Değerli İş Ortaklarımız,

Logo CRM Ürünleri 1.37.00.00 Ana Sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

alt

1.28.00.01 Ara sürümüne özel uyarı :

1.27.01 seti ile kullanıma sunulan WinProposal aracının kullanımı için aşağıdaki ayarların yapılması gerekmektedir.

Ayarları yapmadan önce mutlaka Internet Information Services’i (IIS) durdurunuz.

- WinProposal klasörü içerisinde bulunan “LogoCRMProposal.Win.exe.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırının client bilgisayardan SQL’e erişebilecek şekilde ayarlanması gerekmektedir. “ConnectionString” satırında yapmış olduğunuz değişikliği bir üst dizinde bulunan “web.config” dosyası içerisinde de yapmanız gerekmektedir. “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyası içerisindeki “ConnectionString” satırlarının birebir aynı olması gerekmektedir. Aynı olmaması durumunda uygulamaya giriş sağlayamayacaksınız.

- “LogoCRMProposal.Win.exe.config” ve “web.config” dosyasında değişiklikleri yaptıktan sonra “LogoCrmIntegrator” klasörü içerisindeki “logocrmIntegrator.ini” dosyasını silmeniz gerekmektedir.

- “WinProposal” klasörü içerisinde bulunan “logocrm.net.xml” dosyasını “Notepad” ile açıp “LCIHOST>localhost” satırında yazan “localhost” yerine LogCRM’in kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini veya bilgisayar adının yazılması gerekmektedir.

- Client bilgisayarda “LogoCRMProposal.Win.exe”‘ yi çalıştırmak için LogoCRM’in kurulu olduğu dizindeki “WinProposal” klasörünü paylaşıma açarak client bilgisayarda “Ağ sürücüsü” olarak bağlanması gerekmektedir.

- ModelEditor ile model dosyalarında bir değişiklik yapıldıysa bu değişikliklerin “LogoCRMProposal.Win.exe” aracına yansıması için Logo CRM klasörü içerisindeki “Model.xafml”, “Model_en-US.xafml” ve “Model_tr-TR.xafml” dosyalarını “WinProposal” klasörü içerisine kopyalamanız gerekmektedir.

1.33.00.01 Ara sürümüne özel uyarı :

Logo CRM 1.33.00.01 WinProposal uygulamasında, bir teklif satışa çevrildiğinde, ERP’ye sipariş veya irsaliye olarak aktarılsın seçeneği işaretlendikten sonra gelen “Değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?” sorusuna “Evet” butonuna tıklayarak devam edilmelidir.

1.34.00.02 Ara sürümüne özel uyarı :

Logo CRM Mobile 1.1.6 sürümü için bu patch setinin yüklenmesi gerekmektedir.

1.35.00.00 Ana sürümüne özel uyarı :

- Bu sürümle birlikte Google Drive ve Google Calendar entegrasyonlarının kullanımı hakkında, kurulum dizininin içerisinde, Documents dizininin altında bir doküman paylaşılmıştır. Google OAuth servislerinin belli kısıtlamalarından dolayı, bu entegrasyonları kullanmak için dokümandaki adımların ve ayarların yapılması gerekmektedir.

- Logo CRM içerisindeki tüm araçları, kolay navigasyon amaçlı tek bir ekranda toplayan LogoCRMLauncher.exe uygulamasını kurulum dizini içinde bulabilirsiniz. Designer, Model Editor gibi araçlar yine bulundukları dizinden çalıştırılabilirler. Ancak, Model.xafml dosyalarının değişiklik yapıldığında diğer gerekli klasörlere de otomatik kopyalanmasını istiyorsanız, LogoCRMLauncher.exe kullanmanızı öneririz.

- Kurulumdan sonra otomatik çalışacak, daha sonraki zamanlarda da istediğiniz zaman çalıştırabileceğiniz Konfigürasyon Sihirbazı (LogoCRMConfigWizard.exe) aracını bu sürümde paylaşıyoruz. IIS, SQL Server, uygulama havuzları ve sistem genelini kolayca kontrol edip düzeltmeler yapmanızı sağlayan Konfigürasyon Sihirbazı, Logo CRM'in doğru yapılandırılması ve performans hakkında size detaylı bilgiler sunacak.

- LogoCRMChecker.exe içindeki bazı kontroller, LogoCRMConfigWizard içerisine taşındı.

- LogoCRMChecker.exe içindeki logocrm.net.xml ayarları, ayrı bir uygulama ile (LogoCRMXMLSettings.exe) ulaşılabilir. Bu uygulamaya LogoCRMLauncher.exe içinden de ulaşabilirsiniz.

- Designer, Exchange Rate Service ve diğer bazı uygulamaların ikonları LogoCRMLauncher.exe menüsü ile uyumlu hale getirildi.

- Yine bu sürümde, işlem listelerinden toplu e-mail gönderimi yapabileceğiniz, MailChimp ve SetRow sistemleri ile bir entegrasyon geliştirildi. Gönderim ve üyelik için için www.mailchimp.com ve www.setrow.com sitelerinden bilgi alabilirsiniz. MailChimp ve SetRow ile ilgili dokümanı, kurulum dizininin içerisinde, Documents dizininin altında bulabilirsiniz.

- Bu sürümden itibaren Logo CRM Outlook AddIn için minimum Outlook 2010 sürümü tavsiye edilmektedir. Microsoft'un Office 2007 desteğini bitirmesiyle beraber, güncel uyumluluk açısından minimum Office/Outlook 2010 versiyonu gereklidir.

- Bazı veritabanlarında karşımıza çıkan; bir rapora rapor düzenleyici ile girildiğinde IIS üzerinden hata dönmesi ile ilgili şu işlemin yapılması gerekebilir: Hata X1_ReportDataV2 tablosu içerisinde, ilgili kaydın "Content" alanının boş olması ile ilgilidir. Bu tip kayıtların Content alanına başka bir kayıttan copy-paste yapabilir veya kaydı silip tekrar oluşturabilirsiniz.

- Logocrm Mailchimp Entegrasyon Dökümanı, Google uygulama ayarları ve Logocrm Setrow entegrasyon dökümanları hakkında genel bilgilendirmeyi http://support.logo.com.tr/index.php/tr/crm/logocrm-dokuman-arsivi den takip edebilirsiniz.

- Mailchimp tarafından bilinmeyen e-posta domainleri için Mailchimp web portalı üzerinden Account->Settings->Verified domains menüsü üzerinden e-posta domainlerin doğrulanması gerekmektedir.(Örn: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir , logo.com.tr domaininin Mailchimp tarafından doğrulanması gerekir.)

1.37.00.00 Ana sürümüne özel uyarı :

Logo CRM Mobile 1.1.9 sürümü için Logo CRM 1.37.00.00 setinin yüklenmesi gerekmektedir. 1.1.9 sürüm'ün madde bilgileri ayrı yayınlanacaktır.


1.37.00.00 Ana sürüm içeriği :                                                                               alt

 

 

Kayıt Nr 

Tanım ve Açıklama 

1

XAFCRM-3072

 

ERP tabında cari hesap ekstresinde görüntülenen sayfa altlığına, toplam bilgisinin eklenmesi istenmektedir.

ERP cari hesap ekstresindeki Borç, Alacak, D.Borç ve D.Alacak kolonlarına toplam satırı eklendi.

2

XAFCRM-3176

 

Teklif ürün menüsünde bulunan "kopyala-yapıştır execeli'nin" dil seçeneğine göre seçimli olması

Teklif_CopyPaste_Şablonu.xlsx içerisine ingilizce açıklamaların yer aldığı "Explanations" tabı eklendi.

3

XAFCRM-3220

 

Yurtdışı teklif kayıtlarında, teklif ürünlerin KDV bilgisinin varsayılan sıfır olarak gelmesi istenilmektedir.

Teklif bölümüne "Kayıt tipi" alanı eklenerek, bu alan yurtdışı seçildiğinde teklife eklenen ürünlerin KDV oranlarının 0 gelmesi sağlandı.

4

XAFCRM-3277

 

Teklif ürünü ekledikten sonra, ürün satırını çoğaltma talep edilmesi

Teklif ürünler içine, seçili 1 ürünü hızlı çoğaltabilmek için "Çoğalt" butonu eklendi.

5

XAFCRM-3296

 

Firmalar Ve Ürünler Liste Penceresinde Seçim Yapılan Kayıtların ERP'ye Aktarılması İçin Buton Eklenmesi İstenmektedir.

Firmalar ekranında, sadece ekrandaki seçili firmaların ERP senkronizasyonu yapılabilmesi için, ERP butonu altına "Senkronize et" butonu eklendi.

6

XAFCRM-3303

 

1.34 sürümünde yapılan incremental lookup editor ün bağlı olduğu Lookup ListView Criteria bilgisini desteklemesi

Aktivite, teklif, fırsat gibi ekranlarda, en az 3 karakter yazıldığında arama yapan incremental firma ve ürün editörünün, DetailView->Items içerisinde bir ListView ile ilişkilendirme yapılırsa, bu ListView içerisindeki Criteria alanını dikkate alması sağlandı.

7

XAFCRM-3318

 

Teklifler için yapılan rakip takibi alanı oluşturulmuştur ve opsiyonel hale getirilmesi sağlanmalıdır

Teklifler bölümüne rakip takibi fonksiyonu eklendi. Firma rolü Rakip (Kod = 'CM') olan firmalar otomatik olarak teklif ekranında rakipler tabına eklenir ve rakiplerin o teklife verdikleri tutarlar ve notlar girilebilir. Teklif "Olumsuz" olarak işaretlendiğinde kazanan rakip ve kazanma/kaybetme nedeni seçilebilir. Kazanılan tutar otomatik olarak atanır. Analiz bölümüne Rakip Durumu ve Rakiplere Göre Kaybetme Nedenleri grafiği eklendi.

8

XAFCRM-3320

 

Destek Kayıtları seçilerek, destek kayıtlarındaki ilişkili ürünler ile teklif oluşturulması talep edilmektedir.

İstenilen destek kayıtları seçilerek, kayıtlarda bulunan ilişkili ürünler ile birlikte, teklif oluşturulabilecek bir fonksiyon sağlandı. Destek kayıtları ekranında istenilen kayıtlar seçilip, "Teklif" butonu ile bir teklif oluşturulabilir. Aynı kodlu ürün satırları isteğe göre birleştirilip aktarılabilir.

9

XAFCRM-3324

 

Teklif kategorilerinin çoğaltılması talep edilmekte

Teklif ürün kategorileri için "Çoğalt" işlemi sağlandı. Bir kategori çoğaltıldığında, içindeki ürünler, alt kategoriler ve alt kategorilerin içindeki ürünlerle birlikte çoğaltılır.

10

XAFCRM-3336

 

Destek kaydı ilişkili ürünlerde satır türü kolonunun eklenmesi

Destek kaydı ilişkili ürünler bölümüne satır türü alanı eklendi (Malzeme, Promosyon)

11

XAFCRM-3367

 

Bütün kullanıcıların takvim kayıtlarının yer aldığı bir ortak takvim talep edilmektedir.

Tüm kullanıcıların etkinliklerinin aynı takvim bölümünde görüntülenebilmesi için, Takvim -> Kullanıcılar butonu altına "Tüm Kullanıcılar" seçeneği eklendi.

12

XAFCRM-3368

 

Görevlerde 'Tamamla' butonunun ilişkisi olmayan kullanıcılara kapatılması.

Oluşturulan bir görevi, admin rolü olan kullanıcılar, oluşturan kullanıcı, atanan kullanıcı veya atanan departmana bağlı kullanıcılar dışındaki kullanıcıların görevi tamamlayabilmesi engellendi.

13

XAFCRM-3376

 

Kaynak modüldeki alanın hedef modüle kopyalanması

Logo CRM içerisinde aşağıdaki bölümlerde, bir alandan diğer bir alana bilgi kopyalama yapabilmek için Tanımlar -> Diğer -> Alan kopyalama bölümü eklendi. Ürün -> Teklif ürün Firma -> Teklif Teklif -> Destek kaydı Teklif ürünü -> Destek kaydı ürünü Fırsat -> Teklif Destek kaydı -> Teklif Teklif -> Teklif ürünü Destek kaydı ürünü -> Teklif ürünü

14

XAFCRM-3381

 

Teklif menüsünden destek merkezine, destek kayıdı aktar butonuna tıklandığında, birden fazla ürün eklenebilmesi.

Teklifi destek kayıtlarına aktarırken bir validasyon hatası alınırsa, tutarsız miktarda kayıt oluşturulması hatası giderildi.

15

XAFCRM-3399

 

Normalde Tiger/Go'dan fiyat okuma ile gelen kampanya bilgisinin, "Kampanya uygula" butonu ile de tetiklenir hale getirilmesi

Teklife ürün eklenirken her üründe otomatik kampanya uygulanması yerine, Tiger/Go içinde olduğu gibi, bir butona tıklayarak Kapmanya Uygula/Kaldır seçeneği getirildi. Bu seçeneğin aktif olması için LogoCRMXMLSettings ile "Kampanya uygula/kaldır aktif olsun" seçeneğinin işaretlenmesi gerekir. Öndeğer olarak, teklife ürün ekleme eskisi gibi çalışır. Ürün eklendiğinde o ürünle ilgili kampanya/indirim otomatik uygulanır. Eğer kampanyalarınız birden fazla ürüne bağlı ise bu seçeneği aktif etmenizi öneririz.

16

XAFCRM-3418

CRM Designer
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Rapor Designer

Teklif alanlarına promosyon ve alt indirim toplamı alanı eklenmesi

Teklif ürünler ekranına, promosyon ürünler toplamı ve indirim satırları toplamı eklendi. İndirim satırları toplamında sadece türü indirim olan satırların toplamı gösterilir. Malzeme satırları içindeki İndirim-1-2-3-4-5-6 tutarları dahil edilmez.

17

XAFCRM-3443

 

Teklifler için yapılan rakip takibi uygulamasının fırsatlar için çoğaltılarak yapılması

Fırsatlar bölümüne rakip takibi fonksiyonu eklendi. Firma rolü Rakip (Kod = 'CM') olan firmalar otomatik olarak fırsat ekranında rakipler tabına eklenir ve rakiplerin o teklife verdikleri tutarlar ve notlar girilebilir. Fırsat "Olumsuz" olarak işaretlendiğinde kazanan rakip ve kazanma/kaybetme nedeni seçilebilir. Kazanılan tutar otomatik olarak atanır. Dashboard bölümüne fırsat - rakip durumu analizi eklendi.

18

XAFCRM-3444

Ürünler

Ürün listview ekranında 'ERP Fiili Stok' kolonunda stok miktarı ERP şablonuna uygun gösterilmeli.

Ürün listesinde gösterilen malzeme/stok kalan rakamlarının, binlik ve ondalık ayraçları ile gösterimi sağlandı.

19

XAFCRM-3455

 

Teklif ürünler penceresinde "Bu kolona göre grupla" seçeneği görünüm olarak kaydedilemiyor.

Teklif ürünler tablosundaki gruplamanın, "Görünüm kaydet" butonu ile düzgün şekilde saklanması sağlandı.

20

XAFCRM-3461

 

Kolay entegrasyon ayarları için entegrasyon sihirbazı geliştirilmesi

Entegrasyon ayarlarının kolay oluşturulması ve daha hızlı ERP veri aktarımı için Logo CRM Entegrasyon Sihirbazı geliştirildi. Bu uygulama, Logo CRM kurulum dizini içinde LogoCRMIntegrationWİzard.exe olarak yer alır. Yönetici olarak çalıştırılması tavsiye edilir.

21

XAFCRM-3523

ERP Entegrasyonu
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Tiger Plus-Enterprise

Entegrasyon firması değiştirilip, Tiger/Go' ya sipariş gönderilmek istediğinde "session not found hatası" gelmektedir.

Çok kullanıcı ortamda, entegrasyon seti değişikliği esnasındaki "Logout" işleminden kaynaklı memory hatası giderildi.

22

XAFCRM-3533

Güvenlik
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Roller

Teklif rolünde "teklif ürünü" türüne bağlı üye izinlerinde validasyon hatası alınmaktadır

Teklif ürünler iş nesnesinde (MT_Proposals_Products) PromotionRelationOid; CampaignLineType; RealPrice; LC_RealPrice; PC_RealPrice alanlarının Browseable(false) özelliği kaldırılarak üye izinlerine dahil olması sağlandı. Hata alınan rol tanımlarının güncellenmesi gereklidir.

23

XAFCRM-3537

 

Entegrasyon setleri kullanıcı depo erişimi ekranındaki notlarının daha açıklayıcı olması istenmektedir.

Kullanıcı depo eşleştirmelerinde, Tiger/Go ürünleri için depo numarasının (INVENNO) yazılması gerektiği açıklamaya eklendi.

24

XAFCRM-3543

 

Logo CRM mobil uygulamaya login olan kullanıcının "CurrentUserId" bilgisi sonradan login olan kullanıcının bilgisiyle değişmektedir.

Logo CRM Mobil uygulamasında, login olan satış temsilcisi için tanımlanan rolleri, daha sonraki satış temsilcisi login olduğunda görebilmekteydi. Her satış temsilcisi sadece kendine tanımlanan rolleri görebilecek şekilde düzeltildi.

25

XAFCRM-3544

Teklifler

Teklif ürün birim dönüşüm hesaplama ekranı talep ediliyor

Teklif ürün girişi penceresine, birimlerdeki katsayıya göre hesaplama yapabilecek bir grid eklendi. Birime ait miktar girildiğinde, çarpma/bölme katsayılarını kullanarak tablodaki tüm birimlerin ilgili miktarlarının otomatik hesaplanması sağlandı. Tablodaki bir birime tıklandığında ise, seçilen birim ve miktarı ana bölümdeki Birim ve Adet alanlarına kopyalaması sağlandı.

26

XAFCRM-3545

Tercihler
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Genel Ayarlar

Genel Ayarlar - Senkronizasyon Kapsamının birimi "Yıl" olarak belirtilmeli.

Genel Ayarlar - Senkronizasyon Kapsamının başlığı daha açıklayıcı olması bakımından Senkronizasyon Kapsamı (Yıl) olarak değiştirildi.

27

XAFCRM-3547

ERP Entegrasyonu

Logo Netsis entgerasyonu ürünleri toplu senkronize edince ürünün içerisine birimler geliyor fakat birim seti boş kalmamalı.

Netsis'ten ürün aktarımı yapıldığında, aktarılan yeni ürüne "Öndeğer birim seti" (SystemPredefinedSetNo = 5) atanması sağlandı.

28

XAFCRM-3552

Araclar
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif On degerler

Öndeğer tanımlarında @ şeklinde dinamik notasyon kullanıldığında, @ ile belirtilen alan boşsa ilgili notasyon string olarak atanmaktadır.

Öndeğer tanımlarında @ şeklinde dinamik notasyon kullanıldığında, @ ile belirtilen alan boşsa, hedef alana değerin boş olarak atanması sağlandı.

29

XAFCRM-3554

 

Birden fazla promosyon ürününü tamam butonu ile ekleme talep edilmektedir

Teklif ürün girişinde Promosyon ekle butonu ile birden fazla ürün seçilip, tek tek düzeltme yaparak ürün eklendiğinde, satır türünün doğru gelmesi sağlandı.

30

XAFCRM-3556

 

Teklif gridinde ürün eklerken " kaydet ve iptal sorunu " gelmektedir. Değişiklik olduğunda uyarı mesajı talep edilmektedir

Teklif ürün satırındaki değişiklik iptal edildiğinde, "lütfen önce satırdaki işlemleri tamamlayınız" mesajının gelmemesi sağlandı.

31

XAFCRM-3558

 

Kullanıcılarda teklif ürün ekle seçim hatası

Admin olmayan kullanıcıların, teklife ürün ekleme seçim ekranında "Seçim" butonu ile seçtikleri ürünleri görememe sorunu giderildi.

32

XAFCRM-3563

Aktarimlar

Excel'den Şablon İle LOGO ERP ile Entegre Firma ve Ürün Aktarılamıyor.

Excel'den firma aktarımında, ErpCode ve ErpRef alanları dolu olduğunda, aktarılan firmanın aktif entegrasyon setinde, ilgili ERP firması/cari hesabı ile ilişkilendirilmesi sağlandı.

 

33

XAFCRM-3567

ERP Entegrasyonu
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Netsis

Teklife ürün eklenlendiğinde, stok birim fiyatını Logo Netsis stok kartındanki satış fiyatı alanından okumaması gerekmektedir.

Netsis Rest V1/NetOpenX üzerinden fiyat sorgulama yapıldığında (calcInvoice) , Kalems içindeki Stra_BF alanı boş dönerse, YedekKalems nodundaki Stra_BF'nin okunması sağlandı.

34

XAFCRM-3568

 

Öndeğer tanımlarınında hedef alan dolu ise ve atanacak değer boş ise, @ kuralı tekrar atama yapmaması sağlandı

Öndeğer tanımlarınında hedef alan dolu ise @ kuralının tekrar atama yapmaması sağlandı.

35

XAFCRM-3571

CRM Rest

Logo CRM Mobil'de görünümler menusüne, desteklenmediği halde kampanyalar gelmektedir.

Mobil'deki görünümler menüsünden kampanyalar kaldırıldı.

36

XAFCRM-3579

 

Designer' da dashboard bölümünde sql sorgusu yazma özelliği gözükmemektedir.

Veritabanı bağlantısı oluştururken "Allow Custom SQL Queries" opsiyonunun görünmesi sağlandı.

37

XAFCRM-3580

 

Ürünü olmayan teklife, destek kaydı eklenip daha sonra destek kaydının aktarım türü değiştirildiğinde destek kaydı silinmektedir

İçinde ürün olmayan bir teklifin destek kayıtlarına aktarılabilmesi, sonrasında tekrar aktarıldığında eski oluşturulanı silip yeni kayıt oluşturması sağlandı.

38

XAFCRM-3586

CRM Rest

Logo CRM mobil ve outlook add-in uygulamasına girişte "object reference not set to an of an object" hatası alınmaktadır.

Bazı durumlarda, Logo CRM Mobil Ve Outlook Addin Uygulamasına Girişte alınan "Object Reference Not Set To An Of An Object" hatası giderildi.

39

XAFCRM-3589

 

Açılan ekstra alanlarda, menüler içerisinde tab tuşu ile geçiş yapılırken imleç kaybolmaktadır.

DetailView içerisinde ekstra alanların ImmediatePost bilgisi true olduğunda, tab ile alan geçişlerinin düzgün yapılması sağlandı.

40

XAFCRM-3596

Teklifler
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Teklif Ürünleri

"Bekleyen siparişler düşülsün" özelliği açık olduğunda SHIPPED alanı Query içinde kullanılmamalı

Ambarlara göre kalan gösterimi INVTOT_Table.ONHAND - INVTOT_Table.ACTSORDER şeklinde düzenlendi.

41

XAFCRM-3606

CRM Config Wizard

LogoCRMConfigWizard IIS port değerini otomatik algılamalı veya kullanıcı girmeli

Logo CRM Konfigürasyon sihirbazının, Logo CRM'in yüklü olduğu IIS sitesi içindeki http Binding parametresini kontrol ederek, eğer 80 dışında bir değer kullanıldıysa, işlemi bu port üzerinden sürdürmesi ve logocrm.net.xml dosyası içindeki LCIHOST değerini güncellemesi sağlandı.

42

XAFCRM-3607

Güvenlik
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Kullanıcılar

Kullanıcı resmi silindiğinde "Default Kullanıcı" resmi gösterilmeli.

Bir kullanıcı resmi silindiğinde, resim yüklenmediğini ifade eden öndeğer kullanıcı resminin gösterilmesi sağlandı.

43

XAFCRM-3608

Diğer
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Şirket Bilgisi

Tanımlar-Diğer-Şirket bilgisi tanımında adres ve telefon alan bilgileri editlenmemektedir.

Şirket bilgisi içerisinde telefon ve adres alanlarının edit modu ile açılması sağlandı.

44

XAFCRM-3613

Teklifler
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Teklif Ürünleri

LogoCrm tarafında teklif içerisinde ürüne girilen " % "yada "miktar" olarak girilen 3-4-5-6 indirimler Tiger/Go tarafına gitmemektedir.

Tiger/Go ERP entegrasyonunda İndirim-3-4-5-6 değerlerinin sipariş ve irsaliyeye yansıması sağlandı. ÖNEMLİ HATIRLATMA: ayarların aktif olabilmesi için entegrasyon seti/setleri 1 defa düzeltme ile girip kaydedilmelidir.

45

XAFCRM-3619

 

Ekrana gelen CallerId popup bilgisine IVR üzerinden gelen Keypress bilgisinin eklenmesi

Ekrana gelen CallerId popup bilgisine IVR üzerinden gelen Keypress bilgisi eklendi.

46

XAFCRM-3623

 

Logo CRM web arayüzde seçimli olan, ürün seçim ekranına stok kalanlarının gelmesi "WinProposal'da" da isteniyor.

Logo CRM web arayüzde seçimli olan, ürün seçim ekranına stok kalanlarının gelmesi WinProposal'da da gelmesi sağlandı. Ayrıca hem web hem WinProposal için, aynı anda Fiili ve gerçek stoğu gösterme opsiyonu eklendi. Bu ayar, LogoCRMXMLSettings kullanılarak yapılabilir.

47

XAFCRM-3624

 

Logo CRM web arayüzünde bulunan, teklif ürün tablosundaki toplu indirim fonksiyonu "WinProposal'da" da isteniyor.

Logo CRM WinProposal içerisine, teklif girişindeki seçili ürünlere toplu indirim ekleme fonksiyonu eklendi. Shift ve Ctrl tuşları ile birden fazla ürün seçimi yapıp indirim uygulanabilir. Ctrl tuşu basılı tutularak ürünler üzerine tıklandığında çoklu seçim yapılabilir.

48

XAFCRM-3646

CRM Launcher

Logo CRM uyarlama araçları yönetici olarak çalıştırılmazsa bilgi mesajının anlaşılır hale getirilmesi isteniyor

Logo CRM proje ve uyarlama araçları yönetici olarak çalıştırılmazsa, çıkan mesaj "Lütfen LogoCRMLauncher uygulamasını kurulum dizininde ve yönetici hakları ile çalıştırdığınızdan emin olunuz." olarak değiştirildi.

49

XAFCRM-3656

 

Firma kartı senkronizasyonunda sevk adresleri Tiger/Go'ya eksik gidiyor.

Firmaya ait sevk adreslerinin ERP'ye doğru sevk edilmesi sağlandı. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Sevkiyat adresi girişlerini Logo CRM'de yapıyorsanız ve mevcut sevkiyat adreslerinin CRM'den ERP'ye doğru ilişkilendirme ile gitmesini istiyorsanız, mevcut kayıtlar için CRM->ERP senkronizasyonu çalıştırmanız önerilir.

50

XAFCRM-3657

Teklifler

Teklifler ilişikili kayıtlar-revize menüsünde tercüme hatası bulunmaktadır.

Satış &Pazarlama -> Teklif -> ilişkili kayıtlar -> Revizeler sayfasındaki tercüme hatalı alanlar düzeltildi.

51

XAFCRM-3659

Teklifler

WinProposal destek kaydı seçeneği aktif ve sayfa ingilizce görünmektedir.

WinProposal içerisinde teklifi destek kaydına aktarma opsiyonları ekranı düzenlendi.

52

XAFCRM-3660

Teklifler

Telklif kategori alanında Masraf&indirim kategorisi altına ürün eklenebilmektedir.

Teklif ürün girişinde kategori opsiyonu açık olduğunda, (Masraf/İndirim) sabit kategorisine ürün ekleme işlemi engellendi.

53

XAFCRM-3667

 

WinProposal teklif liste ekranındaki tercüme hataları bulunmaktadır.

WinProposal teklif liste ekranında Satır indirimi, Toplu işlem, Görünüm kısımlarındaki ingilizce tercüme hataları giderildi.

54

XAFCRM-3680

Teklifler

Teklif kaydı içerisinden yeni sevk adresi tanımlandığında firma kaydı içerisindeki adresler de görüntülenmiyor

Tekif içerisinden seçili firmaya adres eklendiğinde, eklenen adresini firmaya kaydedilmesi sağlandı. Ayrıca adres işleminden sonra, normal ERP senkronizasyon seçeneğinin gelmesi sağlandı. ÖNEMLİ HATIRLATMA: Seçilen sevkiyat adresinin sipariş veya irsaliyeye doğru şekilde gidebilmesi için, CRM -> ERP şeklinde bir senkronizasyon yapılmalıdır.

55

XAFCRM-3681

Teklifler

Teklif ürün satır türü değiştirilememeli

Teklif ürün tablosunda satır düzeltme yapıldığında, satır türünün değiştirilmesi engellendi.

56

XAFCRM-3721

 

Entegrasyon alanlarında sub query içerisinde @ParentFirm notasyonunun desteklenmesi isteniyor

Entegrasyon alanlarında sub query içerisinde @ParentFirm notasyonu desteklendi.

57

XAFCRM-3735

Yakınımdakiler

Yakınımdakiler menüsünde, harita üzerinde bazı "türkçe" karakterler desteknemesi sağlandı.

Yakınımdakiler ekranında, harita üzerindeki yer imlerinin üzerine gelindiğinde çıkan ipucu içerisindeki türkçe karakterlerin düzgün gösterimi sağlandı.

58

XAFCRM-3736

Yakınımdakiler

"Harita Ekleniyor" menünde CheckIn izin mesafesi (max) birimi gösterilmeli

Firma/kişi adresine harita eklenen ekranda, check-in mesafesinin metre cinsinden olduğu belirtildi.

59

XAFCRM-3739

 

ModelEditör,lite model editor' de soldaki menü ağacına creatable items'ın eklenmesl

Logo CRM Lite Model Editor içerisinde, hızlı oluştur (Creatable Items) seçeneği görünür hale getirildi.

60

XAFCRM-3745

CRM Integrator

Logo CRM ve logocrmIntegrator iletişiminin https uyumlu hale getirilmesi

Logo CRM ve logocrmIntegrator iletişimi https uyumlu hale getirildi. ÖNEMLİ HATIRLATMA: SSL sertifika ile çalışma ve https uyumu için LogoCRMXMLSettings içerisindeki "SSL iletişim" ve LCIPORT ayarının yapılması gereklidir.

 

61

XAFCRM-3749

Destek kayitları

Destek kayıtları liste ekranında tarih ve oluşturma tarihinde saat gösterilmiyor.

Destek kayıtları ekranında tarih alanlarının tarih ve saat içerecek şekilde gösterimi sağlandı.

62

XAFCRM-3750

 

WinProposal teklifi satışa çevirme ekranında ürünlerin listelendiği alan küçük görünmektedir.

WinProposal - teklifin durumunu değiştirme ekranında ürünlerin listelendiği alanın yüksekliği artırıldı.

 

63

XAFCRM-3793

Teklifler
https://jira.logo.com.tr/images/border/spacer.gif https://jira.logo.com.tr/images/icons/link_out_bot.gif Teklif Ürünleri

Teklif sadece satışa dönerken stok kontrolünün yapılması ve stok kontrol düzenlemeleri

Teklif stok kontrolü opsiyonları şu şekilde değiştirildi: Üç kontrol noktası oluşturuldu. Ürün eklerken, kaydederken ve satışa çevirirken kontrol yapılması. Bu kontrol noktalarının her biri için; kontrol yapma, kontrol yap ve uyarı ver, kontrol yap ve durdur seçenekleri ayarlanabilecek hale getirildi. Bu ayarlar entegrasyon seti tanımı içinden yapılabilir.