İhracat e-Fatura Mükelleflerinin e-Fatura Oluşturma Zorunluluğu

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kararı ile ihracat yapan e-Fatura mükelleflerinin ihracat e-Fatura oluşturma zorunluluğu 01 Temmuz 2017 tarihine ertelenmiştir.

Konuyla ilgili yayınlanan tebliğe buradan ulaşabilirsiniz. 

 Konuyla ilgili ürün dokümanına buradan ulaşabilirsiniz.

 

alt

Sistem Şeması

 

Read more...

 

logo e-arsiv logotype final 

Logo, Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan

e-Arşiv Hizmet İznini Aldı

e-Devlet uygulamalarının Türkiye'de de kapsamlı olarakhayata geçirilmesi için süreçteki yerini alan Logo, bir yeni adım daha atarak Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan e-Arşiv Hizmet iznini almıştır.

433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen Elektronik Arşiv Uygulaması kapsamında Başkanlık tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, alıcılara iletilmesi, belirlenen hallerde kağıt olarak teslimi, muhafazası, ibrazı ve raporlanması konusunda düzenlemeler yapılmıştır.

 

Read more...
 edefter

LOGO E-Defter, GİB Tarafından Onaylanarak  Uyumlu Yazılımlar Listesi'nde İlk Sırayı Aldı!

 

 LOGO, E-Defter uygulamasında, GİB (Gelirler İdaresi Başkanlığı) tarafından onaylanarak uyumlu yazılımlar listesinde ilk sırayı aldı.

 GİB'in “Elektronik Defter Genel Tebliği” ile yayınladığı e-Defter uygulaması artık LOGO'nun Tiger Enterprise, Tiger Plus ve GO Plus ürünlerinde kullanılabilir.  

 LOGO E-Defter ile uygulaması ile “Yevmiye Defteri”’  ve “Defter-i Kebir”’ belgeleri, GİB'in belirlediği standartlarda hazırlanabilmekte ve elektronik olarak GİB'e kolayca gönderebilmektedir. Böylece defterlerin kağıt ortamına basılması ve saklanması gibi zahmetli ve maliyetli işlemler artık elektronik ortamda kolayca ve maliyetsiz olarak yapılabilmektedir.  

Read more...

 

J-Guar ERP ürün ailesi için 2.47.6.3 Sürümü kullanıma sunuldu.

Güncel sürüm dosyalarına ftp://download.logo.com.tr/Java/jguar/JGuar_Versions adresinden erişebilirsiniz.

J-Guar ürünleri için sistem ihtiyaçları ve ürün dokümanları güncellenmiştir.

Güncel dokümanlara http://support.logo.com.tr/index.php/tr/jguar/jguar-erp-dokuman-arsivi  adresinden erişebilirsiniz.

j-guar logotype

 

 

LOGO Destek ekibi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ürün destek sürecine uzak masaüstü bağlantısı ile devam edilmesi gerekli görülebilir.

Bağlantılarımız ücretli olup, gerekli görüldüğü durumlarda ücret bilgisi destek aldığınız uzman tarafından size iletilecektir.

Uzak masaüstü desteği için aşağıdaki firmamıza özel Team Viewer (Uzaktan Destek) uygulamasını indirip çalıştırdıktan sonra oluşan ID bilgisini ilgili destek uzmanı ile paylaşmanız yeterli olacaktır.

 

TeamIndir1     

 

Değerli İş Ortaklarımız,
 
ERP ürünleri 2.47.00.01 Ara sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup setup dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.
 
Önemli Uyarı :
Hazırlanan ara sürüm dosyaları sadece 2.47.00.00 sürüm dosyaları üzerine kopyalanmalıdır. Firma üzerinde "Tabloları Sürüme Göre Güncelle" işlemi ve Dönem üzerinde "Veritabanı Araçlarını Oluştur" işlemi yapılmasına gerek yoktur.
 
2.47.00.01 Ara Sürüm İçeriği:
 
  

altaltaltaltalt

 

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINERP-67420 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Fatura İçerisinden F9 İrsaliye Aktar Seçeneği İle Birden Fazla İrsaliye Aktarıldığında Fatura Başlığındaki Özel Kodu ve Yetki Kodu Değişmemelidir.
Fatura içerisine f9 irsaliye aktar ile birden fazla irsaliye aktarıldığında faturada özel kod ve yetki kodu alanları boş dahi olsa irsaliyeden bu alanların doldurulmaması ve değişmemesi sağlandı. Fatura içerisine tek bir irsaliye aktarıldığında bu alanlar irsaliyeden aktarılacaktır.
2 WINERP-68653 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Satış ve Dağıtım
alt alt Hareketler - Satış Faturaları
Fatura Tipi "SGK" Olan Faturalarda Kdv Muafiyet Kodlarında Özel Matrah ve İstisna Muafiyet Kodlarının Seçilebilmesi Sağlanmalıdır.
e-Fatura işlemlerinde fatura tipi "SGK" olan fatura satırlarında tevkifat ve ötv istisna ek vergi uygulanan malzemelerle işlem yapılabilmesine izin verilerek e-Fatura tipi "SGK" olan faturalarda Kdv muafiyet kodlarında özel matrah ve istisna muafiyet kodlarının seçilebilmesi sağlandı.
3 WINERP-69399 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Duran Varlık Yönetimi
alt alt İşlemler - Toplu Amortisman/Değerleme Hesaplamaları
Toplu Amortisman Hesaplamada Performans Sorunu Yaşanıyor.
Toplu amortisman hesaplama işleminde performans iyileştirmesi yapılmıştır.
4 WINERP-69130 TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Üretim Kontrol
alt alt Hareketler - Üretim Emirleri
Satış Siparişi Üzerinden Üretim Emri Oluştur Denilerek Gelen Üretim Emri Fişi Kaydedildiğinde Access Violation Hatası Alınıyor
Satış siparişi üzerinden "Üretim Emri Oluştur" seçeneği ile açılan üretim emri fişi kaydedildiğinde hata alınıyordu, düzeltildi.
5 WINERP-69384 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
İhracat
alt alt Hareketler - İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişinde, Stok Yeri Takibi Yapılan Malzeme Varsa İade Al Yapıldığında Stok Yeri Girişi Bazında Giriş Hareketi Oluşmuyor.
İhracat operasyon fişi üzerinden F9-İade al işlemi yapıldığında stok yeri takibi yapılan malzemeler için stok yeri bazında giriş hareketi oluşmuyordu, düzeltildi.
6 WINERP-68796

 

GO3

İhracat
alt alt İşlemler
Go3 Setinde İhracat Operasyon Fişi Kaydetmek İstendiğinde Onaylama Tarihi Öncesi İşlem Yapılamaz Onay Tarihi 22 Temmuz 3103 Uyarısı Alınıyor
Go3 setinde ihracat operasyon fişi kaydedilmek istendiğinde onaylama tarihi öncesi işlem yapılamaz uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
7 WINERP-69330 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
Skonsol (Satış Konsolu)
alt alt Satış
Skonsol'da Satış Faturasına Barkodla Malzeme Satırı Eklendiğinde KDV Tutarı Silinmektedir.
Skonsol ürününde aynı ürün için barkod no veya ürün seç işlemi ile birden fazla giriş yapıldığında kdv tutarı siliniyordu, düzeltildi.
8 WINTLS-6216 GO3
TigerPlus
Tiger3
TigerEnterprise
Tiger3Enterprise
 
2.47.00.00 Versiyonda Pdf Formatında Mail Gönderimlerinde "Privileged instruction" Hatası Alınıyor
Pdf olarak form ve mektup gönderimlerinde hata alınıyordu ,düzeltildi.
 altaltaltaltalt    Bizi izleyin: alt alt alt    Paylaşın :alt alt alt alt