmelidir.
Yevmiye defterine "Ticari Sistem Fiş Bilgileri"'nin bir filtreye istinaden basılıp basılmayacağı belirlenmiştir.
115 UOD-85145 JGUAR BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Aynı Bütçenin satırlarına iki kullanıcı aynı aynı giremiyor.
Bütçenin satırlarına incele ile girilebilemesi sağlanmıştır.
116 UOD-84295 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari Hesap Hareketleri ekranında kasa işlemleri için "İşlem No" kolonu yanına "Hareket Numarası" bilgisininde eklenmesi isteniyor.
Cari Hesap Hareketleri ekranında kasa işlemleri için "İşlem No" kolonu yanına "Hareket Numarası" bilgisininde eklenmesi ihtiyacı vardı. Gerçekleştirildi.
117 UOD-84294 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari Hesap Hareketleri ekranında "İşlem No" kolonu kasa işlemleri için işlem no değil "Hareket Numarası" bilgisini listeliyor.
Cari Hesap Hareketleri ekranında "İşlem No" kolonu kasa işlemleri için işlem no değil "Hareket Numarası" bilgisini listeliyordu. Düzeltildi.
118 UOD-84293 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari hesap kartı üzerinden ulaşılan Sevkiyat Adresleri'ne ait "Adres" alanı karakter sayısı 200 olmalı.
Cari hesap kartı üzerinden ulaşılan Sevkiyat Adresleri'ne ait Adres alanı karakter sayısı 200 yapılmıştır.
119 UOD-84292 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari hesap kartındaki "Adres" alanının 200 karakter olması isteniyor.
Cari hesap kartındaki "Adres" alanının 200 karakter olması sağlanmıştır.
120 UOD-83921 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - AR/AP Reminder Level Determinations
Cari Hesap İhtar İşlemlerine İhtar Değerlendirme Türü Filtresi Eklenmeli.
İhtar hareketlerinin cari hesap bazında gönderilmesi sağlanmıştır. Cari hesap ihtar hareketleri browserındaki Gönder butonu altına "Cari Hesap Bazında Gönder" seçeneği eklenmiştir. Bu seçenek ile carilere, hesaplanmış olan en üst ihtar hareketinin seviyesine göre bir tek mektup gönderilmesi sağlanmıştır.
121 UOD-83881 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış faturası "İptal" edildiğinde "Faturaya bağlı irsaliyenin durumu değiştirilsin mi? Evet / Hayır" sorusu parametrik olmalı.
Faturaya Bağlı İrsaliyenin Durumu Değiştirilsin : Kullanıcıya Sorulacak / Evet / Hayır parametresi eklenmiştir.
122 UOD-83628 JGUAR PJ (Project Management)
alt alt Transactions - Projects
Proje Yönetimi - Hakediş hesaplamalarında kullanılan metraj hesaplaması ve yeşil defter program içerisinden girişin yapılabilmesi isteniyor.
Proje Yönetimi - Hakediş hesaplamalarında kullanılan metraj hesaplamasının ve yeşil defterin program içerisinden girişin yapılabilmesi sağlandı.
123 UOD-83490   FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Closing
TL-döviz kapamalarda, birebir eşleştirmelerde borç alacak kapama işlemini gerçekleştirmiyor.
TL-döviz kapamalarda, birebir eşleştirmelerde borç alacak kapama işlemini gerçekleştirmiyordu, hata giderildi.
124 UOD-83460 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - "Toplu Sipariş Faturalama" işleminde Değişen kaydın Toplam Kayıttan büyük olduğu işlemler oluşmuştur.
"Toplu Sipariş Faturalama" işleminde Değişen kaydın Toplam Kayıttan büyük olduğu işlemler tespit edilip düzeltilmiştir.
125 UOD-83425 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - "Ağırlık" ve "Hacim" bilgileri satırdaki "Dahil" check'i ile her yapılan Seç/Bırak işleminde güncellenmiyor.
"Ağırlık" ve "Hacim" bilgilerinin satırdaki "Dahil" check'i ile her yapılan Seç/Bırak işleminde güncellenmesi isteniyordu. Gerekli düzenleme yapılmıştır.
126 UOD-83042 JGUARIK  
Eğitim Talep Planlama işleminde, Eğitim Türü seçilerek birden fazla Eğitim Tanımı için de Eğitim Talep Kaydı oluşturulabilmelidir.
- İşlemler/Eğitim Talep Planlama / Eğitim Tanımı bölümü kaldırıldı, - Eğitim Talep Planlama filtrelerine; Eğitim Kodu,Eğitim Açıklaması,Gelişim Aktivite Tanımları,Eğitim Şekli ve Özel Kod eklendi, - Eğitim Kodu ve Eğitim Açıklaması filtrelerine tıklandığında Eğitim Tanımları browserının açılması sağlandı, - Gelişim Aktivite Tanımları filtresine Eğitim Tanımındaki Gelişim Aktivite Tanımlarının listelenmesi ve çoklu seçim yapılması sağlandı, - Eğitim Şekli filtresine Eğitim Tanımındaki Eğitim Şekli listesinin gelmesi ve çoklu seçim yapılması sağlandı, - Özel Kod filtresine Eğitim Tanımındaki Özel Kod listesine ulaşılması sağlandı, Gelişim Aktivite Tanımları; Sistem Ayarları/Türler/Eğitim Yönetimi/Eğitim Türlerinden Eğitim Şekli, Sistem Ayarları/Türler/Eğitim Yönetimi/Eğitim Şekillerinden kayıtlar eklenebilir.
127 UOD-82885 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Definitions - Materials
Malzeme kartları üzerinden ulaşılan ambar toplamları penceresinde, ambarların listelendiği alanın genişletilmesine ve fiili/gerçek stok kolonlarında sıralama yaptırılabilmesine ihtiyaç vardır.
Malzeme kartları üzerinden ulaşılan ambar toplamları penceresinde, ambarların listelendiği alanın genişletilmesine ve fiili/gerçek stok kolonlarında sıralama yaptırılabilmesine ihtiyaç vardı, ilgili özellikler eklendi.
128 UOD-82576 JGUAR PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Point Cards Browser
Personelin İşyeri Değişikliğinde Kıdem Tazminatı Hesaplatılıp Puantaja Uygulandığında Puantaja Kıdem Tazminatı Değeri Gelmiyor
Personelin İşyeri Değişikliğinde Kıdem Tazminatı Hesaplatılıp Puantaja Uygulandığında Puantaja Kıdem Tazminatı Değeri Gelmiyordu, düzeltildi.
129 UOD-82195 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - Guarantees
Bankadan alınan teminat mektupları bankaya iade edildiğinde, teminat komisyon ödeme hareketlerinde açık kalan ödeme hareketlerinin otomatik olarak kapandı durumuna gelmesine ihtiyaç vardır.
Bankadan alınan teminat mektupları bankaya iade edildiğinde, teminat komisyon ödeme hareketlerinde açık kalan ödeme hareketlerinin otomatik olarak kapandı durumuna gelmiyordu, ilgili işlem sonucu kalan ödeme hareketlerinin durumu kapandı olarak güncelleniyor.
130 UOD-81353 JGUAR FI (Finance)
alt alt Bank Reports - Bank Account Extract
Banka hesap ekstresinde bankadan girilen gider faturalarının satır bilgilerinin de görüntülenebilmesi istenmektedir.
Banka hesap ekstresinde bankadan girilen gider faturalarının satır bilgilerinin de görüntülenebilmesi sağlanmıştır.
131 UOD-80740 JGUAR JGuar Administrator
Gizlilik Politikası Gereği,Kullanıcılar Self Servis Şifresini Kendisi Oluşturabilmeli.
Giriş yapan kullanıcı geçici şifreye sahipse Şifre Değiştirme ekranına yönlendiriliyor. Hiçbir şekilde başka sayfayı açamıyor. Şifre değiştirme kuralları bu sayfa için de geçerli: * Herhangi bir şifre alanı boş olamaz. * Eski şifre alanına geçerli eski şifre girilmelidir. * Eski şifre ve yeni şifre aynı olamaz. * Yeni şifre ve tekrar alanları aynı olmalıdır. * J-guar şifre politikası aynen geçerlidir. Şifre değiştirildikten bir süre sonra kullanıcı login sayfasına otomatik olarak yönlendirilir. Kullanıcı yeni şifresiyle giriş yapar.
132 UOD-80021 JGUAR PJ (Project Management)
alt alt Transactions - Projects
Projeler- aktivite ekranında, aktivite gerçekleşen başlangıç ve bitiş tarihi alanları eklenmelidir
Projeler / aktivite ekranına, aktivite gerçekleşen başlangıç ve bitiş tarihi alanları eklenmiştir.
133 UOD-80000 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Kasadan yapılan tahsil ve tediye girişlerinde fişe yazılan özel kod oluşan muhasebe fişine gelmesi isteniyor.
Kasadan yapılan tahsil ve tediye girişlerinde fişe yazılan özel kodun muhasebe fişine de gelmesi sağlanmıştır.
134 UOD-79695 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Kasa virman fişlerinde farklı org birimlere işlem yapıldığında ödeme tahsilat noktalarının birim işyeri parametresine göre kendi org birimine çalışması gerekir.
Kasa virman fişlerinde farklı org birimlere işlem yapıldığında ödeme tahsilat noktalarının birim işyeri parametresine göre kendi org birimine çalışması sağlandı.
135 UOD-78986   FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Closing
Borç Alacak Toplamları Raporuna Fiş Türlerine Göre Ayrı Ayrı Özel Kod Filtresi Talep Ediliyor.
Borç Alacak Toplamları Raporuna Fiş Türlerine Göre Ayrı Ayrı Özel Kod Filtresi eklenmiştir.
136 UOD-78253 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi içinde F4 ile arama satırları açıldığında Dahil/Hariç kolonuda aramaya müsait hale geliyor.
Sevkiyat fişi içinde F4 ile arama satırları açıldığında Dahil/Hariç kolonuda aramaya müsait hale geliyordu. Düzeltildi.
137 UOD-78247 JGUAR PJ (Project Management)
alt alt Transactions - Projects
Proje Yönetiminde aktivite üzerinden alt aktivite eklendiğinde kod bölümüne üst aktivitenin kodu gelmeli,devamını kullanıcı doldurabilmeli.
Proje Yönetiminde aktivite üzerinden alt aktivite eklendiğinde kod bölümüne üst aktivitenin kodu gelerek kalanını kullanıcı tarafından doldurulacak şekilde düzenleme yapıldı
138 UOD-72347   BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Bütçe revizyondayken ya da taslak durumunda düzenleniyor iken yapılan işlemlerde bütçe kontrolü olmadığı için yıl sonunda bütçe aşımlarına neden olabildiğinden, revizyon konumunda bütçe kontrolüne ihtiyaç vardır.
Bütçe revizyondayken ya da taslak durumunda düzenleniyor iken yapılan işlemlerde bütçe kontrolü olmadığı için yıl sonunda bütçe aşımlarına neden olabildiğinden, revizyon konumunda bütçe kontrolü yapılması sağlandı.
139 UOD-72300   FI (Finance)
alt alt Transactions - Bank Slips
Banka alınan/verilen hizmet faturaları için, hesap no ve IBAN numaraları girilerek F10 tuşu ile listeyi açabilecek hesap no ve IBAN için ayrı alanlara ihtiyaç vardır.
Banka alınan/verilen hizmet faturaları için, hesap no ve IBAN numaraları girilerek F10 tuşu ile listeyi açabilecek hesap no ve IBAN için ayrı alanlar eklenmiştir.

 

 

İyi Çalışmalar 

Logo Yazılım