j-guar ürünü için v.2.44.7.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

 

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side'da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

 

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

 

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack'ler mutlaka kurulmalıdır.

 

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

 

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin - Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin - Administrator) yapılması gerekmektedir.

 

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

 

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

 

j-Guar'a giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/login

 

Sistem Yöneticisine Giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/admin

 

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

 

Lisanslama :

 

 http://localhost:8080/logo/Activation

 

Lisans Yenileme :

 

 http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

 

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias'ı veya ip'si ile değiştirilmelidir.

 

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel'den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

 

* Diğer Tanımlar - İşlemler - "Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

 

1.9. Windows - Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) - Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) - Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki "Path" satırına JDK 'nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

 

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

 

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

 

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri "Status" [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no"] ekranından yapılmaktadır.

 

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

 

1.12. 

 

* Programa "Sorgu Zamanlama Yönetimi" özelliği eklenmiştir.

 

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

 

* Finans modülüne "Kredi Kartı Hareket Raporu" eklenmiştir.

 

* Malzeme Değer Raporu "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

 

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

 

1.13.

 

DİKKAT!!
UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

Bu özellik öndeğer olarak açık olarak ayarlanmıştır. Özelliğin kapatılması için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden "Log and Config Management\Config" yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.

 

Bu düzenlemeden sonra 2.44 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

Saygılarımızla,
Logo Yazılım

 

 

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 UOD-91099 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Tevkifatlı Olarak Tanımlanan Malzeme İçin Tevkifat Uygulanmayan E-Fatura/E-Arşiv Faturalarında Fatura Durum Değişikliklerinde Tevkifat Kodu Girilmesi ve e-Fatura Tipinin Tevkifat Olarak Girilmesi Şeklinde Mesaj Geliyor
Tevkifatlı olarak tanımlanan malzeme için tevkifat uygulanmayan e-Fatura /e-Arşiv faturalarında fatura durum değişikliklerinde tevkifat kodu girilmesi ve e-Fatura tipinin tevkifat olarak girilmesi şeklinde mesaj geliyordu, düzeltildi.
2 UOD-90708 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - e-arşiv olarak kesilmiş faturaları, connect tarafından paketleneceklerden çıkardıktan sonra, j-guar tarafında durum değişikliği yapıldığında e-arşiv statusunu 50 yapıyor fatura tekrar gönderilemiyor.
Satış Yönetimi - e-arşiv olarak kesilmiş faturaları, connect tarafından paketleneceklerden çıkardıktan sonra, j-guar tarafında durum değişikliği yapıldığında e-arşiv statusunu 50 yapıyor fatura tekrar gönderilemiyordu, düzeltildi.
3 UOD-90531 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
Satış/Satınalma Faturaları Standart Değişkenler arasında Nakdi yekün İşlem Dövizi değişkeni bulunmuyor
Satış/Satınalma Faturaları Standart Değişkenler arasında Nakdi yekün İşlem Dövizi değişkeni eklenmiştir.
4 UOD-90530 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Seri numaralı takip edilen malzemelerin depo transferi sonrası Lot/Seri Numaraları ekranında miktarları 0 oluyor.
Seri numaralı takip edilen malzemelerin depo transferi sonrası Lot/Seri Numaraları ekranında miktarları 0 oluyordu, düzeltildi.
5 UOD-90526 JGUAR LO (Sales Management)
Faturanın Ödemesi Kasadan Nakit Tahsilat Fişi İle Yapılıyorsa, Nakit Tahsilat Fişi Muhasebeleştirilmek İstendiğinde Organizasyonel ve Bölüm Bilgileri Boş Geliyor.
Satış faturası eklenip, fatura üzerinden ödeme tahsilat hareketleri oluştur ile oluşan kasa işlem fişine bağlı olarak oluşan muhasebe fişine organizasyonel birim ve bölüm bilgileri yansımıyordu, düzeltildi.
6 UOD-90486 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminden sonra oluşan işletmeye çıkış fişi içerisine miktarı 1 olarak getiriyor.
Giriş Hareketleri aktar işleminden sonra oluşan işletmeye çıkış fişi içerisine ,varlık türünde malzeme miktarını eksik getirmesi ile ilgili hata düzeltildi.
7 UOD-90484 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminde devir fişi içerisinden aktarılan varlıklardan sadece 11 adetini fiş içerisine aktarıyor
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminde devir fişi içerisinden aktarılan varlıklardan sadece 11 adetini fiş içerisine aktarıyordu, düzeltildi.
8 UOD-90390 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Ledger and Lists - Journal
Yevmiye defteri alındığında, bazı fişlerin borç veya alacak ayağı eksik basılıyor.
Yevmiye defteri alındığında, bazı fişlerin borç veya alacak ayağı eksik basılıyordu, düzeltildi.
9 UOD-90267 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Faturalarında Kampanyadan Gelen Promosyon Malzemeleri İçin KDV Hesaplanmıyor. Elle Girilen Promosyon Malzemeleri İçin KDV Hesaplanıyor.
Satış Faturalarında kampanyadan gelen promosyon malzemeleri için KDV hesaplanmıyordu, düzeltildi.
10 UOD-90164 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Faturalarında Ödeme/Tahsilat Hareketleri Kısmında Faturanın Toplam Tutarından Farklı Bir Tutarda Satır Oluşmasına Rağmen Fatura Kaydedilebiliyor.
Satış Faturalarında Ödeme/Tahsilat Hareketleri toplam tutarı fatura tutarından farklı olmasına rağmen fatura kaydedilebiliyordu, düzeltildi.
11 UOD-90160 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Material Slips
Malzeme yönetimi-malzeme fişlerinde sarf fişi ve kullanıcı tanımlı malzeme çıkış fişlerinde, ilgili fişlerden kopyalanarak açılan fişlerde, satırda seçili malzemelerden işletmede yeterli miktarda yoksa bile fişi kaydediyor, malzemeyi negatife düşürüyor.
Malzeme yönetimi-malzeme fişlerinde sarf fişi ve kullanıcı tanımlı malzeme çıkış fişlerinde, ilgili fişlerden kopyalanarak açılan fişlerde, satırda seçili malzemelerden işletmede yeterli miktarda yoksa bile fişi kaydediyor, malzemeyi negatife düşürüyordu, ilgili hata düzeltilerek negatif stok kontrolü sağlandı.
12 UOD-90040   EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
İşten Çıkış Kaydı SGK Sayfasına Aktarıldığında Son Atama Bilgisini Getiriyor
Personel işyeri değişikliği yapıyor.(A işyerinden B işyerine giriş yaptığında). İşten çıkış kayıtları üzerinden SGK Sayfasına Aktar işlemi yapıldığında personelin yeni işyeri bilgisini (B işyeri) getiriyordu. Sorun giderilerek personelin işten çıkış kayıtları üzerinden SGK Sayfasına Aktarım işlemi yapıldığında personelin A işyeri bilgisini ekrana getirilmesi sağlandı.
13 UOD-90022 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Receipts
Satınalma Yönetimi - Satınalma Dosyaları - Teklif durumunu değiştirmek istediğimizde zaten geçerli fiyat teklifi olmasına rağmen "fiyat teklifi oluştur" uyarısı alıyoruz.
Satınalma Yönetimi - Satınalma Dosyaları - Teklif durumunu değiştirmek istediğimizde zaten geçerli fiyat teklifi olmasına rağmen "fiyat teklifi oluştur" uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
14 UOD-89896 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Receipts
Satınalma Yönetimi-Satınalma Dosyaları browserında kayıtlar dosyada seçili olan "ilgili" sayısı kadar çoklanıyor
Satınalma Yönetimi-Satınalma Dosyaları browserında kayıtlar dosyada seçili olan "ilgili" sayısı kadar çoklanıyordu, hata düzeltildi
15 UOD-89513 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminde satınalma/devir aktarım işlemleri ekranında görsel problem var
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminde satınalma/devir aktarım işlemleri ekranında görsel problemler düzeltilmiş, ekranın tam ekran olabilmesi sağlanmıştır
16 UOD-89500 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık Hareketleri-İşletmeye Alma Fişi-Giriş Hareketleri aktar işleminde aktarılacak hareketler ekranında kayıtları çokluyor
Giriş Hareketleri aktar işleminde: aktarılacak hareketler ekranı kaldırılarak bir sonraki ekrandan seçim yapılabilmesi sağlanmıştır.
17 UOD-89494 JGUAR FI (Finance)
Yerel para biriminin alt birim ondalık hane sayısı (0) olursa, Borç Alacak Tutarlarında ondalık varsa, Eşleştirme yapıldığında, "Kapatan tutar sıfırdan büyük, kalan tutardan küçük olmalıdır" şeklinde Hata Mesaji alınıyor.
Yerel para biriminin alt birim ondalık hane sayısı (0) olursa, borç alacak tutarlarında ondalık varsa, eşleştirme yapıldığında, "Kapatan tutar sıfırdan büyük, kalan tutardan küçük olmalıdır" şeklinde hata mesaji alınıyordu, düzeltildi.
18 UOD-89465 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - AR/AP Extract
Cari hesap ekstresi raporunda devreden bakiyelere, cari hesap fişlerinin bazı türleri ile girilmiş hareketler yansımıyor.
Cari hesap ekstresi raporunda devreden bakiyelere, cari hesap fişlerinin bazı türleri ile girilmiş hareketler yansımıyordu, düzeltildi.
19 UOD-89426 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt İş-Kur Declarations - Labor Table
Personel Yönetimi/İşkur Bildirgeleri/İş Gücü Çizelgesi Ay İçerisinde İşten Ayrılanlar Alanında SGK Statüsü,Belge Türü ve Kanun Numarası Değişikliği Olanlarda Geliyor
Personel Yönetimi/İşkur Bildirgeleri/İş Gücü Çizelgesi Ay İçerisinde İşten Ayrılanlar Alanında SGK Statüsü,Belge Türü ve Kanun Numarası Değişikliği Olanlarda Rapora Geliyordu. Sorun Giderildi.
20 UOD-89316 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Definitions - Routes
Rota Kayıdı Yapılırken Yetki Kodu Geçersiz Hatası Alınıyor.
Rota kayıdı yapılırken Yetki Kodu Geçersiz hatası alınıyordu, düzeltildi.
21 UOD-89143 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe - Bağlantı Grupları - Bağlantı koduna değiştir ile girilip kaydedilmeye çalışıldığında "...SQLExceptionQuery execution was interrupted..." hatası alınıyor ve değişiklik yapılamıyor.
Genel Muhasebe - Bağlantı Grupları - Bağlantı koduna değiştir ile girilip kaydedilmeye çalışıldığında "...SQLExceptionQuery execution was interrupted..." hatası alınıyor ve değişiklik yapılamıyordu, düzeltildi.
22 UOD-89132 JGUARIK VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Transactions
İzin Kaydının Durumu Değiştirilirken İşlem Durduruldu Mesajı Alınıyor.
Personelin daha önce "Gerçekleşti" durumunda hareketleri varken izin satırları silinirse ve "Plan" durumundaki izin hareketi "Gerçekleşti" yapılmaya çalışılırsa hata veriyordu .Sorun giderildi.
23 UOD-89029 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - Bank Exchange Rate Difference Calculation
Finans yönetimi-banka hesabı kur farkı hesaplama işlemi çalıştırıldığında, filtrelerde verilen org birim e-deftere tabii ise, oluşacak olan banka kur farkı fişine batch işlemden belge numarası üretilmediği için banka fişi oluşturulamıyor.
Finans yönetimi-banka hesabı kur farkı hesaplama işlemi çalıştırıldığında, filtrelerde verilen org birim e-deftere tabii ise, oluşacak olan banka kur farkı fişine batch işlemden belge numarası üretilmediği için banka fişi oluşturulamıyordu, hata giderildi.
24 UOD-89007 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - Main Chart of Accounts
Genel Muhasebe - Ana Hesap Planı - İlgili hesap üzerinden tasarım seçilmeden çıktı tipi Excel olarak belirtilip "Ekstre" alındığında başlık bilgileri hatalı excel dosyası oluşuyor.
Genel Muhasebe - Ana Hesap Planı - İlgili hesap üzerinden tasarım seçilmeden çıktı tipi Excel olarak belirtilip "Ekstre" alındığında başlık bilgileri hatalı Excel dosyası oluşuyordu, düzeltildi.
25 UOD-88975 JGUAR PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Payroll Envelope
Linux sistemlerde Self Servis'te Üzerinden Bordro Zarfı yada Herhangi Bir Rapor Alındığında Yazılar İç İçe Karışmış Bir Şekilde ve Eksik Geliyor
Self Servis üzerinden bordro zarfı yada herhangi bir rapor alındığında yazılar iç içe karışmış şekilde ve eksik geliyordu.Linux sunucuda /usr/share/fonts klasörü altına arial.ttf ve arialbd.ttf font dosyaları kopyalanması ile sorun giderildi. Bu dosyalar Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardaki c:\windows\fonts klasörü altında bulunabilir.
26 UOD-88974 JGUAR GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - eDefterler - Yıl ortasında j-guar'dan e-Defter verilmek istendiğinde kontrol numarası hatalı oluştuğu için e-Defter verilemiyor.
E-Defter mükelleflerinin yıl ortasında J-Guar kullanmaya başlaması durumunda ilk oluşan defterin numarası 1 olarak geliyordu. Daha öncesinde 1 numaralı defter verildiği için defterler yüklenemiyor kontrol numarası hatalı mesajı dönüyordu. Bu durumu aşabilmek için Organizasyonel Birim Tanımına E-Defter Başlangıç Sıra No alanı eklenerek, ilk eklenen defterin numarasının bu alandan alınması sağlandı.
27 UOD-88961 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Invoice Reports - Purchase Invoices Vat Report
Satınalma faturaları KDV raporuna, kesilen satınalma vade farkı faturalarının matrahları doğru şekilde yansımıyor.
Satınalma faturaları KDV raporuna, kesilen satınalma vade farkı faturalarının matrahları doğru şekilde yansımıyordu, hata giderildi.
28 UOD-88916 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi Parametrelerinde / Satış Elemanı Kontrolü Yapılacak İşlemler Parametresinin Altında Satış Faturaları Seçimi Yapıldığında, Bütün Satış Faturaları Etkileniyor. Parametredeki Satış Faturaları Seçiminin Türlere Ayrılması İsteniyor.
Satış Yönetimi Parametrelerinde / Satış Elemanı Kontrolu Yapılacak İşlemler parametresinin fatura türlerine göre seçilebilmesi sağlandı.
29 UOD-88904    
Çalışan Portalinde Değerlendiren Yorumu Alanı Yetersiz.
Değerlendiren ve Değerlendirilen alanlarına 250 karakter girilebilmesi sağlandı.Hint özelliği eklendi.
30 UOD-88902 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchasing Contracts Browser
Satınalma sözleşmelerine eklenen hakedişler üzerinden faturalama yapıldığında, faturaya carinin ticari işlem grubu açıklaması taşınmadığı için, fatura satırında tevkifat pay ve paydası olmamasına rağmen tevkifat kodu girilmesi zorunludur uyarısı alınıyor.
Satınalma sözleşmelerine eklenen hakedişler üzerinden faturalama yapıldığında, faturaya carinin ticari işlem grubu açıklaması taşınmıyordu ve buna bağlı olarak fatura satırında tevkifat pay ve paydası olmamasına rağmen tevkifat kodu girilmesi zorunludur uyarısı alınıyordu, ilgili hata giderildi.
31 UOD-88901 JGUARIK  
Çalışan Portalinde Soru Ekleme ve Çıkartma Yetkilendirilebilmeli
Çalışan Portalinde Soru Ekleme ve Çıkartma İşlemi Yetkilendirildi.
32 UOD-88878 JGUAR GENERAL
Dashboard/Genel Durum Kısmında Banka Kodu Fitresi Verilmesine Rağmen Veri Listelenmiyor.
Dashboard/Gerel Durum kısmındaki banka kodu filtresi Banka Hesap Kodu olarak güncelendi ve buna göre veri gelmesi sağlandı.
33 UOD-88870 JGUAR EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
İzin Durum Raporunda, Yaşa Göre İzin Hakları Yanlış Geliyor.
Bordro çalışma parametrelerinde bulunan 18-50 yaş sınırları kontrolü yapılacak seçili olduğunda 18 yaş altı ve 50 yaş üstü personellerin izin bilgilerinde izin hakları 20 gün olarak doğru geliyor.İzin Durum Raporunda da bu personellerin izin haklarının da 20 olarak gelmesi sağlanmıştır.
34 UOD-88869 JGUAR LO (Purchasing Management)
Satınalma Dosyası Browserda "İlgililer" ve "Teklifler" açılmıyor. Hata "Standart Paket" anahtarı ile lisanslanmış setde gerçekleniyor.
Satınalma Dosyası Browserda "İlgililer" ve "Teklifler" ekranının "Standart Paket" anahtarı ile de açılması sağlandı
35 UOD-88851 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri Numara Şablonunda Org Birimi Kullanıldığında Çalışmıyor.
Sevkiyat fişleri numara şablonunda organizasyonel birim filtresi kullanıldığında şablondan numara gelmiyordu, düzeltildi.
36 UOD-88793 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden "Faturala" işlemi ile oluşturulmuş faturaya değiştir ile girip "Malzeme Takımı" ile "Bileşeni" arasındaki ilişki koparılabiliyor.
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden "Faturala" işlemi ile oluşturulmuş faturaya değiştir ile girip "Malzeme Takımı" ile "Bileşeni" arasındaki ilişki koparılabiliyordu, düzeltildi.
37 UOD-88792 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Tevkifatlı ve Satır indirimli faturalarda, indirimler ve tevkifatlar dağıtılmayacak seçeneği ile oluşturulan faturalarda tevkifat tutarları yanlış oluşuyor.
Satış Yönetimi - Tevkifatlı ve Satır indirimli faturalarda, indirimler ve tevkifatlar dağıtılmayacak seçeneği ile oluşturulan faturalarda tevkifat tutarları yanlış oluşuyordu, düzeltildi.
38 UOD-88768 JGUAR GENERAL
J-guar'da stopajlı oluşturulan Hizmet Faturaları LogoConnect'e aktarıldığında Stopaj ile ilgili bilgiler gitmiyor.
Stopajlı oluşturulan Hizmet Faturaları LogoConnect'e aktarıldığında Stopaj ile ilgili bilgilerinde aktarılması sağlandı
39 UOD-88748 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Transport Vehicles
Varlık Yönetimi-Nakil vasıtalarda sayaç bilgilerine kayıt girildiğinde kaydettikten sonra ilgili varlık kartı açılmak istendiğinde hata alınmaktadır.
Varlık Yönetimi-Nakil vasıtalarda sayaç bilgilerine kayıt girildiğinde kaydettikten sonra ilgili varlık kartı açılmak istendiğinde hata alınmaktaydı, düzeltildi.
40 UOD-88742 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe - Tanımlar - "Muhasebe Bağlantı Grubu Ata" işleminde "Türü" filtresi ters çevrildiğinde hatalı kayıtlar listeliyor.
Genel Muhasebe / Tanımlar altından "Muhasebe Bağlantı Grubu Ata" işleminde "Türü" filtresi ters çevrildiğinde hatalı kayıtlar listeliyordu, düzeltildi.
41 UOD-88731 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Definitions - Routes
Satış Yonetimi / Tanımlar / Rotalarda : Satış Elemanı Seçildiğinde Bağlı Cari Hesaplar ve Adreslerin Otomatik Gelmesi İsteniyor.
Satış Yonetimi / Tanımlar / Rotalarda : Satış Elemanı seçildiğinde bağlı cari hesaplar ve adreslerin otomatik gelmesi isteniyordu, buna bağlı olarak satış elemanın bağlı olduğu cariler için öndeğer cari seçilebilir olması ve satış elemanı seçiminden sonra bu öndeğer cari ve adres bilgilerinin rotalarda otomatik gelmesi sağlanmıştır.
42 UOD-88680 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
Tüm browser'larda "Kayıt Sayısı" bilgisi ekranındaki "Toplam Kayıt Sayısı" alanı en üstte görünüyor.
Tüm browser'larda "Kayıt Sayısı" bilgisi ekranındaki "Toplam Kayıt Sayısı" alanı en üstte görünüyordu, düzeltildi.
43 UOD-88663 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Programa Giriş Yaptıktan Sonra Kasa Fişi Oluşturulduğunda Kayıt Numaralama Şablonu Çalışmıyor.
Programa giriş yaptıktan sonra asa fişi ilk açıldığında ö/t noktası girildiğinde ö/t noktasının bağlı olduğu organizasyonel birime tanımlanan şablondan numara gelmiyor, ikinci girişte numarayı getiriyordu, düzeltildi
44 UOD-88480 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - e-arşiv satış faturalarında, cari hesap kartları üzerinde e-arşiv gönderim tipi belirtilmiş olmasına rağmen, fatura kayıt edilirken e-arşiv belge detayı girilmelidir uyarısı veriyor.
Satış Yönetimi - e-arşiv satış faturalarında, cari hesap kartları üzerinde e-arşiv gönderim tipi belirtilmiş olmasına rağmen, fatura kayıt edilirken e-arşiv belge detayı girilmelidir uyarısı veriyordu, düzeltildi.
45 UOD-88469 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış ve satınalma faturalarında fatura tasarımları öndeğer yapılamıyor.
Satış Yönetimi - Satış ve satınalma faturalarında fatura tasarımları öndeğer yapılamıyordu, düzeltidi.
46 UOD-88463 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Alınan ve verilen hizmet faturalarından stopaj verilerek girilen faturalar, e-beyannamelerden veri aktar ile alındığında stopaj tutarını düşürerek ba/bs ye getiriyor.
Alınan ve verilen hizmet faturalarından stopaj verilerek girilen faturalar, e-beyannamelerden veri aktar ile alındığında stopaj tutarını düşürerek ba/bs ye getiriyordu, hata düzeltildi.
47 UOD-88412 JGUAR FI (Finance)
alt alt Definitions - AR/AP
Cari ve Banka hesap özetleri 2016 yılı hareketlerini göstermemektedir.
Ara mali dönem kullanılan firmalarda, hesap özetlerinde doğru bilgiler gelmiyordu, düzeltildi.
48 UOD-88369 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
e-fatura kopyalanırken exception alınıyor.
e-fatura kopyalanırken exception alınıyordu, düzeltildi.
49 UOD-88351 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Dispatches
Satış Yönetimi - "Satış İrsaliyeleri" browser filtreleri arasında yer alan "e-Fatura/e-Arşiv" filtresi çalışmamaktadır.
Satış Yönetimi - "Satış İrsaliyeleri" browser filtreleri arasında yer alan "e-Fatura/e-Arşiv" filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.
50 UOD-88334 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Sipariş Bağlantılı Satış Faturaları İade Edildiğinde Satış Elemanı Alanını Değiştirilebilmeli.
Sipariş bağlantılı satış faturaları iade edildiğinde satış elemanı alanının değiştirilebilmesi sağlandı.
51 UOD-88287 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - AR/AP Extract
Cari hesap ekstresinde, organizasyonle birim filtresine ' * ' verilerek rapor alındığında rapora bilgi gelmiyor.
Cari hesap ekstresinde, organizasyonle birim filtresine ' * ' verilerek rapor alındığında rapora bilgi gelmiyordu, hata giderildi.
52 UOD-88261 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Transport Vehicles
Malzeme bağlantılı Nakil vasıtası ya da ekiman tipindeki varlıklarda, varlık ile arka arkaya iki ya da daha fazla tahsis yapılmış ise, varlık satışı yapıldığında, ilgili varlığı varlık browser’ı üzerinde çiftliyor.
Malzeme bağlantılı Nakil vasıtası ya da ekiman tipindeki varlıklarda, varlık ile arka arkaya iki ya da daha fazla tahsis yapılmış ise, varlık satışı yapıldığında, ilgili varlığı varlık browser’ı üzerinde çiftliyordu, düzeltildi.
53 UOD-88220 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Satınalma ve Satış fturaları satırlarında, 10/10 "tam tevkifat" oranına göre tevkifat kodu bulunmamaktadır. Bu orana göre olan tevkifat kodları fatura satırlarına ve malzeme/hizmet kartları içerisine eklenmelidir.
Satınalma ve Satış fturaları satırlarında, 10/10 "tam tevkifat" oranına göre tevkifat kodu bulunmamaktadır. Bu orana göre olan tevkifat kodları fatura satırlarına ve malzeme/hizmet kartları içerisine eklendi.
54 UOD-88181 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Proposals
Satış Yönetimi/Satış Teklifleri/Satış Fiyat Teklif fişlerde satır üzerinden indirim yapmak isteniyor.
Satış Yönetimi/Satış Teklifleri/Satış Fiyat Teklif fişlerde satır üzerinden indirim yapılabilmesi sağlandı.
55 UOD-88165 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Summary Cost Analysis
Malzeme Yönetimi-maliyet raporları-özet maliyet analizi raporunda, standart tasarım ile listeleme şekli ambara göre seçilip, belirli ambarlar seçilerek rapor alındığında, ambar kodları düzensiz ve mükerrer basılıyor.
Malzeme Yönetimi-maliyet raporları-özet maliyet analizi raporunda, standart tasarım ile listeleme şekli ambara göre seçilip, belirli ambarlar seçilerek rapor alındığında, ambar kodları düzensiz ve mükerrer basılıyordu, hata giderildi.
56 UOD-88040 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Cancellation
Borc/Alacak İptali İşlemine Yetki Kodu ve Özel Kod Filterlerinin Eklenmesi Talep Ediliyor.
Borc/Alacak İptali işlemine Yetki Kodu ve Özel Kod filtreleri eklendi.
57 UOD-88039 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Closing
Borç/Alacak Kapatma İşlemine Yetki Kodu ve Özel Kod Filtresi Eklenmesi İsteniyor.
Borç/Alacak Kapatma İşlemine Fiş Özel Kodu filtresi eklendi.
58 UOD-88029 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Closing
Borç/Alacak Kapatma ve Borç /Alacak Iptal browser'larında "Dahil olmayan deger(ler)" alanına veri girilemiyor
Borç/Alacak Kapatma ve Borç /Alacak Iptal browser'larında "Dahil olmayan deger(ler)" alanına veri girilemiyordu, düzeltildi.
59 UOD-87961 JGUAR BU (Budget Management)
alt alt Operations - Batch Calculation of Budget totals
Öneri ve onaylı olan taleplerin bütçe bağlantıları, bütçe gerçekleşmeleri çalıştığında kopmaktadır.
Öneri ve onaylı olan taleplerin bütçe bağlantıları, bütçe gerçekleşmeleri çalıştığında kopuyordu, düzeltildi.
60 UOD-87909 JGUAR LO (Sales Management)
Satış sözleşmesi üzerinden hakediş hareketi girildiğinde sözleşme bağlantısı kurulmuyor, Eklenen Kayıt sözleşme üzerinde görünmüyor.
Satış sözleşmesi üzerinden hakediş kayıtları üzerinde düzenlemeler yapıldı.
61 UOD-87851 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Kullanım dışı olan ambarlar, fatura ve irsaliye satırlarında seçilebiliyor
Kullanım dışı olan ambarların fatura ve irsaliye satırları ambar lookupında görünmemesi sağlandı.
62 UOD-87847 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Point Cards Browser
Saat Ücretli Çalışan Personelin Puantajında 219,5 Saat Normal Mesai,9,5 Saat Ücretli İzin Girildiğinde 3,5 Saat Ücretsiz İzin Girişi Yapılamıyor
Bordro Kanun Parametrelerinde Aylık Toplam Gün Sayısı 30 gün, Bordro Çalışma Parametrelerinde Günlük Çalışma Süresi ise 7,5 saat olarak seçili olduğunda aylık gün sayısı 31 olan aylarda saat ücretli çalışan personelin puantajında 219,5 saat normal mesai,9,5 saat ücretli izin girildiğinde 3,5 saat ücretsiz izin girişi yapılamıyordu. Sorun giderildi.
63 UOD-87791 JGUARIK  
Organizasyon Şemasında Pozisyon Açıklaması, Personelin Adı Soyadı Default Olarak Gelmeli
Organizasyon Şemasında Pozisyon Açıklaması, Personelin Adı Soyadı öndeğer olarak gelmesi sağlandı.
64 UOD-87745 JGUAR GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - E-defter - Ara mali yıl kullanan müşterilerde, dönem sonundan sonra oluşacak yevmiye ve kebir e-defter kontrol numaraları 1'den başlamalıdır.
Ara mali yıl kullanılması durumunda, dönem sonu sonrasında alınan e-defterler 1 numaradan başlayacak şekilde düzenleme yapıldı.
65 UOD-87733 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
"Muhasebe Fişlerinin Onayını Geri Al" işlemi devam ederken banka virman fişi kaydetmeye çalışıldığında random olarak "Deadlock found when trying to get lock; try restarting transaction" hatası alınıyor.
"Muhasebe Fişlerinin Onayını Geri Al" işlemi devam ederken banka virman fişi kaydetmeye çalışıldığında random olarak "Deadlock found when trying to get lock; try restarting transaction" hatası alınıyordu, düzeltildi.
66 UOD-87731 JGUAR GENERAL
Faturalarda 3 ödeme varsa ödemeler penceresi kapatılıp tekrar açıldıktan sonra, kalan tutar için ödeme hareketi girilebiliyor.
Fatura üzerinde popuptan ödeme tahsilatları oluştur işlemi ile kısmi ödeme yapıldığında, aynı ekranda ödenen tutar görünüyor kalan tutarın ödenebilmesi için yeni satır oluşturmuyor, ekranı kapatıp tekrar açmak gerekiyordu, düzeltildi.
67 UOD-87680 JGUARIK HR Self Service
SelfServis-Kullanıcılar Ana Sayfa Üzerinde Düzenleme Yapabilmeli.
Self Servis-Anasayfa’da sağ üst köşeye "Diğer Uygulamalar" ikonu eklenmiştir.Bu ikon ile Self Servis Yetki Grubu /Ayarlar/Diğer Uygulamalar altında tanımlanan linklerin ve simgelerin görülmesi sağlanmıştır.
68 UOD-87677 JGUARIK HR Self Service
Selfservis-Bağlı Kurum Bazında Firma Logosu Tanımlanabilmeli.
Self Servis-Config Ekranında Bulunan "Firma ve Bağlı Kurum Ayarlarından" firma ve bağlı kurum bazlı logo ve renk ayarları yapılabilmesi sağlanmıştır.
69 UOD-87660 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Realization totals
Muhtasar Beyannamesi Alanları Tahakkuk Toplamlarında Kurum/İşyeri Filtresi Verildiğinde Rapor Toplaya Toplaya Değer Getiriyor
Muhtasar Beyannamesi Alanları Tahakkuk Toplamlarında Kurum/İşyeri Filtresi Verildiğinde Rapor Toplaya Toplaya Değer Getiriyordu,Raporda değişkenlerin gruplama filtresi verilerek doğru değerleri getirmesi sağlanmıştır.
70 UOD-87607 JGUARIK HR Self Service
SelfServis- Tema kullanılabilmeli.
Self Servis Config ekranına Kurumsal Renk seçeneği eklenerek,Kurumsal renk değiştirildiğinde üründeki çizgi renklerinin değiştirilmesi sağlanmıştır.
71 UOD-87581 JGUARIK SS/ST (System Settings)
Lisanslı Sette Sistem Ayarları/Akademik Unvan Kullanım Dışı Yapılmak İstendiğinde Hata Alınıyor.
Lisanslı sette Sistem Ayarları/Akademik Unvanın durumu kullanımdışı yapılamıyordu. Düzeltildi.
72 UOD-87569 JGUAR GENERAL
Faturalarda Onaylama İşleminden Sonra, Faturaya Tekrar Giriş Yapılmadan Kasadan Yapılan Ödemelerin (Tahsilatların) Oluşturulabilmesi İsteniyor.
Satınalma faturası onaylandıktan sonra, Ödemeleri (Tahsilatları) oluşturma ekranına değiştir butonu eklenerek, nakit seçilmesi ve nakit seçildiğinde kasa seçimi de yapılabilmesi sağlandı.
73 UOD-87565 JGUARIK SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları- Her yıla İzin Kaydı Parametresi “Oluşturulmasın” Seçildiğinde,İzin Hareketi Kaydedilmeden Durumu Gerçekleşti Yapılıp Kaydedildiğinde,Uyarı Vermemesi Gerekirken Uyarı Mesajı Alınıyor.
Sistem Ayarları- Her yıla İzin Kaydı Parametresi “Oluşturulmasın” Seçildiğinde,İzin Hareketi Kaydedilmeden Durumu Gerçekleşti Yapılıp Kaydedildiğinde,Uyarı Vermemesi Gerekirken Uyarı Mesajı Alınıyordu.Sorun giderildi.
74 UOD-87562 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - Debit/Credit totals
Finans Yönetimi - Borç / Alacak Toplamları - "Fiş Durumu" filtresi ne verilirse verilsin rapor her zaman tüm durumların toplamını getiriyor.
Finans Yönetimi - Borç / Alacak Toplamları - "Fiş Durumu" filtresi ne verilirse verilsin rapor her zaman tüm durumların toplamını getiriyordu, düzeltildi.
75 UOD-87538 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Toptan satış faturalarında tek satıra birden fazla varlık ataması yapılarak oluşturulan faturaların muhasebe fişleri KDV tutarları yanlış oluşuyor ve borç/alacakta tutarsızlık oluyor.
Toptan satış faturalarında tek satıra birden fazla varlık ataması yapılarak oluşturulan faturaların muhasebe fişleri KDV tutarları yanlış oluşuyor ve borç/alacakta tutarsızlık oluyordu, ilgili hata giderildi.
76 UOD-87513 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Account Status - Periodic Trial Balance (Including Opening)
İki Tarih Arası Mizan raporunun alt kısmındaki toplamlar ve sayfa no değerleri yazdırılamıyor.
İki Tarih Arası Mizan raporunun alt kısmındaki toplamlar ve sayfa no değerleri yazdırlamıyordu, düzeltildi.
77 UOD-87466 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Lines
Puantaj Kartı-Genel Sekmesinde Bulunan “İlave Edilecek vergi Matrahı” (Mevcut Puantaj,Sonraki Puantaj) Parametrik Olmalı.
Puantaj Kartı-Genel Sekmesinde Bulunan “İlave Edilecek vergi Matrahı” seçeneğinin (Mevcut Puantaj,Sonraki Puantaj) Parametrik Olması sağlanmıştır.
78 UOD-87440 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - AR/AP Extract
Cari hesap ekstresi standart değişkenleri arasında bulunan raporlama para birimi bakiye değişkeni kasa hareketleri için doğru çalışmıyor.
Cari hesap ekstresi standart değişkenleri arasında bulunan raporlama para birimi bakiye değişkeni kasa hareketleri için doğru çalışmıyordu, ilgili alanda düzeltme yapılarak hata giderildi.
79 UOD-87390 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Materials and Services Reports - Detailed Purchase Report
Satınalma Yönetimi - Ayrıntılı Satınalma Raporu - Ayrıntılı satınalma raporunda performans düzenlemesine ihtiyaç var.
Ayrıntılı Satınalma Raporunda performans düzenlemesi yapıldı.
80 UOD-87379 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Operations - Approve G/L Slips
Muhasebe Fişlerini toplu onayla işleminde, tarih filtresi dışında bir filtre verilmeden işlem gerçekleştirilirse, şubeler cari olarak girilmış satış faturalarının iki muhasebe fişinden birisi onaylanmıyor.
Muhasebe Fişlerini toplu onayla işleminde, tarih filtresi dışında bir filtre verilmeden işlem gerçekleştirilirse, şubeler cari olarak girilmiş satış faturalarının iki muhasebe fişinden birisi onaylanmıyordu, ilgili hata giderildi.
81 UOD-87366 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Materials and Services Reports - Detailed Purchase Report
Satınalma Yönetimi - Ayrıntılı Satınalma Raporu - Organizasyonel birim filtresi hatalı çalışıyor.
Satınalma Yönetimi - Ayrıntılı Satınalma Raporu - Organizasyonel birim filtresi hatalı çalışıyordu, düzeltildi.
82 UOD-87361 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Materials and Services Reports - Detailed Purchase Report
Satınalma Yönetimi - Ayrıntılı Satınalma Raporu - Ayrıntılı satınalma raporunun başlığı "Ayrıntılı Satınalma/Satış Raporu" olarak görünüyor.
Ayrıntılı satınalma ve ayrıntılı satış raporlarının başlığı "Ayrıntılı Satınalma/Satış Raporu" olarak görünüyordu, düzeltildi.
83 UOD-87349 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Account Status - Periodic Trial Balance
Genel Muhasebe - Hesap Durumları - İki Tarih Arası Mizan - "Kaynak Fiş Durumu" ve "Fiş Durumu" filtrelerinde İptal seçeneği hariç tutulsa dahi raporda iptal fiş tutarları da listeleniyor.
Genel Muhasebe - Hesap Durumları - İki Tarih Arası Mizan - "Kaynak Fiş Durumu" ve "Fiş Durumu" filtrelerinde İptal seçeneği hariç tutulsa dahi raporda iptal fiş tutarları da listeleniyordu, düzeltildi.
84 UOD-87330 JGUAR SS/ST (System Settings)
Öndeğer ve parametrelerde satınalma ve satış yönetimi modüllerine ait talep karşılama türleri öndeğerleri doğru şekilde çalışmıyor.
Öndeğer ve parametrelerde satınalma ve satış yönetimi modüllerine ait talep karşılama türleri öndeğerleri doğru şekilde çalışmıyordu, düzeltildi.
85 UOD-87319    
Çalışan Portalına Kariyer Modülü Eklenmeli.
Çalışan Portaline Kariyer Modülü Eklendi.
86 UOD-87317 JGUARIK HR Self Service
Performans değerlendirmeyle ilgili sonuçlar özet bir ekranda gösterilebilmeli, rapor alınabilmeli
Self Servis-Ekip İşlemlerim-Tüm Kayıtlar -Tüm Performans Kayıtları ve Performans Kayıtları sayfasına raporlama için bölüm eklenmiş, Sicil numarası ve dönem filtreleri kullanılarak toplu rapor alınabilmesi sağlanmıştır.
87 UOD-87087 JGUAR MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Detail Cost Analysis
Malzeme yönetimi - özet ve ayrıntılı maliyet analizi raporunda alınan malzemenin tamamı iade edildiğinde giriş maliyeti rapora yansımıyor.
Malzeme yönetimi - özet ve ayrıntılı maliyet analizi raporunda alınan malzemenin tamamı iade edildiğinde giriş maliyeti rapora yansımıyordu, hata giderildi.
88 UOD-87079 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
2.38.16.6 versiyonunda vadeli satış faturalarında TFRS fişleri oluşturuluyor. Akabinde bu fişe değiştir ile girip kaydedildiğinde TFRS ile ilgili oluşturduğu bazı fişleri siliyor.
2.38.16.6 versiyonunda vadeli satış faturalarında TFRS fişleri oluşturuluyor. Akabinde bu fişe değiştir ile girip kaydedildiğinde TFRS ile ilgili oluşturduğu bazı fişleri siliyordu, düzeltildi.
89 UOD-87078 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
2.42.6.0 versiyonunda vadeli satış faturalarında TFRS fişi hatalı oluşuyor.
2.42.6.0 versiyonunda vadeli satış faturalarında TFRS fişi hatalı oluşuyor. Gerçekleşmemiş faiz geliri ve buna bağlı fişler oluşmuyordu düzeltildi.
90 UOD-86878 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Demands
Satış Yönetimi - Satış Siparişlerinde Seri no ve stok yeri takipli malzemeler için sipariş karşıladan oluşturulan ambar transfer fişi ile karşılama sonucunda herhangi bir işlem gerçekleşmiyor.
Satış Yönetimi - Satış Siparişlerinde Seri no ve stok yeri takipli malzemeler için sipariş karşıladan oluşturulan ambar transfer fişi ile karşılama sonucunda herhangi bir işlem gerçekleşmiyordu, düzeltildi.
91 UOD-86731 JGUARIK LM (Loan & Credit Management)
alt alt Transactions - Travel Allowance Records
Borç / Alacak Yönetimi > Hareketler > Harcırah Kayıtları ekranında harcırah kaydı üzerinde durum değiştir seçeneğine "İptal" seçeneğinin eklenmesi isteniyor.
Borç / Alacak Yönetimi > Hareketler > Harcırah Kayıtları ekranında Harcırah Kaydı üzerinde durum değiştir seçeneğine "İptal" seçeneğinin eklenmesi sağlanmıştır.
92 UOD-86727 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Calculation
Puantaj Kartları HEsaplama işleminde, 5510 Sonrası Personelde Derece Kademe Değişikiği var ise Puantaj Tipi Maaş+Terfi olarak Oluşmalı
5510 öncesi veya 5510 sonrası personellerde,puantaj tipinin maaş + terfi gelmesi sağlandı ve 5510 sonrası personellerde terfi kesintisinin emsan matrahını düşürmemesi,terfi kesintisi rakamının sadece hesaplar penceresinde gösterilmesi sağlanmıştır.
93 UOD-86635 JGUARIK SS/ST (System Settings)
Program(Login) Tarafında Sistem İzleme Kayıtları Raporu IK Lisanslı Paketinde Olmalı
IK Lisanslı paketine Sistem Ayarları/Raporlar/Sistem İzleme Kayıtları Raporu eklenmiştir.
94 UOD-86505 JGUAR FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - Account Receivables
Finans Yönetimi-Cari Hesap Raporları- Borçlu ve Alacaklı Cari hesap raporları filtrelerine 'CH Özel Kodu 2,3,4,5' eklenmelidir.
Borçlu ve Alacaklı Cari hesap raporları filtrelerine 'CH Özel Kodu 2,3,4,5' filtreleri eklendi.
95 UOD-86362 JGUAR SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları - Onaylama - Onaylar ekranındayken Panel'de ve Sağ Tuş'da "Sil" işlemi olmamasına rağmen klavyedeki Sil butonu ile kayıt silinebiliyor.
Sistem Ayarları - Onaylama - Onaylar ekranındayken Panel'de ve Sağ Tuş'da "Sil" işlemi olmamasına rağmen klavyedeki Sil butonu ile kayıt silinebiliyordu, düzeltildi.
96 UOD-86130 JGUARIK SS/ST (System Settings)
Organizasyon Şemasında Yapılan Bir Değişikliği "Kaydet" Butonu İle Kaydedilmelidir
Organizasyon Şemasında düzen kaydet - veritabanına kaydetmeden sağ alt kısımdaki "Kaydet" butonu ile kaydetmesi sağlandı.
97 UOD-85846 JGUARIK PC (Performance Management)
alt alt Definitions - Performance Criteria
Performans Yönetimi/Hedef Tanımları Filtreler Ekranında Bölüm ve Birim Filtresi Olmalı
Performans Yönetimi/Hedef Tanımları Filtrelere "Bölüm" ve "Birim" filtresi eklendi.
98 UOD-85630 JGUARIK SS/ST (System Settings)
alt alt Definitions - Human Resources - School Department Definitions
Sistem Ayarları/Tanımlar/Okul Bölüm Tanımlarında Öğrenim Süresi alanı gözükmüyor.
Okul Bölüm Tanımlarında öğrenim süresi alanı yok idi. Sistem Ayarları/Tanımlar/Okul Bölüm Tanımlarında öğrenim süresini tanımlayan Öğrenim Seviyesi Türü eklenmiştir.
99 UOD-85619 JGUAR FI (Finance)
alt alt Bank Reports - Bank Account Status Report
Finans Yönetimi- Banka hesap durum raporu,banka hesap ekstresi ve banka durum raporuna; banka ekstresi filtrelerinde bulunan "İşlem Türü" filtresi eklenmelidir.
Finans Yönetimi- Banka hesap durum raporu,banka hesap ekstresi ve banka durum raporuna "İşlem Türü" filtresi eklendi.
100 UOD-85598 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Payroll Envelope
Mail Olarak Gönderilen Bordro Zarflarının Pdf İsminde Sicil Numarası Yazması İsteniyor.
Mail Olarak Gönderilen Bordro Zarflarının Pdf İsminde Sicil Numarası Yazması İsteniyordu.
101 UOD-85591 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Periodic Payment/Deduction List
Dönemsel Ödeme/Kesinti Listesi Raporunda Ücret Parametresi Birden Fazla Seçilebilmeli
Dönemsel Ödeme/Kesinti Listesi rapor filtrelerinde ücret parametresi birden fazla seçilemiyordu.Dönemsel Ödeme/Kesinti Listesi rapor filtrelerinin ücret parametrelerinin toplu olarak seçim yapılıp rapora getirilmesi sağlandı.
102 UOD-85556 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Realization totals
Tahakkuk Toplamlarında Tahakkuk Listesinde Olduğu Gibi Grup Basımı Filtresi Olmalı
Tahakkuk listesinde 'Grup' filtresi verildiğinde grup basımı Aynı sayfa/Ayrı sayfa olarak seçilebiliyor.Tahakkuk toplamlarında da Tahakkuk listesindeki 'Grup' filtresi grup basımı için çalışması sağlandı.
103 UOD-85453 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Finans Yönetimi - Kasa İşlemleri - Kasa işlemine ait muhasebe fişinde "Karşı Hesap" alanı boş ise "Muhasebe Fişlerini Onayla" toplu işleminden sonra işlem mesajları ekranına hiçbir mesaj gelmiyor.
Finans Yönetimi - Kasa İşlemleri - Kasa işlemine ait muhasebe fişinde "Karşı Hesap" alanı boş ise "Muhasebe Fişlerini Onayla" toplu işleminden sonra işlem mesajları ekranına hiçbir mesaj gelmiyordu, düzeltildi.
104 UOD-85318 JGUAR SS/ST (System Settings)
Sistem Ayarları - Muhasebe Fiş Türleri - Ekle yapılarak "Türü" combosundan "Açılış" seçildiği anda "Toplamlar" sekmesindeki "Borç/Alacak Toplamları Eşitlenmelidir" check'i işaretli geliyor. Fiş türü kaydedildiğinde ilgili satır kayboluyor.
Açılış fişlerinde "Toplamlar" sekmesinin disable edilmesi ve işaretli "Borç/Alacak toplamları eşitlenmeli" seçeneğinin işretlenmeden kaydedilmesi sağlandı.
105 UOD-85314 JGUAR SS/ST (System Settings)
Muhasebe/işlemler/bordro tahakkukları toplu işlemi zamanlanmış görev olarak çalışmamaktadır.
Muhasebe/işlemler/bordro tahakkukları toplu işlemi zamanlanmış görev olarak çalışmıyordu, çalışması sağlandı.
106 UOD-85298 JGUARIK EM (Employee Management)
alt alt Reports - Person Training List
Personel Yönetimi-Personel "Eğitim Bilgileri Listesi Raporu" İle Eğitim Almayan Personellerin de Listesi Alınabilmeli.
Personel Yönetimi-Personel Eğitim Bilgileri Listesi Raporuna Eğitim Almayan Personellerinde Gelmesi Sağlandı.
107 UOD-85233 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Muhasebe fişleri aynı karakter sayısındaki başka bir kayıt numarlama şablonu ile sil baştan ya da belirli bir tarih aralığı itibariyle numaralanamıyor.
Muhasebe fişleri aynı karakter sayısındaki başka bir kayıt numarlama şablonu ile sil baştan ya da belirli bir tarih aralığı itibariyle numaralanamıyordu, düzeltildi.
108 UOD-84397 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Bank Slips
Finans Yönetimi - Banka Fişleri - Banka fişi eklenmek istendiğinde "Hata Oluştu.Hata Mesajı: java.lang.NullPointerException" hatası alınıyor (jfm sorunu) ve fiş eklenemiyor.
Finans Yönetimi - Banka Fişleri - Banka fişi eklenmek istendiğinde "Hata Oluştu.Hata Mesajı: java.lang.NullPointerException" hatası alınıyor (jfm sorunu) ve fiş eklenemiyordu, düzeltildi.
109 UOD-84383 JGUAR FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Finans Yönetimi - Kasa İşlemleri - Günlük kasa fişi içinde Tiger'daki "Kasa İşlemleri - Toplu Kayıt Ekle" işlemi benzeri bir işlem isteniyor.
Finans Yönetimi - Kasa İşlemleri - Günlük Kasa Fişleri browser'ına F9/"Toplu kayıt ekleme" işlemi eklendi. Sadece aynı tür hareketler toplu olarak, Kasa Hareketi ekranı açılmadan eklenebilmektedir. Toplu kayıt ekleme işlemi aşağıdaki türler için kullanılmaktadır. 1. Cari Hesap Tahsilat 2. Cari Hesap Ödeme 3. Bankaya Yatırılan 4. Bankadan Çekilen 5. Muhasebe Tahsil İşlemi 6. Muhasebe Tediye işlemi
110 UOD-84289 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - "Toplu Sipariş Faturalama" ekranında "e-Fatura/e-Arşiv Tipi" ve "KDV Muafiyet Kodu" alanları şablon olarak kaydedilebilmelidir.
Toplu sipariş faturalama ekranı filtrelerine, E-Fatura/E-Arşiv Tipi, KDV Muafiyet Kodu ve KDV Muafiyet Sebebi alanları eklendi. Bu alanlara veri girildikten sonra kaydet butonu ile kaydedilerek öndeğer olarak seçili gelmesi sağlanmaktadır.
111 UOD-84276 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - AR/AP Exchange Rate Difference Calculation
Finans Yönetimi- Cari hesap kur farkı hesaplama işlemi filtrelerinde, cari hesap kodunun çoklu seçilebilmesine ihtiyaç vardır.
Finans Yönetimi- Cari hesap kur farkı hesaplama işlemi filtrelerinde, cari hesap kodunun çoklu seçilebilmesi sağlandı.
112 UOD-83946 JGUAR FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Cancellation
Finans Yönetimi - Borç/Alacak İptali - Cari hesap kodu filtresi gruplanmış yapılmasına rağmen "Çoklu Filtre Değerleri" girilebilecek lookup butonu gelmiyor.
Finans Yönetimi - Borç/Alacak İptali - Cari hesap kodu filtresinde, gruplama yapıldıktan sonra "Çoklu Filtre Değerleri" girilebilecek lookup butonu eklendi.
113 UOD-83761 JGUARIK PC (Performance Management)
alt alt Transactions - Performance Records
Performans Kaydı Üretme/Güncelleme İşlemi Filtrelerine,"Personelin Yetkinlik Bilgilerini Uygula" Filtresi Eklenmeli.
Personel Yönetimi/Tanımlar/Personel Kartları/F9 menüsü/Özlük Bilgileri/Yetkinlik Bilgileri- Yetkinlik Bilgileri ekranının F9 menüsündeki Rol Tanımı Yetkinliklerini Uygula seçeneği ile Roldeki yetkinlikler personelin yetkinliklerine aktarılır. Personele tanımlanmış olan roldeki yetkinlikler ile Yetkinlik Bilgileri ekranındaki yetkinlikler karşılaştırılarak,personel yetkinliklerinde olmayan yetkinliklerin aktarılması sağlandı.Ayrıca toplu işlemde, hem personel yetkinlik bilgilerinde tanımlanmış yetkinliklerin hem de rol tanımlarında tanımlanan yetkiniklerin aynı işlemde performans kaydına aktarılması sağlanmıştır.
114 UOD-83492 JGUARIK GENERAL
alt alt Human Resources
Personel Yöneticisi Tarafından Onaylanmış İzin Talebini SelfServis'den Değiştirebiliyor,Personel Onaylanmış Talebi Değiştirememeli
SelfServis'den yöneticisi tarafından onaylanmış izin talebi personel tarafından değiştirilemesin talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
115 UOD-83266 JGUARIK SS/ST (System Settings)
Yan Ödeme Tablosunun ÖHT ile İlişkilendirilmemesi Talep Ediliyor.
ÖHT ile Yan Ödeme tablolarının birbirinden bağımsız çalışması ve personelin atama kayıtlarında göründüğü gibi sicil kartında da yan ödeme puanlarının görünmesi sağlanmıştır.
116 UOD-82768 JGUAR GENERAL
alt alt ERP
"Fiş Numaralama" ve "Yevmiye Madde Numaralama" işlemlerinde ilgili ayda e-defter dosyaları oluşturuldu ise tekrar numaralama yapılmamalı.
"Fiş Numaralama" ve "Yevmiye Madde Numaralama" işlemlerinde ilgili ayda e-defter dosyaları oluşturulduysa, numaralamada uyarı vermesi sağlandı.
117 UOD-82630 JGUARIK PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Lines
Puantaj Kartları Çalışma Dönemine Bağlı Puantajlar Listelenirken Çalışma Döneminin Dışındaki Açık Dönem Puantajları Listelenmemeli.
Puantaj kartları browser'ında çalışma tarihinde geçerli olan kapalı dönem puantajları veya açık dönemdeki tüm puantajlar listeliyordu. Tüm puantajları listelemek yerine; işlem tarihine göre aynı ay içersinde olan puantajların listelenmesi sağlanmıştır.(puantaj kartındaki işlem ayı ve işlem yılı dikkate alınacak)
118 UOD-81443 JGUAR AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Diğer Varlık Kategorisi İçin Girilen Varlık Talebi Üzerinde Tahsis Et İşlemi İle Açılan Tahsis Fişi Boş Geliyor.
Diğer varlık tipi için tahsis talebi oluşturulup durumu onaylandıktan sonra, tahsis et işlemi yapıldığında ekrana tahsis fişi boş olarak geliyordu, talepteki bilgilere göre oluşması sağlandı.
119 UOD-81288 JGUAR GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
E-beyannameler, muhtasar beyanname için ekler tabında olan işyeri/işçi bilgileri alanında ödemeler tabında olduğu gibi veri al işlemi ile veri getirilmesine ihtiyaç vardır.
E-beyannameler, muhtasar beyanname için ekler sekmesinde olan işyeri/işçi bilgileri alanında ödemeler sekmesinde olduğu gibi veri al işlemi ile veri getirilmesi sağlandı.
120 UOD-80699 JGUAR LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - "Fiyat Farkı Uygula" işlemi ile fiyat farkı uygulanmış fatura üzerinden fiyat farkı faturası ya da faturalarına ulaşılabilmelidir.
Fatura browserı üzerinde bulunan bilgiler seçeneği altına bağlı faturalar seçeneği eklenmiştir.
121 UOD-80371 JGUARIK HR Self Service
Self Servis'de Performans Detay alanına gerek kalmadan değerlendirme yapılan kolonda skala bilgilerine erişilebilmeli.
Selfservis-Performans Kayıtları-Hedef/Yetkinlik Kayıtları-Detay alanında skala bilgilerine erişilebilmesi sağlanmıştır.
122 UOD-78683 JGUAR LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Fatura Browserları Filtrelerine Kayıt Eklenme Tarihinin Eklenmesi İsteniyor.
Fatura browserları filtrelerine kayıt eklenme tarihi filtresi eklendi.
123 UOD-76165 JGUAR GENERAL
Firmalara eklenen yeni organizasyonel birimler için belirlenen kuruluş tarihinin, bu org. birimlere girilen açılış fişlerinin tarihinde dikkate alınmasına ihtiyaç vardır.
Firmalara eklenen yeni organizasyonel birimler için belirlenen kuruluş tarihinin, bu org. birimlere girilen açılış fişlerinin tarihini dikkate alacak şekilde geliştirilme yapıldı.

 

 

İyi Çalışmalar

 

Logo Yazılım