Network

Logo uygulamalarının ağ üzerinden kullanıldığı durumlarda, HELP görüntülenmek istenirse “Navigation to the webpage was canceled” hatası alınabilir. (Resim 1)

Bu hata Microsoft’ un yayınladığı bir güvenlik paketinden kaynaklanmaktadır. ( http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms05-026.mspx )

Read more...

MDAC_Architecture

Microsoft Data Access Components (MDAC):

MDAC consists of key technologies providing universal data access. Data applications used over web or a local network (LAN) use these components. It is used to integrate both associative (SQL/Oracle) and non-associative data, and it contains Microsoft ActiveX Data Objects (ADO) OLE DB and ODBC components.

In order to run applications with database access properly, it is highly important for hotfixes published for the relevant operating system of MDAC to be loaded.

You can check compliance of MDAC version regarding operating systems in the table below.


Read more...

Windows 2003 Terminal Services ile uzak masa üstü bağlantılarında yaşanması muhtemel printer(yazıcı) sorunları ve çözümleri aşağıdaki dökümanda ele alınmıştır.

Windows Terminal Servisleri (TS) sunucusuna Microsoft Remote Desktop (RDP) yani Uzak Masa Üstü bağlantısı ile bağlanan her bir istemci kendi üzerindeki yazıcı bilgisini TS sunucusuna gönderir. TS bu bilgilerden istemci üzerindeki yazıcının ne olduğuna karar vererek o oturum için yazıcıyı otomatik olarak oluşturmaya çalışır.

Read more...