04 haziran 2015 tarihi itibari ile j-guar ürünü için v.2.38.6.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Sürüme ait genel uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

 

1. Genel Uyarılar

 

1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side'da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

 

1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

 

1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack'ler mutlaka kurulmalıdır.

 

1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

 

1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin - Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin - Administrator) yapılması gerekmektedir.

 

1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

 

1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

 

j-Guar'a giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/login

 

Sistem Yöneticisine Giriş :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/admin

 

Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

 

 http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

 

Lisanslama :

 

 http://localhost:8080/logo/Activation

 

Lisans Yenileme :

 

 http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

 

Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias'ı veya ip'si ile değiştirilmelidir.

 

1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel'den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

 

* Diğer Tanımlar - İşlemler - "Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

 

1.9. Windows - Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) - Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) - Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki "Path" satırına JDK 'nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

 

* Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

 

C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

 

1.10. ServerConfig.xml, ConsoleConfig.xml, Oraconfig.xml, EncryptionConfig.xml, CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri "Status" [( http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no"] ekranından yapılmaktadır.

 

1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

 

1.12. 

 

* Programa "Sorgu Zamanlama Yönetimi" özelliği eklenmiştir.

 

* Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

 

* Finans modülüne "Kredi Kartı Hareket Raporu" eklenmiştir.

 

* Malzeme Değer Raporu "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

 

* Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

Bu sürüme özel uyarılar :
* UOD-72983 Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi maddesi ile Sql Server 2012 ve üzeri versiyonlarda sequence mekanizması Sql Server üzerinden kullanılacaktır.

 

Bu özellik öndeğer olarak kapalı olarak ayarlanmıştır.Özelliği aktif edilmesi için web tarayıcınızdan http:ipadresi:port/logo/Status sayfası içerisinden "Log and Config Management\Config" yolunu izleyerek ServerConfig.xml dosyası içerisine aşağıdaki satırların eklenmesi gerekmektedir.ipadresi ve port bilgileri tomcat server bilgileri ile değiştirimelidir. Ekleme işlemi mutlaka MSSQL Parameters categorysi altına yapılmalıdır.İlgili değişiklik sarı ile boyalı alanda belirtilmiştir. Bu değişikikten sonra Tomcat restart edilmeli, sistem ve firma tabloları güncellenmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu düzenlemeden sonra 2.38 öncesi versiyonlara dönüş yapılamaz.

 

* Bu versiyon ile birlikte Exeption Handling özelliği devreye alınmıştır. Bu özellik ile hata mesajları ve log mekanizmasının detaylandırılması sağlanmıştır.
 

 

Sürüm İçeriği

 

 

Kayıt Nr

Ürün

Tanım ve Açıklama

1

UOD-32602

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje Yönetimi - Raporlar menüsü altından alınan "Aktivite listesi" raporu Projeler üzerinden de alınabilmeli.

Proje Yönetimi - Raporlar menüsü altından alınan "Aktivite Listesi" raporu Projeler üzerinden de alınabilmeli. Projeler üzerinden alındığında Proje ile ilgili filtrelerin gösterilmemesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

2

UOD-32607

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje Yönetimi - Raporlar menüsü altından alınan "Proje Özeti" Raporu Projeler üzerinden de alınabilmeli.

Proje Yönetimi - Raporlar menüsü altından alınan "Proje Özeti" Raporu Projeler üzerinden de alınabilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

3

UOD-26167

 

GL (General Ledger)

Genel muhasebe - Hesap kartları içerisinde öndeğer İD türü alanı olmalıdır.

Genel muhasebe - Hesap kartları içerisinde öndeğer ID türü alanı olması isteniyordu. Talep karşılandı.

4

UOD-40784

 

DE (Demand Management)
altaltTransactions - Demand Slips

Talep Yönetimi - Talep bağlantısı olan fişlerde org.birim ve ambar değiştirilememelidir.

Talep Yönetimi - Talep bağlantısı olan fişlerde org.birim ve ambar değiştirilememeli isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

5

UOD-70198

 

FI (Finance)
altaltBank Reports - Bank Account Extract

Finans - Raporlar - Banka Hesap Ekstresi - Hesap kodu filtresi verilmeden toplu alınan raporda hesap kodlarını ayrı sayfalarda basacak şekilde filtre eklenmeli.

Finans - Raporlar - Banka Hesap Ekstresi - Hesap kodu filtresi verilmeden toplu alınan raporda hesap kodlarını ayrı sayfalarda basacak şekilde filtre eklenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

6

UOD-70199

 

GL (General Ledger)
altaltDefinitions - Main Chart of Accounts

Genel Muhasebe - Tanımlar - Ana Hesap Planı Ekstre - Hesap üzerinden alınmak istenen raporda, hesap seviye vermeye gerek kalmadan rapor alınabilmelidir.

Genel Muhasebe - Tanımlar - Ana Hesap Planı Ekstre - Hesap üzerinden alınmak istenen raporda, hesap seviye vermeye gerek kalmadan rapor alınabilmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

7

UOD-69901

 

LO (Sales Management)

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Browser üzerinde kayıt gri halde seçiliyken SMM muhasebe fişi oluşturulamıyor.

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Browser üzerinde kayıt gri halde seçiliyken SMM muhasebe fişi oluşturulamıyordu. Sorun giderildi.

8

UOD-69896

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - SMM muhasebe fişlerinin default olarak muhasebe onaylı oluşturulabilmesi isteniyor.

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - SMM muhasebe fişlerinin default olarak muhasebe onaylı oluşturulabilmesi talep ediliyor. Talep gerçekleştirildi.

9

UOD-64594

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Safe Deposits

Kasa hareketi bordro ödemesinde bağlantı kodundaki hesap kodu değil default değer geliyor

Kasa hareketi bordro ödemesinde bağlantı kodundaki hesap kodu değil default değer geliyordu. Düzenleme yapıldı.

10

UOD-64421

 

PC (Performance Management)
altaltTransactions - Performance Records

Performans Yönetimi - Değerlendirme sonucu veya Hesaplanan sonuç 1 olarak değil de 100 olarak gözüksün.

Performans Yönetimi - Değerlendirme sonucu veya Hesaplanan sonuç 1 olarak değil de 100 olarak gözükmesi isteniyordu. Talep karşılandı.

11

UOD-75934

 

FI (Finance)
altaltOperations - Bank Exchange Rate Difference Calculation

Finans Yönetimi-tanımlar-banka hesabı üzerinde, muhasebe bağlantı kodlarında kur farkı alacak ve borç üzerinde muhasebe hesabı tanımlı olmasına rağmen, kur farkı fişi oluşturulmak istendiğinde, ilgili hesaba karşı hesap girilmemiş uyarısı veriyor.

Finans Yönetimi-tanımlar-banka hesabı üzerinde, muhasebe bağlantı kodlarında kur farkı alacak ve borç üzerinde muhasebe hesabı tanımlı olmasına rağmen, kur farkı fişi oluşturulmak istendiğinde, ilgili hesaba karşı hesap girilmemiş uyarısı veriyordu. Sorun giderildi.

12

UOD-75766

 

MM (Materials Management)
altaltTransactions - Material Slips

Malzeme Yönetimi - Transfer Fişleri - Seri takipli malzemede transfer fişi oluşturulduğunda, fişin sonraki tüm durum değişikliklerinde SLTRANS satırları çoklanıyor.

Malzeme Yönetimi - Transfer Fişleri - Seri takipli malzemede transfer fişi oluşturulduğunda, fişin sonraki tüm durum değişikliklerinde SLTRANS satırlarının çoklanması sorunu giderildi.

13

UOD-75398

 

AM (Asset Management)
altaltDefinitions - Assets

Varlık kartları üzerinde gelen giriş maliyetinde, virgülden sonra küsürat var ise, amortismanın muhasebe fişine MDV değer artışı satırı atıyor ve 0 geliyor.

Varlık kartları üzerinde gelen giriş maliyetinde, virgülden sonra küsürat var ise, amortismanın muhasebe fişine MDV değer artışı satırı atıyor ve 0 geliyordu. Sorun giderildi.

14

UOD-75137

 

GL (General Ledger)
altaltOperations - Batch Numbering of Journal Items

Yevmiye Madde Numaralama İşleminde Java Null Pointer Exception Hatası Alınıyor.

Yevmiye Madde Numaralama işleminde logda oluşan Java Null Pointer Exception Hatası giderildi.

15

UOD-75098

 

AM (Asset Management)

Malzeme bağlantılı olan varlık, satın alma ve satış faturaları ile ve devir fişleri ile içerisinde varlık ataması yapılan varlık hareketlerinde tarih sırası dikkate alınmıyor.

Malzeme bağlantılı olan varlık, satın alma ve satış faturaları ile ve devir fişleri ile içerisinde varlık ataması yapılan varlık hareketlerinde tarih sırası dikkate alınmıyordu. Sorun giderildi.

16

UOD-75096

 

BU (Budget Management)
altaltDefinitions - Calculation and Control Criteria

Bütçe Yönetimi-hesaplama kontrol kriterlerinde talep fişleri için belirlenen fiş durumları içerisinde değerlendirildi ve değerlendiriliyor var ise, talep aktarımında Kalan değer satır tutarının 2 katından küçükse işleme izin vermiyor

Bütçe Yönetimi-hesaplama kontrol kriterlerinde talep fişleri için belirlenen fiş durumları içerisinde değerlendirildi ve değerlendiriliyor var ise, talep aktarımında kalan değer satır tutarının 2 katından küçükse işleme izin vermiyordu. Sorun giderildi.

17

UOD-74778

 

GL (General Ledger)
altaltOperations - Fiscal Year End Operations

Genel Muhasebe - Mali Dönemi Kapat - Mali dönemi kapat işlemi sonucunda oluşan kapanış fişinde, borç ve alacak hareketi olan her hesap için 2 satır getiriyor.

Kapanış fişinde bir muhasebe hesabının toplam borç ve toplam alacağı için 2 satır oluşuyordu. O muhasebe hesabının bakiyesini yansıtacak şekilde tek satır oluşturulması sağlandı.

18

UOD-74777

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Aynı anda 2 operatör sevkiyat fişinde çalışırken birtakım işlem adımlarından sonra "Aynı özellikte başka kayıt var." mesajı alınıyor ve sipariş aktarılamıyor.

Sevkiyat Fişleri - Aynı anda 2 operatör sevkiyat fişinde çalışırken birtakım işlem adımlarından sonra "Aynı özellikte başka kayıt var." mesajı alıyor ve sipariş aktarılamıyordu. Sorun giderildi.

19

UOD-74772

 

GL (General Ledger)
altaltDefinitions - E-Declarations

Muhtasar beyannamenin içinde var olan toplam alanlarında toplam yerine Naan yazmaktadır.

Muhtasar beyannamenin içinde var olan toplam alanlarında toplam yerine 'Naan' yazısı gelmekteydi. Sorun giderildi.

20

UOD-61263

 

AM (Asset Management)
altaltDefinitions - Other Assets

Varlık Yönetimi - Diğer varlık türünde sabit kıymet kartı açılırken alım miktarı bilgisi 0 gelmeli; aksi takdirde işletmeye alma fişi kesildiğinde 1 rakamının üstüne işletmeye alınan miktarı ekliyor.

Varlık Yönetimi - Diğer varlık türünde sabit kıymet kartı açılırken alım miktarı bilgisi 0 gelmeli; aksi takdirde işletmeye alma fişi kesildiğinde 1 rakamının üstüne işletmeye alınan miktarı ekliyordu. Diğer varlık türünde sabit kıymet kartı açılırken alım miktarı bilgisi 0 gelmesi sağlandı. İşlem tamamlandı.

21

UOD-58705

 

LO (Purchasing Management)

Satınalma Yönetimi - Devam ediyor durumunda olan ve teklifi olan Satınalma Dosyalarının durumu Başlamadı olarak değiştirilmek istendiğinde yapılamayacağına dair uyarı veriyor; ancak durum değişikliğini de gerçekleştiriyor.

Satınalma Yönetimi - Devam ediyor durumunda olan ve teklifi olan Satınalma Dosyalarının durumu Başlamadı olarak değiştirilmek istendiğinde yapılamayacağına dair uyarı veriyor; ancak durum değişikliğini de gerçekleştiriyordu. Sorun giderildi.

22

UOD-68543

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Banks

Banka Fişleri XML aktarımında ve Kolay Webservise ile aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmeli.

Banka Fişleri XML aktarımında ve Kolay Webservise aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

23

UOD-68535

 

MM (Materials Management)
altaltTransactions - Material Slips

Malzeme Fişleri XML aktarımında ve Kolay Webservise ile aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmeli.

Malzeme Fişleri XML aktarımında ve Kolay Webservise ile aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmesi sağlandı.

24

UOD-68536

 

FI (Finance)
altaltTransactions - AR/AP Slips

Cari Hesap Fişi XML aktarımında ve Kolay Webservise ile aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmeli.

Cari Hesap Fişi XML aktarımında ve Kolay Webservis ile aktarımında otomatik olarak fiş numarası üretilebilmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

25

UOD-68298

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Receipts

Satınalma Yönetimi - Satınalma İrsaliyeleri - Satınalma irsaliyesi formunda seçilen sevkiyat hesabına bağlı sevk adresi öndeğer gelmiyor.

Satınalma Yönetimi - Satınalma İrsaliyeleri - Satınalma irsaliyesi formunda seçilen sevkiyat hesabına bağlı sevk adresi öndeğeri gelmiyordu. Sorun giderildi.

26

UOD-68037

 

GENERAL

666 sayılı KHK ya göre gerekli değişiklikler yapılmalıdır.

666 sayılı KHK ya göre gerekli değişiklikler yapıldı.

27

UOD-69772

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Bank Accounts

Banka Hesapları browser'nda F4 ile açılan arama çubuğunda, "türü" kolonunda arama yapılamıyor.

Banka Hesapları browser'nda F4 ile açılan arama çubuğunda, "türü" kolonunda arama yapılamıyordu. Sorun giderildi.

28

UOD-69675

 

GL (General Ledger)
altaltDefinitions - E-Declarations

E-Defter, Dosya oluşturma işlemi devam ederken kullanıcı başka işlem yapamıyor.

E-Defter, Dosya oluşturma işlemi devam ederken kullanıcı başka işlem yapamıyordu. Düzenlemeler yapıldı.

29

UOD-69478

   

E-Fatura gönderiminde sevkiyat adresi bazında etiket bilgisi girilebilmelidir.

E-Fatura gönderiminde sevkiyat adresi bazında etiket bilgisi girilebilmesi sağlandı.

30

UOD-69481

 

GENERAL
altaltERP

j-guar'da Satış Fiyat Farkı Faturası’nda e-Fatura işareti varsa ve stok tutarı azaltılacaksa e-fatura statüsü “GIB'e Gönderilecek” olmamalı.

J-guar'da Satış Fiyat Farkı Faturası’nda e-Fatura işareti varsa ve stok tutarı azaltılacaksa e-fatura statüsü “GIB'e Gönderilecek” olmaması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

31

UOD-67814

 

FI (Finance)

Kasa Toplamlarıın View olarak yeniden düzenlenmesi.

Kasa Toplamlarıın View olarak yeniden düzenlenmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

32

UOD-73195

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Invoices

Talep fişi ile istenen bir varlık, satınalma siparişi ile karşılaması yapılıyor ve faturalanıyor, ancak fatura kaydedilmek istendiğinde, sevkedilen miktar sipariş miktarını aşmıştır uyarısı alınıyor.

Talep fişi ile istenen bir varlık, satınalma siparişi ile karşılaması yapılıyor ve faturalanıyor, ancak fatura kaydedilmek istendiğinde, sevkedilen miktar sipariş miktarını aşmıştır uyarısı alınıyordu. Sorun giderildi.

33

UOD-72897

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje Yönetimi - Aktivite browser'ı üzerinde, tablo özelliklerindden eklenen kolonlar değer getirmiyor.

Proje Yönetimi - Aktivite browser'ı üzerinde, tablo özelliklerindden eklenen kolonlar değer getirmiyordu.Sorun giderildi.

34

UOD-72683

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi form tasarımında sipariş ile ilgili alanlar standart alanlar içerisine eklenmelidir.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi form tasarımında sipariş ile ilgili alanların standart alanlar içerisine eklenmesi isteniyordu.İşlem tamamlandı.

35

UOD-72122

 

SS/ST (System Settings)

Malzemelerde minimum stok seviye kontrollerinde kullanıcı uyarılacak parametresi istenmektedir.

Malzemelerde minimum stok seviye kontrollerinde kullanıcı uyarılacak parametresi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

36

UOD-72120

 

FI (Finance)
altaltTransactions - Bank Slips

Banka fişlerinden Verilen hizmet faturası ve Alınan hizmet faturası kesilip kaydedildikten sonra imleç kesilen fişin üzerine gelmemektedir.

Banka fişlerinden Verilen hizmet faturası ve Alınan hizmet faturası kesilip kaydedildikten sonra imleç kesilen fişin üzerine gelmiyordu. Sorun giderildi.

37

UOD-72118

 

FI (Finance)
altaltBank Reports - Bank Account Status Report

Banka hesap durum raporunda satandart alanlardaki alacak borç bakiye alanları bozulmuş.

Banka hesap durum raporunda standart alanlardaki alacak borç bakiye alanlarında sorun vardı.Sorun giderildi.

38

UOD-72346

   

YDA datasında yaşanan risk ile ilgili kilitlenme sebebi kilitlenme sebep olan sorgunun incelenmesine ihtiyaç vardır.

YDA datasında yaşanan risk ile ilgili kilitlenme sebebi kilitlenmeye sebep olan sorgunun incelenmesine ihtiyaç vardı. Sorun giderildi.

39

UOD-72132

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış faturasında "Alt+Enter" tuş kombinasyonuyla açılan ekranda yukarıdan aşağıya doğru tüm ekrana sığacak kadar malzeme listelenmiyor.

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış faturasında "Alt+Enter" tuş kombinasyonuyla açılan ekranda yukarıdan aşağıya doğru tüm ekrana sığacak kadar malzeme listelenmiyordu. Sorun giderildi.

40

UOD-72095

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Fatura saati sipariş saatinden büyükse "Fiş tarihi, sipariş tarihi öncesi olamaz" mesajı alınıyor.

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Fatura saati sipariş saatinden büyükse "Fiş tarihi, sipariş tarihi öncesi olamaz" mesajı alınıyordu. Sorun giderildi.

41

UOD-72088

 

JGuar Administrator

Bağlı kurum, org. birim, işyeri ve kurum tanımlarında, mali müşavir tabındaki e-mail alanının karakter sayısının 50 olmasına ihtiyaç vardır.

Bağlı kurum, org. birim, işyeri ve kurum tanımlarında, mali müşavir tabındaki e-mail alanının karakter sayısının 50 olması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

42

UOD-72044

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje yönetimi-Aktivite Ekleme işleminde Kısıt tipi “Belirtilen Tarihten Önce Bitmeyecektir” seçildiğinde “Kısıt Tarihi Girin” uyarısı veriyor. Kaydetmiyor.

Proje yönetimi-Aktivite Ekleme işleminde Kısıt tipi “Belirtilen Tarihten Önce Bitmeyecektir” seçildiğinde “Kısıt Tarihi Girin” uyarısı veriyor, kaydetmiyordu. Sorun giderildi.

43

UOD-72041

 

PR (Payroll Management)
altaltTransactions - Point Cards Browser

Kıdem, İhbar Ödemesi Olan Kişilerin Bu Alacaklarının İcra Borçlarından Düşülmesi İsteniyor.

Kıdem, İhbar Ödemesi Olan Kişilerin Bu Alacaklarının İcra Borçlarından Düşülmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

44

UOD-72037

 

VM (Vacation Management)
altaltTransactions - Vacation Requests

Program İznin Son Gününde Çıkışı Yapılan Personeli Faaliyet Kontrolüne Sokmamalı.

Program İznin Son Gününde Çıkışı Yapılan Personeli Faaliyet Kontrolünde Hesaba Katmaması İsteniyordu. İşlem Tamamlandı.

45

UOD-72035

 

EM (Employee Management)
altaltLeave Declarations - Add-2

E-BİLDİRGE XML Dosyada Puantaj Sayısı Kadar Satır Olmalı.

E-BİLDİRGE XML Dosyada Puantaj Sayısı Kadar Satır Olması İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

46

UOD-72034

 

PR (Payroll Management)
altaltTransactions - Point Cards Browser

Personelin İşe Giriş Çıkış Tarihlerine Göre Puantaj Başlangıç ve Bitiş Tarihlerinin Otomatik Atanması

Personelin İşe Giriş Çıkış Tarihlerine Göre Puantaj Başlangıç ve Bitiş Tarihlerinin Otomatik Atanması isteniyordu.İşlem tamamlandı.

47

UOD-72015

 

PR (Payroll Management)
altaltTransactions - Point Cards Browser

Personelin Bir Dönemde Birden Fazla Puantajı Olması Halinde ,Son Puantajdan Önceki Puantajların Birinin Değiştirilmesi Durumunda Diğer Puantajlarda Değişiklik Olabileceği ve O Puantajları Güncellemek Gerektiğine Dair Uyarı Verilmeli

Personelin Bir Dönemde Birden Fazla Puantajı Olması Halinde ,Son Puantajdan Önceki Puantajların Birinin Değiştirilmesi Durumunda Diğer Puantajlarda Değişiklik Olabileceği ve O Puantajları Güncellemek Gerektiğine Dair Uyarı Verilmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

48

UOD-71992

 

LO (Purchasing Management)
altaltInvoice Reports - Purchase Invoices List

Satınalma Yönetimi > Fatura Raporları > Satınalma Faturaları Dökümü Raporuna Standart filtrelerde Fatura yetki kodu,Fatura Satın Alma Elemanı kodu filtrelerinin eklenmesine ihtiyaç vardır.

Satınalma Yönetimi > Fatura Raporları > Satınalma Faturaları Dökümü Raporuna Standart filtrelerde Fatura yetki kodu,Fatura Satın Alma Elemanı kodu filtrelerinin eklenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

49

UOD-71990

 

EM (Employee Management)
altaltTransactions - Leave Transactions

Personel Çıkış İşlemlerinde İcra,Nafaka ve Borç İçin Son Puantaja Aktarılsın ve Borç Kapansın Parametrelerinin Eklenmesi

Personel Çıkış İşlemlerinde İcra,Nafaka ve Borç İçin Son Puantaja Aktarılsın ve Borç Kapansın Parametrelerinin Eklenmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

50

UOD-71986

 

MM (Materials Management)

Malzeme Yönetimi - Satış Primleri Dağıtım Fişleri - Dağıtılan tutarlar maliyet raporlarındaki "Satış Fiyat Farkı" alanlarını etkilemiyor.

Malzeme Yönetimi - Satış Primleri Dağıtım Fişleri - Dağıtılan tutarlar maliyet raporlarındaki "Satış Fiyat Farkı" alanlarını etkilemiyordu. Sorun giderildi.

51

UOD-71982

 

MM (Materials Management)

Malzeme Yönetimi - Satış Primleri Dağıtım Fişleri - Dağıtılacak primler filtrelerindeki "Fiş No" filtresi seçilmezse Sonraki denildiğinde hizmet faturaları listelenmiyor.

Malzeme Yönetimi - Satış Primleri Dağıtım Fişleri - Dağıtılacak primler filtrelerindeki "Fiş No" filtresi seçilmezse "Sonraki" denildiğinde hizmet faturaları listelenmiyordu. Sorun giderildi.

52

UOD-71967

 

AM (Asset Management)

Varlık Yönetimi - Muhasebeleşmiş (veya muhasebeleşme işareti konulmuş) amortisman satırları olan varlık kartlarının silinmesi engellenmelidir.

Varlık Yönetimi - Muhasebeleşmiş (veya muhasebeleşme işareti konulmuş) amortisman satırları olan varlık kartlarının silinmesinin engellenmesi isteniyordu. Sorun giderildi.

53

UOD-71966

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Genel Muhasebe - Muhasebe Fişi toplu fiş yazdırma işleminde, PrntCount için gönderilen Update sorgusunda 1000'den fazla logicalref parametre olarak gönderiliyor.

Genel Muhasebe - Muhasebe Fişi toplu fiş yazdırma işleminde, PrntCount için gönderilen Update sorgusunda 1000'den fazla logicalref parametre olarak gönderiliyordu. Sorun giderildi.

54

UOD-71948

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - AR/AP

Cari Hesap Form Ba-Bs gönderimlerinde Form Ba ve Bs aynı anda seçilip arka arkaya gönderilebilsin.

Cari Hesap Form Ba-Bs gönderimlerinde Form Ba ve Bs aynı anda seçilip arka arkaya gönderilebilmesi sağlandı.

55

UOD-71828

   

E-fatura uygulaması kapsamında fiyat farkı faturaların e-fatura olarak gönderilebilmesi için çalışma yapılmalı.

E-fatura uygulaması kapsamında fiyat farkı faturaların e-fatura olarak gönderilebilmesi için çalışma yapıldı.

56

UOD-71810

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Orders

Talep fişlerinde, satırlara seçilen org. birimler, sipariş ve faturalara aktarıldığında fişlerde görüntülenmiyor.

Talep fişi içerisinde, 2 farklı satırda fiş kesiliyor, satırlardan birinin org birimi, talep fişi header'ndakinden farklı seçiliyor. Bu talep fişi siparişe ve faturaya aktarıldığında org. birimler görünmüyordu. Data da tabloya işleniyor, ancak fişlerde görünmüyordu. Sorun giderildi.

57

UOD-71781

 

AM (Asset Management)
altaltTransactions - Asset Transactions

Varlık Yönetimi - Kullanım sonlandırma fişinde malzeme bağlantılı diğer varlıkların hedef tahsis yeri Ambar geliyor ve değiştirilemiyor; bu varlıklar serbeste çekilemyor.

Varlık Yönetimi - Kullanım sonlandırma fişinde malzeme bağlantılı diğer varlıkların hedef tahsis yeri Ambar geliyor ve değiştirilemiyor; bu varlıklar serbeste çekilemiyordu. Sorun giderildi.

58

UOD-71776

 

PJ (Project Management)

Proje Yönetimi - SQL'de çalışan Primavera ile j-guar entegrasyon bağlantısı yapılamıyor.

Proje Yönetimi - SQL'de çalışan Primavera ile j-guar entegrasyon bağlantısı yapılamıyordu. Sorun giderildi.

59

UOD-71774

 

AM (Asset Management)
altaltTransactions - Asset Transactions

Varlık Yönetimi - Malzeme bağlantılı varlıklar için giriş işlemi (satınalma faturası veya malzeme giriş fişleri) yapılırken; malzeme miktarını Varlık Ataması penceresinde girilen miktardan daha aza çekebiliyoruz.

Varlık Yönetimi - Malzeme bağlantılı varlıklar için giriş işlemi (satınalma faturası veya malzeme giriş fişleri) yapılırken; malzeme miktarını Varlık Ataması penceresinde girilen miktardan daha aza çekilebiliniyordu. Sorun giderildi.

60

UOD-71768

 

MM (Materials Management)
altaltTransactions - Material Slips

Malzeme Yönetimi - Seri/lot takipli bir malzemeye transfer fişi kesildikten sonra fişin giriş ambar durumu her değiştirildiğinde SLTRANS hareketlerini çokladığı görülüyor.

Malzeme Yönetimi - Seri/lot takipli bir malzemeye transfer fişi kesildikten sonra fişin giriş ambar durumu her değiştirildiğinde SLTRANS hareketlerini çoklandığı görülüyordu. Sorun giderildi.

61

UOD-71752

 

VM (Vacation Management)

İzin yönetiminde bordroya yansıtılacak parametreler kısmında "Fazla Mesai" seçeneğinin olması isteniyor.

İzin yönetiminde bordroya yansıtılacak parametreler kısmında "Fazla Mesai" seçeneğinin olması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

62

UOD-71566

 

EM (Employee Management)
altaltTransactions - Wage Import From Excel

Personel Yönetimi/İşlemler/Excelden Ücret Aktarımına Bağlı Oluşan İşlem Mesajları Kullanıcıyı Yönlendirecek Açıklamalar İçermeli

Personel Yönetimi/İşlemler/Excelden Ücret Aktarımına Bağlı Oluşan İşlem Mesajları Kullanıcıyı Yönlendirecek Açıklamaları İçermesi İsteniyordu. İşlem Tamamlandı.

63

UOD-71564

 

EM (Employee Management)

Personel bilgisi güncelleme alanında filtrelerde pozisyon gelmeli.

Personel bilgisi güncelleme alanında filtrelerde pozisyon gelmesi isteniyordu.İşlem tamamlandı.

64

UOD-71556

 

FI (Finance)
altaltTransactions - AR/AP Slips

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Daha önce üzerinde farklı muhasebe fişiyle kaydedilmiş borç dekontu muhasebe fiş türü değiştirilip kaynak işlemlerin muhasebe fişlerini yeniden oluştur denilmesine rağmen eski muhasebe fişi ile oluşuyor.

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Daha önce üzerinde farklı muhasebe fişiyle kaydedilmiş borç dekontu muhasebe fiş türü değiştirilip kaynak işlemlerin muhasebe fişlerini yeniden oluştur denilmesine rağmen eski muhasebe fişi ile oluşuyordu. Sorun giderildi.

65

UOD-71445

 

EM (Employee Management)
altaltDefinitions - Employee Cards

21 girişli birine 21 başlangıçlı 30 bitişli ek ödeme tanımlayınca ek ödemeyi aktarmadı.

21 girişli birine 21 başlangıçlı 30 bitişli ek ödeme tanımlayınca ek ödemeyi aktarmıyordu. Sorun giderildi.

66

UOD-71443

 

AM (Asset Management)
altaltDefinitions - Other Assets

Varlık üzerinden amortisman hesaplama işleminde hatalı hesaplama yapılıyor.

Varlık üzerinden amortisman hesaplama işleminde hatalı hesaplama yapılıyordu. Sorun giderildi.

67

UOD-71400

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Invoices

Satınalma/Satış Yönetimi - Satınalma ve Satış İade Faturalarında Öndeğerlere Dön komutu verildiğinde e-arşiv alanları da gözükmeye başlıyor.

Satınalma/Satış Yönetimi - Satınalma ve Satış İade Faturalarında Öndeğerlere Dön komutu verildiğinde e-arşiv alanları da görünüyordu. Sorun giderildi.

68

UOD-71360

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Genel Muhasebe - Muhasebe Fişleri - Kaynak fişi fatura olan onaylı muhasebe fişinin durumunu değiştir dediğimizde “Faturaya Bağlı İrsaliyelerin durumu değiştirilsin mi?” sorusunu soruyor.

Genel Muhasebe - Muhasebe Fişleri - Kaynak fişi fatura olan onaylı muhasebe fişinin durumunu değiştir dediğimizde “Faturaya Bağlı İrsaliyelerin durumu değiştirilsin mi?” sorusunu soruyordu.Sorun giderildi.

69

UOD-71346

 

HR Self Service

Self-servisde personel talebinde kurum seçilmesi talebi.

Self servisde personel talebinde kurum seçilemiyordu, işyeri seçildiğinde de ilgili birim filtrelenmiyordu. Ancak tüm işyerlerine ait olan birimler filtreleniyordu. Sorun giderildi.

70

UOD-71339

 

VM (Vacation Management)

İzin Bilgilerinde Mutabakat Tarihi Girilip ve Ardından Mutabakat Tarihi Silindiğinde Toplam Kullanılabilecek İzin Sayısı Değişiyor

İzin Bilgilerinde Mutabakat Tarihi Girilip ve Ardından Mutabakat Tarihi Silindiğinde Toplam Kullanılabilecek İzin Sayısı Değişiyordu. Sorun Giderildi.

71

UOD-71325

 

LO (Purchasing Management)
altaltMaterials and Services Reports - Detailed Purchase Report

Finans / Cari Hesap Raporları / Borç Alacak Toplamları Raporunda Tarih Filtresinde Üç Dönem İçin Filtreleme Yapılabilmeli

Finans / Cari Hesap Raporları / Borç Alcak Toplamları Raporunda Tarih Filtresinde Üç Dönem İçin Filtreleme Yapılabilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

72

UOD-71303

 

PR (Payroll Management)

Günlük çalışan personelin Şubat puantajında, SGK ve Vergi Ödeme Günleri 30 gelmeli.

Günlük çalışan personelin Şubat puantajında, SGK ve Vergi Ödeme Günleri 30 gelmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

73

UOD-71011

 

GENERAL

Kullanım Dışı Olan Kurum Ve İşyerlerine Ait Dönem Ve Puantajlar Filtreye Bağlı Olarak Browserda Görüntülensin

Kullanım Dışı Olan Kurum Ve İşyerlerine Ait Dönem Ve Puantajların Filtreye Bağlı Olarak Browserda Görüntülenmesi İsteniyordu. İşlem Tamamlandı.

74

UOD-38827

 

BU (Budget Management)

Bütçe Yönetimi - Cari hesap fişlerinden kesilen kredi kartı fişlerinin bütçesi tutulan banka hareketlerine yansıması halinde Gerçekleşme Bilgilerinde fiş no alanı boş kalmaktadır.

Bütçe Yönetimi - Cari hesap fişlerinden kesilen kredi kartı fişlerinin bütçesi tutulan banka hareketlerine yansıması halinde Gerçekleşme Bilgilerinde fiş no alanı boş kalmaktadır. Düzenleme yapıldı.

75

UOD-15699

   

Borç takip penceresinde Satış Elemanı filtresi isteniyor.

Borç takip penceresinde Satış Elemanı filtresi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

76

UOD-73197

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Invoices

Satınalma dosyası ile karşılanan talep fişi, sipariş üzerinden faturaya aktarılıp kaydedilmek istendiğinde hata alınıyor fiş kaydedilmiyor.

Satınalma dosyası ile karşılanan talep fişi, sipariş üzerinden faturaya aktarılıp kaydedilmek istendiğinde hata alınıyor fiş kaydedilemiyordu. Sorun giderildi.

77

UOD-73397

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden ulaşılan Faturalar browser'ında "Toplu Durum Değişikliği" işlemi cari hesap riskli (kullanıcı uyarılacak) ise yapılmıyor.

Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden ulaşılan Faturalar browser'ında "Toplu Durum Değişikliği" işlemi cari hesap riskli (kullanıcı uyarılacak) ise yapılmıyordu. İşlem tamamlandı.

78

UOD-73238

 

BU (Budget Management)
altaltTransactions - Budgets

Bütçe Özeti ekranlarından satırlar tut bırak ile excele atılıyor ancak satırların rakamsal alanlarında işlem yaptırmıyor.

Bütçe Özeti ekranlarından satırlar tut bırak ile excele atılıyor ancak satırların rakamsal alanlarında işlem yaptırmıyordu. Sorun giderildi.

79

UOD-73227

   

Devreden SGK rakamları e-bildirge ve aylık prim hizmet belgesinde ücret kolonunda gösteriliyor, prim ve ikramiye ile ilgili kolonda gösterilmeli

Devreden SGK rakamları e-bildirge ve aylık prim hizmet belgesinde ücret kolonunda gösteriliyordu fakat prim ve ikramiye ile ilgili kolonda gösterilmesi gerekiyordu. Sorun giderildi.

80

UOD-73527

 

GL (General Ledger)
altaltAccount Status - Periodic Trial Balance

Genel Muhasebe-hesap durumları-iki tarih arası mizan raporunda, org birim filtresine * verilerek filtrelendirme yapıldığında kayıtlar listelenmiyor.

Genel Muhasebe-hesap durumları-iki tarih arası mizan raporunda, org birim filtresine * verilerek filtrelendirme yapıldığında kayıtlar listelenmiyordu. Sorun giderildi.

81

UOD-72341

 

PC (Performance Management)
altaltDefinitions - Performance Defaults

Performans Yönetimi-Tanımlar-Performans Öndeğerinde Değerlendiriciyi, Yetkinlik Performanslarında Kopyala/Yapıştır Yaptığımızda Kopyalamış Gibi Görünüyor,Fakat Kayıt Edilip İçine Girince Kopyalanan Alanın Sıfırlandığı Görülüyor.

Performans Yönetimi-Tanımlar-Performans Öndeğerinde Değerlendiriciyi, Yetkinlik Performanslarında Kopyala/Yapıştır Yaptığımızda Kopyalamış Gibi Görünüyor,Fakat Kayıt Edilip Tekrar İçine Girince Kopyalanan Alanın Sıfırlandığı Görülüyordu. Sorun giderildi.

82

UOD-71866

 

LM (Loan & Credit Management)
altaltTransactions - Generation of Loan / Advance

Toplu borç üretme ekranında pozisyon seçimi yapılabilmeli.

Toplu borç üretme ekranında pozisyon seçiminin yapılabilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

83

UOD-73200

 

AM (Asset Management)
altaltTransactions - Asset Transactions

Satınalma faturası ile işletmeye alınmış varlığın, işletmeye alma fişi siliniyor, fatura üzerinden tekrar oluşturuluyor ve tekrar silinmek istendiğinde bağlı malzeme fişi olan kayıt silinemez uyarısı alınıyor.

Satınalma faturası ile işletmeye alınmış varlığın, işletmeye alma fişi siliniyor, fatura üzerinden tekrar oluşturuluyor ve tekrar silinmek istendiğinde bağlı malzeme fişi olan kayıt silinemez uyarısı alınıyordu. Sorun giderildi.

84

UOD-74317

 

GENERAL

Bütün Modüllerde Sağ Klik İle Revizyonlar Denildiğinde " İş Ürünü Anahtarı Bulunamadı" Hatası Alınıyor.

Bütün Modüllerde Sağ Klik İle Revizyonlar Denildiğinde " İş Ürünü Anahtarı Bulunamadı" Hatası Alınıyordu. Sorun giderildi.

85

UOD-74556

 

MM (Materials Management)
altaltTransactions - Material Slips

Malzeme Yönetimi-Hareketler-Malzeme Fişleri-Maliyet dağıtım fişlerinin muhasebeleşmelerinde data üzerinde hata oluşuyor.

Malzeme Yönetimi-Hareketler-Malzeme Fişleri-Maliyet dağıtım fişlerinin muhasebeleşmelerinde data üzerinde kuruş farkı oluşması sorunu giderildi.

86

UOD-71409

 

SS/ST (System Settings)
altaltDefaults and Parameters - Human Resource Management - Employee Card Defaults

Personel Kartı Öndeğerleri ekranında birim alanı yanlış gelmektedir.

Personel Kartı Öndeğerleri ekranında birim alanı yanlış gelmekte idi. Sorun giderildi.

87

UOD-73046

 

FI (Finance)
altaltTransactions - AR/AP Slips

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Geri ödeme planı uygulanmış ve kaydedilmiş kredi kartı fişi satırında kredi kartı hesabı değiştirilip kaydedilmek istendiğinde eski geri ödeme planının silineceğini gösterir bir mesaj verilmeli.

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Geri ödeme planı uygulanmış ve kaydedilmiş kredi kartı fişi satırında kredi kartı hesabı değiştirilip kaydedilmek istendiğinde eski geri ödeme planının silineceğini gösterir bir mesaj verilmesi isteniyordu. Sorun giderildi.

88

UOD-72983

 

GENERAL

Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi

Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi sağlandı.

89

UOD-72934

 

SS/ST (System Settings)

Öndeğer Ve Parametrelere Deneme Süresi Dolduğu Zaman İK Yönetimine Uyarı Verilebilmesi İçin Parametre Eklenmeli.

Öndeğer Ve Parametrelere Deneme Süresi Dolduğu Zaman İK Yönetimine Uyarı Verilebilmesi İçin Parametre Eklenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

90

UOD-72913

 

TM (Training Management)
altaltTransactions - Training Requests

Eğitim Planlama Vardiya Bilgilerine Göre Yapılmalı

Eğitim Planı yapılan bir personelde vardiya tanımı var ise eğitim planı yapılan saat aralıkları bu vardiya bilgisini uymuyorsa o personel için uyarı verilmesi ve eğitim planı yaptırılmaması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

91

UOD-72910

 

GENERAL
altaltHuman Resources

Kamuda eş ve aile yardımı ödemeleri için geliştirmeler yapılmalıdır.

Kamuda eş ve aile yardımı ödemeleri için geliştirmeler yapılması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

92

UOD-72908

 

PR (Payroll Management)

Kamu maaş hesaplamalarında kullanılan bazı gösterge rakamlarının personel kartına eklenmesi ve bordro hesaplamalarında bunların kullanılması

Kamu maaş hesaplamalarında kullanılan bazı gösterge rakamlarının personel kartına eklenmesi ve bordro hesaplamalarında bunların kullanılması talep ediliyordu. Talep karşılandı.

93

UOD-72907

 

EM (Employee Management)
altaltReports - Employee List

Personel listesi raporunda veriler yanlış geliyor.

Öğrenim durumu “Üniversite-Lisans” olması gerekirken “Doktora ” olarak getiriyordu. Sorun giderildi.

94

UOD-72905

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Satış Yönetimi - Fiyat Farkı farkı faturalarında cari hesap bilgisi değiştirilebilmeli.

Satış Yönetimi - Fiyat Farkı faturalarında cari hesap bilgisinin değiştirilebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

95

UOD-72899

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Contracts Browser

Satış Yönetimi - Sözleşme, siparişe aktarıldığında sözleşmenin genel tutarı üzerinden kontrol yapılması isteniyor.

Satış Yönetimi - Sözleşme, siparişe aktarıldığında sözleşmenin genel tutarı üzerinden kontrol yapılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

96

UOD-72895

 

EM (Employee Management)
altaltDefinitions - Employee Cards

Sosyal Güvenlik Statüsü 'Diğer' Tanımlı Personellerde Ar-Ge Gelir Vergisi İstisna Tutarı Hesaplanmıyor.

Sosyal Güvenlik Statüsü 'Diğer' Tanımlı Personellerde Ar-Ge Gelir Vergisi İstisna Tutarı Hesaplanmıyordu. Sorun Giderildi.

97

UOD-72889

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine İNCELE mode'da girildiğinde de "Sıralama Şekli" combo'su çalışmalıdır.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine İNCELE mode'da girildiğinde de "Sıralama Şekli" combo'su çalışması isteniyordu. İşlem tamamlandı.

98

UOD-72870

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje Yönetimi - Proje üzerinden girilen aktivitelere sözleşme bağlanabilmeli ve hakediş hesabı aktivite üzerinden yapılabilmeli.

Proje Yönetimi - Proje üzerinden girilen aktivitelere sözleşme bağlanabilmesi ve hakediş hesabı aktivite üzerinden yapılabilmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

99

UOD-72775

 

GL (General Ledger)
altaltLedger and Lists - Journal

Genel Muhasebe - Onaylı Yevmiye Defteri alınmak istediğinde 'işyeri için onay tarihi bulunamadı' uyarısı veriyor ve rapor alınamıyor.

Genel Muhasebe - Onaylı Yevmiye Defteri alınmak istediğinde 'işyeri için onay tarihi bulunamadı' uyarısı veriyor ve rapor alınamıyordu. Sorun giderildi.

100

UOD-72771

 

EM (Employee Management)

IK Delphi Ürününde Bulunan Personel Geçmiş Bilgileri Altındaki Geçmiş Ödemeler Ekranının JGuarda da Olması İsteniyor.

IK Delphi Ürününde Bulunan Personel Geçmiş Bilgileri Altındaki Geçmiş Ödemeler Ekranının JGuar'da da Olması İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

101

UOD-72825

 

GENERAL

Exception Handling Düzenlemeleri - 2015R4

Exception Handling Düzenlemeleri yapıldı.

102

UOD-72798

 

FI (Finance)
altaltTransactions - AR/AP Slips

Finans – Cari hesap fişlerinde alacak alanına rakam girildikçe Client Consolda hata mesajı çıkıyor.

Finans – Cari hesap fişlerinde alacak alanına rakam girildikçe Client Consolda hata mesajı çıkıyordu. Sorun giderildi.

103

UOD-72799

   

BO initializer’ların server tarafına taşınması veya Initalize methodunun LH.afterRead metodundan çağrılması-2015R4

BO initializer’ların server tarafına taşınması veya Initalize methodunun LH.afterRead metodundan çağrılması-2015R4 ile ilgili çalışma yapıldı.

104

UOD-72762

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Invoices

Satınalma iade faturası e-fatura mükellefi cariye düzenlendiğinde 'e fatura gönderimine uygun değildir' uyarısı veriyor.'

Satınalma iade faturası e-fatura mükellefi cariye düzenlendiğinde 'e fatura gönderimine uygun değildir' uyarısı veriyor ve uyarıyı tamam diyerek kapatıp kaydetmek istendiğinde ise fatura kaydediliyordu.Sorun giderildi.

105

UOD-72695

 

GENERAL
altaltERP

Fatura browserları üzerindeki Bilgiler/LogoConnect Hareketlerine tıklandığında bu formu görmek için gerekli lisansınız yok mesajı geliyor.

Fatura browserları üzerindeki Bilgiler/LogoConnect Hareketlerine tıklandığında bu formu görmek için gerekli lisansınız yok mesajı geliyordu. Sorun giderildi.

106

UOD-72707

 

GENERAL

e-Defter Uygulaması kapsamında, devir ile otomatik oluşan muhasebe kapanış ve açılış fişlerinin belge detayına "Fişe Ait Belge Yoktur" öndeğer seçili gelmeli.

E-Defter uygulaması kapsamında, Devir ile otomatik oluşan muhasebe kapanış ve açılış fişlerinin belge detayına, "Fişe Ait Belge Yoktur" öndeğer seçili gelmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

107

UOD-72722

 

HR Self Service

SelfServisde Raporlama Web Servis Lisansı Olmadığında Müşteriye " Lisansınızda Raporlama İşlemi Yapmak İçin Yetkiniz Yoktur" Şeklinde Uyarı Verilmeli

SelfServisde Raporlama Web Servis Lisansı Olmadığında Müşteriye " Lisansınızda Raporlama İşlemi Yapmak İçin Yetkiniz Yoktur" Şeklinde Uyarı Verilebilmesi İsteniyordu. İşlem Tamamlandı.

108

UOD-72692

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden Genel-Gönder filtrelerine "Takım Bileşenleri - Listelensin/Listelenmesin" filtresi eklenmelidir.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden Genel-Gönder filtrelerine "Takım Bileşenleri - Listelensin/Listelenmesin" filtresi eklenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

109

UOD-72694

 

GENERAL

Faturalar üzerinde sağ tuş menü ile açılan Connect Bilgileri penceresinde e-arşiv faturalarının da görüntülenmesi isteniyor.

Faturalar üzerinde sağ tuş menü ile açılan Connect Bilgileri penceresinde e-arşiv faturalarının da görüntülenmesi talep ediliyordu. İşlem tamamlandı.

110

UOD-72686

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi form basımında aynı malzemeye ait satırların birleştirilmesi parametreye bağlanmalıdır.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi form basımında aynı malzemeye ait satırların birleştirilmesi işleminin parametreye bağlanması isteniyordu.İşlem tamamlandı.

111

UOD-72676

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Dispatches

İrsaliye satırlarının borç takip ekranına yansıması parametrik olmalı.

Satınalma /satış - irsaliye parametrelerine "Ödeme hareketleri oluşturulsun" parametresi eklendi ve default olarak 'hayır' işaretli olacak şekilde parametrik hale getirildi.

112

UOD-72672

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Guarantees

Kasa Toplamlarıın View olarak yeniden düzenlenmesi.

Kasa Toplamlarıın View olarak yeniden düzenlenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

113

UOD-72643

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Orders

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Sipariş fişi satırında Sağ tuş/Sevkiyat Bilgileri ekranı satırlarda F4 ile arama yapıldığında hatalı veri listeliyor.

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Sipariş fişi satırında Sağ tuş/Sevkiyat Bilgileri ekranı satırlarda F4 ile arama yapıldığında hatalı veri listeliyordu. Sorun giderildi.

114

UOD-72631

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - AR/AP

Finans>Tanımlar>Cari hesaplar>Cari hesap hareketleri üzerinden banka alınan/verilen hizmet faturası seçilmek istendiğinde lisans uyarısı alınıyor.

Finans>Tanımlar>Cari hesaplar>Cari hesap hareketleri üzerinden banka alınan/verilen hizmet faturası seçilmek istendiğinde lisans uyarısı alınıyordu. Sorun giderildi.

115

UOD-72624

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Ana hesap planı Excel veri aktarımında LEVELNR otomatik hesaplanmıyor.

Ana hesap planı Excel veri aktarımında LEVELNR otomatik hesaplanmıyordu. Sorun giderildi.

116

UOD-72654

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden "Faturala" işleminde işlem görecek kayıt sayısı sıfır (0) gösterildiğinde "İşlem başarıyla başlatılmıştır....." mesajı gelmemeli.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden "Faturala" işleminde işlem görecek kayıt sayısı sıfır (0) gösterildiğinde "İşlem başarıyla başlatılmıştır....." mesajı gelmemesi isteniyordu. Sorun giderildi.

117

UOD-72632

 

GENERAL
altaltHuman Resources

Rapor Tasarımında Kullanılan Excellent Formülleri Raporlarda Çalışmıyor.

Rapor Tasarımında Kullanılan Excellent Formülleri Raporlarda Çalışmıyordu. Sorun Giderildi.

118

UOD-72603

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Orders

Satış siparişi ekranında işlem para birimi seçilerek yapılan işlemde işlem para birimi toplamları yanlış hesaplanıyor

Satış siparişi ekranında işlem para birimi seçilerek yapılan işlemde işlem para birimi toplamları yanlış hesaplanıyordu.Sorun giderildi.

119

UOD-72573

 

FI (Finance)
altaltAR/AP Reports - AR/AP Extract

Cari Hesap Extre raporunda filtreler çalışmıyor.

Cari Hesap Extre raporunda filtreler çalışmıyordu. Sorun giderildi.

120

UOD-72570

 

FI (Finance)
altaltTransactions - Payment Orders

Ödeme emri satırlarında işlemlerden ch ödemeleri aktarımı ile ch seçildiğinde ch' ın ünvanı ve banka bilgileri gelmiyor.

Ödeme emri satırlarında işlemlerden ch ödemeleri aktarımı ile ch seçildiğinde ch' ın açıklması ve banka bilgileri gelmiyor. Eğer ch kodu elle seçilirse unvan ve banka bilgileri geliyordu. Sorun giderildi.

121

UOD-74705

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Tevkifatlı olan satış faturalarda satırda organizasyon birimi seçilmez ise kdv yi (391) doğru hesaplara atıyor, ancak organizasyon birimi seçilir ise yalnış hesaba (191) atıyor.

Tevkifatlı olan satış faturalarda satırda organizasyon birimi seçilmez ise kdv yi (391) doğru hesaplara atıyor, ancak organizasyon birimi seçilir ise yalnış hesaba (191) atıyodu. Sorun giderildi.

122

UOD-73199

 

LO (Purchasing Management)
altaltTransactions - Purchase Invoices

Satınalma faturası ile işletmeye alınmış varlığın, işletmeye alma fişi silinerek, fatura üzerinden tekrar oluşturulduğunda, varlığın mevcut tahsis yeri gelmiyor.

Satınalma faturası ile işletmeye alınmış varlığın, işletmeye alma fişi silinerek, fatura üzerinden tekrar oluşturulduğunda, varlığın mevcut tahsis yeri gelmiyordu. Sorun giderildi.

123

UOD-73198

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Invoices

Toptan satış faturası ile işletmeden çıkarılan varlığın, işletmeden çıkarma fişi silinip fatura üzerinden tekrar oluşturulmak istendiğinde, işletmeden çıkarma ve varlık hareketi oluşmuyor.

Toptan satış faturası ile işletmeden çıkarılan varlığın, işletmeden çıkarma fişi silinip fatura üzerinden tekrar oluşturulmak istendiğinde, işletmeden çıkarma ve varlık hareketi oluşmuyordu. Sorun giderildi.

124

UOD-73418

 

GENERAL

E-defter - Birden fazla organizasyon birime ait e-defter sıra ile batch olarak hazırlanabilmeli.

E-defter - Birden fazla organizasyon birime ait e-defter sıra ile batch olarak hazırlanabilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

125

UOD-73215

 

EM (Employee Management)

İşten Çıkan Personelin Puantajında "İşe Giriş Tarihine" İşten Çıkş Tarihi Geliyor.

İşten Çıkan Personelin Puantajında "İşe Giriş Tarihine" İşten Çıkş Tarihi Geliyordu. Sorun Giderildi.

126

UOD-74179

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat üzerinden kesilen fatura iade alınıp iptal edildiğinde sipariş fişi satırındaki "Sevkiyat Bilgileri" ekranı hatalı veri listeliyor ve kalan miktar sevkiyat fişine çağrılamıyor.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat üzerinden kesilen fatura iade alınıp iptal edildiğinde sipariş fişi satırındaki "Sevkiyat Bilgileri" ekranı hatalı veri listeliyor ve kalan miktar sevkiyat fişine çağrılamıyordu. Sorun giderildi.

127

UOD-74180

 

GL (General Ledger)
altaltOperations - Transfer Between Accounts

Genel Muhasebe - İşlemler - Hesaplar Arası Aktarım işleminde hareketler kaynak hesaptan hedef hesaba aktarılıyor ancak bakiye kaynak hesapta kalıyor, hedef hesapta herhangi bir bakiye görünmüyor.

Genel Muhasebe - İşlemler - Hesaplar Arası Aktarım işleminde hareketler kaynak hesaptan hedef hesaba aktarılıyor ancak bakiye kaynak hesapta kalıyordu. Sorun giderildi.

128

UOD-73322

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Orders

Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişi satırında İşlemlerden “Satır Ödeme Planlarını Değiştir” ekranında ödeme planı kodu elle yazılarak tab yapıldığında açıklaması gelmiyor.

Satış Yönetimi – Sipariş Fişleri – Sipariş fişi satırında İşlemlerden “Satır Ödeme Planlarını Değiştir” ekranında ödeme planı kodu elle yazılarak tab yapıldığında açıklaması gelmiyordu. Sorun giderildi.

129

UOD-73523

 

FI (Finance)
altaltTransactions - Check&P.Note Slips

Finans - Çek/Senet Bordroları - Portföye alım tarihinden öncesine, aynı çek için tahsil hareketi girilebiliyor.

Finans - Çek/Senet Bordroları - Portföye alım tarihinden öncesine, aynı çek için tahsil hareketi girilebiliyordu. Sorun giderildi.

130

UOD-71267

 

EM (Employee Management)
altaltTransactions - Person Work In Browser

İşe Giriş Hareketleri Browserına ve Filtrelerine İşyeri Bilgisi Eklenmeli.

İşe Giriş Hareketleri Browserına ve Filtrelerine İşyeri Bilgisi Eklenmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

131

UOD-74722

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Kasadan girilen tahsilat ve ödeme hareketlerine bağlı tahsilat ve tediye tipindeki muhasebe fişinin kasa bacağı açıklaması parametredeki bilgileri görmeyip sadece kasa kodu ve açıklamasını basmaktadır.bu durum e-defter açıklamalarında sorun yaratmaktadır.

Kasadan girilen tahsilat ve ödeme hareketlerine bağlı tahsilat ve tediye tipindeki muhasebe fişinin kasa bacağı açıklaması parametredeki bilgileri görmeyip sadece kasa kodu ve açıklamasını basmaktadır.Bu durum e-defter açıklamalarında sorun yaratmaktaydı. Bu sorun giderildi.

132

UOD-74721

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Yevmiye madde numaralandırma işlemi yapıldıktan sonra ilgili madde numaralı muhasebe fişine girdiğinde yevmiye madde numarası alanı boş gözükmektedir. e-defter üzerinden bakıldığında yevmiye madde numarası gelmektedir.

Yevmiye madde numaralandırma işlemi yapıldıktan sonra ilgili madde numaralı muhasebe fişine girdiğinde yevmiye madde numarası alanı boş gözükmektedir. e-defter üzerinden bakıldığında, raporlar altından yevmiye dökümü alındığında yevmiye madde numarası gelmektedir. Sorun giderildi.

133

UOD-73716

 

AM (Asset Management)
altaltDefinitions - Other Assets

Varlık Yönetimi - Diğer Varlık iyileştirmeleri

Varlık Yönetimi - Diğer Varlıklar üzerinde iyileştirmeler yapıldı.

134

UOD-74386

   

Fatura içinden açılan irsaliye aktar penceresi büyütüldüğünde grid küçük kalıyor.

Faturalar içerisinden açılan "İrsaliye Aktar" penceresi büyütüldüğünde grid küçük kalıyordu, düzeltildi.

135

UOD-73235

 

AM (Asset Management)
altaltDefinitions - Other Assets

Diğer Varlıklar browser'nda, varlıkların devir, satınalma satış ve hurda hareketleri için kolonlara ve bu kolonlarda hareket miktarlarının görülmesine ihtiyaç vardır.

Diğer Varlıklar browser'nda, varlıkların devir, satınalma satış ve hurda hareketleri için kolonlara ve bu kolonlarda hareket miktarlarının görülmesine ihtiyaç vardı. F9 menüsüne eklenerek ihtiyaç karşılandı.

136

UOD-73488

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Safe Deposits

Ödeme tahsilat noktası tanım kodu karakter sayısı artırılmalı.

Ödeme tahsilat noktası tanım kodu karakter sayısı arttırıldı.

137

UOD-73102

 

MM (Materials Management)
altaltDefinitions - Materials

Malzemeler için U_100_LNGEXCHSETS tablosunda kayıt var ise, malzemelerin satınalma ve satış faturası rapor çıktılarında miktarı tutarı ve kdv yi çift getiriyor.

Malzemeler için U_100_LNGEXCHSETS tablosunda kayıt var ise, malzemelerin satınalma ve satış faturası rapor çıktılarında miktarı tutarı ve kdv yi çift getiriyordu. Sorun giderildi.

138

UOD-73048

 

VM (Vacation Management)
altaltTransactions - Generate Time Planning Record

İzin bilgilierinde bulunan izin hakediş tarihinden sonrasına girilen ücretsiz izin önceki yıla ait hakediş tarihini öteliyor.

İzin bilgilerinde bulunan izin hakediş tarihinden sonrasına girilen ücretsiz izin önceki yıla ait hakediş tarihini öteliyordu. Sorun giderildi,işlem tamamlandı.

139

UOD-72898

 

PJ (Project Management)
altaltTransactions - Projects

Proje Yönetimi - Aktiviteleri browser'ında default sıralama şeklinin koda göre gelmesi isteniyor.

Proje Yönetimi - Aktiviteleri browser'ında default sıralama şeklinin koda göre gelmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

140

UOD-72896

 

PR (Payroll Management)
altaltTransactions - Point Cards Browser

Puantaj Kartları Hesaplama Ekranında Filtreler Sekmesine "Analiz Boyutu" Filtresi Eklenmesi

Puantaj Kartları Hesaplama Ekranında Filtreler Sekmesine "Analiz Boyutu" Filtresi Eklenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.

141

UOD-72488

 

MM (Materials Management)
altaltTransactions - Material Slips

Transfer fişleri satırlarında kayıt sayısı seçildiğinde kayıt sayısını getirmiyor.

Transfer fişleri satırlarında kayıt sayısı seçildiğinde kayıt sayısını getirmiyordu. Sorun giderildi.

142

UOD-72539

 

AM (Asset Management)
altaltTransactions - Asset Transactions

Varlık Hareketlerinde F9 Menüsünde Bulunan Bağlı Kayıtlara Form Yazdır Seçeneği Eklenmeli

Varlık Hareketlerinde F9 Menüsünde Bulunan Bağlı Kayıtlara Form Yazdır Seçeneği Eklenmesi isteniyordu. İşlem tamalandı.

143

UOD-72484

 

DE (Demand Management)
altaltTransactions - Demand Slips

Talep Yönetimi - Talep karşılama ekranında satır tutar bilgilerinin gelmesine ihtiyaç vardır.

Talep Yönetimi - Talep karşılama ekranında satır tutar bilgilerinin gelmesine ihtiyaç vardı.İşlem tamamlandı.

144

UOD-72371

 

PC (Performance Management)
altaltTransactions - Performance Records

Programda ve Self Servis de "Yürürlükte" Durumunda Olan Performans Kayıtları Üzerinde Değişiklik Yapılabilmeli.

Programda ve Self Servis de "Yürürlükte" Durumunda Olan Performans Kayıtları Üzerinde Değişiklik Yapılabilmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

145

UOD-72332

 

HR Self Service

Self Servisde Şifre Değiştirirken Eski Şifreyi Sormalı.

Self Servisde Şifre Değiştirirken Eski Şifreyi Sorması Talep Ediliyordu. Talep Gerçekleştirildi.

146

UOD-72447

 

HR Self Service

Self Servis-Ekip İşlemlerime Girildikten Sonra Personel Seçmeden" Performans Kayıtları " Denildiğinde Sadece Ekibin Performans Kayıtları Listelensin.

Self Servis-Ekip İşlemlerime Girildikten Sonra Personel Seçmeden" Performans Kayıtları " Denildiğinde Sadece Ekibin Performans Kayıtları Listelensin isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

147

UOD-72330

 

HR Self Service

IK Self Serviste Yetkinlik Değerlendirme Ekranında Filtreleme Yapılabilmeli.

IK Self Serviste Yetkinlik Değerlendirme Ekranında Filtreleme Yapılabilmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.

148

UOD-72305

 

FI (Finance)
altaltTransactions - Safe Deposit Transactions

Kasadan girilen faturalarda seçilen analiz boyutu oluşan muhasebe fişinin kasa satırına da gelmesine ihtiyaç vardır.

Kasadan girilen faturalarda seçilen analiz boyutu oluşan muhasebe fişinin kasa satırına da gelmesine ihtiyaç vardı. İşlem tamamlandı.

149

UOD-72327

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Orders

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Kullanıcı üzerinde tanımlı öndeğerler sipariş fiş başlığına otomatik olarak gelmiyor.

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Kullanıcı üzerinde tanımlı öndeğerler sipariş fiş başlığına otomatik olarak gelmiyordu. Sorun giderildi.

150

UOD-72262

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - AR/AP

Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari hesap browser'ı filtrelerine "E-Fatura Müşterisi / Evet-Hayır" filtresi isteniyor.

Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Cari hesap browser'ı filtrelerine "E-Fatura Müşterisi / Evet-Hayır" filtresi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.

151

UOD-72267

 

HR Self Service

Onaylamada Üst Pozisyon ve Yönetici Aynı Kişi Olduğunda Onay Verecek Personele İki Onay Talebi Gidiyor.

Onaylamada Üst Pozisyon ve Yönetici Aynı Kişi Olduğunda Onay Verecek Personele İki Onay Talebi Gidiyordu. Sorun Giderildi.

152

UOD-74097

   

Zamanlanmış görev olarak bütçe toplamlarının hesaplatılması işlemi tanımlanıp çalıştırılamıyor.

Zamanlanmış görev olarak bütçe toplamlarının hesaplatılması işlemi tanımlanıp çalıştırılamıyordu. Sorun giderildi.

153

UOD-73170

   

e-Fatura sematron vergi evrensel kodlarında güncelleme

e-fatura şematron vergi evrensel kodlarında güncelleme yapıldı.

154

UOD-72265

 

VM (Vacation Management)
altaltTransactions - Vacation Requests

İzin Talebi Onayında İşten Ayrılan Kişiye de Onay Talebi Gidiyor.

İzin Talebi Onayında İşten Ayrılan Kişiye de Onay Talebi Gidiyordu. Sorun Giderildi.

155

UOD-74102

 

SS/ST (System Settings)

Zamanlanmış görev olarak bütçe gerçekleşmeleri işlemi tanımlanıp çalıştırılamıyor.

Zamanlanmış görev olarak bütçe gerçekleşmeleri işlemi tanımlanıp çalıştırılamıyordu. Sorun giderildi.

156

UOD-72234

 

FI (Finance)
altaltAR/AP Reports - AR/AP Extract

Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Bilgiler/Ekstre denilerek filtrelerden sadece Bordrolar başlığı altındaki "Çek Girişi" seçilip rapor alındığında veri listelenmiyor.

Finans Yönetimi - Cari Hesaplar - Bilgiler/Ekstre denilerek filtrelerden sadece Bordrolar başlığı altındaki "Çek Girişi" seçilip rapor alındığında veri listelenmiyordu. Sorun giderildi.

157

UOD-65002

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sipariş aktar işleminde sipariş no lookup'ı üzerinden sipariş browser'ına gidip Ctrl+End yapıldığında cursor son sayfanın en üst satırına konumlanıyor.

Sevkiyat Fişleri - Sipariş aktar işleminde sipariş no lookup'ı üzerinden sipariş browser'ına gidip Ctrl+End yapıldığında cursor son sayfanın en üst satırına konumlanıyordu. Sorun giderildi.

158

UOD-75373

 

HR Self Service

HR Self Servis - Login penceresindeki "Şifremi Unuttum" Seçeneği İle Gelen Şifre İle Giriş Yapılamıyor

HR Self Servis - Login penceresindeki "Şifremi Unuttum" Seçeneği İle Gelen Şifre İle Giriş Yapılamıyordu, düzeltildi.

159

UOD-76096

 

FI (Finance)
altaltDefinitions - Cheque/Promisory Notes Browser

işlem para birimi dövizli olan çeklerde, kur güncelleme işlemi yapıldığında dövizli tutarı değiştiriyor.

İşlem para birimi dövizli olan çeklerde, kur güncelleme işlemi yapıldığında dövizli tutarı değiştiriyodu. TL tutarının güncellenmesi sağlandı.

160

UOD-69473

   

e-Defter uygulamasında Satış Faturaları için Form BA-BS Veri Alma: Fiş Tarihine Göre/Düzenleme Tarihine Göre seçeneği gibi bir parametre eklenmeli.

e-Defter uygulamasında Satış Faturaları için Form BA-BS Veri Alma: Fiş Tarihine Göre/Düzenleme Tarihine Göre seçeneği gibi bir parametre eklenmesi sağlandı. Satınalma/satış faturalarında Muhasebe fişi Kaynak Belge Detayına yazılan Belge numarasının fiş numarası mı yoksa belge numarası mı olcağı paremetrik yapıldı

161

UOD-75079

 

FI (Finance)
altaltOther Reports - Bank G/L Agreement Report

Banka muhasebe mutabakat raporu carisiz seçilen banka fişi türlerinde karşılıkları çıkmıyor.

Banka muhasebe mutabakat raporu için; Banka Fişi > Cari Hesapsız Alınan/Verilen Hizmet Faturalarının muhasebe bilgilerinin gelmesi sağlandı. Kasa muhasebe mutabakat raporu için; Kasa Fişi > Tüm Fatura türleri için muhasebe bilgilerinin gelmesi sağlandı.

162

UOD-74416

 

PR (Payroll Management)
altaltReports - Minimum Living Allowance Slip

Ücret Yönetimi > Raporlar > Asgari Geçim İndirimine Ait Bordro Alındığında Bazı Personeller Birden Fazla Listeleniyor.

Ücret Yönetimi > Raporlar > Asgari Geçim İndirimine Ait bordro alındığında bazı personeller birden fazla listeleniyordu, düzeltildi.

163

UOD-73237

 

AM (Asset Management)

Varlık browser'larında, varlığın üzerinden, sağ klik ile malzeme hareketlerine ve faturalarına ulaşılabilecek bir seçeneğe ihtiyaç vardır.

Varlık browser'larında, varlığın üzerinden, sağ klik ile malzeme hareketlerine ve faturalarına ulaşılabilecek bir seçeneğe ihtiyaç vardı. Bilgiler menüsü altına Satınalma Faturaları ve Malzeme Fişleri Menüsü eklenerek ihtiyaç karşılandı.

164

UOD-72150

 

SS/ST (System Settings)

Sistem Ayarları - Öndeğer ve Parametreler - CTRL+F ile arama yapılırken kelime bütünlüğüne dikkat edilmiyor.

Sistem Ayarları - Öndeğer ve Parametreler - CTRL+F ile arama yapılırken kelime bütünlüğüne dikkat edilmiyordu. Sorun giderildi.

165

UOD-75606

 

AM (Asset Management)

ESY-Tanımlar-Başvuru kartları sağ click'ten İlişkili Kayıtlar'a gelinip buradan Görüşme Kayıtları formu açıldıktan sonra ekle butonuna basıldığında "An exception occured during contact definition!" mesajı alınıyor.

ESY->Tanımlar->Başvuru kartları browserında iken yeni bir kart oluşturulduktan sonra sağ click'ten İlişkili Kayıtlar'a gelinip buradan Görüşme Kayıtları formu açıldıktan sonra ekle butonuna basıldığında "An exception occured during contact definition!" uyarı mesajı alınıyor ve görüşme kaydı eklenmesi engelleniyordu, düzeltildi.

166

UOD-72648

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Shipment Slips

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden Genel-Gönder denilerek ekrana alınan sevkiyat fişi satırlarında malzeme takım bileşenleri net olarak belirtilmelidir.

Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden Genel-Gönder denilerek ekrana alınan sevkiyat fişi satırlarında malzeme takım bileşenlerinin net olarak belirtilmesi isteniyordu.Tür kolonuna takım bileşeni yazması ayrıca mümkünse bu satırın bold olarak belirtilmesi isteniyordu.İşlem tamamlandı.

167

UOD-72139

 

GENERAL

Raporlar üzerindeki refresh seçeneği çalıştırıldığında rapor kendini yenilememektedir.

Raporlar üzerindeki refresh seçeneği çalıştırıldığında rapor kendini yenilemiyordu. Sorun giderildi.

168

UOD-74922

 

JGuar Administrator

Lisans anahtarında proje yönetimi olmadığı için, hakedişler için numaralama şablonu oluşturulamıyor.

Lisans anahtarında proje yönetimi olmadığında hakedişler için numaralama şablonu oluşturulamıyordu. Satış yönetimi için "Satış Hakediş", satınalma yönetimi altına "Satınalma Hakediş" şablonları eklenerek sorun giderildi.

169

UOD-72157

 

GL (General Ledger)
altaltTransactions - Approved G/L Slips (Main Chart of Accounts)

Onaylı muhasebe fişleri browserında uyarlama ile eklenen userno bilgisi sıfır değer getirmektedir.

Onaylı muhasebe fişleri browserında uyarlama ile eklenen userno bilgisi sıfır değer getirmekteydi. CreatorNr, CreatorName, CreatorFullName, ModifierNr, ModifierName, ModifierFullName alanları eklendi. İşlem tamamlandı.

170

UOD-72641

 

LO (Sales Management)
altaltTransactions - Sales Orders

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Kullanıcıda öndeğer organizasyonel birim kullanılmazsa sipariş fiş başlığında organizasyonel birim seçildiğinde fiş başlığına rastgele bir satış elemanı bilgisi geliyor.

Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Kullanıcıda öndeğer organizasyonel birim kullanılmazsa sipariş fiş başlığında organizasyonel birim seçildiğinde fiş başlığına rastgele bir satış elemanı bilgisi geliyordu. Sorun giderildi.

171

UOD-72452

 

JGuar Server Administrator

Self Servis - Performans Kaydı Satırlarında Girilemeyen Değerler(Kısıtlı Drumundaki Alanlar) "Detay" penceresinde de Girilebiliyor.

Performans kaydı satırlarına "Detay" penceresinden gelindiğinde Kısıtlı alanlara değer girilebiliyordu. Kısıtlı duruma getirilen alanların Detay menüsünde de kısıtlı duruma gelmesi gerekiyordu. Sorun giderildi.

172

JAF-8778

   

Status ekranındaki session satırları silindikçe ekran bozuluyor.

Status ekranındaki session satırları silindikçe ekran bozuluyordu. Sorun giderildi.

173

JAF-10466

   

Bütün Modüllerde Sağ Klik İle Revizyonlar Denildiğinde " İş Ürünü Anahtarı Bulunamadı" Hatası Alınıyor.

Bütün Modüllerde Sağ Klik İle Revizyonlar Denildiğinde " İş Ürünü Anahtarı Bulunamadı" Hatası Alınıyordu. Sorun Giderildi.

174

JAF-10439

   

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Daha önce üzerinde farklı muhasebe fişiyle kaydedilmiş borç dekontu muhasebe fiş türü değiştirilip kaynak işlemlerin muhasebe fişlerini yeniden oluştur denilmesine rağmen eski muhasebe fişi ile oluşuyor.

Finans Yönetimi - Cari Hesap Fişleri - Daha önce üzerinde farklı muhasebe fişiyle kaydedilmiş borç dekontu muhasebe fiş türü değiştirilip kaynak işlemlerin muhasebe fişlerini yeniden oluştur denilmesine rağmen eski muhasebe fişi ile oluşuyordu. Sorun giderildi.

175

JAF-10254

   

Sürüm geçişinde formlarda action silinmesi

Sürüm geçişinde formlarda action silinmesi oluyordu. Sorun giderildi.

176

JAF-10231

   

FIQOARPCardBrowser Sorgusundan Türetilmiş Custom Sorguda Hata

FIQOARPCardBrowser Sorgusundan Türetilmiş Custom Sorguda Hata alınıyordu. Sorun giderildi.

177

JAF-10228

   

Sürüm Geçişinde Extend Edilmiş Formlarda Bozulma

Sürüm Geçişinde Extend Edilmiş Formlarda Bozulmalar Oluyordu. Sorun Giderildi.

178

JAF-10260

   

Mylogo web hizmeti bağlantı ayarları firma bazında ayrı ayrı tanımlanabilmelidir.

Mylogo web hizmeti bağlantı ayarları firma bazında ayrı ayrı tanımlanabilecek hale getirildi.

179

JAF-10178

   

FIXFArpCardBrowser’ın Rapor Filtrelerinde Kullanım Problemi

FIXFArpCardBrowser’ın Rapor Filtrelerinde Kullanım Problemi vardı. Sorun giderildi.

180

JAF-10172

   

Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi

Üründe MS SQL 2012 "Sequence Numbers" özelliğinin desteklenmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.

181

JAF-10249

   

Uyarlanmamış "Sipariş", "İrsaliye" ve "Fatura" v.s ekranlarında form ebatlarında bozulmalar oluyor. Kaydet ve Vazgeç butonlarına sadece scrool bar ile ulaşılabiliyor.

Uyarlanmamış "Sipariş", "İrsaliye" ve "Fatura" v.s ekranlarında form ebatlarında bozulmalar oluyordu. Kaydet ve Vazgeç butonlarına sadece scrool bar ile ulaşılabiliyordu. Sorun giderildi.

182

JAF-10261

   

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Genel/Gönder (ya da Toplu Gönder) diyerek ulaşılan tasarım, içeride olan bir isimle kaydedilmek istendiğinde doğrudan ilgili tasarımın üzerine yazıyor.

Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Genel/Gönder (ya da Toplu Gönder) diyerek ulaşılan tasarım, içeride olan bir isimle kaydedilmek istendiğinde doğrudan ilgili tasarımın üzerine yazıyordu. Sorun giderildi.

183

JAF-10252

   

Rapor ve Form Tasarımları - Tasarımlar içerisindeki bazı değişkenler seçildiğinde gruplanmış şekilde seçiyor, ancak parçalı olarak hareket ediyor.

Rapor ve Form Tasarımları - Tasarımlar içerisindeki bazı değişkenler seçildiğinde gruplanmış şekilde seçiyor, ancak parçalı olarak hareket ediyordu. 'Alt' + desişken seçimi yapılması durumunda toplu hareket etme ve silme yapacak şekilde değişiklik yapıldı.

184

JAF-10250

   

Genel - formlar açılırken "null pointer exception" hatası alıyoruz. Sever resources/TRTR katoloğu altındaki ilgili jfm dosyası silindiğinde sorun düzeliyor. Sorunu oluşan işlem adımı belirlenemedi.

Jfm dosyalarının yanlış oluşmaması için kontroller eklendi.             


Saygılarımızla,
Logo Yazılım