20 Nisan 2015 tarihi itibari ile j-guar ürünü için v.2.37.6.0 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yeralmakta olup sürüm dosyalarına ftp://download.logo.com.tr adresinden erişebilirsiniz.
 
 
 

 1. Genel Uyarılar

 1.1. j-guar ürünü java 7 versiyonu ile birlikte çalışmaktadır. Client ve Server side'da java 7 ürünü kullanılmalıdır.

 1.2. Apache Tomcat Application server 7 versiyonu desteklenmektedir.

 1.3. IBM WAS kullanılan yerlerde, IBM WAS 7.0 sürümünün kurulu olması gerekmektedir. Bütün güncel fixpack'ler mutlaka kurulmalıdır.

 1.4. Uygulama sunucularının ilgili sürümlerini; Apache Tomcat kullanılıyor ise ftp sayfamızdan, IBM WAS kullanılıyor ise ücretli olarak IBM’den temin edilebilir.

 1.5. Versiyon değişimi sonrasında Sistem (sadmin - Server Administrator) ve Kurum tabloları güncellemelerinin (admin - Administrator) yapılması gerekmektedir.

 1.6. Yeni versiyonun kurulumu sonrası LFS Cache klasörünün temizlenmesi tavsiye edilir. Windows7’de LFS cache %temp% kataloğunda yer almaktadır.

 1.7. j-guar ürünü erişim adresleri aşağıda belirtilmiştir:

 j-Guar'a giriş :

 http://localhost:8080/logo/smart/login

 Sistem Yöneticisine Giriş :

 http://localhost:8080/logo/smart/admin

 Veri Tabanı Bağlantı ayarları ve işlemleri :

 http://localhost:8080/logo/smart/sadmin

 Lisanslama :

 http://localhost:8080/logo/Activation

 Lisans Yenileme :

 http://localhost:8080/logo/LicenseRenewal

 Yukarıdaki localhost ifadeleri kurulumun yapıldığı serverın alias'ı veya ip'si ile değiştirilmelidir.

 1.8. v.2.19.5.7 versiyonu ile birlikte standart güncelleme işlemlerine ek olarak admin panel'den aşağıda yeri belirtilmiş olan güncelleme işlemi çalıştırılmalıdır.

 * Diğer Tanımlar - İşlemler - "Süreç Yönetimi Veritabanı Tanımlarını Oluşturma

 1.9. Windows - Control Panel Home (My Computer üzerinde sağ tuş özellikler ile ulaşılabilir) - Gelişmiş Sistem Ayarları (ADVANCED SYSTEM Settings) - Advanced sekmesinden ulaşılan Ortam Değişkenleri (Environment Variables) ekranında Sistem Değişkenleri (System Variables) altındaki "Path" satırına JDK 'nın kurulu olduğu katalogdaki binalt kataloğunun yolu girilmelidir.

 * Path satırında yazan default bilgi ve bizim tarafımızdan eklenecek bilgi (kırmızı bant ile belirtilmiştir) aşağıdaki gibi örneklendirilebilir.

 C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86;%SystemRoot%\system32;C:\Program Files\Java\jdk1.7.0\bin

 1.10. ServerConfig.xml,ConsoleConfig.xml,Oraconfig.xml,EncryptionConfig.xml,CustomSchemaDefinitions.xml dosyalarına ait bilgiler veritabanında tutulmaktadır. Bu dosyalardaki düzenleme işlemleri "Status" [(http://localhost:8080/logo/Status) / localhost:Makinenin IP adresi. 8080:Default port no"] ekranından yapılmaktadır.

 1.11. DomainConfig.XML dosyası içerisindeki kullanıcının şifresi encrypted olarak tutulmaktadır.

 1.12. Bu versiyonda öne çıkan başlıklardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 * Programa "Sorgu Zamanlama Yönetimi" özelliği eklenmiştir.

 * Banka toplamları view yapısına geçirilmiştir.

 * Finans modülüne "Kredi Kartı Hareket Raporu" eklenmiştir.

 * Malzeme Değer Raporu "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) bilgisini tespit edip ona göre malzemeleri değerleyen filtre eklenmiştir.

 * Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından birinin default olarak seçilebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik olarak fişe gelmesi sağlanmıştır.

 Sürüm İçeriği 

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 UOD-74377   FI (Finance)
alt alt Transactions - Check&P.Note Slips
Finans Yönetimi - Çek/Senet Bordroları - Çek/Senet bordrosu eklendiğinde organizasyonel birimler öndeğer olarak gelmiyor.
Finans Yönetimi - Çek/Senet Bordroları - Çek/Senet bordrosu eklendiğinde organizasyonel birimler ön değer olarak gelmiyordu. Sorun giderildi.
2 UOD-74371   HR Self Service
SelfServis Üzerinden İzin Talebi Oluşturup “Yazdır” İşlemi Yapıldığında “Parsererror” Hatası Alınıyor
SelfServis Üzerinden İzin Talebi Oluşturup “Yazdır” İşlemi Yapıldığında “Parsererror” Hatası Alınıyodu. Sorun Giderildi.
3 UOD-73880   PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Lines
Tenzili Terfi Bulunan Puantaj Kartlarında Genel Sağlık Sigortası Kurum Kesintisi Tenzili Terfi Ek Göstergesinden hesaplanmalı.
Tenzili Terfi Bulunan Puantaj Kartlarında Genel Sağlık Sigortası Kurum Kesintisi Tenzili Terfi Ek Göstergesinden Hesaplanması İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.
4 UOD-73879   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe - E-defter - Dosya oluşturma işlemi sonrası oluşan XML'de, bazı muhasebe fiş satırları çoklanıyor.
Genel Muhasebe - E-defter - Dosya oluşturma işlemi sonrası oluşan XML'de, bazı muhasebe fiş satırları çoklanıyordu. Sorun giderildi.
5 UOD-73876   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - "Toplu Durum Değişikliği" işlemi, Onay tarihinden önceki siparişler Kapandı ve İptal durumuna getirilebilsin parametresi EVET olmasına rağmen çalışmıyor.
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - "Toplu Durum Değişikliği" işlemi, Onay tarihinden önceki siparişler Kapandı ve İptal durumuna getirilebilsin parametresi EVET olmasına rağmen çalışmıyordu. Sorun giderildi.
6 UOD-73866   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Sipariş fişi içinde "Satır Ödeme Planlarını Değiştir" işlemi yapıldığında Malzeme Takımına ait bileşenin fiyatı değişiyor.
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - Sipariş fişi içinde "Satır Ödeme Planlarını Değiştir" işlemi yapıldığında Malzeme Takımına ait bileşenin fiyatı değişiyordu. Sorun giderildi.
7 UOD-73779   PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Realization totals
Tahakkuk Toplamları Raporunda, Ara Dönemde Hesaplanan "Devreden SGK Prim Farkı" Değerini Listelenebilmeli.
Tahakkuk Toplamları Raporunda, Ara Dönemde Hesaplanan "Devreden SGK Prim Farkı" Değerini Listelenebilmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.
8 UOD-73521   GENERAL
alt alt Human Resources
5510 Öncesi Emsan Çalışanlarda Tenzili terfi hesaplamasında hata var.
5510 Öncesi Emsan Çalışanlarda Tenzili terfi hesaplamasında hata vardı. Sorun giderildi.
9 UOD-73517   FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Finans - Kasa İşlemleri - Kasa kuru farkı hesaplatılamıyor.
Finans - Kasa İşlemleri - Kasa kuru farkı hesaplatılamıyordu. Sorun giderildi.
10 UOD-73437   JGuar Administrator
Kayıt Numaralama Şablonunda aynı tanımlanmış şablon, birden fazla kuruma uygulanıyorsa kurumu tanımıyor.
Kayıt Numaralama Şablonunda aynı tanımlanmış şablon, birden fazla kuruma uygulanıyorsa kurumu tanımıyordu. Sorun giderildi.
11 UOD-73339   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine sipariş aktarımı sonrasında birtakım işlem adımları ile stok eksiye düşürülüyor.
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine sipariş aktarımı sonrasında birtakım işlem adımları ile stok eksiye düşürülüyordu. Sorun giderildi.
12 UOD-73261   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe-Edefter'de dosya oluştururken,başka bir kullanıcı e-defter oluşturmak istediğinde "başka kullanıcılar bu işlemi kullanıyor" uyarısı aldıktan sonra tamam/vazgeç butonuna basıldığında dosya oluşturma işlemine devam ediyor
Genel Muhasebe-E-defter'de dosya oluştururken,başka bir kullanıcı e-defter oluşturmak istediğinde "başka kullanıcılar bu işlemi kullanıyor" uyarısı aldıktan sonra tamam/vazgeç butonuna basıldığında dosya oluşturma işlemine devam ediliyordu. Sorun giderildi.
13 UOD-73255   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Risk'i olmayan ancak sevkedilen sipariş ile riski aşacak durumda olan bir cari hesaba ait sipariş sevkiyat fişine aktarıldığında "Sevkedilememe Nedeni" boş geliyor.
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Risk'i olmayan ancak sevkedilen sipariş ile riski aşacak durumda olan bir cari hesaba ait sipariş sevkiyat fişine aktarıldığında "Sevk edilememe Nedeni" boş geliyordu. Sorun giderildi.
14 UOD-73240   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - İçerisinde malzeme takımları olan sipariş fişi sevkiyat fişine çağrılıp satırlarda sıralama yaptırılıyor. Ana mamulun miktarı değiştirildiğinde buna bağlı olmayan bileşenler hareket görüyor.
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - İçerisinde malzeme takımları olan sipariş fişi sevkiyat fişine çağrılıp satırlarda sıralama yaptırılıyor. Ana mamulün miktarı değiştirildiğinde buna bağlı olmayan bileşenler hareket görüyordu. Sorun giderildi.
15 UOD-73166   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişinde parçalı sevkedilemez promosyonu olan satırların miktarı değiştirilebiliyor.
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişinde parçalı sevkedilemez promosyonu olan satırların miktarı değiştirilebiliyordu. Sorun giderildi.
16 UOD-72911   GENERAL
alt alt Human Resources
657 li memurların raporlu izin hesaplamalarında hatalar düzeltilmelidir.
657 li memurların raporlu izin hesaplamalarında hataların düzeltilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
17 UOD-72906   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Vade Farkı faturasında aynı tarihe birden fazla vade farkı hesaplaması yapılabiliyor.
Satış Yönetimi - Satış Vade Farkı faturasında aynı tarihe birden fazla vade farkı hesaplaması yapılabiliyordu. Sorun giderildi.
18 UOD-72863   JGuar Administrator
JAdminde Banka Şubesi Eklenmek İstendiğinde "Eksik Veya Hatalı Veri Girişi Yapılmıştır." Mesajı Alınıyor.
JAdminde Banka Şubesi eklenmek istendiğinde "Eksik Veya Hatalı Veri Girişi Yapılmıştır." mesajı alınıyordu. Sorun giderildi.
19 UOD-72844   EM (Employee Management)
alt alt Transactions - Leave Transactions
İşten çıkış işleminde hata alınıyor ve işlemi kaydetmiyor.
İşten çıkış işleminde hata alınıyordu ve işlemi kaydetmiyordu. Sorun giderildi.
20 UOD-72804   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - G/L Connection Codes
Genel Muhasebe - Satınalma Muhasebe Kodları - Organizasyonel birim kodu alanında " 01.001* " ifadesi kullanılamıyor.
Genel Muhasebe - Satınalma Muhasebe Kodları - Organizasyonel birim kodu alanında " 01.001* " ifadesi kullanılamıyordu. Sorun giderildi.
21 UOD-72704   GL (General Ledger)
PNTEXTFIELDVALUE formülü muhasebe bağlantı kodlarına eklendiği zaman çalışmıyor!
PNTEXTFIELDVALUE formülü muhasebe bağlantı kodlarına eklendiği zaman çalışmıyordu. Sorun giderildi.
22 UOD-72635   PR (Payroll Management)
alt alt Operations - Create Payroll Payments
"Puantaj Kartı Üret" ve "Dönem Puantajlarını Hesaplama" İşleminde BALN_STAMPDISCRESDEV Alanı Sıfırlanıyor.
"Puantaj Kartı Üret" ve "Dönem Puantajlarını Hesaplama" İşleminde BALN_STAMPDISCRESDEV Alanı Sıfırlanıyordu. Sorun Giderildi.
23 UOD-72619   PR (Payroll Management)
Ücret Yönetiminde/Raporlar/Tahakkuk Listesinde : PNTEXTFIELDVALUE bu fonksiyonu bir tanımlı değişken içerisinde kullandığımızda rapor sonuç üretmiyor ve aşağıda ekran görüntüsü verilen hatayı alıyoruz
Ücret Yönetiminde/Raporlar/Tahakkuk Listesinde : PNTEXTFIELDVALUE bu fonksiyonu bir tanımlı değişken içerisinde kullandığımızda rapor sonuç üretmiyor ve aşağıda ekran görüntüsü verilen hata alınıyordu. Sorun giderildi.
24 UOD-72618   SS/ST (System Settings)
alt alt Defaults and Parameters - Payroll Management - Payroll Parameters
Sistem Ayarları/Öndeğer ve parametreler/Ücret Yönetimi/ Ek Yasal Kesinti Parametresi Türü “Kesinti” Olarak Seçildiğinde Formül Alanı Dolu Olmasına Rağmen Puantaj Hesaplaması Yapılamıyor, Boş Değerler Geliyor.
Sistem Ayarları/ Öndeğer ve Parametreler/Ücret Yönetimi/ Ek Yasal Kesinti Parametresi Türü “Kesinti” Olarak Seçildiğinde Formül Alanı Dolu Olmasına Rağmen Puantaj Hesaplaması Yapılamıyor, Boş Değerler Geliyordu. Sorun Giderildi.
25 UOD-72557   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Receipts
İrsaliye faturalandırıldığında, faturalanmış görünmesine rağmen, irsaliyenin diğer tabında fatura no yazılmıyor.
İrsaliye faturalandırıldığında, faturalanmış görünmesine rağmen, irsaliyenin diğer tabında fatura no yazılamıyordu. Sorun giderildi.
26 UOD-72498   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Orders
Siparişten, faturala işlemi yapılarak alınan hizmet faturası oluşturulup, faturada tutarı değiştirince fiş kaydedilemiyor.
Siparişten, faturala işlemi yapılarak alınan hizmet faturası oluşturulup, faturada tutarı değiştirince fiş kaydedilemiyordu. Sorun giderildi.
27 UOD-72490   AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Other Assets
Varlıklarda, malzeme bağlantılı olarak satınalma yapıldığında, varlığın edinim şekli varlık kartına ve browser'a gelmiyor.
Varlıklarda, malzeme bağlantılı olarak satınalma yapıldığında, varlığın edinim şekli varlık kartına ve browser'a gelmiyordu. Sorun giderildi.
28 UOD-72477   SS/ST (System Settings)
Satın alma ve satışta yer alan fatura tarihi değiştirildiğinde irsaliye tarihi otomatik değişsin mi parametresinin ön değerinin hayır olmalıdır.
Satın alma ve satışta yer alan fatura tarihi değiştirildiğinde irsaliye tarihi otomatik değişsin mi parametresinin ön değerinin hayır olması isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
29 UOD-72466   GENERAL
Versiyon geçişinde, GLTRANS tablosuna eklenen FISCALMONTH ve FISCALYEAR alanları 0 olarak geliyor.
Versiyon geçişinde, GLTRANS tablosuna eklenen FISCALMONTH ve FISCALYEAR alanları 0 olarak geliyordu. Sorun giderildi.
30 UOD-72422   GENERAL
Birimlerin evrensel kodu ingilizce çevirilerinin XML'de güncellenmesi
Birimlerin evrensel kodu ingilizce çevirilerinin XML'de güncellenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
31 UOD-72388   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
E-Defter Uygulamasında Şubat Ayı Değişiklikleri Kapsanında Belge Türleri İle İlgili Düzenlemeler Yapılmalı.
E-Defter Uygulamasında Şubat Ayı Değişiklikleri Kapsamında Belge Türleri İle İlgili Düzenlemeler Yapılması İsteniyordu. Sorun Giderildi.
32 UOD-72274   BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Bütçe durumu revizyon konumunda iken, revizyon oluştur işlemi çalışmıyor.
Bütçe durumu revizyon konumunda iken, revizyon oluştur işlemi çalışmıyordu. Sorun giderildi.
33 UOD-72257   DE (Demand Management)
alt alt Transactions - Demand Slips
Talep fişi ile ilgili işlemler sırasında ilgili transfer fişinin satırları ve analiz boyutları Talep satırları karesi kadar tekrar okunuyor. 100 talep satırı için 10000 kez malzeme fişi bağlantıları okunuyor.
Talep fişi ile ilgili işlemler sırasında ilgili transfer fişinin satırları ve analiz boyutları Talep Satırları karesi kadar tekrar okunuyordu.. 100 talep satırı için 10000 kez malzeme fişi bağlantıları okunuyordu. Sorun giderildi.
34 UOD-72196   TM (Training Management)
alt alt Transactions - Training Requests
Eğitim talepleri browserı üzerinden toplu olarak eğitime kaydetme işlemi yapılabilmeli.
Eğitim talepleri browserı üzerinden toplu olarak eğitime kaydetme işlemi yapılabilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
35 UOD-72195   HR Self Service
Self servisten eğitim talebinde bulunulduğunda eğitim tanımıyla ilgili önkoşullar kontrol edilsin, önkoşulu uymayan personeller o eğitim tanımını self servisten göremesin
Self servisten eğitim talebinde bulunulduğunda eğitim tanımıyla ilgili önkoşulların kontrol edilmesi, önkoşulu uymayan personellerin o eğitim tanımının self servisten görememesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
36 UOD-72113   FI (Finance)
alt alt Transactions - AR/AP Slips
Cari hesap fişinde değiştir/incele/durum değiştir işlemlerinde performans sorunu var.
Cari hesap fişinde değiştir/incele/durum değiştir işlemlerinde performans sorunu vardı. Sorun giderildi.
37 UOD-72066   FI (Finance)
alt alt Transactions - Credit Back Payment Transactions
Kredi kartı hareket raporu eklenmesi isteniyor.
Kredi kartı hareketlerinin listeleneceği rapor isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
38 UOD-71890   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Satınalma Faturasına Bağlı İrsaliyenin Durumu Onaylandı Olarak Değiştirilip, Faturanın Durumu Da Onaylandı Olarak Değiştirilmek İstendiğinde “Seri numaraları daha önce girilmiş malzemeler nedeniyle durum değişikliği yapılamıyor.” Hatası Alınıyor.
Satınalma Faturasına Bağlı İrsaliyenin Durumu Onaylandı Olarak Değiştirilip, Faturanın Durumu Da Onaylandı Olarak Değiştirilmek İstendiğinde “Seri numaraları daha önce girilmiş malzemeler nedeniyle durum değişikliği yapılamıyor.” hatası Alınıyordu. Sorun giderildi.
39 UOD-71808   JGuar Administrator
alt alt User Groups
Alınan hizmet faturalarında, hem tepedeki hemde satırdaki satınalma elemanı kodu alanları zorunlu hale getirildiğinde, sipariş aktarımından gelen satırdaki bilgiyi görmüyor.Satırda eksik bilgi girişi yapıldığı uyarısı veriyor.
Alınan hizmet faturalarında, hem tepedeki hem de satırdaki satınalma elemanı kodu alanları zorunlu hale getirildiğinde, sipariş aktarımından gelen satırdaki bilgiyi görmüyordu ve satırda eksik bilgi girişi yapıldığı uyarısı veriyordu. Sorun giderildi.
40 UOD-71454   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış İade Faturasının muhasebe fişine ulaşılmaya çalışıldığında "Fiş Okunamıyor" mesajı alınıyor.
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Satış İade Faturasının muhasebe fişine ulaşılmaya çalışıldığında "Fiş Okunamıyor" mesajı alınıyordu. Sorun giderildi.
41 UOD-71420   PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Realization totals
03.02.2015 Tarihinde Yapılan Değişikliğe İstinaden Muhtasar Beyannamesinde Ekler Tabına İşyeri/İşçi Bilgileri Eklenmelidir.
03.02.2015 Tarihinde Yapılan Değişikliğe İstinaden Muhtasar Beyannamesinde Ekler Tabına İşyeri/İşçi Bilgileri Eklenmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.
42 UOD-71322   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - İçerisinde elle girilmiş indirim satırı olan kısmi sevkedilen sipariş fişleri sevkiyat üzerinden faturalandığında elle girilen indirim tutarı miktara göre oranlanmıyor.
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - İçerisinde elle girilmiş indirim satırı olan kısmi sevkedilen sipariş fişleri sevkiyat üzerinden faturalandığında elle girilen indirim tutarı miktara göre oranlanmıyordu. Sorun giderildi.
43 UOD-71317   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - İçerisinde elle girilmiş indirim satırı olan kısmi sevkedilen sipariş fişleri sevkiyat üzerinden faturalandığında kampanya indirimi ile elle girilen indirimin sıraları karışıyor.
Satış Yönetimi - Sipariş Fişleri - İçerisinde elle girilmiş indirim satırı olan kısmi sevk edilen sipariş fişleri sevkiyat üzerinden faturalandığında kampanya indirimi ile elle girilen indirimin sıraları karışıyordu. Sorun giderildi.
44 UOD-71142   PR (Payroll Management)
alt alt Definitions - Payroll Entry Defaults
Puantaj Öndeğerlerinde P322 : P_Kalan İzin Gün Sayısı parametresi çalışmıyor.
Ücret Yönetimi>Tanımlar>Puantaj Öndeğerlerinde P322 : P_Kalan İzin Gün Sayısı parametresi çalışmıyordu. Sorun giderildi.
45 UOD-71139   EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Ex-Employees
İşe Geri Al İşleminde "İşyerine Giriş Tarihi" Personelin İşten Çıkış Tarihinden Sonraki Gün Olarak Belirlenememeli.
İşe Geri Al İşleminde "İşyerine Giriş Tarihi" Personelin İşten Çıkış Tarihinden Sonraki Gün Olarak Belirlenememesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.
46 UOD-71135   VM (Vacation Management)
Yıllık izin yüklerinin puantaja aktarılması.
Yıllık izin yüklerinin puantaja aktarılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
47 UOD-71118   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Toptan satış iade faturalarında varlık ataması yapılmasına rağmen, varlıkla ilgili bilgiler muhasebe fişine yansımıyor.
Toptan satış iade faturalarında varlık ataması yapılmasına rağmen, varlıkla ilgili bilgiler muhasebe fişine yansımıyordu. Sorun giderildi.
48 UOD-71113   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satınalma faturalarında şubeler cari çalışarak tevkifatlı oluşturulan faturaların muhasebeleşmeleri hatalı oluşuyor.
Satınalma faturalarında şubeler cari çalışarak tevkifatlı oluşturulan faturaların muhasebeleşmeleri hatalı oluşuyordu. Sorun giderildi.
49 UOD-71073   EM (Employee Management)
Personel Yönetimi>İşlemler>Personel Bilgileri Güncelle işleminde işyeri ve kurum değişikliğinde Personel Kartı Çalışma Bilgilerinde bulunan Kuruma giriş ve İşyeri giriş tarihi güncellenmiyor.
Personel Yönetimi>İşlemler>Personel Bilgileri Güncelle işleminde işyeri ve kurum değişikliğinde Personel Kartı Çalışma Bilgilerinde bulunan Kuruma giriş ve İşyeri giriş tarihi güncellenmiyordu. Sorun giderildi.
50 UOD-71071   MM (Materials Management)
alt alt Definitions - Materials
Malzemeler - Muhasebe Bağlantı Kodları - Malzeme Takımı için eklenen bağlantı kodu tanımında Malzeme Özel Kodu(ları)" filtreleri olmalı.
Malzemeler - Muhasebe Bağlantı Kodları - Malzeme Takımı için eklenen bağlantı kodu tanımında Malzeme Özel Kodu(ları)" filtreleri olması isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
51 UOD-71065   GENERAL
Satır Renklendirme Filtre Değerlerine Göre Renklendirme Yapmıyor
Satır Renklendirme Filtre Değerlerine Göre Renklendirme Yapmıyordu. Sorun Giderildi.
52 UOD-71063   SS/ST (System Settings)
Nitelik türü silinince altındaki niteliklerin hepsi siliniyor.
Nitelik türünü silince altındaki niteliklerin hepsi siliniyordu. Silme işlemini yapmadan önce hata ya da uyarı vermesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
53 UOD-71055   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe-Tanımlar-E-Beyannameler-Kurumlar Geçici beyannamede inceleme yapıldığı zaman beyanname xml olarak görünüyor
Genel Muhasebe-Tanımlar-E-Beyannameler-Kurumlar Geçici beyannamede inceleme yapıldığı zaman beyanname xml olarak görünüyor, form BA-BS deki gibi kullanıcının anlayabileceği şekilde görünmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
54 UOD-70994   MM (Materials Management)
alt alt Summary Reports - Material Value Report
Malzemeler - Malzeme Değer Raporu - "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) filtresi isteniyor.
Malzemeler - Malzeme Değer Raporu - "Toplam Değer Hesaplama Metodu" filtreleri arasına verilen tarih aralığına denk gelen "Tanımlı ya da Tanımsız Satış Fiyatı" (Ve Alış Fiyatı) filtresi isteniyor. İşlem gerçekleştirildi.
55 UOD-70956   TM (Training Management)
alt alt Definitions - Training Definitions
Eğitim kart tanımlarındaki eğitim açıklaması karakter sayısının 250 olması istenmektedir.
Eğitim kart tanımlarındaki eğitim açıklaması karakter sayısının 250 olması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
56 UOD-70949   FI (Finance)
alt alt Transactions - Check&P.Note Slips
Çek Çıkış cari hesaba, Kendi çekimizi ekle işlemi yapılarak bir çek bordrosu oluşturuluyor. Bu bordro silindiğinde çekin banka hareketi silinmiyor.
Çek çıkış cari hesaba, kendi çekimizi ekle işlemi yapılarak bir çek bordrosu oluşturuluyor. Bu bordro silindiğinde çekin banka hareketi silinmiyordu. Sorun giderildi.
57 UOD-70925    
Koruyucu Bakım/Onarım Modülü(Sorgu Zamanlama Yönetimi)-Faz1
 
58 UOD-70911   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Faturaları - Fatura tasarımında standart alanlara MMTRANS tablosundaki indirim yüzdesi (DISCPER) alanı eklenmelidir.
Satış Faturaları - Fatura tasarımında standart alanlara MMTRANS tablosundaki indirim yüzdesi (DISCPER) alanı eklenmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.
59 UOD-70909   GL (General Ledger)
alt alt Operations - Fiscal Year End Operations
Ürün içindeki kapanış fiş türü kullanıldığında mali dönem kapama yapılması halinde hata alınmaktadır.
Ürün içindeki kapanış fiş türü kullanıldığında mali dönem kapama yapılması halinde hata alınıyordu. Sorun giderildi.
60 UOD-70896   FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Kasadan girilen satınalma faturalarında, satınalma faturası ekranında, faturaya satır eklenmeden önce ambar seçilir ise fiş kaydedilmiyor, hata alınıyor.
Kasadan girilen satınalma faturalarında, satınalma faturası ekranında, faturaya satır eklenmeden önce ambar seçilir ise fiş kaydedilmiyor, hata alınıyordu. Sorun giderildi.
61 UOD-70770   FI (Finance)
alt alt Transactions - AR/AP Slips
Finans - Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından biri default olarak seçilebilmeli ve kredi kartı işlemlerinde otomatik fişe gelmesi sağlanmalı.
Finans - Kredi kartı hesaplarına tanımlanan geri ödeme planlarından biri default olarak belirlenebilmesi ve kredi kartı işlemlerinde otomatik fişe gelmesi (uygulanması) isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
62 UOD-70766   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi satırlarında "Siparişe ait satırları işaretle / İşaretini kaldır" seçeneği isteniyor.
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi satırlarında "Siparişe ait satırları işaretle / İşaretini kaldır" seçeneği isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
63 UOD-70719   PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Period Info
2015 Ocak ayı puantajlarının dönemler üzerinden toplu onay işlemi sırasında filtreler kısmında default olarak 2014 yazıyor.
2015 Ocak ayı puantajlarının dönemler üzerinden toplu onay işlemi sırasında filtreler kısmında default olarak 2014 yazıyordu. Sorun giderildi.
64 UOD-70678   AM (Asset Management)
alt alt Reports - Depreciation Summary
Amortisman özetinin standart alanlarında amortisman oranı yok.
Amortisman özetinin standart alanlarında amortisman oranı yok. Standart tasarıma eklenmesine ihtiyaç vardı. Talep gerçekleştirildi.
65 UOD-70671   FI (Finance)
alt alt Transactions - Bank Slips
Banka fişlerinden alınan ve verilen hizmet faturası girilirken, browserda satır hangi fişin üzerinde ise, o fişin tarihinde yeni bir fatura açıyor.
Banka fişlerinden alınan ve verilen hizmet faturası girilirken, browser da satır hangi fişin üzerinde ise, o fişin tarihinde yeni bir fatura açıyordu. Standart olarak gelen tarih, satırın üzerinde bulunduğu fiş tarihi oluyordu. Sorun giderildi.
66 UOD-70651   FI (Finance)
alt alt Operations - AR/AP Exchange Rate Difference Calculation
Finans-İşlemler-"Cari Hesaplar Hareket Aktarım" İşleminde GLTRANS VE DRFGLTRANS tablolarındaki ARPREF alanlarını değiştirmiyor
Finans-İşlemler-"Cari Hesaplar Hareket Aktarım" İşleminde GLTRANS VE DRFGLTRANS tablolarındaki ARPREF alanlarını değiştirmiyordu. Sorun giderildi.
67 UOD-70349   VM (Vacation Management)
Yöneticiye Gönderilen Onay Mailleri İçin Koşul Tanımlanabilmeli
Yöneticiye Gönderilen Onay Mailleri İçin Koşul Tanımlanabilmesi İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.
68 UOD-70329   AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Assets
Varlık kartında tür, marka, model gibi bilgiler başka varlıklarda tanımlı olsa bile silinebiliyor.
Varlık kartında tür, marka, model gibi bilgiler başka varlıklarda tanımlı olsa bile silinebiliyordu. Sorun giderildi.
69 UOD-70323   EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Personel Kartları Filtresinde Çalışma Durumu İşten Ayrılanlar da Seçilip Öndeğer Yaptığımız da Ekran Tekrar Açıldığında Öndeğer Uygulanmıyor
Personel Kartları Filtresinde Çalışma Durumu İşten Ayrılanlar da Seçilip Öndeğer Yaptığımız da Ekran Tekrar Açıldığında Öndeğer Uygulanmıyordu. Sorun Giderildi.
70 UOD-70308   EM (Employee Management)
Ar-ge SGK İndiriminde 5 Yıl Kontrolu Kaldırılmalı.
Ar-ge SGK İndiriminde 5 Yıl Kontrolu Kaldırılması İsteniyordu. Talep Gerçekleştirildi.
71 UOD-70292   PC (Performance Management)
alt alt Transactions - Performance Record Generation
Değerlencilere göre Performans Kaydı Üret işleminde yetkinlik grup koduna Performans Öndeğerlerinde tanımlanan yetkinlik grup kodu yerine Performans Değerlendiricileri kısmından tanımlanan yetkinlik grup kodu geliyor.
Değerlencilere göre Performans Kaydı Üretirken yetkinlik grup kodu kısmına Performans Öndeğerlerinde tanımlanan yetkinlik grup kodunu getirmesi gerekirken Personel Bilgileri > Çalışma Bilgileri > Performans Değerlendiricileri kısmından tanımlanan yetkinlik grup kodunu getiriyordu. Sorun giderildi.
72 UOD-70208   FI (Finance)
alt alt Transactions - Check&P.Note Slips
Çek senet bordrolarında aynı bordro ya da portföy numarasına ait kayıt girilmek istendiğinde, aynı numarayla oluşturulmuş kayıt vardır uyarısı verilmiyor.
Çek senet bordrolarında aynı bordro ya da portföy numarasına ait kayıt girilmek istendiğinde, aynı numarayla oluşturulmuş kayıt vardır uyarısı verilmiyordu ve fişin kaydedilmesine izin vermiyor ancak doğru uyarı çıkmıyordu. Sorun giderildi.
73 UOD-70201   GL (General Ledger)
alt alt Ledger and Lists - Extract Ledger
Genel Muhasebe - Muavin Defter Dökümünde Devreden Bakiye olduğunda "Tutar İPB" alanına değer basmadığı için Tutar İPB alanın dip toplamı doğru rakamı getirmiyor.
Genel Muhasebe - Muavin Defter Dökümünde Devreden Bakiye olduğunda "Tutar İPB" alanına değer basmadığı için Tutar İPB alanın dip toplamı doğru rakamı getirmiyordu Sorun giderildi.
74 UOD-70200   GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - Muavin Defter Dökümünde değişkenler arasında ki "İ.D.Bakiye" alanı değer döndürmüyor.
Genel Muhasebe - Muavin Defter Dökümünde değişkenler arasında ki "İ.D.Bakiye" alanı değer döndürmüyordu. Sorun giderildi.
75 UOD-70177   AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık fişlerinde bi varlık için son hareketden öncesine yeni hareket girilebiliyor, Bu durum hatalı daha oluşmasına neden oluyor.
Varlık fişlerinde bi varlık için son hareketden öncesine yeni hareket girilebiliyor, Bu durum hatalı daha oluşmasına neden oluyordu. Sorun giderildi.
76 UOD-70032   GENERAL
Döviz Kurları - JPY noktadan sonra 6 hane olmalı. Kur farkı hesaplamada sorun oluyor.
Döviz Kurları - JPY noktadan sonra 6 hane olması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
77 UOD-70026   GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - İşlemler - Muhasebe Hesap tanımları üzerinde Kur farkı hesapları tanımlı değilse, Muhasebe Bağlantı Kodlarında ki Borç/Alacak kur farkı hesaplarından çalışmalı.
Genel Muhasebe - İşlemler - Muhasebe Hesap tanımları üzerinde Kur farkı hesapları tanımlı değilse, Muhasebe Bağlantı Kodlarında ki Borç/Alacak kur farkı hesaplarından çalışması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
78 UOD-70017   BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Bütçe yönetimi > Hareketler > Bütçeler > Bütçe satırları > Gerçekleşme bilgileri ekranına, bütçenin gerçekleşme türünün olduğu (rezervasyon, ön rezervasyon, gerçekleşen) bir kolona ihtiyaç vardır. Bu kolonda filtreleme yapılabilmesine ihtiyaç vardır.
Bütçe yönetimi > Hareketler > Bütçeler > Bütçe satırları > Gerçekleşme bilgileri ekranına, bütçenin gerçekleşme türünün olduğu (rezervasyon, ön rezervasyon, gerçekleşen) bir kolona ve bu kolonda filtreleme yapılabilmesine ihtiyaç vardı. Talep gerçekleştirildi.
79 UOD-70007   FI (Finance)
alt alt Bank Reports - Bank Summary Report
Banka durum raporu, banka hesap durum raporu, banka hesap detayına göre dağılım raporlarında, hesap para birimi TRY seçildiğinde rapora bilgi gelmiyor.
Finans > Banka Raporları > Banka Durum Raporu , Banka Hesap Durum Raporu , Banka Hesap Detayına göre dağılım raporlarında standart filtrelerde Hesap para birimi filtresi TRY seçildiğinde listelenecek veri bulunamadı uyarısı veriyordu. Sorun giderildi.
80 UOD-69949   MM (Materials Management)
alt alt Cost Reports - Inventory Report
Malzeme Yönetimi - Maliyet Raporları - Envanter Raporu - Listeleme şekli ambar olduğunda son envanter tarihini görümüyor, son durum neyse her zaman o değeri getiriyor.
Malzeme Yönetimi - Maliyet Raporları - Envanter Raporu - Listeleme şekli ambar olduğunda son envanter tarihi görünmüyor, son durum neyse her zaman o değeri getiriyordu. Sorun giderildi.
81 UOD-69946   VM (Vacation Management)
Kıdem/İhbar yükü raporunda Net Kalan İzin Bedeli Alanlarına ihtiyaç vardır.
Kıdem/İhbar yükü raporunda Net Kalan İzin Bedeli Alanlarına ihtiyaç vardı. Talep karşılandı.
82 UOD-69914   LM (Loan & Credit Management)
alt alt Transactions - Loan Transactions
Borç Kaydı Eklenirken Ödemeler Alanı Taksit Tutarına Göre Seçilip Daha Sonra Borç Tanımı Seçildiğinde Ödemeler Alanı Hatalı Kayıt Ediliyor.
Borç Kaydı Eklenirken Ödemeler Alanı Taksit Tutarına Göre Seçilip Daha Sonra Borç Tanımı Seçildiğinde Ödemeler Alanı Hatalı Kayıt Ediliyordu. Sorun Giderildi.
83 UOD-69905   SS/ST (System Settings)
Organizasyonel birim tanımlarında işyeri ve genel birim tanımlarında Mali Müşavir bilgilerinin Mail adresi kısmı karaktersayısı uzatılmalı.
Organizasyonel birim tanımlarında işyeri ve genel birim tanımlarında Mali Müşavir bilgilerinin Mail adresi kısmı karakter sayısı uzatılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
84 UOD-69903   FI (Finance)
alt alt Transactions - Bank Slips
Finans - Banka Fişleri - Banka fiş satırları üzerinde ki açıklama satırının, bağlı muhasebe fişlerinde ilgili satıra gelmesi isteniyor.
Finans - Banka Fişleri - Banka fiş satırları üzerinde ki açıklama satırının, bağlı muhasebe fişlerinde ilgili satıra gelmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
85 UOD-69900   LO (Sales Management)
Kaynak İşlem üzerinden muhasebe fişi " muhasebe onaylı" durumuna getirildiğinde, muhasebe fişi yazdırma penceresinin açılması isteniyor.
Kaynak İşlem üzerinden muhasebe fişi " muhasebe onaylı" durumuna getirildiğinde, muhasebe fişi yazdırma penceresinin açılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
86 UOD-69899   PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Payroll Lines
Puantaj Kartı Üzerinden Bordro Zarfı Alınabilmeli.
Puantaj Kartı Üzerinden Bordro Zarfı Alınabilmesi İsteniyordu. Talep Karşılandı.
87 UOD-69898   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - SMM muhasebe fişi oluşturulduğunda default olaralk fiş yazdırma penceresinin açılması isteniyor.
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - SMM muhasebe fişi oluşturulduğunda default olarak fiş yazdırma penceresinin açılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
88 UOD-69895   GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Fiş girişlerinde browser filtrlerinde ekleyen ve değiştiren kullanıcı bilgilerini filtre olarak verilebilmesi isteniyor.
Fiş girişlerinde browser filtrelerinde ekleyen ve değiştiren kullanıcı bilgilerini filtre olarak verilebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
89 UOD-69879   PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Point Cards Browser
İşten Çıkarılan Personel İşe Geri Alındığında Toplu Puantaj Oluşturulduğunda İşe Geri Alınan Personelin Puantaj Kartı Oluşmuyor
İşten Çıkarılan Personel İşe Geri Alındığında Toplu Puantaj Oluşturulduğunda İşe Geri Alınan Personelin Puantaj Kartı Oluşmuyordu. Sorun Giderildi.
90 UOD-69873   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - "Sevkiyat Fişi Sipariş Toplu Faturalama Bilgilendirme" ekranında "Sipariş Numarası" ve "Fatura Numarası" kolonlarına göre sıralama yapılabilmelidir.
Sevkiyat Fişleri - "Sevkiyat Fişi Sipariş Toplu Faturalama Bilgilendirme" ekranında "Sipariş Numarası" ve "Fatura Numarası" kolonlarına göre sıralama yapılabilmesi isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
91 UOD-69855   VM (Vacation Management)
alt alt Reports - Vacation Transaction
İzin Durum Raporunda Hak Edilen İzin ve Kalan İzin Yanlış Hesaplanıyor
İzin Durum Raporunda Hak Edilen İzin ve Kalan İzin Rakamları Yanlış Hesaplanıyordu. Sorun giderildi.
92 UOD-69847   EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Puantaj Kartında Girilen "Ters Bakiye" Değeri Değiştirildiğinde Puantaj Kartına Yansımıyor.
Puantaj Kartında Girilen "Ters Bakiye" Değeri Değiştirildiğinde Puantaj Kartına Yansımıyordu. Sorun Giderildi.
93 UOD-69804   FI (Finance)
alt alt Payment / Collection Reports - Debt Tracking Report
Finans Yönetimi, ödeme ve tahsilat raporlarından borç takip raporuna "satır ilgili organizasyonel birimi" filtresine ihtiyaç vardır.
Finans Yönetimi, ödeme ve tahsilat raporlarından borç takip raporuna "satır ilgili organizasyonel birim" filtresine ihtiyaç vardı. Talep karşılandı.
94 UOD-69786   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Satınalma/Satış Yönetimi - İade fişlerinde, seçilen iade işleminin ardından promosyon satırları da aktarılsın istendiğinde bağlı promosyon satırlarının gelmediği görülüyor
Satınalma/Satış Yönetimi - İade fişlerinde, seçilen iade işleminin ardından promosyon satırları da aktarılsın istendiğinde bağlı promosyon satırlarının gelmediği görülüyordu. Sorun giderildi.
95 UOD-69782   FI (Finance)
Banka Toplamlarının View olarak yeniden tasarlanması.
Banka Toplamlarının View olarak yeniden tasarlanması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
96 UOD-69744   PR (Payroll Management)
alt alt Transactions - Point Cards Browser
Puantaj hesaplar ekranı yazıcıya gönderilirken font büyüklükleri belirlenebilmeli.
Puantaj hesaplar ekranı yazıcıya gönderilirken font büyüklükleri belirlenebilmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
97 UOD-69742   PC (Wage Scenarios Management)
alt alt Transactions - Scenarios
Ücret Senaryo Yönetimi-Eğer Kurum Ek Mesai tanımında yüzde cinsinden değer verildiyse Ücret Senaryoları yönetiminde senaryo hesaplamasında herhangi bir ek mesai tutarı kurgulanmamasına rağmen ek mesai hesaplaması yapıyor.
Ücret Senaryo Yönetimi-Eğer Kurum Ek Mesai tanımında yüzde cinsinden değer verildiyse Ücret Senaryoları yönetiminde senaryo hesaplamasında herhangi bir ek mesai tutarı kurgulanmamasına rağmen ek mesai hesaplaması yapıyordu. Sorun giderildi.
98 UOD-69735   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Contracts Browser
Satış tekliflerinde, satış fiyat teklifleri penceresi üzerinden gönder seçeneği ile alınan isteklilerce verilen fiyatlar çıktısının direkt olarak satış teklifi üzerinden alınabilmesine ihtiyaç vardır.
Satış tekliflerinde, satış fiyat teklifleri penceresi üzerinden gönder seçeneği ile alınan isteklilerce verilen fiyatlar çıktısının direkt olarak satış teklifi üzerinden alınabilmesine ihtiyaç vardı. İşlem gerçekleştirildi.
99 UOD-69730   EM (Employee Management)
alt alt Transactions - Batch Wage Adjusment
Toplu ücret ayarlamada bordo kodu ve personel statüsü filtreleri ters çevrildiğinde filtreleme yapmıyor.
Toplu ücret ayarlamada bordo kodu ve personel statüsü filtreleri ters çevrildiğinde filtreleme yapmıyordu. Sorun giderildi.
100 UOD-69676   GL (General Ledger)
E-Defter, Dosya oluşturma işlemi bittiğinde ekran verilen hata mesajları copy/paste ile alınamıyor. Mesajlar kolay bir yöntemle export edilebilmeli
E-Defter, Dosya oluşturma işlemi bittiğinde ekran verilen hata mesajları kopy/paste ile alınamıyordu. Mesajların kolay bir yöntemle export edilebilmesi isteniyordu. Sorun giderildi.
101 UOD-69643   GL (General Ledger)
Genel Muhasebe - E-defter - İşyeri birim tanımı üzerinde geçerlilik tarihi verildiğinde öncesine e-defter kayıt olması gerektiğine dair hata mesajı alınıyor.
Genel Muhasebe - E-defter - İşyeri birim tanımı üzerinde geçerlilik tarihi verildiğinde öncesine e-defter kayıt olması gerektiğine dair hata mesajı alınıyordu. Sorun giderildi.
102 UOD-69598   PC (Wage Scenarios Management)
alt alt Performance Reports - Wage Scenario Results
Ücret Senaryo Sonuçları Raporu - Kullanıcı Rapor Tasarımı Kullanıldığında Kayıtlar Çift Listeleniyor.
Ücret Senaryo Sonuçları Raporu - Senaryo Raporu Oluşturmak İstediğimiz Durumda Bir Rapor Türü Seçtiğimizde ( Bu standart rapor bile olsa) Raporun İçeriği Çift Listeleniyordu. Sorun Giderildi.
103 UOD-69580   MM (Materials Management)
alt alt Transactions - Cost Distribution Slips
Malzeme İçin Ambar Transfer Fişi Kesildiğinde, İlgili Fişe Girilen Birim Fiyat Maliyetlendirme Servisi Çalıştırıldığında Hedeflenen Ambarın Maliyetini Etklimiyor
Malzeme İçin Ambar Transfer Fişi Kesildiğinde, İlgili Fişe Girilen Birim Fiyat Maliyetlendirme Servisi Çalıştırıldığında Hedeflenen Ambarın Maliyetini Etkilemiyordu. Sorun Giderildi.
104 UOD-69573   JGuar Administrator
Hakediş kaydı fiş numarası için yapılan numaralama şablonu çalışmıyor.
Hakediş kaydı fiş numarası için yapılan numaralama şablonu çalışmıyordu. Sorun giderildi.
105 UOD-69547   GL (General Ledger)
alt alt Operations - Approve G/L Slips
Genel Muhasebe - Muhasebe Fişlerini Onayla - "Kaynak türü", "Fatura Türü", "Faturalar" vs. filtreleri verilmediğinde "Toplu İşlem Onayı" ekranında bu filtreler "Hiçbiri" olarak görünüyor.
Genel Muhasebe - Muhasebe Fişlerini Onayla - "Kaynak türü", "Fatura Türü", "Faturalar" vs. filtreleri verilmediğinde "Toplu İşlem Onayı" ekranında bu filtreler "Hiçbiri" olarak görünüyordu. Sorun giderildi.
106 UOD-69503   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe - E-Beyannameler - E-Beyanname oluşturulmasına rağmen "İşlemler" ekranında "Değişen Kayıt" 0 (Sıfır) olarak listeleniyor.
Genel Muhasebe - E-Beyannameler - E-Beyanname Oluşturulmasına Rağmen "İşlemler" Ekranında "Değişen Kayıt" 0 (Sıfır) Olarak Listeleniyordu. Sorun Giderildi.
107 UOD-69500   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
Genel Muhasebe - E-Beyannameler - E-Beyannameler için kayıt numaralama şablonu isteniyor.
Genel Muhasebe - E-Beyannameler - E-Beyannameler için kayıt numaralama şablonu isteniyordu. Talep karşılandı.
108 UOD-69490   PR (Payroll Management)
alt alt Reports - Periodic Payment/Deduction List
Ücret yönetimi raporlarında, dönemsel ödeme kesintisi rapor filtrelerinde ücret parametresi seçimi yapmak için tıklandığında hata alınıyor.
Ücret Yönetimi > Raporlar > Dönemsel ödeme kesintisi listesi raporunda ücret parametresi filtresi seçimi yapılamıyor hata alınıyordu. Sorun giderildi.
109 UOD-69477   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Alınan Hizmet Faturası’na Belge Türü alanı eklenmesi isteniyor.
Alınan Hizmet Faturası’na Belge Türü alanı eklenmesi isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
110 UOD-69474   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - E-Declarations
e-Defter uygulaması kapsamında, zaman damgası ile imzalanan e-defter beratları için zaman damgası bilgisi (zaman damgası ile imzalandığı ve imzalanma tarihi) e-defter browserında görülebilmeli.
E-Defter uygulaması kapsamında, zaman damgası ile imzalanan e-defter beratları için zaman damgası bilgisi (zaman damgası ile imzalandığı ve imzalanma tarihi) e-defter browserında görülebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
111 UOD-69296   SS/ST (System Settings)
alt alt Defaults and Parameters - Human Resource Management - Employee Card Defaults
Personel kartı öndeğerleri tanımındaki muafiyetler kısmında asgari geçim indirimi alanına ihtiyaç vardır.
Personel kartı öndeğerleri tanımındaki muafiyetler kısmında asgari geçim indirimi alanına ihtiyaç vardı. Talep karşılandı.
112 UOD-69292   VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Transactions
İzin hareketlerinde bulunan planlanan tarihlerden hesaplanan işe dönüş tarihi alanı gerçekleşen tarihler altına da gerçekleşen tarihlerden hesaplanacak şekilde eklenmelidir.
İzin hareketlerinde planlanan tarihler altına eklenen işe dönüş tarihi gerçekleşen tarihler altına da eklenmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
113 UOD-69286   VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Transactions
İzin kayıtlarında hesaplanan planlanan dönüş tarihi hesaplama şekli izin tanımı içinden belirtilebilmeli.
İzin kayıtlarında hesaplanan planlanan dönüş tarihi hesaplama şekli izin tanımı içinden belirtilebilmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
114 UOD-69248   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Invoices
Satınalma Yönetimi - Satınalma Faturaları - Birim/İşyeri Muhasebe Hesabı Kullanılacak parametresi "Evet" seçiliyken, farklı org.birim kullanılan satırın KDV tutarını fatura header'ında ki org.birimin KDV hesabına atıyor.
Satınalma Yönetimi - Satınalma Faturaları - Birim/İşyeri Muhasebe Hesabı Kullanılacak parametresi "Evet" seçiliyken, farklı org.birim kullanılan satırın KDV tutarını fatura header'ındaki org.birimin KDV hesabına atıyordu. Sorun giderildi.
115 UOD-69247   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Faturada ÖTV tutarı varsa, oluşam SMM fişinde iki bacağıda "alacak" tarafına atıyor.
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Faturada ÖTV tutarı varsa, oluşam SMM fişinde iki bacağıda "alacak" tarafına atıyordu. Sorun giderildi.
116 UOD-69019   FI (Finance)
alt alt Transactions - AR/AP Slips
Finans Yönetimi - Cari hesap fişleri browser'ında "Toplu Durum Değiştirme" ekranında aynen Durum Değiştir ekranında olduğu gibi "Borç Takip Eşleştirmeleri Geri Alınsın" check'i olmalıdır.
Finans Yönetimi - Cari hesap fişleri browser'ında "Toplu Durum Değiştirme" ekranında aynen Durum Değiştir ekranında olduğu gibi "Borç Takip Eşleştirmeleri Geri Alınsın" check'i olması talep ediliyordu. Talep gerçekleştirldi.
117 UOD-69015   FI (Finance)
alt alt Operations - Debit Credit Cancellation
Finans Yönetimi - "Borç/Alacak İptali" ekranına "Fiş Özel Kodu" filtresi istenmektedir.
Finans Yönetimi - "Borç/Alacak İptali" ekranına "Fiş Özel Kodu" filtresi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
118 UOD-68975   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Üzerinden İade Al işlemiyle iade faturası (İade Maliyet Türü "Giriş/Çıkış Maliyeti") oluşturulmuş olan toptan satış faturası İptal edilebilmektedir.
Satış Yönetimi - Satış Faturaları - Üzerinden İade Al işlemiyle iade faturası (İade Maliyet Türü "Giriş/Çıkış Maliyeti") oluşturulmuş olan toptan satış faturası İptal edilebiliyordu. Sorun giderildi.
119 UOD-68961   FI (Finance)
alt alt AR/AP Reports - Debit/Credit totals
Finans - Borç/alacak Toplamları Raporuna muhasebe kodu filtresi verilerek rapor alınabilmeli.
Finans - Borç/alacak Toplamları Raporuna muhasebe kodu filtresi verilerek rapor alınabilmesi isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
120 UOD-68959   GL (General Ledger)
alt alt Definitions - General Ledger Connection Groups
Genel Muhasebe - Muhasebe Bağlantı Grupları - Hizmet kartları muhasebe bağlantı grubu tanımına "Hizmet kartı özel kod" alnı filtre olarak verilebilmesi isteniyor.
Genel Muhasebe - Muhasebe Bağlantı Grupları - Hizmet kartları muhasebe bağlantı grubu tanımına "Hizmet kartı özel kod" alanı filtre olarak verilebilmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.
121 UOD-68925   JGuar Administrator
alt alt Companies
Kullanım dışı bırakılan organizasyonel birimler, fiş ve faturalarda seçilebiliyor ve fişler kayıt edilebiliyor.
Kullanım dışı bırakılan organizasyonel birimler, fiş ve faturalarda seçilebiliyor ve fişler kayıt edilebiliyordu. Sorun giderildi.
122 UOD-68894   FI (Finance)
alt alt Other Reports - AR/AP G/L Contract Report
Cari Hesap Muhasebe Mutabakat Raporunda, kaynak işlem türü satınalma/satış iade olan fişlerin muhsebe bilgileri rapora yansımıyor.
Cari Hesap Muhasebe Mutabakat Raporunda, kaynak işlem türü satınalma/satış iade olan fişlerin muhasebe bilgileri rapora yansımıyordu. Sorun giderildi.
123 UOD-68879   GENERAL
alt alt Human Resources
Çalışma Tarihi Değiştirildiğinde Puantaj Kartları Browserı Kapatılıp Açılmadan Güncellenmeli.
Çalışma Tarihi Değiştirildiğinde Puantaj Kartları Browserı Kapatılıp Açılmadan Güncellenmesi İsteniyordu. Talep karşılandı.
124 UOD-68809   VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Requests
İzin talepleri - Talep onay bilgileri formunda onay mailinin hangi kural tarafından üretildiği ve gönderildiği(onay beklenen) mail adresi de gösterilmeli.
İzin talepleri - Talep onay bilgileri formunda onay mailinin hangi kural tarafından üretildiği ve gönderildiği(onay beklenen) mail adresi de gösterilmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
125 UOD-68700   LM (Loan & Credit Management)
alt alt Transactions - Loan Transactions
Borç/Alacak Yönetimi - Finans, banka ve Kasadan girilen dövizli personel işlemlerinde, TL rakamına denk gelen kısmını Borç/alacak yönetiminde dövizli rakam olarak görünüyor.
Borç/Alacak Yönetimi - Finans, banka ve Kasadan girilen dövizli personel işlemlerinde, TL rakamına denk gelen kısmını Borç/alacak yönetiminde dövizli rakam olarak görünüyordu. Sorun giderildi.
126 UOD-68695   MM (Materials Management)
alt alt Operations - Cycle Count
Malzeme Yönetimi - Ambar Sayım işleminde Seri/Lot takipli bir malzeme için F9/seri lot stok yeri bilgileri penceresi açılmak istendiğinde konsola hata düşüyor.
Malzeme Yönetimi - Ambar Sayım işleminde Seri/Lot takipli bir malzeme için F9/seri lot stok yeri bilgileri penceresi açılmak istendiğinde konsola hata düşüyordu. Sorun giderildi.
127 UOD-68585   EM (Employee Management)
alt alt Definitions - Employee Cards
Personel Yönetimi - Personel Kartı ücret alanının kuruş hanesininin yönetilebileceği bir parametre isteniyor.
Personel Yönetimi - Personel Kartı ücret alanının kuruş hanesininin yönetilebileceği bir parametre isteniyordu. Talep karşılandı.
128 UOD-68550   FI (Finance)
alt alt Transactions - Safe Deposit Transactions
Teminat mektubu banka komisyon oranının değiştirilebilmesine ihtiyaç vardır.
Teminat mektubu banka komisyon oranının değiştirilebilmesine ihtiyaç vardı. Talep gerçekleştirildi.
129 UOD-68343   AM (Asset Management)
Varlık Yönetimi - "Sabit Kıymet" flag'i olmayan bir varlığın F9 menüsünde Amortisman Tablosu (TFRS) seçeneği aktif geliyor
Varlık Yönetimi - "Sabit Kıymet" flag'i olmayan bir varlığın F9 menüsünde Amortisman Tablosu (TFRS) seçeneği aktif geliyordu. Sorun giderildi.
130 UOD-68142   VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Transfer Calculation
İzin Devri Hesaplama İşleminde Gruplanmış Çoklu Filtre Verilemiyor.
İzin Devri Hesaplama İşleminde Gruplanmış Çoklu Filtre Verilemiyordu. Sorun Giderildi.
131 UOD-67867   GENERAL
e-Arşiv - Online Satış Faturası işaretli olmadığında Gönderim Şekli Bilgisi Kağıt ve Elektronik olabilmekte. Bu nedenle Elektronik seçiminin listeye eklenmesi gerekmektedir.
e-Arşiv - Online Satış Faturası işaretli olmadığında Gönderim Şekli Bilgisi Kağıt ve Elektronik olabilmekte. Bu nedenle Elektronik seçiminin listeye eklenmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
132 UOD-67717   LO (Sales Management)
alt alt Operations - Batch Order Billing
Satış Yönetimi - Toplu Satış Faturası Onaylama işleminde faturalar bütçeye takılıyorsa işlem mesajlarına anlaşılır bir hata düşmüyor
Satış Yönetimi - Toplu Satış Faturası Onaylama işleminde faturalar bütçeye takılıyorsa işlem mesajlarına anlaşılır bir hata düşmüyordu. Sorun giderildi.
133 UOD-67663   FI (Finance)
Banka Toplamlarının View olarak yeniden tasarlanması.
Banka Toplamlarının View olarak yeniden tasarlanması isteniyordu. Talep karşılandı.
134 UOD-67603   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden yapılan "Faturala" işleminde performans artışı sağlanmalıdır.
Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişi üzerinden yapılan "Faturala" işleminde performans artışı sağlanması isteniyordu. Talep karşılandı.
135 UOD-67086   LO (Sales Management)
alt alt Operations - Apply Campaign to Sales Orders
Satış Yönetimi - Sipariş Karşılama işlemi ile karşılama yapılıp fiş oluşturulduktan sonra sipariş halen onaylandı durumda kalıyor.
Satış Yönetimi - Sipariş Karşılama işlemi ile karşılama yapılıp fiş oluşturulduktan sonra sipariş halen onaylandı durumda kalıyordu. Sorun giderildi.
136 UOD-66591   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişine yükleme yapıldıktan sonra Nakil Vasıtası alanı boşaltılamamalıdır.
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişine yükleme yapıldıktan sonra Nakil Vasıtası alanı boşaltılamaması isteniyordu. Talep karşılandı.
137 UOD-65183   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - "Sipariş Aktarım İşlemleri" ekranında Değeri kolonunda "Çoklu Filtre Değerleri" alanı yok.
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - "Sipariş Aktarım İşlemleri" ekranında Değeri kolonunda "Çoklu Filtre Değerleri" alanı yoktu. Alan eklendi,talep gerçekleştirildi.
138 UOD-64733   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine sipariş çağırma işlemi ile ilgili performans iyileştirmesi(leri) yapılmalıdır.
Satış Yönetimi - Sevkiyat Fişleri - Sevkiyat fişine sipariş çağırma işlemi ile ilgili performans iyileştirmesi(leri) yapılması isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
139 UOD-64421   PC (Performance Management)
alt alt Transactions - Performance Records
Performans Yönetimi - Değerlendirme sonucu veya Hesaplanan sonuç 1 olarak değil de 100 olarak gözüksün.
Performans Yönetimi - Değerlendirme sonucu veya Hesaplanan sonuç 1 olarak değil de 100 olarak gözükmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
140 UOD-63352   HR Self Service
Self Servis Yetki Grubu Tanımında, Performans Kayıtları/ Performans Sonucu Ekranı Yetkilendirilebilmeli.
elf Servis Yetki Grubu Tanımında, Performans Kayıtları/ Performans Sonucu Ekranı Yetkilendirilebilmesi ve bu form içerisindeki tüm alanların yetkilendirilebilmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
141 UOD-63221   GL (General Ledger)
alt alt Operations - Approve G/L Slips
Genel Muhasebe-Muhasebe Fişlerini Onayla/Geri Al İşlemi Sırasında Kaynak İşlemlerin ve Muhasebe fişlerinin Durumları Bozuluyor
Genel Muhasebe-Muhasebe Fişlerini Onayla/Geri Al İşlemi Sırasında Kaynak İşlemlerin ve Muhasebe fişlerinin Durumları Bozuluyordu. Sorun giderildi.
142 UOD-62345   EM (Employee Management)
Personel Bağlı Bulunduğu Analiz Boyutu Dağıtım Anahtarına Bağlı olarak Yapılan Hesaplamalar Raporlanabilmeli.
Personele Bağlı Bulunduğu Analiz Boyutu Dağıtım Anahtarına Bağlı olarak Yapılan Hesaplamalar Raporlanabilmesi isteniyordu.
143 UOD-62155   PR (Payroll Management)
alt alt Social Premium Declarations - SSP Absent Work Days
Parametreye bağlı olarak eksik çalışma nedeni seçilebilmesi
Parametreye bağlı olarak eksik çalışma nedeni seçilebilmesi isteniyordu. Talep gerçekleştirildi.
144 UOD-60257   PC (Wage Scenarios Management)
alt alt Performance Reports - Wage Scenario Results
Ücret Senaryo Personel Kartlarına Ücret Grubu seçilerek ilgili parametreler otomatik aktarılabilmelidir.
Ücret Senaryo Personel Kartlarına Ücret Grubu seçilerek ilgili parametreler otomatik aktarılabilmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
145 UOD-59463   JGuar Administrator
Eğitim Talepleri browser'ında yer alan Kolon Tanımlama Sihizbazı'ndaki alanlar içerisinde personel kartında yapılmış olan uyarlama alanları da yer almalı.
Eğitim Talepleri browser'ında yer alan Kolon Tanımlama Sihirbazı'ndaki alanlar içerisinde personel kartında yapılmış olan uyarlama alanları da yer alması isteniyordu. Talep karşılandı.
146 UOD-59460   WF (Workflow Management)
Süreç Yönetimi ile selfservis'te kullanıcı login olduğunda login olunan kullanıcıya selfservis'e girildiğine dair bir mail atılabilmeli, kötü niyetli kullanımların önüne geçebilmek için bu tip bir ihtiyacımız var.
Süreç Yönetimi ile selfservis'te kullanıcı login olduğunda login olunan kullanıcıya selfservis'e girildiğine dair bir mail atılabilmesi talep ediliyordu. Talep gerçekleştirildi.
147 UOD-58756   LO (Sales Management)
Satınalma/Satış Yönetimi - Satınalma Teklif ve Sözleşmelerinde Satış Elemanı Kodu seçilebiliyor; satınalma elemanı lookup'ı olmalıdır.
Satınalma/Satış Yönetimi - Satınalma Teklif ve Sözleşmelerinde Satış Elemanı Kodu seçilebiliyor; satınalma elemanı lookup'ı olmalısı isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
148 UOD-57558   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Orders
Satınalma/Satış Yönetimi - Siparişlerin durumunu değiştirmek istediğimde hata alınıyor. En yüksek/en düşük fiyat kontrolleriyle ilgili bir sorun olabilir
Satınalma/Satış Yönetimi - Siparişlerin durumu değiştirilmek istendiğinde hata alınıyordu. Sorun giderildi.
149 UOD-56109   VM (Vacation Management)
alt alt Transactions - Vacation Requests
İzin Talebi İçin Yöneticisine Gönderilen E-Posta İçeriğindeki İzin Talebi Linki İlgili İzin Talebi Silindiğinde Hatalı Bilgiler Gösteriyor
İzin Talebi İçin Yöneticisine Gönderilen E-Posta İçeriğindeki İzin Talebi Linki İlgili İzin Talebi Silindiğinde Hatalı Bilgiler Gösteriyordu. Sorun giderildi.
150 UOD-55693   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişinin sıcak satış hareketlerinden oluşan irsaliyelerde promosyon satırı eklediğimizde varyant kodu ve malzeme alanı aktif olmuyor. Bu durumda varyantlı malzemeyi promosyon olarak veremiyoruz.
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişinin sıcak satış hareketlerinden oluşan irsaliyelerde promosyon satırı eklediğimizde varyant kodu ve malzeme alanı aktif olmuyordu. Bu durumda varyantlı malzeme promosyon olarak verilemiyordu. Sorun giderildi.
151 UOD-55692   LO (Sales Management)
Satış Yönetimi - Satış kampanyaları ve promosyonları tanımında, promosyon olarak vereceğimiz malzeme Varyantlı ise, varyantını belirteceğimiz bir alan yok.
Satış Yönetimi - Satış kampanyaları ve promosyonları tanımında, promosyon olarak vereceğimiz malzeme Varyantlı ise, varyantın belirtileceği bir alan yoktu. Alanın eklenmesi işlemi tamamlandı.
152 UOD-55687   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Shipment Slips
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişindeki, varyantlı malzeme satırından açılan Ambar Toplamları seçeneği, malzemenin değil; varyantın ambar toplamları penceresini açmalı
Satış Yönetimi - Sevkiyat fişindeki, varyantlı malzeme satırından açılan Ambar Toplamları seçeneğinin, malzemenin değil; varyantın ambar toplamları penceresini açması isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
153 UOD-55040   LM (Loan & Credit Management)
Borçlandırma kayıtlarının topluca ek ödeme olarak puantaja aktarılabilmesi için geliştirmeler yapılmalıdır
Borçlandırma kayıtlarının topluca ek ödeme olarak puantaja aktarılabilmesi için geliştirmeler yapılması isteniyordu. Talep karşılandı.
154 UOD-54303   LO (Purchasing Management)
alt alt Transactions - Purchase Receipts
Net indirim uygulanmış irsaliye faturalandığında indirim satırının NETDISCPERC alanının taşınmadığı görüldü.
Net indirim uygulanmış irsaliye faturalandığında indirim satırının NETDISCPERC alanının taşınmadığı görülüyordu. Sorun giderildi.
155 UOD-54257   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Sales Invoices
Satırlara RPB giriş yapılan faturada net indirim uyguladıktan sonra indirim RPB toplamı hatalı görünüyor.
Satırlara RPB giriş yapılan faturada net indirim uyguladıktan sonra indirim RPB toplamı hatalı görünüyordu. Sorun giderildi.
156 UOD-51787   AM (Asset Management)
Varlık Yönetimi - Varlıkla ilişkili malzemeler için işletmeden giriş ve işletmeye çıkış malzeme fişleri oluşurken durum bilgisi için Malzeme Fişleri Durumu öndeğerine bakmıyor.
Varlık Yönetimi - Varlıkla ilişkili malzemeler için işletmeden giriş ve işletmeye çıkış malzeme fişleri oluşurken durum bilgisi için Malzeme Fişleri Durumu öndeğerine bakmıyordu. Sorun giderildi.
157 UOD-51318   AM (Asset Management)
alt alt Definitions - Other Assets
Varlık Yönetimi - Satınalma faturası/varlık ataması ile alımı yapılan malzeme bağlantılı diğer varlıkların, ilgili faturasına edit ile girip atama satırı değiştirdikten sonra mevcut tahsis yerleri kayıtlarının hatalı olduğu görüldü.
Varlık Yönetimi - Satınalma faturası/varlık ataması ile alımı yapılan malzeme bağlantılı diğer varlıkların, ilgili faturasına edit ile girip atama satırı değiştirdikten sonra mevcut tahsis yerleri kayıtlarının hatalı olduğu tespit edildi. Hata giderildi.
158 UOD-50455   AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Demand Slips
Varlık Yönetimi - Tahsis taleplerinde Varlık grubu seçilip fişe Tahsis Et dendikten sonra eğer grup içindeki elemanlar kullanılamaz durumda değilse asset tablosunun ilk elemanına tahsis fişi kesiliyor.
Varlık Yönetimi - Tahsis taleplerinde Varlık grubu seçilip fişe Tahsis Et dendikten sonra eğer grup içindeki elemanlar kullanılamaz durumda değilse asset tablosunun ilk elemanına tahsis fişi kesiliyordu. Sorun giderildi.
159 UOD-48034   HR Self Service
Self Service tarafından gönderilen talep maillerinin from kısmında smtp ayarlarında tanımlanan mail adresi görünsün.
Self Service tarafından gönderilen talep maillerinin from kısmında smtp ayarlarında tanımlanan mail adresi görünsün isteniyordu. Talep karşılandı.
160 UOD-47498   LO (Sales Management)
alt alt Order Reports - Sales Order Distribution
Satış Yönetimi - Ayrıntılı Satış Siparişleri Dökümü - Rapor default olarak alındığında bazı kolonlarda kaymalar sözkonusu.
Satış Yönetimi - Ayrıntılı Satış Siparişleri Dökümü - Rapor default olarak alındığında bazı kolonlarda kaymalar oluyordu. Sorun giderildi.
161 UOD-43789   GL (General Ledger)
alt alt Transactions - G/L Slips (Main Chart of Accounts)
Muhasebe fişi satırındaki Analiz Boyutu/Proje detaylarının başka bir satıra aktarılabilmesi
Muhasebe fişi satırındaki Analiz Boyutu/Proje detaylarının başka bir satıra aktarılabilmesi isteniyordu. İşlem tamamlandı.
162 UOD-36251   AM (Asset Management)
alt alt Transactions - Asset Transactions
Varlık Yönetimi - Satışı yapılmış varlığın satış dönemi sonrasına amortismanı ayrılabiliyor.
Satışı yapılmış varlığın satış dönemi sonrasına amortismanı ayrılabiliyor. Satış yapıldığı zaman değer düşüklüğü kaydedilerek net defter değeri sıfırlanması isteniyordu. Talep karşılandı.
163 UOD-35865   AM (Asset Management)
Varlık Yönetimi - Varlık silinince amortisman tablosu kayıtlarının veritabanında kaldığı tespit edildi.
Varlık silinince amortisman tablosu kayıtlarının veritabanında kaldığı tespit edilmişti. Sorun giderildi.
164 UOD-31476   AM (Asset Management)
alt alt Reports - Depreciation Tables
Varlık Yönetimi - Amortisman tablosunda bulunan Hesaplama Seçenekleri menüsü Yöntem Değiştir ile aynı formu açıyor; fakat Hesaplama Seçenekleri, Amortismanın hesaplanıp hesaplanmayacağına dair seçenekler sunmalıdır.
Varlık Yönetimi - Amortisman tablosunda bulunan Hesaplama Seçenekleri menüsü Yöntem Değiştir ile aynı formu açıyor; fakat Hesaplama Seçenekleri, Amortismanın hesaplanıp hesaplanmayacağına dair seçenekler sunması talep ediliyordu. İşlem gerçekleştirildi.
165 UOD-27064   BU (Budget Management)
alt alt Transactions - Budgets
Bütçe Yönetimi-Bütçe kartı ve satırlarında değiştirilen planlanan değer; gerçekleşen ve tahsis edilen tutarın altına çekilememelidir.
Ödenek Tahsisi ve gerçekleşen değerleri olan bir bütçe kartının planlanan değerinin gerçekleşen ve tahsis edilen tutardan küçük olması engellenmesi isteniyordu. Talep karşılandı.
166 UOD-26094   LO (Sales Management)
alt alt Transactions - Delivery Delay Penalty Demands
Satış Yönetimi - Ödeme Tahsilat Hareketleri gün bilgisi 0 ise değiştir ile girince değişikliği yapılamıyor
Satış Yönetimi - Ödeme Tahsilat Hareketleri gün bilgisi 0 ise değiştir ile girince değişikliği yapılamıyordu. Sorun giderildi.
167 UOD-24575   AM (Asset Management)
Varlık Yönetimi - Amortisman tabloları satır silme kontrolündeki aksaklıklar giderilmeli.
Varlık Yönetimi - Amortisman tabloları satır silme kontrolünde aksaklıklar oluşuyordu. Sorun giderildi.
168 UOD-24574   AM (Asset Management)
alt alt Reports - Depreciation Tables
Varlık Yönetimi - Amortisman Tablosu Yerel/Dövizli Tablo seçeneğinde başlangıç dışındaki yılların USD değerleri 0 geliyor ve sadece başlangıç maliyetinin dövizli tutarı yazılıyor.
Amortisman Tablosu Yerel/Dövizli Tablo seçeneğinde başlangıç dışındaki yılların USD değerleri 0 geliyor ve sadece başlangıç maliyetinin dövizli tutarı yazılıyordu. Sorun giderildi.
169 UOD-24531   LO (Sales Management)
Satış Yönetimi - SMM fişi oluşturulmuş ve dönem içinde maliyeti değişmiş satış faturaları için fark mahsubu oluşturulmuyor.
Satış Yönetimi - SMM fişi oluşturulmuş ve dönem içinde maliyeti değişmiş satış faturaları için fark mahsubu oluşturulmuyordu. Sorun giderildi.
170 JAF-10092    
Ücret Senaryo Sonuçları Raporu - Kullanıcı Rapor Tasarımı Kullanıldığında Kayıtlar Çift Listeleniyor.
Ücret Senaryo Sonuçları Raporu - Kullanıcı Rapor Tasarımı Kullanıldığında Kayıtlar Çift Listeleniyordu. Sorun Giderildi.
171 JAF-10040    
Satır Renklendirme Filtre Değerlerine Göre Renklendirme Yapmıyor
Satır Renklendirme, Filtre Değerlerine Göre Renklendirme Yapmıyordu. Sorun Giderildi.
172 JAF-9935    
Admin - "Form Özelinde Yetkiler" ekranında arama yapıldığında listelememesi gereken başlıklar listeleniyor.
Admin - "Form Özelinde Yetkiler" ekranında arama yapıldığında listelememesi gereken başlıklar listeleniyordu. Sorun giderildi.
173 JAF-9934    
Admin - "Form Özelinde Yetkiler" ekranı altında arama yaparken hosting üzerinden çalışan firmalarda performans problemi yaşanıyor. Buradaki arama Dinamik ya da Statik olarak ayarlanabilmelidir.
Admin - "Form Özelinde Yetkiler" ekranı altında arama yaparken hosting üzerinden çalışan firmalarda performans problemi yaşanıyordu. Sorun giderildi.
174 JAF-9504    
Programdaki herhangi bir rapor Excel'e alındığında formatı bozuk çıkıyor.
Programdaki herhangi bir rapor Excel'e alındığında formatı bozuk çıkıyordu. Sorun giderildi.
175 JAF-9220    
LPT'de bulunan uyarlama tablo tanımlarındaki field alanıyla yine o tablonun veri tabanındaki field alanları arasında tip uyumsuzluk probleminin console çıktısı gerekiyor.
LPT'de bulunan uyarlama tablo tanımlarındaki field alanıyla yine o tablonun veri tabanındaki field alanları arasında tip uyumsuzluk probleminin console çıktısı gerekiyordu. İşlem gerçekleştirildi.
176 JAF-9181    
LogManager için MaxLogSize bilgisi verilebilmelidir.
Sitemanager serverda disk problemlerine karşı max log size verilebilmelidir. Genel veya Ek özellik olarak Node bazında max log size özelliği de eklenmesi isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
177 JAF-9175    
Config sample güncel değil. Serverconfig de hazelcast ile ilgili olan parametreler yok.
Config sample güncel değil. Serverconfig de hazelcast ile ilgili olan parametreler yoktu.İşlem gerçekleştirildi.
178 JAF-9174    
Lisans activation sayfasında ünvan vs.. bilgiler gelmiyor
Lisans activation sayfasında ünvan vs.. bilgiler gelmiyordu. Sorun giderildi.
179 JAF-9173    
Config_Sample da “ServerConfig.xml” dosyası için overwrite = true öndeğer olmalı
Config_Sample da “ServerConfig.xml” dosyası için overwrite = true öndeğer olması isteniyordu. İşlem gerçekleştirildi.
180 JAF-8929    
Rapor tasarımına gruplama amaçlı eklenen bölüm doğru şekilde gruplama yapmıyor.
Rapor tasarımına gruplama amaçlı eklenen bölüm doğru şekilde gruplama yapmıyordu. Sorun giderildi.

 

İyi Çalışmalar

Logo Business Solutions

 alt alt alt alt